Turk yemeklerini pisirmeyi bilmiyorum

Oooo var olmaz olur mu, hepsi de cok becerikli.
Insan kendinden suphe ediyor bu kadinlar hem zor islerde calisiyor hem de nasil borek yapip sarma saracak vakti buluyorlar diye.
Esim cocuklarim yemeklerimi pek begenmezdi doymak icin yerlerdi
Cahide sultanin tariflerini denedim kahvalti yaparken aksam ne yemek var diyorlar
Tam olcu veriyor tarifleride tam bizim agiz tadimiz ekstra aci koyuyorum icine kitliktan cikmis gibi yiyorlar
Ama sarma ve borekleri denemiyorum bu konuda israrciyim

Ya bir de mesela
unlu yiyeceklerde unun kalitesi,
Mayanin cinsi
tereyaginin yogunlugu ve isisi,
yumurtanin tazeligi
yogurma ve dinlendirme sekli
bir de bunu hangi firinda nasil bir ayarda, nasil bir tepside ne sekilde pisirildigi vs
goz onune alinacak olursa elimizde cok degiskenli bir denklem olacak
coz cozebilirsen!
Artik Shakepeare'in maymunu gibi sonsuza kadar degistirirsin receteyi...

Cok takilma bunlara sadece kek kurabiye yaparken ihtiyacin oluyor

Bende yemek yapmayı bilmezdim evlendim bi kac deneme sonrası tutturdum hamurla uğraşmayı sevmem yapanlara çok özenirim iş başa dustumu mecburen yapıyorum da öyle sık değil ama tencere ve fırın yemeklerim begenilir
Herkes anasından dolunca yapmiyorki

Belki de yapilacak sey soyle:

Mesela diyelim dolma ogrenilecek.

Onun uzerine konsnatre olup bir ay boyunca dolma yapmak.

Herseyini didikleyip en uygun ve mukemmel sonuc veren receteyi kesfetmek, not tutmak.

Sonra diger yemeklere konsantre olmak.

Belki de yapilacak sey soyle:

Mesela diyelim dolma ogrenilecek.

Onun uzerine konsnatre olup bir ay boyunca dolma yapmak.

Herseyini didikleyip en uygun ve mukemmel sonuc veren receteyi kesfetmek, not tutmak.

Sonra diger yemeklere konsantre olmak.
O zaman bi türk arkadaş edin ondan ders al bi süre bakarak yapmak en iyisi hem sohbet edersiniz eğlenceli olur bide türk kahvesi yapıp karşılıklı fal bakarsınız

Bazen internette verilen tariflerde güzel olmayabilir

Alt tarafı bir yemek ya sanırsın modern tıbbin temelleri atılacak.
İnsanlık için büyük bir adım olacak.
Google gibi bir nimet var açın bakın aynı yemeğin 100 çeşit farklı tarifi var
Hala yapamiyorsan zaten yapma.

Oo si
Hiç alakası yok yılların tecrübesiyle falan. Hiç yemek yapmayı bilmezken, ama hiç, yaptığım herşey çok lezzetli oluyor.(ben demiyorum yemeğimi yiyenler diyor) Belki 1 senede falan bu noktaya geldim. Yufka açmak dışında herşeyi yapabilirim. (bak yufka açmak gerçekten tecrübe işi onda haklısın) güzel bi tarif buldu mu yapılamayacak bir şey yok. Biraz da el lezzeti diye bir gerçek var sanırım. Ha bir de malzemenin kalitesi. Bir de yeterince kavurma işlemi yapılması , malzemelerin konma sırasına dikkat etti mi güzel olmuyor diye bir şey yok.

Super tuyo bunlar, tesekkur ederim.
Ben de anlamiyorum bazi kadinlar o kadar kolay hallediyorlar ki yufka isini....

Ya Japon hanimlari nasil ugrasiyolar, eslerine ve cocuklarina kahvalti, oglen yanlarinda goturecekleri yiyecekler, aksam da tam teskilatli bir aksam yemegi.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…