Tüp mide ameliyatı

Melisa saran

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2024
9
0
26
Merhaba araniza yeni katıldım 26 yaşında
90 kilo 1.57 boyundayım tüp mide ameliyatı olmak istiyorum fakat korkuyorum ölüm riskinden kaçak vs vs olma ihtimalinden
Özelde olmayı planliyorum ama bazen tüp mide ameliyatından ölen bir çok isim goruyorum tüp mide ameliyatı yaptıran veya tanıdığını kaybeden varmı tüp mideden nerde olmuştu veya olmustunuz acil akıla ihtiyacım var kilodan çok sıkıldım diyetisyene falanda gittim ama al ver oldu hep zorluklarini biliyorum göze aliyorum ama ölüm riski beni biraz korkutuyor

90 kilo 1.57 boyundayım tüp mide ameliyatı olmak istiyorum fakat korkuyorum ölüm riskinden kaçak vs vs olma ihtimalinden
Özelde olmayı planliyorum ama bazen tüp mide ameliyatından ölen bir çok isim goruyorum tüp mide ameliyatı yaptıran veya tanıdığını kaybeden varmı tüp mideden nerde olmuştu veya olmustunuz acil akıla ihtiyacım var kilodan çok sıkıldım diyetisyene falanda gittim ama al ver oldu hep zorluklarini biliyorum göze aliyorum ama ölüm riski beni biraz korkutuyor

Risk her zaman var
Tüp mide ile dönüşümsüz bir yola girersin
Sağlam vücudunu sakatlamanın ne anlamı var ki ameliyatı yaptırırsan o yapamadığın diyetleri yine yapmak zorunda kalacaksın, sürekli takviyeler kullanacaksın, belki vücudun başka bir yerinden araz verecek, denilenleri yapmazsan yine eskiye dönersin
Zayıflama ameliyatları sihirli değnek değil çok mücadeleli uzun bir yol
O yolu kendi iradenle sağlıkla yürümen daha iyi değil mi ? Daha çok gençsin, metabolizmanın cayır cayır çalıştığı zamanlar, 90 kg verilmeyecek bir kilo değil gayret etmelisin

Tüp mide ameliyatı demek sürahi büyüklüğünde olan mideyi su bardağına dönüştürmek demek.

Mide küçük kaldığı için çorba dışında bir şey yiyemiyorsunuz. Yerseniz acillik oluyorsunuz.

Bunu olmuşsunuz gibi yaşamınıza entegre etseniz sağlıklı da kalırsınız.

hayatın boyunca istediğin şeyleri yıyemıyorsun dogru dürüst ne aç ne tok arada kalıyorsun ölüm riski her operasyonda var bu da benim için bi ölüm nedeni ağır yanı ameliyata verecegın cabayı spora yatır

Son düzenleme:
Daha kolay yollar oluyor bazen. Onları denediniz mi? Mesela mide balonu duymuştum. Ya da andülasyon galiba adı yanlış da yazmış olabilirim.
Yani dönülmesi çok zor kilolar var 150 üstü falan. Öyle olsa mantıklı olurdu ama 90 kilo için kolay katar verilecek bir ameliyat değil. Ben de diyetteyim 1 ay oldu 5 kilo civarı verdim. Tekrar tekrar deneyin derim. Sosyal medyada bu yola baş koyan çok da güzel zayıflayan kişiler var. Biraz izleyin feyz alırsınız bence. Ben öyle yapıyorum

Düzgün kaliteli bir hastanede iyi bir doktorda olursanız hiçbir şey olmaz merak etmeyin

Risk her zaman var
Tüp mide ile dönüşümsüz bir yola girersin
Sağlam vücudunu sakatlamanın ne anlamı var ki ameliyatı yaptırırsan o yapamadığın diyetleri yine yapmak zorunda kalacaksın, sürekli takviyeler kullanacaksın, belki vücudun başka bir yerinden araz verecek, denilenleri yapmazsan yine eskiye dönersin
Zayıflama ameliyatları sihirli değnek değil çok mücadeleli uzun bir yol
O yolu kendi iradenle sağlıkla yürümen daha iyi değil mi ? Daha çok gençsin, metabolizmanın cayır cayır çalıştığı zamanlar, 90 kg verilmeyecek bir kilo değil gayret etmelisin
İrademe sahip bir insandım baya verdim çok güzel kilolara ulaştım önceden maç 65 kilo oluyordum 5 kilo veriyor öyle devam ediyordum epilepsi hastalığım çıktı gunlerce hastane serum psikolojik olarak baya yiprandim bide doğum oldu daha sonra 25 kilo verip 67 lere düştüm sürekli ev ortamındayim bir ovada iş dolayisiyla burada diyet yapmak okadar zoraki eski irademi kaybettim dediginiz konulara hak veriyorum zaten akıl almak için yazdım ben illa olucam demedim soylenenlere yüzde yüz uyarım onda sorun yok fakat ameliyat sonrası ölüm ve başka hastalıklar konusunda korkuyorum

Tüp mide ameliyatı demek sürahi büyüklüğünde olan mideyi su bardağına dönüştürmek demek.

Mide küçük kaldığı için çorba dışında bir şey yiyemiyorsunuz. Yerseniz acillik oluyorsunuz.

Bunu olmuşsunuz gibi yaşamınıza entegre etseniz sağlıklı da kalırsınız.
Yeme olsun bitsin lafı yapmışsınız okadar kolay konusmussunuzki sanırım zayıf bir bireysiniz tıpkı biz obezitelerin zayıf olup kilo almaya çalışan bireylere "kilo almakta ne var ya çikolata yesin yemek yesin hamur işi yesin alır " dememiz gibi okadar zorki heleki kendinize güveninizi kaybettiyseniz tatlı krizleri duygusal açlık vs vs çok zor bazı şeyler boğazını tut zayiflarsin lafı kadar kolay değil

Evet bende çok kararsizdim sanırım olmayacagim şuan iş nedeniyle kısıtlı bir yerdeyim Eylül ayı gibi diyetisyene tekrar başlamayı dusunuyorum
Sadece diyet+sporla 2 ayda 20 kilo verdm. Inanmak gerekiyor. Ruhsal durumunuz icin yardim aliyormusun ?
Psikolojik olarak rahatladgnz da tekrar karar verin bence

Evet doğru diyorsunuz kafam çok karışıktı kendime olan güvenimi kaybettim

O zaman ilk psikolojinizi düzeltmeye calisin. Ben mesela strese girsem hep yemekten kesilirdim. En kötü zamanimda 48 kiloya düstüm. Boyum da uzun. Sizde tam tersi ise önce o aliskanligi ele almaniz lazim. Cünkü ne kadar diyetisyene gitseniz de o altda yatan davranislara cözüm üretmedikce hep tekrar ayni yere gelirsiniz

O zaman ilk psikolojinizi düzeltmeye calisin. Ben mesela strese girsem hep yemekten kesilirdim. En kötü zamanimda 48 kiloya düstüm. Boyum da uzun. Sizde tam tersi ise önce o aliskanligi ele almaniz lazim. Cünkü ne kadar diyetisyene gitseniz de o altda yatan davranislara cözüm üretmedikce hep tekrar ayni yere gelirsiniz
Ben stres mutsuz olduğumda hep yemeğe yapisiyorum evet sürekli kilo ver al yapıyorum sürekli teşekkür ederim

Bende hep yemeğe sarılırım sürekli zaten al ver al ver yapiyorum

Merhaba gittiğin doktor ve olduğun yer çok önemli canım. 17 günlük tüp midelim bende 90 kiloyla oldum artık senelerdir diyet yapmaktan bıktım artık ilk ameliyattan çıktıktan sonra biraz ağrı sızı oluyor ki normal olarak bıçak altına yatıyorsun. 5 tane delik yaptılar karnıma ama ameliyattan 2 3 saat sonra ayaklandım ben hemen ağrı sızı vücuttan vücuda değişen birşey ama şöyle söyliyim iğneye bile dayanamayan ben bile katlandım. Doktorundan eminsen eğer olabilirsin onun dısında bi diş çektirmenin bi ağrıkesici iğne yaptırmanın herşeyin riski var. bu kararı vericek olan sensin. yeme konusuna gelince yudum yudum içiyorsun ufak yudumlarla ben yavas yavas katıya geçiyorum yarım kase çorba bile çok geliyor şu an benim için de çok erken tabi ama doyuyorsun doyduğunu hissediyorsun bırakıyorsun aç kalmak gibi bişey yok. tıka basa kendını zorlamaman doydugun anda bırakabilmen çok aşırı yüksek kalorili şeylerden uzak durman gerek gerisi kendi kendine oluyor. Hakkında hayırlısı olsun canım

X