Türkçe okunan dua

pembe_panter20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2015
89
66
Arkadaşlar dua okuyorum kötü bir dönemden geçiyorum duaları arapça değilde türkçe okusam ne olur? Okuduğumu anlasam daha iyi değil mi?

İstememek değil arapcasini da okuyorum ama ne dediğimi anlamıyorum mesela sürekli ayetel kursi okurum boş oturulan habire içimden hasbinallahu ve nimel vekil çekerim. Esma ül Hüsna dan zikreDerim. Ama anlamak anlayarak yakarak istemek daha mantikli değil mi? Yani söyle net bir ifade var mı; Arapça okunmalıdır diye..

zikir çekerken anlamını bilerek içinden tekrar edersen iyi olur tabiki ....sen duanı et...içini ferah tut...Mesela ben Ya Fettah esması çekerken işlerimin açılacağını, iyi insanlarla karşılaşacağımı hissederek çekiyorum...Anladığım kadarıyla arapça okurken dikkatin dağılıyor...buda seni üzüyor..Rabbim dualarımızı kabul edecek olmasaydı kalplerimize ilham etmezdi...

Teşekkür ederim canım cevabın için. Önümde dua kitabım okuyorum canım habire. Rabbim den geçmişi unutmayi hayırlı bir gelecek nasip etmesini istiyorum. Geçmiş gecti ama geleceğim geçmişimi aratmasin diyé sadece dua ediyorum beni rahatlatan tek şey bu. Arapça yeri gelince türkçe okuyorum işte. Allah kabul etsin her temiz kalbin duasini

Ben önce yasini arapça sonra türkçe okuyorum. Diger dualari da oyle.Tabii ki ne okuduğunu bilmek , anlamak güzel birsey.
Örneğin kenzul Arş duasını Türkçesi okumayıni dene. Çok güzel aşık olunması bi dua.

ben türkçesini de arapçasını da okurum. daha sonra hangisini söylemek kolay olursa onu okurum. anlamını öğrendikten sonra duanın dili yok bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…