Türkiye’de modern, çağdaş, ilerici, barışsever ve aydın olmanın yolları

Siyasi bir paylaşım olmasından dolayı uygun başlık seçemedim. Uygun yer neresi ise taşınabilir
xenforo-smilies-kk52.gif
Haberi tam içeriğiyle paylaşıp, içeriği aldığınız kaynağı belirttiğiniz sürece sorun yok:KK66:

Erdoğan karşıtlarıyla dalga geçme √
Gezi düşmanlığı √
Devlet terörünü destekleme √
Siyasete küçük çocukları alet etme √
Acıları, ölümleri kıyaslama √
Suriyeli mülteciler üzeinden duyar kasma √
Lgbt hareketine dokundurma √
Sahte terör karşıtlığı √
Sahte barış çığırtkanlığı √
Tiyatrocuları yerme √

Mission completed...

hayatımda en nefret ettiğim liberal demokratlık arkasına saklanmış kendini bilmezliktir. sizden ders alacağım gibi bir fikre nereden kapıldınız bilmiyorum ama o fikri acilen aldığınız yere iade edin
insanları öldürülmüş çocukları kendilerinden ya da değil diye ayrıştırıyorlar şeklinde yaftalayan, tayyip başkan olmasın g....mü bile veririm diye onlar adına seksist tanımlamalar yapan, kendi görüşüne karşı olan herkesi oradan buradan bilgi öğrenip internette satıyorlar şeklinde yaftalayan, sosyal demokratlar suriyeli göçmenleri lgbt'den daha az önemsiyor gibi akıllara zarar bir tespit yapan birini ve o tespite alkış tutan birilerini önemsemek, dikkate almak zorunda değilim
ve benzer bir çok bilmişlik yapıldığında (bkz: akp seçmeni koyundur) buna tepki verirlerse kendi çok bilmişliklerini de önlerine koyarım.
ders bitti, teneffüse çıkabilirsiniz.

MM'cim velini çağır. Durumun gittikçe kötüye gidiyor:)
Şimdilik sana tek ayak üzerinde durma cezası ve defterine 100 kere
"Bir daha kişiler üzerinden değil fikirler üzerinden tartışacağım, ben hümanizm sosuna batırılmış sahte bir sosyal demokratım ve tek numaram benim gibi düşünmeyenleri özellikle sağ görüşleri asağılamaktır. "
yazma cezası veriyorum.

Durumun düzelmezse korkarım bir alt sınıfa düşüreceğim.
Bunu yapmamı istemezsin değil mi MM?
:):)

hayatımda en nefret ettiğim liberal demokratlık arkasına saklanmış kendini bilmezliktir. sizden ders alacağım gibi bir fikre nereden kapıldınız bilmiyorum ama o fikri acilen aldığınız yere iade edin
insanları öldürülmüş çocukları kendilerinden ya da değil diye ayrıştırıyorlar şeklinde yaftalayan, tayyip başkan olmasın g....mü bile veririm diye onlar adına seksist tanımlamalar yapan, kendi görüşüne karşı olan herkesi oradan buradan bilgi öğrenip internette satıyorlar şeklinde yaftalayan, sosyal demokratlar suriyeli göçmenleri lgbt'den daha az önemsiyor gibi akıllara zarar bir tespit yapan birini ve o tespite alkış tutan birilerini önemsemek, dikkate almak zorunda değilim
ve benzer bir çok bilmişlik yapıldığında (bkz: akp seçmeni koyundur) buna tepki verirlerse kendi çok bilmişliklerini de önlerine koyarım.
ders bitti, teneffüse çıkabilirsiniz.
Sırf akp başa gelmesin diye küçücük çocukları ana babalarından zorla koparıp dağa kaçıran, teröristler çıkmazdayız her taraf sarıldı sayımız azaldı diye alçakça ağladıktan sonra sözde halka destek için Cizre 'ye yardım yürüyüşü yapan terör uzantısı partiye emanet (!) oy veren insanlardan da ben ders alacak değilim.
Sahi desteklediğiniz bir parti var mı yoksa amacınız her zaman ki sadece ölümüne AKP'ye muhalefet mi?

Erdoğan karşıtlarıyla dalga geçme √
Gezi düşmanlığı √
Devlet terörünü destekleme √
Siyasete küçük çocukları alet etme √
Acıları, ölümleri kıyaslama √
Suriyeli mülteciler üzeinden duyar kasma √
Lgbt hareketine dokundurma √
Sahte terör karşıtlığı √
Sahte barış çığırtkanlığı √
Tiyatrocuları yerme √

Mission completed...
aynen. o zaman buda kapanmalı

Video güme gitti.
Çekim ve montajın zaten bahsi bile geçmiyor.
Doğan'ın telif hakkı saçmalığından kapak kaldıran yok.
Fikir tartışmasına daha on ışık yılı yolumuz var.

Yine ezber cümlelerle, konudan uzak, kışkırtıcı ve aynı argümanlarla saldırmaya devam...:):)

okypete, neden kapandı? Konu içerikten dolayı mı, yorumlar yüzünden mi kapandı bir düşün sonra konuşalım.

Bu topikte de aynı kavgalar olursa kapanır, tabii bu uyarı sonrası kapatılsın diye özellikle kavga çıkmaz umarım:KK66:

kapanacak kadar tartışma olmamıştı mune. bu bölümde ne çok tartışmalar oluyor,kapanmıyor bayağı devam ediyor. hemen kapanmasına şaşırdım kısaca.

MM'cim velini çağır. Durumun gittikçe kötüye gidiyor:)
Şimdilik sana tek ayak üzerinde durma cezası ve defterine 100 kere
"Bir daha kişiler üzerinden değil fikirler üzerinden tartışacağım, ben hümanizm sosuna batırılmış sahte bir sosyal demokratım ve tek numaram benim gibi düşünmeyenleri özellikle sağ görüşleri asağılamaktır. "
yazma cezası veriyorum.

Durumun düzelmezse bir alt sınıfa düşüreceğim korkarım.
Bunu yapmamı istemezsin değil mi MM?
ne sanıyorsun? sen kimsin de bana ceza veriyorsun diye çığırıp olayı çeşme başı kavgasına çevireceğimi mi? sevgili vasfiye?
fikir? hangi fikir?
ortada bir fikir olsa tartışalım da, cumhurbaşkanımızı sevmeyen pisler çok terürüklerden başka bir fikir yok ortada.
senden yana da bir beyin fırtınası görmediğimizi hatırlatırım.
ben sağ görüşlüleri değil akıllı geçinen cahilleri aşağılıyorum, ikisinin arasında farkı idrak edememen benim sorunum değil.

Sırf akp başa gelmesin diye küçücük çocukları ana babalarından zorla koparıp dağa kaçıran, teröristler çıkmazdayız her taraf sarıldı sayımız azaldı diye alçakça ağladıktan sonra sözde halka destek için Cizre 'ye yardım yürüyüşü yapan terör uzantısı partiye emanet (!) oy veren insanlardan da ben ders alacak değilim.
Sahi desteklediğiniz bir parti var mı yoksa amacınız her zaman ki sadece ölümüne AKP'ye muhalefet mi?
lütfen şu çocuk edebiyatını bırakın. Berkin Elvan öldüğünde acılı annesinin meydanlarda yuhalandığını unutmadık. aynı terör uzantısı partiyi Dolmabahçeye çağıranlarla çözün probleminizi beni alakadar etmiyor.
hangi partiye oy verdiğim de sizi hiç alakadar etmez, üzerinize vazife olmayan işlere karışmayın.
benim yazdıklarım da ortada, hangi partiye oy verdiğimi de yeri geldiğinde yazdım, terör hakkındaki fikirlerim de bellidir. kendimi size ayrıca ifade etmek zorunda değilim.

kapanacak kadar tartışma olmamıştı mune. bu bölümde ne çok tartışmalar oluyor,kapanmıyor bayağı devam ediyor. hemen kapanmasına şaşırdım kısaca.

Kazen seçilmiş kişi olabilir mi?
Trinity Kazen, what is matrix? :)

Bu konuda da kapanır sayın okypete, az kaldı.

Hamiş: Gollük pas vermiş gibi oldum :)

Video güme gitti.
Çekim ve montajın zaten bahsi bile geçmiyor.
Doğan'ın telif hakkı saçmalığından kapak kaldıran yok.
Fikir tartışmasına daha on ışık yılı yolumuz var.

Yine ezber cümlelerle, konudan uzak, kışkırtıcı ve aynı argümanlarla saldırmaya devam...:):)

Sizi forumun bilirkişisi olarak işe aldılar da bizim mi haberimiz yok?

Herkes haddini bilse dünya ne güzel bir yer olurdu.

ne sanıyorsun? sen kimsin de bana ceza veriyorsun diye çığırıp olayı çeşme başı kavgasına çevireceğimi mi? sevgili vasfiye?
fikir? hangi fikir?
ortada bir fikir olsa tartışalım da, cumhurbaşkanımızı sevmeyen pisler çok terürüklerden başka bir fikir yok ortada.
ben sağ görüşlüleri değil akıllı geçinen cahilleri aşağılıyorum, ikisinin arasında farkı idrak edememen benim sorunum değil.

lütfen şu çocuk edebiyatını bırakın. Berkin Elvan öldüğünde acılı annesinin meydanlarda yuhalandığını unutmadık. aynı terör uzantısı partiyi Dolmabahçeye çağıranlarla çözün probleminizi beni alakadar etmiyor.
hangi partiye oy verdiğim de sizi hiç alakadar etmez, üzerinize vazife olmayan işlere karışmayın.
benim yazdıklarım da ortada, hangi partiye oy verdiğimi de yeri geldiğinde yazdım, terör hakkındaki fikirlerim de bellidir. kendimi size ayrıca ifade etmek zorunda değilim.
İşte sıkışınca dağa kaçırılan yavrucaklardan edebiyat diye bahsedecek bir insana ne denir ki?

Evet şu parti çok doğru hareket ediyor görüşleri çok doğru denecek bir parti olmadığından sadece muhalefet etmek çok daha kolay
xenforo-smilies-kk66.gif

Ki tekrar söylüyorum AKP'nin her yaptığı doğru her eylemi haklı demedim demiyorum da!
Ekleme: keşke gerçekten doğruya doğru yanlışa da yanlış diyen bir muhalefet olsaydı da akp kendini daha fazla geliştirebilseydi. Ama her adımını körü körüne eleştiren bir muhalefeti maalesef ciddiye almıyor

fikir? hangi fikir?

Tinder'da yapanlar gibi yapıyorum, seni sola atıyorum MM.

Dil sıfır,
Üslup sıfır,
Yaratıcılık sıfır,
Ezberden konuşmama sıfır,
Klişeye dayanmama sıfır,
Benim ölüm senin ölünü döver bakış açısından kurtulma sıfır,
Kırmızı görünce duran araçlar gibi (kırmızı ile başlayan aslında bu değildi, ama sen anladın seni gidi zeki), rte kelimesini duyunca bilindik cümleleri kopyalayıp yapıştırma sıfır,
Konunun bağlamında kopmama sıfır.

Genel ortalama: Otur SIFIR mm..:KK66:

İşte sıkışınca dağa kaçırılan yavrucaklardan edebiyat diye bahsedecek bir insana ne denir ki?

Evet şu parti çok doğru hareket ediyor görüşleri çok doğru denecek bir parti olmadığından sadece muhalefet etmek çok daha kolay
xenforo-smilies-kk66.gif

Ki tekrar söylüyorum AKP'nin her yaptığı doğru her eylemi haklı demedim demiyorum da!
evet siz 8 haziran günü farkettiğiniz için dağa kaçıralan çocukları, bir tek kendinizin üzüldüğünüzü sanmanız normal.
tekrar ediyorum, siyasi görüşümü sizinle tartışacak değilim, enerjimi daha tutarlı birisi için saklamayı tercih ederim.

evet siz 8 haziran günü farkettiğiniz için dağa kaçıralan çocukları, bir tek kendinizin üzüldüğünüzü sanmanız normal.
tekrar ediyorum, siyasi görüşümü sizinle tartışacak değilim, enerjimi daha tutarlı birisi için saklamayı tercih ederim.
Evet bağnaz yobaz gerici biriyle tartışmayın siz en iyisi eberjinizi çağdaş modern arkadaş sohbetlerine saklayın
xenforo-smilies-kk52.gif

Tinder'da yapanlar gibi yapıyorum, seni sola atıyorum MM.

Dil sıfır,
Üslup sıfır,
Yaratıcılık sıfır,
Ezberden konuşmama sıfır,
Klişeye dayanmama sıfır,
Benim ölüm senin ölünü döver bakış açısından kurtulma sıfır,
Kırmızı görünce duran araçlar gibi (kırmızı ile başlayan aslında bu değildi, ama sen anladın seni gidi zeki), rte kelimesini durunca bilindik cümleleri kopyalayıp yapıştırma sıfır,
Konunun bağlamında kopmama sıfır.

Genel ortalama: Otur SIFIR mm..:KK66:
yazacak akıllıca bir şeyin varsa yaz, yapacağın en akıllı gönderme "kırmızı gören boğa gibi saldırmaksa" forumda bu yaratıcı zekanı kullanabileceğin başka başlıklar var, seni oraya alalım.
egona çomak sokmak gibi olmasın ama sende bir Tuğçe Kazaz bilirkişiliği görüyorum.

X