Tüp mide ameliyatı ve gebelik

MaviSihirbaz

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2021
18
7
34
Arkadaşlar merhaba aranızda tüp mide ameliyatı olup da hamile kalan var mı? Ben yaklaşık 2 ay önce tüp mide ameliyatı oldum. Ve 20 kg verdim. Kilomdan dolayı insülin direncim ve polikistlik over sendromum var. 2 yıllık evli olmama rağmen çocuğum olmadı. Ancak ameliyattan beri 2 aydır ilaçsız adetngorebilmeye başladım. Benim gibi durumda olup hamile kalabilen var ise benimle yaşadığınız süreci paylaşır mısınız

Kac kilo ile ameliyat oldunuz ve gebelik icin doktirunuza danistinizmi onun kontrolunde devam etmenizi tavsiye ederim size

Kuzum 2 buçuk ay oldu ameliyat olalı temmuz 29 da 3 ay olacak. Maşallah size de baya iyi vermişsiniz ama bu son bir kaç haftadır verme hızım kesildi
Bazen duraksama olabiliyor regl doneminde surekli ayni hizda gitmeyecegini bil kuzum takma kafaya ama ilk 6ay cok cok vereceksin sonra yavaslicak sitres yapma yani gitmemesi imkansiz

Arkadaşlar merhaba aranızda tüp mide ameliyatı olup da hamile kalan var mı? Ben yaklaşık 2 ay önce tüp mide ameliyatı oldum. Ve 20 kg verdim. Kilomdan dolayı insülin direncim ve polikistlik over sendromum var. 2 yıllık evli olmama rağmen çocuğum olmadı. Ancak ameliyattan beri 2 aydır ilaçsız adetngorebilmeye başladım. Benim gibi durumda olup hamile kalabilen var ise benimle yaşadığınız süreci paylaşır mısınız
Tüp mide ameliyatından sonra 2 sene gebe kalmayın diye bir kaç yerden duyup okumuştum.

Merhaba, aslında doktorum 1 yıl dedi ancak bazı youtube videolarında ve forum sitelerinde 4. 6. Aylardan hamile kalanların olduğunu gördüm. Süreçlerini merak ettim
2 yılda istenilen kiloya inildiği için(vücut genelde kilo vermede duraklama yapıyor) bu yüzen 2 yıl garanti diyorlar bir sene ya da altı, yedi ayda hamile kalımlarında vücut eski haline dönüyormuş mide ameliyatı boşa gidiyormuş TLCde izlemiştim 🤔

2 yılda istenilen kiloya inildiği için(vücut genelde kilo vermede duraklama yapıyor) bu yüzen 2 yıl garanti diyorlar bir sene ya da altı, yedi ayda hamile kalımlarında vücut eski haline dönüyormuş mide ameliyatı boşa gidiyormuş TLCde izlemiştim 🤔
Çok teşekkür ederim bilgilendirmen için 😊

Aynen regl dönemi ve sonraki 3 gün mumkunati yok gitmiyor ancak sonra baya gidiyor. Sizde sağlığınız açısından ne gibi iyilesmeler oldu kendinizde fzrkettiginiz

Her yonden iyiyim yani oyle diyeyim sana
Ya çok sevindim aynen bu rahatlıklari gördükçe bile iyi ki yaptırmisim bu ameliyatı diyorum.Benjm pek çok sağlık problemim vardı 24 kilo verince işler baya düzeldi. Simdi beynimde tümör var onun mücadelesine girdim. Ay sonunda büyüme var mi yok mu diye mr ye gireceğim belki o da iyileşmistir😊

Ya çok sevindim aynen bu rahatlıklari gördükçe bile iyi ki yaptırmisim bu ameliyatı diyorum.Benjm pek çok sağlık problemim vardı 24 kilo verince işler baya düzeldi. Simdi beynimde tümör var onun mücadelesine girdim. Ay sonunda büyüme var mi yok mu diye mr ye gireceğim belki o da iyileşmistir😊
Rabbim safi ismiyle sifa versin canim insallah buyume yoktur gecip gitmistir guzel haberlerini bekliyorum

X