tüp bebekten negatif sonuç alanlar...

egemce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2012
158
57
44
herkes olumlu bir konu açmış ama hiç olumsuz yönüne değinmemiş. tüp bebek işleminden pozitif alanlar kadar negatif alanlar da var. tamam olumsuz düşünmemek, kötü enerji vermemek gerekiyor ama negatif sonuç alanlar diğer formlarda belki sonucunu yazıyor belki yazmıyor çekilip gidiyor. olumlu sonuç alanlara da düşüncelerini, üzüntülerini yazmak istemiyorlar, içine atıyorlar.. ben kendimden biliyorum :) gerçi benim 2 aşılama 1 tüp bebek oldu hepsi negatif.... bu sonucu aldıktan sonra ne yapmamız gerekiyor, sonraki işlem için ne kadar beklememiz gerekiyor. herkes tecrübelerini, bilgilerini, düşüncelerini yazsın en azından benim gibi olanlar ne yapmaları gerektiğini bilsin.
ben çevremde kimseye söylemedim, o yüzden dertleşeceğim pek kimse yok, etrafımızda söyleyemediklerimizi burada söyleyelim...
ben sabah negatif sonucumu aldım, sonraki tedavi için hemen düşünmeye başladım. ne zaman olur, ne kadar beklerim. o zamana kadar ne yapmam gerekiyor. doktor mu değiştirsem ??? ve bir çok deli sorular....

2 ay beklenmeli en az, alınan ilaçların vücuttan gitmesi için.
Fakat ben baya beklicem kasim ayında transfer yapildi. Sonuç negatif.
Nisan Mayıs gibi tekrar denicem.
Tüp bebek negatif sonuçtan sonra alinan ilaclar ve vucudun uyarilmasi ile doğal yolla hamile kalma olabiliyor.
Zor bı sürec alinan ilaclar ve ilaçların etkisi ile psikolojinin bozulmasi ağlama krizleri.
İkinciye nasil baslicam onuda bilmiyordum.

bana 2 ay bile uzun geliyor, o kadar bekleyemem heralde..iğnelerin etkisi 10 günde geçmiyor mu, geçmiştir o artık. transferden sonra da rahim için destek veriyorlar. jel ve estrofem verdiler. bu estrofemi kullanmaya devam etsem mesela, olmaz mı ki ? rahim güçlenir. bi de benden 7 tane yumurta topladılar ve sadece 1 i oldu. 5. gün transfer yaptılar. yumurtaları çoğaltmak için ilaç kullansam ya da başka bişi... gerçi o iğneler yumurtaları uyarmak için dimi...

Cnm tup bebek süresinde göbekten ve kalçadan vuruldugumuz annelik hormonlari sentetik hormonlar ve bu ilaclarin vücuttan gitmesi iki ay sürüyor.
Teyzem bundan yillar evvel cok gec evlendi. Tup bebek üst üste denedi. ( Hic bir doktorda en az iki ay bekle ilaçların etkisi gecsin demedi ve hepsi isim yapmış doktorlar bu arada)
En sonunda farkli bir doktora ve merkeze gitti.
İnsaflı bir doktorun biri söyledi.
Üst üste deneme yapılamayacağı. Ve iş işten de gecti. Çünkü uygulanan üst üste tedavilerde yumurtalıklar bitti. Çok üzüldük teyzem fenalik geçirdi ama artık olan olmuştu.
O yüzden sakın üst üst deneme.
Kac yasindasin bu arada.

ben bir ay bekliyorum tüp bebek negatif oldu adet oldum bir sonraki adette başlıyoruz.

bir iki ay sonra 38 e gircem. ben de geç evlendim. teyzen için kötü olmuş ben de işte bundan korkuyorum. yaş geçti iyice ya hiç olmazsa... geç evlendim ben de 1,5 yıl oldu daha, hiç korunmadık. haziranda ve eylülde aşılama oldum, aralığın başında da tüp bebek. ünv hastanesinde oluyorum, bekletiyorlar zaten 2 ay. ben de niye yapmıyorlar diye kızıyordum. teyzemin kızı da 12 yıl tedavi gördü sonunda 1 kızı oldu, diğer teyzemin kızı patır patır doğurdu 3 tane... ben de yaş ilerlediği için korkuyordum, korktuğum başıma geldi

ben bir ay bekliyorum tüp bebek negatif oldu adet oldum bir sonraki adette başlıyoruz.
ben ünv hastanesine gidiyorum, bu ikinci için özele gitmek istiyorum.aşılamada benim de senin gibi olmuştu. negatif çıktı adet gördüm sonraki adette tüp bebek için tedaviye başladık. bugün adet günüm ama muhtemelen ilaçlardan gelmeyecek. progestan kullandım.

bende gecikme olmadı o kdr progesteron ve iğne ek doz almama rağmen..

bende geçen sene aralıkta negatif sonucu almıştım mayıs ayında dogal yoolla hamıle kaldım gerçi boş gebelık çıktı ama sizde öyle olmaz inşallah ,

Korkma cnm, inan ki bu işin yaşla alakası yok, yumurtalık rezervinle alakalı. Bir yumurta ver ama sağlıklı yumurta olsun.
Annem 48 yaşında ameliyat oldugunda doktor çok doğurgan olduğunu söyledi ve tüplerini bağladı.
20 yaşında kız gördüm gözümle görmesem inanmam, doktor yumurtalık rezervlerinin bitmiş olduğu söyledi.
Ben 36 yaşıma giricem.
Yumurta veriyorum. Yani yaş önemli değil genetiğin önemli.
Kadın hastanede 45 yaşında sağlıklı cocuk doğuruyor.
Yeter ki rabbim ol desin.
Gerisi teferruat.

bende geçen sene aralıkta negatif sonucu almıştım mayıs ayında dogal yoolla hamıle kaldım gerçi boş gebelık çıktı ama sizde öyle olmaz inşallah ,
Ben tüp bebek denememden önce doğal yolla hamile kaldım.
Kasim ayında transfer yapildi ama sonuç negatif.
Şimdi hastane ve doktor degistirdim.
Doçent yada proflara gidiyorum.
Doğal yolla hamile kalabileceğimi söylediler.
Bu ayda bekletiyorlar.
Yumurta baya fazla gördüler.
Hakkımız da inşallah rabbim hayırlı evlatla hayırlısını yazmıştır.
Kollarımız inşallah hayırlı evlatla dolar.

bende gecikme olmadı o kdr progesteron ve iğne ek doz almama rağmen..
1. aşılamada teste gittim, sonucu aldım regl oldum. 2. aşılamada regl gününü bekledim olmazsam giderim dedim. 1 gün daha bekleyim, bugün de gitmeyim diye diye 1 hafta gelmedi. sonra teste gittim negatif. progestan kullanmayı bıraktım 2 gün sonra regl geldi.
1. de jel kullanmıştım. bunda da jel bitti progestandan kalmış dün onu kullandım. inşallah 1 günde etki etmez.

aynen... O ol derse olur....
e benim yumurta durumuma bakamazlar mı onunla ilgili hiç bişi demediler ne iyi ne kötü... sadece iğnelerden sonra ultrasonla bakıyorlar. onda da bilgi vermiyorlar zaten sinir oluyorum. nasıl diyom iyi diyo

canım benim ilk denemem olumsuz oldu kimseye olumsuz olduğunu söylemedim. İlaçları kestim 2 gün sonra adet kanaması oldu. ikinci hafta dondurulmuş bebek transfer ettik. çok şükür tutundu mille te e ilk denememde tuttu dedim. hormon kontrol eder eğer sıkıntı yoksa hemen transfer edebilirsin.

Allah Allah nasıl bi doktor yada merkez çok ilginç.
Sana hormon testleri yapılmadı mı ,fsh,tsh,amh, prolaktine bakilmadi mı?
Ayrıca ultrasonda sağ ve solda kac yumurta var görülür. Benim bu ay sadece sol yumurtalığımda 6 yumurta görüldü. Ve doktor ekrana bak dedi yumurtalari tek tek gösterdi.

inşallah....
ben de doçente gidiyorum. ilk gittiğimde senin yaşın ilerlemiş ilaç tedavisi ile vakit kaybetmeyelim aşılama yapalım dedi. o zaman evliliğimde 1 yıl da dolmamıştı. hiç öyle doğal yolla falan hamile kalırsın demedi. zaten rahim filmi çektirdim öyle gittim doktora. tahlil sonuçlarım da vardı. hepsi normal diyor, eşim de normal. zaten dosyamda açıklanamayan infertilite diyor

Demek ki herhangi olumsuz birşey yokki, aciklanamayan infertilite yazmislar.
Biz elimizden geleni yapalimda gerisi rabbimin takdiri ilahisi.
Bak benim esimin spermleri çok iyi olmadığı halde ve benimde bir tüpüm kapalı olduğu halde doğal yolla kaldım.
Hastane degistirmeden önce gittiğim doktor hayret etti. Dedim niye hayret ediyorsunuz ki Allah yeter ki istesin dedim.
Dondurulmuş embriyosu olanlar tekrar deneyebiliyor üst üste ilaç almadıkları için.
Maalesef bende dondurulmuş embriyo olmadığı için şu ilaç etkileri geçsin biraz daha zaman geçsin tekrar deneyeceğim.

tedavi gördüğümü söylemedim herkes niye bebek yapmıyorsunuz bişi varsa dr a gitsene diye akıl veriyor.ben de bakarız daha, gideriz diyom veya tahlil yaptım sorun yok kısmet diyom. kimse yediğim o iğneleri bilmiyor tabi. ha bundan sonra da ben kimseye sormam niye bebek yapmıyonuz diye :)
ya benim dondurulmuş yok, dedim ya 1 tane zor oldu o da tutmadı. bağışlananlar oluyormuş, son aşamada öyle olabilir. bi araştırmak lazım. ama işte sorun nerde ? yumurtada mı rahimde mi onu bilmiyom

bana söylemiyorlar böyle böyle diye onu da dosyada gördüm.
sen hamile kalabiliyorsun, en azından onu biliyorsun bende o da yok
işte benim de dondurulmuş yok. 7 taneden sadece 1 tanesi gelişmiş, 1 tane de açılmamış ikisini koydu, öyle dondurmaya falan kalmadı koymaya zor buldular :) bakalım 2. de ne olacak. çörek otu ile bal tarçın diyorlar adet 2. günü başlıyormuşsun 10 gün yiyorsun, iğnelerin yanında onu da deneyeceğim.hatta bu adette başlıcam. ben de mecbur bekleyeceğim ilaçların etkisinin geçmesini ... hayırlısı bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…