Turk yemeklerini pisirmeyi bilmiyorum

Yinemipilav

goo.gl/WzqFMX
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2015
3.098
3.249
Borek acmayi, dolma yapmayi bilmiyorum.
Ama chilli yapabilirim, firinda somon, firinda rosto, ingiliz kahvaltisi vs. problem degil.
Yediklerim hep dusuk kalorili diyet yemekleri.
Ama ne zaman haberlessek bana Turk yemeklerini cok sevdigini soyluyor. Simit, borek, ekmek....liste uzun.
Turk yemeklerini iyi ve guzel yapmam icin nasil bir yontem onerirsiniz?

Endiseliyim.....

LOL

PS: Pilavlarim bile diyet pilav.

lezzetlerden mahrum kaliyosun :) yaz google istemedin kadar tarif var mantisindan dolmasina boreginden güvecine :)

Yemek yapmaya yatkınsa eliniz yaparsınız. Açın internetten yapmak istediğiniz yemeği denemelere başlayın. Çok zor değil yaparsınız elbet. Ben 2 3 yemek yapmayı bilirdim. Ama 27 yaşımdan sonra resmen döktürmeye başladım. Evlilik miladım oldu :)) sevdiğiniz birine yemek hazırlamak insanı motive eden bi şey..

Türk değilmisiniz? Yada başka ülkede mi yaşıyorsunuz? Bende sizin dediğiniz yemekleri anlayamadım.sarma,manti,köfte dururken ne yapacaksın chilli kiz:)

Uzayda dogdum lol. Uydu yayinlari izleyerek ogrendim Turkceyi.

Yazdiklarimi anlamak mi isinize gelmedi, google'da aramak mi ben de onu anlayamadim!

Beklenti
Gercekler

Beceriksizlik

Husran

Hanimlar, bu is biraz da yetenek gerektiriyor.
Istedigim kadar Youtube , google tarayayim sonunda usanip kedi videolari seyrediyorum.
Kolay dediginiz hamur islerini tutturmak elbette yillarin tecrubesi gerekiyor.

Yani....

Siz de yapmayın.
Herkes mukemmel yemek yapmak zorunda değil ki.
Kendi bildikleriniz yeterlidir size.

Uzayda dogdum lol. Uydu yayinlari izleyerek ogrendim Turkceyi.

Yazdiklarimi anlamak mi isinize gelmedi, google'da aramak mi ben de onu anlayamadim!
Anlamak zorunda değilim merakta etmiyorum o yemekleri..benim ülkemin yemeklerinin üzerine yemek tanımam.ayrica o soruları siz incinin diye sormadım.belki anne yabancı baba türk olabilir veya yurtdışında yasiyorsunuzdur aşina değilsinizdir, hakikaten marakimdn sordum dalga için değil.bu arada öğrenirsin bikackez dene olmazsa pes etme,zamanla elin alışır,güzel olur.

Bir arkadas nisanliyken "Borek acmaktan iflahim gevredi" derdi... En sonunda ingiliz adamiyla evlendi ama cok mutsuz.
Her gun mukemmel kahvalti beklentisi, dolmalar, sarmalar...
Kiz hayatindan bezdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…