Tüplerde tıkanıklık tüp bebek essure rahımde yapısıklık

Yakamoz5424

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2014
694
762
36
Merhaba arkadaslar , sağ yumurtalıgımda 3 cm cıkolata kıstı teshısı ıle 2015 hazıranda tup bebek yaptırdım , kese gelısmeye devam etti ama bebegı hıc goremedık ve kürtaj oldum . Kürtajdan bır sure gectıkten sonra yenıden hamıle kalamayınca Acıbadem maslak Bulent beyde devam etme kararı aldım . Gıttıgımde ılk ıstedıgı kurtaj oldugum ıcın rahım fılmı ıstemek oldu . Rahım fılmınde goruldu kı yapısıklık olusmus ve sağ tüp kısmen tıkalı . Tüp bebek tedavısıne basladık 5 embrıyom cgh ye gıttı 4 dü temiz geldı donduruldu , 2 si cgh ye gıtmeden donduruldu . Aralık 2015 te hıstereskopı yapıldı ve 3 aylık donemlerle cyglo ve lucrın tedavıleri uygulandı, 3 ay sonra her gıttıgımde estrofemdsn sonra rahım gereken kalınlıga ulasamıyordu bu 1 sene boylr devam ettı . Aralık ayında normalın dısınds kahverengı kanama ve agrı ıle doktoruma gıttıgımde sag tupten akan sıvının rahımde sıvı bırıkımıne neden oldugunu ogrendım. Bulent bey bu sekılde yukleme yapamayacagını yapsa dahı tutmayacagını soyledı . Laporoskopı ıle tupu baglamayı rahımle baglantısını kesmeyı onerdı . Aynı zamanda dıger tupunde durumuna bakılacaktı . Gecen hafta persembe amelıayata gırdım . Beklemedıklerı bır goruntu megrrsem cıkolata kıstım 4. Evredeymıs karın ıcı bagırsaklar yapıs yapıs tuplere ulasılamaz haldelermıs . Ve ıslemı yapamıslar . Hıstereskopı yapıp rahıme spiral yerlestırmısler . Anlattıklarında şok oldum beklemedıgım bır haberdı. Sol tupumunde ıslevını yıtırdfını ogrenınce ıyıce şok oldum . Essure dıye bır alet turkıye de satısı yok bunu yurt dısından bulup getırtebılırsenız her ıkı tupte rahımden gırılerek tıkanacak dedıler . Anlayacagınız artık tek carem tüp bebek buna ayrıca uzuldum . Sorunlarım cogaldı 4. Evre cıkolata kıstı , ıkı tupun ıptal olması , rahımde yapısıklık , rahımde adenemnıyozıs . Su an cok umıtsız ve umutsuzum. Tabı kı buna şukur . Su an essureyı arastırıyorum eger bulabılırsem 2 ay sonra spiral cıkartıldıgında essure takılacak. Benım gibi olan arkadaslar bana tecrubelerıni paylasabılır mı ? Sımdıden tesekkurler . Allah hepımızın yardımcısı olsun

Tüplere rahimden giriyorlar bağırsakta yapışıklık olması ile ne ilgisi var anlamadım Ve çikolata kistini neden almamışlar ki

Merhaba karın ıcı yogun yapısıklık olmasından dolayı tüpü görememısler bıle zaten , ıllede tupe ulasmaya calıssalardı eger bagırsagı delebılırlermıs . Bu yuzden tek yol rahımden gırılmesı . Ve cıkolata kıstının alınması durumunda yumurta rezervi ciddi derecede azalabılıyor bu yuzden almaya hıc yanasmadı doktorum .

Arkadaşım tuplerinize kalıcı spiral diye bilinen essure takılmış essurlerin görevi tüplerde yara olusturarak tüpleri kalıcı bi şekilde kapatmaktir bu süreç içinde de başka organlarda da hasar oluşturup birbirine yapışkanlık yapiyor hatta rahime çok zararda verebilir .essur ler vücudunda olduğu süre sağlıklı hamilelikler yaşanması nerdeyse olanaksız. Size tavsiyem essur lerden biran önce kurtulmanıniz yalnız bunlar takıldığı gibi kolay çıkmıyor tuplerinizle birlikte alınıyor ve hatta çoğu kadınin rahime bile alınmakta. Zararları o kadar çokki ölümlere bile yol açmıştır. Amerikada Bayer firmasına binlerce dava açılmıştır bu ürün için. Bazı ülkelerde kullanılması yasaklanmış ve takilanlarda cikarilmakta.
Benim yaşadığım ülkede de yüzlerce kadın cikarti ve çıkartılması için başvurular inanilmayacak çok.
Sizden iyice araştırmanınizi rica edeceğim.
Eğer ingilizceniz iyiyse youtube de bu konu hakkında çok film ve bilgi var
Essure problem diye arsanıniz yeterince bilgi bulursunuz.

Kalıcı Spiral (Essure)

Kalıcı Spiral (Essure) Nedir?

Kalıcı spiral, tüplere spiral yerleştirmek için vücuttaki doğal açıklıkların kullanıldığı kalıcı bir doğum kontrol yöntemidir. Tüplere yerleştirilen bu spirallerin etrafında doku büyümesi oluşur ve tüpler tıkanır.

2014 de tüplerimdki tıkanıklık açıldı bağırsaklarımda iltihaba bağlı yapılıklı ve kistlerim vardı ameliyattan sonra düzeldi tehl döngüm vs doktorum aşılama yaparız tekrarlamazsa tıkanıklık demişti 2016 eylül ayında gittim tekrar tüplerm tamamen tıkanmış ve uçlarındaki fimbria denen kısımda bozulmuştu yapışıklıklar oluşmuştu yapışıklat ve oradaki iltihabın tamamen temizlenmesi için doktorum soft diren taktı acılı bi süreçti bnm için ayrıyetten kistim vardı ve miyomumda oluşmus tüp bebek için hemen tüplerimi aldırdım şuan 7 haftalık hamileyim inş Allah isteyen herkese nasip eder umutsuzluğa asla kapılmayın

Arkadasım merhaba . Bılgınlendırmen ıcın cok tesekkur ederım . Ben zaten arastırmalım sonucu essure den vazgectım . Rısklerıne ragmen tekrardan laporoskopı olup tuplerı baglatma kararı kaldım . Bır tek anlamadıgım isım yapmıs alanında uzman kısılerın saydıgın tum zararlara ragmen bu yontemı nasıl uyguladıkları ? Cevabın ıcın tekrar tesekkurler

Canım hamılelık surecın saglıkla devam eder kucagına almak nasıp olur ınsallah . Bende tuplerde kı tıkanıklıktan dolayı her ıkı tupude baglatacagım , sonrası embrıyo transferi . Insallah bende senın gibi hayrlı haberı alabılırım.

Essure 'dan bahsedilmiş burada yorumlarda. arama sayfalarında "tıbbi suistimal belgeseli" yazarak belgeseli bulun ve izleyin. Essure korkunç bir şey. Çıkartılamıyor, kalıcı.. Aylarca yıllarca sakatlıklar yaşayan binlerce kadın var. Yeni bir belgesel. Hukuki savaşını veriyor amerikada insanlar. Zaten Essure amerika dışında tüm ülkelerden çekilmiş. bu yönteme rağmen hamile kalan 800 kadın olmuş, bu yöntem sonrası meydana gelen hamileliklerdeki çocukların çoğu da ölmüş, yaşayamamış, sakatlıklarla doğmuş. Essure takıldıktan sonra bir çok kadın tuvaletteyken bağırsakları dışarı çıkmış hastaneye havluya sarılı, dışarıda 1 metre sallanan bağırsaklarıyla koşmuşlar. Bu yazdıklarımın hepsi belgeselde yer alıyor. Essure'a bağlı 12.000 adet yan etki sunulmuş. Essure taktırdıktan yıllar sonra bile ağrı ve acıdan sürekli bayıldıkları için kadınlar işlerini kaybetmişler. Cinsel hayat zaten bitmiş. bir çoğunu eşleri terk etmiş. Bu belgeselin galasından bi süre sonra ise Bayer Essure'un satışının 2018 yılı sonunda sonlandırılacağını duyurmuş. (belgeselin sonunda yazıyor bu) Umarım ülkemizde taktırmış kimse yoktur. Varsa ve problem yaşayan da varsa facebookta essure mağduru binlerce kadının facebook grubunu bulabilir, süreçlerden haberdar olabilirsiniz. Essure'dan kurtulmak için yada vücuda verdiği zararlar yüzünden kadınlar 10larca ameliyat geçirmek zorunda kalmış.. Bilginize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…