Tüp bebekten önce hamile kaldım

Balkizpinar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2023
17
17
35
Arkadaşlar bende polikistik over vardı. Regli dönemim bazen 40 günü geçiyor bazende hiç olmuyordu. Bir defa yumurta çatlatma yaptık ama olumsuz sonuç aldık. İkinci defa tekrar yapalım dedik. Doktor 11-13-15inci günlerde baktı ve yumurtaların gelişmemiş dedi. Açıkçası çok mutsuz oldum. Biz dedik tüp bebek yapalım. Ümraniyedeki H. hastanesine gittik. Direk tüp bebek dediler. Bazı testler yaptırın dedi. Açıkçası biraz kafam rahatlamıştır en azından bir umudum vardı. O ara tatile gittik. Sonra dönüşte reglim yine geç kaldı. Doktor pek umudum yok ama test yapalım dedi ve sonuç pozitif çıktı. Yani Allahtan umut kesilmez. Hemen umutsuzluğa kapılmamak lazım. İlk önce 3 defa yumurta çatlatma olmazsa 2 aşılama deneyin derim tüp bebek gerçekten son çare olmalı.

Ne güzel bir hikaye. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🧿. Ben de her doktor a gidişimde şimdi ultrason ile baksa ve aaa hamileseniz dese diye hayallerle gidiyordum. Demekli gerçek olabiliyormuş 🥹

Ben tüp bebeğe keyfi gideni görmedim. Ayrıca bunun kararını doktorla hasta verir. Tüp bebek yoluna başvuran hastalar zaten ya o dediğiniz işlemleri gerçekleştirmiş ya da o dediğiniz işlemlerin fayda etmeyeceği hastalar. O yüzden size nasip olmuş ancak, siz doğal gebelik elde ettiniz diye, herkes 3 çatlatma 2 aşılama geçirecek diye bir şey yok? Hangi tıbbi bilgiye dayanarak böyle bir şey söylüyorsunuz ki. Tebrikler bu arada. Allah nasip etmiş size ne güzel.

Mrb bende de pko var 28 yaşındayım bir tüp kapalı eşimin sperminde sıkıntı yok e malum yaşımızda geciyir diyerekten tüp bebeğe başladık direk bazen insan beklemekte istemez bı an önce çocuğuna kavuşmak ister bakalım nasip bekliyoruz transfer için. Adet olmamı bekliyorum en son adetimde bu yana 40 gün oldu fakat hala olmadım bir hafta önce progestan 50mg iğne yaptırdı doktorum hala cozulmedi hamile olabilir miyim dye düşünüyorum bende bakalım hakkımızda hayırlısı olsun insallah

Bende 2negatif aşılamada sonra, son çare tüp bebeğe başlıyorum. 3yıllık evlilik yaş 37.Bekledim bekledim kendiliğinden hamile kalamayacağımı anladım. Kaybetcek bi ay dahi yok. Bebeğiniz hayırlı olsun inşallah.

Mucize hikâyeleri iyi gelmiyor bana,bize.n3 güzel siz kavusmussunuz bebeğinize tebrikler.ama ya hiç kavusamayacak olanlar? İşte bu noktada mucize hikâyeleri dayanın direninler hiç olmama ihtimalini kabullenmeyip daha çok yipranmamiza sebep oluyor ne yazikki

Ben tüp bebeğe keyfi gideni görmedim. Ayrıca bunun kararını doktorla hasta verir. Tüp bebek yoluna başvuran hastalar zaten ya o dediğiniz işlemleri gerçekleştirmiş ya da o dediğiniz işlemlerin fayda etmeyeceği hastalar. O yüzden size nasip olmuş ancak, siz doğal gebelik elde ettiniz diye, herkes 3 çatlatma 2 aşılama geçirecek diye bir şey yok? Hangi tıbbi bilgiye dayanarak böyle bir şey söylüyorsunuz ki. Tebrikler bu arada. Allah nasip etmiş size ne güzel.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Ben sadece başkaları için yardımcı olmak,başımdan geçenleri anlatmak istedim. Eminim ki benim gibi hisseden çok hemcinslerim var. Tabi ki bilgiyi benim doktorum verdi. Benim doktorum 3 çatlatma, 2 aşılama dan sonra tüp bebeğe yönelelim dedi. Ben tabi ilk aldığım olumsuz haberden sonra hemen umutsuzluğa düştüm. Doktoru dinlemeyip tüp bebek merkezine gittim. Onlar hiç aşılama bile tavsiye etmeden direk tüp bebek dedi. evet pckosum vardı yumurtam çok ama gelişmiyordu ama meğerse hamile kalmamak için engel değilmiş. Yumurtalar periyotta göre değil geç gelişip kendiliğinden çatladı. Yani pkos olup hamile kalamam diye düşünenlere bir umut olmak istedim hepsi bu.

Tüp bebeğe zaten son çare olarak gidiyoruz. Her şeyi deneyip başka çaremiz kalmayınca. Ne güzel sizin ihtiyacınız kalmamış tüp bebeğe. Sağlıkla kucağına almak nasip olsun
Açıkçası benim için son çare değilmiş meğerse bende bunun deneyimini yaşadığım için paylaşmak istedim. çok üzülüp tüp bebek merkezine gitmiştim onlarda aşılama yapalım bile demeden tüp bebek dediler. bende zaten bunu anlatmak istedim. Benim gibi pkos olup umutsuzluğa kapılmasın insanlar gerçekten biraz aşama aşama gitmek daha mantıklı. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

Ne güzel bir hikaye. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🧿. Ben de her doktor a gidişimde şimdi ultrason ile baksa ve aaa hamileseniz dese diye hayallerle gidiyordum. Demekli gerçek olabiliyormuş 🥹
Hamilelerin duası kabul olurmuş, sizi tanımıyorum ama canı gönülden hamile kalmanız için dua edeceğim🤲🏻 ben açıkçası tedavi başlasın diye regli olmayı çok istiyordum. Doktorda umut vermemek için sen pkoslusun normal bir geçikmedir demişti. Kan tahlilinden çıktı. Bende sizin gibi hayal ederdim ama Ultrasonda çıkması için en az 5-6 haftalık olması lazımmış yani bu da 1 ay hiç regli olmayıp hamile olduğunu fark etmemen lazım bizim gibi dört gözle o haberi bekleyenler için ancak kan tahlili geçerli. Sevgiyle kalın💕

Mucize hikâyeleri iyi gelmiyor bana,bize.n3 güzel siz kavusmussunuz bebeğinize tebrikler.ama ya hiç kavusamayacak olanlar? İşte bu noktada mucize hikâyeleri dayanın direninler hiç olmama ihtimalini kabullenmeyip daha çok yipranmamiza sebep oluyor ne yazikki
Açıkçası ben başımdan geçenleri özellikle pkoslular için yazmak istemiştim. Zaten çok zorlu bir süreç sizi çok iyi anlıyorum. Allah sabrını versin. Sizin içinde dua edeceğim🤲🏻

Mrb bende de pko var 28 yaşındayım bir tüp kapalı eşimin sperminde sıkıntı yok e malum yaşımızda geciyir diyerekten tüp bebeğe başladık direk bazen insan beklemekte istemez bı an önce çocuğuna kavuşmak ister bakalım nasip bekliyoruz transfer için. Adet olmamı bekliyorum en son adetimde bu yana 40 gün oldu fakat hala olmadım bir hafta önce progestan 50mg iğne yaptırdı doktorum hala cozulmedi hamile olabilir miyim dye düşünüyorum bende bakalım hakkımızda hayırlısı olsun insallah
Evet haklısınız bende pkos olup hemen ümitsizliğe kapılsın istemedim bu durumu yaşayanlar. Tüp bebek merkezine gidip biraz aceleci bir karar almıştım. Bu durumun deneyimini anlatmak istedim. Bence kesinlikle kan tahlili yaptırın derim bu işler belli olmuyor en kısa zamanda mutlu bir haber almanız dileğimle 💕

Bende 2negatif aşılamada sonra, son çare tüp bebeğe başlıyorum. 3yıllık evlilik yaş 37.Bekledim bekledim kendiliğinden hamile kalamayacağımı anladım. Kaybetcek bi ay dahi yok. Bebeğiniz hayırlı olsun inşallah.
Bende 4 yıllık evliyim. Ovalasyon testleri falan kendi başıma hamile kalırım sanmıştım ama olmuyordu. Küçük bir doktor desteğiyle oldu. tabi siz 2 defa aşılama denemişsiniz. Sizi çok iyi anlıyorum. Allah bu yolda yar ve yardımcınız olsun 🤲🏻 Sizin içinde dua edeceğim 💕

Bende 4 yıllık evliyim. Ovalasyon testleri falan kendi başıma hamile kalırım sanmıştım ama olmuyordu. Küçük bir doktor desteğiyle oldu. tabi siz 2 defa aşılama denemişsiniz. Sizi çok iyi anlıyorum. Allah bu yolda yar ve yardımcınız olsun 🤲🏻 Sizin içinde dua edeceğim 💕
Her adet olduğumda 3gün yas tutup ağlamaktan bıktım usandım artık. Lütfen benim gibi çaresiz kalıp, çare arayan anne olmayı isteyen herkes için dua edin. Bebeğiniz de hayırlı sağlıklı olsun inşallah.

Ben bir gün corona için test almıştım. Aynı hamilelik testi gibiydi. Pozitif çıkmıştı. Allah'ım sanırım hayatımda göreceğim tek pozitif test bu olacak demiştim:/ inanın bu 10 günlük regli gecikmeleri ile birlikte belki 1000 kez negatif sonuç almışımdır. Sizi çok iyi anlıyorum. Açıkçası doktor yumurtaların gelişmemiş bu ay demişti. Bende bu ay zaten boş bir ay deyip umursamadım artık kafama takmayıp bu ay hiç düşünmeyeceğim dedim. Eşimle tatile çıktık. Sanırım kafam rahat olduğu için olumlu etkiledi. Yani açıkçası moral,motivasyon çok önemli. Dualarım sizinle olacak 💕 Yalnız değilsiniz👯

Maşallah!

Çok çok sevindim.

Allahım sağlıklı mutlu gebelik, doğum ve büyütmeyi nasip etsin inşallah arkadaşım.

Rabbim her isteyene hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

X