Turkiye'den Tasinmak

Memlekette bir beyin gocu yasaniyor bilmem farkindamisiniz. Adam itu bitirmis, pizzacilik yapma pahasina bu ulkeden gidiyor. Onlara heryerde yer varda siz napcaniz bakalim. Ulkenin durumu ortada , DOGUDA SAVAS VAR SAVAAAAAS. Siz hala cuma namazi tatili yapilsin hihiii kafasindasiniz. Dinle uyutulan bir memleket.
2 gun sonra sizide goruruz suriyeliler gibi kocaginizda kendinize yuva ararken. Vatan millet sakarya diyebilecekmisiniz.

Doğuda savaş yok terörle mücadele var.
Savaş varda madem biz niye oturuyoruz acaba. Savaş çıktı öylemi bazilarida mülteci olmaya pek hazır maşallah

mervecik01 mervecik01 dinle ilgili fanatik seyleri elestiriyorum demissin de sen muslumanlar giremezi savunan insansın. Fanatiklik var evet ama muslumanlara karşı

Evet iste o zamanlar gayet uslubum bozuktu. Ben basligin birinde "dugmeye bassalar hepiniz isid teroristleri gibisinjz" de dedim... ama kendimce ozrumu diledim... uslubumu duzelterek. Sen bunu koz diye kullanirken ben kendimi gelistirmis sayiyorum, dunde dedigim gibi yazarak ogreniyorum bir yerde. Yine de olsun be ugras tabi. Baya mesajim var bol malzeme cikar yani.

Siyaset topiğinde şu uslüp nedir ya bi soluklanın hanımlar konuyu saptırıp kişisel hakeretlerle seviyeyi düşürünce ne geçecek elinize
KENDİNİZİ KÜÇÜK DÜŞÜRÜYORSUNUZ
YAPMAYIN..:KK20:

geç bunu senin gibi döneni dünya görmedi.. dönen dedim aman kib yapmayın. dönmüş işte. ggerçek bu..
ha birde ahmet hakan vardı. oda feci döndü. adamcağızın o dönüş hızından başı hala dönüyor yazarken. abuk sabuk yazmaya başladı bu sebeple. kolay değil tabii. ortama uymakta zor bir yerde:)

Gececeksin o isi. Ben AKP ye saydirirken diger yandan ovdugum de oluyordu biraz biraz. Adamlarin amacini baska seye yoruyordum sadece. Simdi ise daha baska seylere yoruyorum cunku bakis acim degisti.

Ahmet Hakan ile ne alakasi var? Ben gazeteci miyim :KK70:

Savaş varda madem biz niye oturuyoruz acaba. Savaş çıktı öylemi bazilarida mülteci olmaya pek hazır maşallah
ne yapalım suziellla savaşın kapımıza gelmesini mi bekleyelim,bizim uğraşımız savaş çıkmasın diye uğraşmak,tedirgin olmak...evet şimdi sadece doğuda var ama bu yavaş yavaş iç anadoluya sonra batıya,güneye derken çoğalıp gidecek bunu mu bekleyelim.

Son düzenleme:
Sevgili Saraylim Saraylim yaptığın hesaplamaya gore ülkenin %40' lik zeka küpü ihtiyacını chpliler ve mhpliler karşılıyor ya hanı... Hıh işte bu analizi yaparken bi gülme falan gelmedi mi sana ya?o_O

Şaşırttın beni.

Evet iste o zamanlar gayet uslubum bozuktu. Ben basligin birinde "dugmeye bassalar hepiniz isid teroristleri gibisinjz" de dedim... ama kendimce ozrumu diledim... uslubumu duzelterek. Sen bunu koz diye kullanirken ben kendimi gelistirmis sayiyorum, dunde dedigim gibi yazarak ogreniyorum bir yerde. Yine de olsun be ugras tabi. Baya mesajim var bol malzeme cikar yani.
Ne kozu yahu? Santaj mi yapicam sana:KK53: bunlari seni utandirayim diye de bulmadim zaten mesaj yerine gitmistir

Gececeksin o isi. Ben AKP ye saydirirken diger yandan ovdugum de oluyordu biraz biraz. Adamlarin amacini baska seye yoruyordum sadece. Simdi ise daha baska seylere yoruyorum cunku bakis acim degisti.

Ahmet Hakan ile ne alakasi var? Ben gazeteci miyim :KK70:
değilsin tabiide ama dönmen aynı ona benziyor.. :)
ha merve ha .. akpyede saydırıyordunn ha:KK14:
yeme bizi şimdi:KK49:

Istersem yuz yasima gelirim, gene donsoz gibi kivirmam, bana yakismaz cunki. Herkes kendine yakistirdigini yasar. Iki mesajdir yasima taktin bakiyorum, bunun arkasindan ne gelecek, belaltilara basladik mi? Tipik AKPli hareketi gene.. Bir kac kisiyi ayiriyorum, gerisi hepisi ayni..

Ne bel altisi? Nerden anladin seni kast ettigimi? Senin ABD yi kast etmedigine dondu olay bak.

Siyasette doneklik olmaz, gunun sartlarina gore, dunya degistikce degisirsin. Partiye namusum gibi sarilacak degilim ya?

Hani ideoloji olsa neyse... ideolojilerin belli metinleri, mantiklari olur. Siyasetin oyle bir seyi yok. Gunun sartlari devlet icin nasil gerektiriyorsa oyle yapilir.

Istiyorsan Ataturk'ten bile ornek veririm... vurucu ornek olsun.

Icten ice cok calisiliyor bravooo devamm
K Kazen demisti ki bir kere yanlisim varsa affolaaa
"Suriyeden kacanlar hepde erkekler ulkesini birakip kacan adama acimam" gibi bisey di
Sonraa yaa evett dedim bende evet ulkesini birakip kacan adam adam midir.
Ama diger taraftanda dedim ama can tatlii ya kaciyorlar demek ki
Ama ulkem kotuye gidiyorrr ahh vahhh falan filann aman birakin bu isleri evladim olmasa ben giderim askere Allah bir.Ama evlat olunca biynu bukuk kaliyor insanin ama yinede ulkemi birakmam ki
Suan oyle bir sikntida yok
Yapilmak istenen o zaten
Icten ice fare gibi halki kemirmek
Ama bunu ben ve benim gibiler oldugu surecede basaramayacaksiniz.
Uzgunum sizin icin :KK43:

Dogu dumduz, oturulamayacak halde, evler yikilmis..Bu ulek 30 yildir terorle mucadele veriyor hanim, ama Sur, Silopi, Cizre ilk defa dumduz.. Daha ne olsun? Haa.. ama sizin cocuklar huzur icinde okullarina gidiyorlar ya, sizin ulke! savasta sayilmaz.

ne yapalım suziellla savaşın kapımıza gelmesini mi bekleyelim,bizim uğraşımız savaş çıkmasın diye uğraşmak,tedirgin olmak...evet şimdi sadece doğuda var ama bu yavaş yavaş iç anadoluya sonra batıya,güneye derken çoğalıp gidecek bunu mu bekleyelim.

Iste bunların olacağı belliydi
Cifci kredisi emekli zammı burs zammı böyle yikandi beyinler. Çözüm süreci altında okudular canimiza. Zaten belliydiki yani terör bitmedi bitiremezlerde. Adamlar meclise kadar girdi. Istedikleri olmadığı anda hoop pusu.
Diyelimki savaş ilan edildi daha anadolu ayaklanmadi. Ben kendi adıma konuşuyorum ülkem için savaşır gerekirse can veririm. Can havliyle kacmam. Yurtdisina. Hoş gerçi iktidarinda kacmayacagindan emin değilim de şu vaziyette.

Neymiş demekki oky belaltıyı ve koz toplama olayını sadece belli bir kesim yapmıyomuş.Kendisinin dini konudaki görüşlerini çok bilmem ama gördüğüm anladığım o ki bana uymaz.Bu demek değil her görüşüne katılıyorum.Yani yercekimli karanfil yercekimli karanfil ordan burdan msj çıkarıp getirmeye gerek yok.tahmim ediyorum sende saraylımın o görüşlerine katılmıyorsundur.şimdi önümüze bakalım.
Bakıyorum evt başım dönmüyo : p

değilsin tabiide ama dönmen aynı ona benziyor.. :)
ha merve ha .. akpyede saydırıyordunn ha:KK14:
yeme bizi şimdi:KK49:

Dur o zaman vereyim gayet basit bir ornek;

Sen eger Ataturk zamaninda yasaydin adami masonlara hizmet etmekten dolayi topa tutardin. Atarurk bazi masonlarla kanka olmus mesela... ama niye? Siyasetin geregi.

Cumhuriyeti kurunca da pat diye kapatti 1 yil icinde tum mason localarini.

Akp nin boyle isler pesinde olmadigina nasil emin oluyorsun?

Neymiş demekki oky belaltıyı ve koz toplama olayını sadece belli bir kesim yapmıyomuş.Kendisinin dini konudaki görüşlerini çok bilmem ama gördüğüm anladığım o ki bana uymaz.Bu demek değil her görüşüne katılıyorum.Yani yercekimli karanfil yercekimli karanfil ordan burdan msj çıkarıp getirmeye gerek yok.tahmim ediyorum sende saraylımın o görüşlerine katılmıyorsundur.şimdi önümüze bakalım.
valla bel altı değil bu...
bu sitede fikiirler okunmak için yazılır.. kalıcıdır. özeli değildir insanın. ana babasıı adı değildir.
kısaca alakaya mayddanoz oldu yazdığın

Isin komik tarafi o kopyaladigi mesajlari yazdigkm zamanlar bayiliyorlardi yazdiklarima :KK70: Akp yi elestiiyordum falan ya... cok seviyorlardi. Simdi birden cok sevdikleri mesajlari koz olarak kullaniyorlsr.

Yani ben o usluptan siyrilmisken bunlar daha hala ayni yerde.

Ne bel altisi? Nerden anladin seni kast ettigimi? Senin ABD yi kast etmedigine dondu olay bak.

Siyasette doneklik olmaz, gunun sartlarina gore, dunya degistikce degisirsin. Partiye namusum gibi sarilacak degilim ya?

Hani ideoloji olsa neyse... ideolojilerin belli metinleri, mantiklari olur. Siyasetin oyle bir seyi yok. Gunun sartlari devlet icin nasil gerektiriyorsa oyle yapilir.

Istiyorsan Ataturk'ten bile ornek veririm... vurucu ornek olsun.
Senin partin yoktu ki.. Tarafsizim demiyor muydun sen? Bir yandan da Islama, turbana giydiriyordun. Nickim unutmus o gunleri bak, az once seni destekliyordu buralarda yazik, utandirdin kizi..:KK43:

X