Tüp tıkalı

Derya12344

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2023
103
16
26
Uzun bir süredir bebek istiyoruz bir ara doktora gittim yumurtalık tembelliği var dedi vitamin verdi gönderdi geçen gün iyi bir doktor buldum ve gittim hsg ile amh testi istedi başka hastane yönlendirdi ve başka hastane de yaptırdım hastane doktoru amh 3.39 hsg t şeklinde dedi hemen histeroskopi yapmamız lazım bebek tutunsa da düşer dedi ve gönderdi kendi doktorumla görüştüm regl döneminde gel yumurtalari kontrol edicez bir tüp tıkalı rahim perdeli dedi belki histeroskopi yapmamıza gerek kalmaz dedi ben anlamadım tüp tıkalı rahim perdeli yumurta takibi ile nasıl olucak ? İlk konusmamizda rahim filmi öncesi demişti ki sen rahim filmi cektir sonrasinds yumurta takibi yaparız bende eğer yumurta da sorun olursa demiştim o zaman yumurtayı büyütüp biz çatlatırız dedi yani şimdi bu rahme bebek tutunabilicek mi ben cildiricam

Eklentiler

• IMG_20240923_140717.jpg
    139,9 KB · Görüntüleme: 36
Yumut

Yumurta geç çatlıyor demeki yumurta tüp alakası yok ki
Peki sizde de rahim sorunu var mı bana perdeli dediler hep araştırdım bebek tutunması güç düşme riski oluyormuş ya of doktora güvenemiyorum aslında çok iyi ama korkuyorum diğer film cektirdigim hastanede direk ameliyat dedi

Rahim filmi sırasında açarlar tıkalı tüpü bnde aynı şeyi yaşadım tuplerimi açtılar yumurtlaliklarda tembellikte varsa sayım yapıp catlatirlar veya eşinde sperm sorunu varsa takipli hamile kalırsın
Rahim filminde baya basınçlı vermiş sanırım altta görsel ekledim ama raporda geçiş olmadı yazılmış

Yumut
Benim kafam surda karışıyor tıkalı ise neden yumurta sayımı yapcaz

Yumurta geç çatlıyor demeki yumurta tüp alakası yok ki
Rahim de bişey yok benim tüplerim enfeksondan dolayı tıkanmış amlyat oldum açılmadı tüp bebek ddi

Aynı durum bende de var . Sol zedeli ve sıvı geçiş oranı sağa göre daha zayıf . İlk ameliyatımda içimde sargı bezi unuttular ölüyordum onun için geri açıp çıkardılar ondan baya zedelemişler Allah kahretmesin onları merak etme yiyecek lokması varsa o bebek her türlü tutunuyor . Tüplerin açık olsun kapalı olsun fark etmiyor , Oğluma hamile kaldığım ay o kadar delice spor yapıyordum ki anlatamam size. Şuan 4 yaşında . Bizde 2. İstiyoruz ama olmadı henüz . Kendimi spor ve diyete verdim sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Yarın reglimin son günü soğan kürüne başlıycam içim bi temizlensin. Hakkımızda hangisi sağlıklı ise o olsun

Amiiinn amiiinn rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah ben korktuğum için bu kadar bekledim ne stresler yaşadım neden olmuyor diye aslında hemen doktora gidip devam etseydim belki benimde bebeğim bir yasinda olurdu bu arada çok geçmiş olsun nasıl dikkat etmezler

Sorma Hayırlı vakti ne zamansa o zaman gelsinler sende kendine stres yapma . Ne kadarlık evlisin ?

Bende 2 sendir evlyim 28 yaşındayım tüp tıkalı diye tüp Bebek onerdi
Bazı doktorları tenzih ederek çoğu doktor uğraşmamak içinmi yoksa bilmiyorum ama direk tüp bebeği öneriyor . Bana da geçen sene aynısını önerdi bir doktor çok kötüydüm o gün insanı piskolohjik olarak çok çökertiyor . .28 yaşındayım tüp bebek aklımın ucundan geçmedi. İlk gebeliğim normal yolla oldu . Eşim de zamana bırakmamızı söyledi bakalım .

Amlyat oldum ama tüplerim ikisde enfeksiyon dan dolayı çok zederlenmis ddi ikisde kapli

Merhabalar bana da başka rahimde perde dediler şimdi T rahim ve tek tüp tıkalı gel direkt tüp bebek yapalım denildi… T şekinde rahim yapısının düzeltilmesi gerekmez mi dedim. İşlem önermem ama istersen yaparız da dedi… bu nasıl bir yaklaşım ben anlamadım açıkçası. Aylardır neyim var diye anlamaya çalışıyorum aylaaaaardır

Merhaba ben de dün çekildim benim de tüplerim tikaliymis yalnız lekelenme geçmedi sizde de olmuş muydu? Olduysa kaç gün sürdü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…