tüp bebekten negatif sonuç alanlar...

tedavi gördüğümü söylemedim herkes niye bebek yapmıyorsunuz bişi varsa dr a gitsene diye akıl veriyor.ben de bakarız daha, gideriz diyom veya tahlil yaptım sorun yok kısmet diyom. kimse yediğim o iğneleri bilmiyor tabi. ha bundan sonra da ben kimseye sormam niye bebek yapmıyonuz diye :)
ya benim dondurulmuş yok, dedim ya 1 tane zor oldu o da tutmadı. bağışlananlar oluyormuş, son aşamada öyle olabilir. bi araştırmak lazım. ama işte sorun nerde ? yumurtada mı rahimde mi onu bilmiyom :KK43:
neden sana açıklama yapmıyorlar mı? nedne olduguna yapmıyorlarsa doktoru değiş canım.

bana söylemiyorlar böyle böyle diye onu da dosyada gördüm.
sen hamile kalabiliyorsun, en azından onu biliyorsun bende o da yok :KK43:
işte benim de dondurulmuş yok. 7 taneden sadece 1 tanesi gelişmiş, 1 tane de açılmamış ikisini koydu, öyle dondurmaya falan kalmadı koymaya zor buldular :) bakalım 2. de ne olacak. çörek otu ile bal tarçın diyorlar adet 2. günü başlıyormuşsun 10 gün yiyorsun, iğnelerin yanında onu da deneyeceğim.hatta bu adette başlıcam. ben de mecbur bekleyeceğim ilaçların etkisinin geçmesini ... hayırlısı bakalım.
Bide rahat ol cnm, kafaya takmamaya çalış. Zor ama zamanla oluyor.
Bende cok takmıştım bu konuya inan şimdi sallamıyorum.
Eşime hatta ben çocuk işini bırakıcam artık dedim :) eşimin gözleri döndü. Simdi hesabımda para ve kredi kartını bana verdi. Keyfim oldugu zaman gidiyorum doktora.
Bide es dost akraba bana biseyde soramaz soranı bozuyorum.
Geçen birisi sordu, kocam hamile bırakamadı gel sen bırak hamile dedim. Kadının suratı kaydı.
Ben hic sormam bu konulari hic ilgilenmem hatta, millet amma meraklıymış.

Allah Allah nasıl bi doktor yada merkez çok ilginç.
Sana hormon testleri yapılmadı mı ,fsh,tsh,amh, prolaktine bakilmadi mı?
Ayrıca ultrasonda sağ ve solda kac yumurta var görülür. Benim bu ay sadece sol yumurtalığımda 6 yumurta görüldü. Ve doktor ekrana bak dedi yumurtalari tek tek gösterdi.
bu tüp bebekte bütün o testler yapıldı, aşılamada yapmamıştı. 3 tüp kan aldılar 5 sayfa sonuç çıktı. ama sonuçların böyle demediler...internetten ben baktım. ultrasonla baktığında da yanında hemşire oluyor ona sayılar söylüyor o not alıyor tamam. soruyorum nasıl, var mı yumurta diye var diyorlar, nasıl durum, iyi diyo, o söylenen sayılar ne diyom boyları diyo, normal mi peki olması gerektiği gibi mi diyorum, normal diyo... yani cımbızla laf alıyorum, açıklama yapmak yok. ben de öyle oluyo sanıyordum. işte burdan sizleri görüyorum her şeyi söylüyorlarmış....

neden sana açıklama yapmıyorlar mı? nedne olduguna yapmıyorlarsa doktoru değiş canım.
yok yaa yapmıyorlar onu da sorma ile laf alıyorum o da kısa kısa var yok... tüp bebekte de o da yatıyorum masada 1 tane olmuş 1 tane de açılmamış 2 sini koyuyorum 1 i içerde belki açılır dedi. o kadar. işlemde öğrenciler vardı, onlara anlatıyor ultrasonda bu burası şu şurası falan diye...çıkınca hemşireye sordum yumurta gelişmedi mi hiç niye böyle oldu nasıl diye, dr ne dediyse o dedi o da... açıklama yok yani, ünv hastanesi dr u zor görüyorsun zaten. bi dahakine özele gitmek istiyorum.

Bide rahat ol cnm, kafaya takmamaya çalış. Zor ama zamanla oluyor.
Bende cok takmıştım bu konuya inan şimdi sallamıyorum.
Eşime hatta ben çocuk işini bırakıcam artık dedim :) eşimin gözleri döndü. Simdi hesabımda para ve kredi kartını bana verdi. Keyfim oldugu zaman gidiyorum doktora.
Bide es dost akraba bana biseyde soramaz soranı bozuyorum.
Geçen birisi sordu, kocam hamile bırakamadı gel sen bırak hamile dedim. Kadının suratı kaydı.
Ben hic sormam bu konulari hic ilgilenmem hatta, millet amma meraklıymış.
haha iyi demişsin kadına :)
benim koca da tam tersi olursa olur olmazsa olmaz... önemsemiyor zaten o yüzden de sinir oluyorum.
bak bugün sabah teste beraber gidelim dedim sabah işe giderken beklemedi beni akşam gel dedi. ben de akşamı beklemek istemedim kendim başka hastaneye gittim. daha sonuçtan haberi yok.gittin mi geldin mi yaptın mı akşama geliyon mu yok... bu kadar ilgili yani düşün. sabahtan beri aramadı

bu tüp bebekte bütün o testler yapıldı, aşılamada yapmamıştı. 3 tüp kan aldılar 5 sayfa sonuç çıktı. ama sonuçların böyle demediler...internetten ben baktım. ultrasonla baktığında da yanında hemşire oluyor ona sayılar söylüyor o not alıyor tamam. soruyorum nasıl, var mı yumurta diye var diyorlar, nasıl durum, iyi diyo, o söylenen sayılar ne diyom boyları diyo, normal mi peki olması gerektiği gibi mi diyorum, normal diyo... yani cımbızla laf alıyorum, açıklama yapmak yok. ben de öyle oluyo sanıyordum. işte burdan sizleri görüyorum her şeyi söylüyorlarmış....
Ben dişliyimdir, eğer sorduğum soruyu cevaplamaz ise ortalığı ayağa kaldıracak bi tipim. Çünkü araştır araştır, düşün ben artık tıp makaleleri okuyorum kadın dogum, tüp bebek konularinda.
Ki sana cevap vermek zorundalar.
Tüp bebek de opu olduk millet soru sormadan evinr gidiyor. Valla ben bekledim. Baktilar gitmiyorum. Söylediler.
Cevap vermezlerse bastır mutlaka sorunun cevabını al.

haha iyi demişsin kadına :)
benim koca da tam tersi olursa olur olmazsa olmaz... önemsemiyor zaten o yüzden de sinir oluyorum.
bak bugün sabah teste beraber gidelim dedim sabah işe giderken beklemedi beni akşam gel dedi. ben de akşamı beklemek istemedim kendim başka hastaneye gittim. daha sonuçtan haberi yok.gittin mi geldin mi yaptın mı akşama geliyon mu yok... bu kadar ilgili yani düşün. sabahtan beri aramadı
Benimkide ben kosturuyorum die fazla ilgilenmiyo, takma eşini onlarda çalışıyor aksam geliyor kafaları bi dünya olmuş.
Tüp bebek zaten hep kadınla yürüyen bi konu erkekler sadece sperm veriyor.
Burdan destek oluyoruz birbirimize :)

Ben dişliyimdir, eğer sorduğum soruyu cevaplamaz ise ortalığı ayağa kaldıracak bi tipim. Çünkü araştır araştır, düşün ben artık tıp makaleleri okuyorum kadın dogum, tüp bebek konularinda.
Ki sana cevap vermek zorundalar.
Tüp bebek de opu olduk millet soru sormadan evinr gidiyor. Valla ben bekledim. Baktilar gitmiyorum. Söylediler.
Cevap vermezlerse bastır mutlaka sorunun cevabını al.
Haklısın yaa aslında öyle yapmak lazım. Özel yer değil ya benimki tersleyivercekler işimi aksatırlar ilgilenmezler diye pek üzerlerine gitmedim. Ünv hastanesi herkes patron orda...

Benimkide ben kosturuyorum die fazla ilgilenmiyo, takma eşini onlarda çalışıyor aksam geliyor kafaları bi dünya olmuş.
Tüp bebek zaten hep kadınla yürüyen bi konu erkekler sadece sperm veriyor.
Burdan destek oluyoruz birbirimize :)
Ben de çalışıyorum, Ben de yoruluyorum ama ilgileniyorum. üstelik onlardan daha çok iş yapıyorsun işten 7 de gel yemek yap bi tatil günüm pazar var o gün de temizlik yap... Bak bu gün sabah kan verdim işe gittim. İş yerinde öğrendim sonucu. Doğru düzgün üzülemedim bile. Küstüm ona da geldi eve sormadı bisi şimdi sus pus oturuyoruz.

Haklısın yaa aslında öyle yapmak lazım. Özel yer değil ya benimki tersleyivercekler işimi aksatırlar ilgilenmezler diye pek üzerlerine gitmedim. Ünv hastanesi herkes patron orda...
Ben devlette denedim tup bebeğini özelde değil valla öyle de bi cevap verdiler ki.
Tup bebek sonuç ve süreci ile ilgili tum belgerinde fotokopisi aldım.
Eski devir değil maalesef herkes haddini bilecek, beni tersler yada azarlarken videosunu çeker her yere gönderirim.
Ama inan adamina göreler, milleti nasıl azaliyorlar.
İlac mümessilleri ile lak lak yapiyorlar. Hastalarda ilaç mümessili takim elbiseli felan die bişey saniyorlar.
Bagirdim girin iceri sorun sorunuzu oturan ilac mümessili dedim gibi hepsi islerinin basina döndü.
Ah güzel memleketimin halleri işte.

Ben de çalışıyorum, Ben de yoruluyorum ama ilgileniyorum. üstelik onlardan daha çok iş yapıyorsun işten 7 de gel yemek yap bi tatil günüm pazar var o gün de temizlik yap... Bak bu gün sabah kan verdim işe gittim. İş yerinde öğrendim sonucu. Doğru düzgün üzülemedim bile. Küstüm ona da geldi eve sormadı bisi şimdi sus pus oturuyoruz.
Ya bak şimdi için burkuldu.
Ben çalışmıyorum, bu sürecler bitsin öyle giricem işe.
Su an sana çok hak verdim.
Güzel bi dille söylersin, tribini at.
Allahtan kk var bizler burda buluşuyoruz.
Tam destek full destek.
Herşey güzel olacak inşallah canım.

Ya bak şimdi için burkuldu.
Ben çalışmıyorum, bu sürecler bitsin öyle giricem işe.
Su an sana çok hak verdim.
Güzel bi dille söylersin, tribini at.
Allahtan kk var bizler burda buluşuyoruz.
Tam destek full destek.
Herşey güzel olacak inşallah canım.
Ben de tam tersi
.. şu işlemler bi bitse ben de işi bırakıcam. Hamile olmayı bekliyorum.
Konuşacak adam bulamıyorum ki sabah kalktı gitti arkadaşı ile görüşmeye. Ben de kahvaltı için ekmek almaya gidiyor sanıyorum.sabah işe gittim öğleden sonra geldim temizlik yaptım, daha yeni bitti oturmadım bile o geldi ve yattı. Gece mesaisi var 7 de gidecek. Ben de çıktım kuaföre geldim yarına kalmasın diye. Ben gircem eve o çıkacak. O şimdi sabah gelecek tekrar yatacak ben kalkacam yine yanlız.... amaaannn ev arkadaşı gibiyiz

Son düzenleme:
Kızçeler öncelikle bu başlık için teşekkür ederim. Nereye gidiyor diyordum sonucu negatif olanlar. Temmuz ayında denedim ben de negatif oldu sonuç. Tek tüpüm var eşimin tahlillleri normal. 6 ay ara öneriyorız senin gibi yaşı genç olanlra en az 1 yıl öneriyorım dedi. Normal yolla da olabilir senin dedi ama hala tık yok. Hiç hamile kalamadım zaten 2 senedir. İnternette araştırırken antisperm antikor gibi bi test gördüm. Kadının antikorları spermi öldürüyormuş. O test taptırcam özel bir laboratuvarda. İnşallah sorun odur diye dua ediyorum. Bi de tüp bebekten beri kilo aldım karnım şiş inmiyo kızlar. Bir bende mi bu sorun acaba ?

Kızçeler öncelikle bu başlık için teşekkür ederim. Nereye gidiyor diyordum sonucu negatif olanlar. Temmuz ayında denedim ben de negatif oldu sonuç. Tek tüpüm var eşimin tahlillleri normal. 6 ay ara öneriyorız senin gibi yaşı genç olanlra en az 1 yıl öneriyorım dedi. Normal yolla da olabilir senin dedi ama hala tık yok. Hiç hamile kalamadım zaten 2 senedir. İnternette araştırırken antisperm antikor gibi bi test gördüm. Kadının antikorları spermi öldürüyormuş. O test taptırcam özel bir laboratuvarda. İnşallah sorun odur diye dua ediyorum. Bi de tüp bebekten beri kilo aldım karnım şiş inmiyo kızlar. Bir bende mi bu sorun acaba ?
Rica ederim sonucu negatif olanlar buraya gelcek bundan sonra inşallah
Zaten böyle bekleye bekleye boşuna geçiyor zaman. O testi yaptır geç kalmadan her şeye bak. Benim yaşım ilerlediği halde bana da dr a ilk gittiğimde bekle demişti. Yaş olmuş 37 daha ne kadar bekliycem ?? Bi de evlendikten 6-7 ay sonra falan gittim. Sonra başka dr a gittim.
Ben de kilo almaya başladım pantolonlarım olmuyo
...

Kızlar ben 2016 Temmuz da ilk denememi yaptım negatif oldu.sorun eşimde morfoloji bozukluğu var..tüp bebek tedavisinde benimde yumurtalarımda granül goruldu yani orta kalite yumurta denildi.o zaman 5 cm iki tane çikolata kistim vardı dr tedavisi yok deyip hemen tüp önerdi bende fazla beklemek istemiyordum zaten..yum kalitesini bozan sey kist olabilir dedi ama genetikde olabilirmiş
Negatif den sonra bende cok buyuk bi yıkım oldu.her süreci agrılıydı benim için opu olsun transferden sonraki iğneler olsun cok canımı yaktı.o yuzden şimdiye kadar tekrar cesaret edemedim..ama şimdi nisan ayında tekrar yola devam etmek istiyorum.Allah yeniden baslayanların yardımcısıdır.bu bizim imtihanımız inşallah hakkıyla verenlerden oluruz.

Bu arada kistlerim tedaviden sonra buyudu hormon ilacından dolayı 10 cm oldu.ve ben laporoskopi ameliyatı olmak zorunda kaldım.çok şükür ki kistim basit kistmiş.yumurtalıgımada zarar gelmedi.zor gunler gecirdim

İlk tedavi bahcecideydi şimdi Bülent tıras düşünüyorum.gorusmeye gidicem inşallah ocak ayında

Rahime çizik atma, embriyo cgh ne kadar işlem varsa hepsini yaptırcam inşallah vesile olur.
Allah yardımcımız olsun kızlar

Yaşım 31 eşim 32

Yaşla ilgisi yok arkadaşlar.ben hastanede 40 yasında olupta ikiz hamile olanları bile gordum

Kızlar ben 2016 Temmuz da ilk denememi yaptım negatif oldu.sorun eşimde morfoloji bozukluğu var..tüp bebek tedavisinde benimde yumurtalarımda granül goruldu yani orta kalite yumurta denildi.o zaman 5 cm iki tane çikolata kistim vardı dr tedavisi yok deyip hemen tüp önerdi bende fazla beklemek istemiyordum zaten..yum kalitesini bozan sey kist olabilir dedi ama genetikde olabilirmiş
Negatif den sonra bende cok buyuk bi yıkım oldu.her süreci agrılıydı benim için opu olsun transferden sonraki iğneler olsun cok canımı yaktı.o yuzden şimdiye kadar tekrar cesaret edemedim..ama şimdi nisan ayında tekrar yola devam etmek istiyorum.Allah yeniden baslayanların yardımcısıdır.bu bizim imtihanımız inşallah hakkıyla verenlerden oluruz.

Bu arada kistlerim tedaviden sonra buyudu hormon ilacından dolayı 10 cm oldu.ve ben laporoskopi ameliyatı olmak zorunda kaldım.çok şükür ki kistim basit kistmiş.yumurtalıgımada zarar gelmedi.zor gunler gecirdim

İlk tedavi bahcecideydi şimdi Bülent tıras düşünüyorum.gorusmeye gidicem inşallah ocak ayında

Rahime çizik atma, embriyo cgh ne kadar işlem varsa hepsini yaptırcam inşallah vesile olur.

Yaşım 31 eşim 32

Yaşla ilgisi yok arkadaşlar.ben hastanede 40 yasında olupta ikiz hamile olanları bile gordum
Allah yardımcın olsun. Senin baya işlemlerin olmuş. Inşallah sonrası güzel olur. Dediğin gibi bu bizim imtihanınız inşallah geçeriz de o duyguyu tadarız. Çocuk hakkaten evin neşesi. Evlilikte bir süre sonra yapacak bisi kalmıyor. Al işte o şimdi tv seyrediyor ben tlf bakıyorum çocuk olsa böyle mi olurdu....

Yaşım 31 eşim 32

Cnm seninle sorunlarimiz resmen ayni. Bnm esimde de morf %2 bnde de her iki yumurtalikta cikolata kisti var 1.5-2 cm gb i kucuk amelytlik degil dediler. Ilk tedavi bahceci guvenc beyde oldu gecen sene bu zmnlar negatf oldu sonucu. 2. Tedavide bu kasimda memorialda oldu kimyasal gebelik. Memorialda labortuvar daha detyli bilgi veriyor ve yumurtlarn fotosunu gosterdiler granullu cikmis. Doktr sizin ureme hucrelrnz boyle uretyr saglikliyi bulana kdr deneyecgz dedi yolunuz uzun zor olblr dedi. Bnm 5-6 embriyodollenyr ve 5. Gune 1 tanesi kr topal gidiyr bahcecideki 3bc kalitedeydi memorialda ki 5aa kaliteydi ama olmadi. Bndan snra dusuk doz ilacla yum toplatmayi dusunyrm daha dogal siklus olacak belki birkac opu olmam gerekblr ama daha saglikli embriyo geliseblr umudyla tedabi planini degistrmek istyrm bu sekilde rezrvi dusuk olup yum kalitesi de kotu olanlar fayda gorup gebe kalmis. Aret kamara gidecegm o bu tarz tedavilerk ve zor hastalari seviyrmha bi gorusme yapayim bakayim. Bulent tirasinsa fikrini alablrm

Yaşım 31 eşim 32

Cnm morfoloji önemli değil, ben doktor değiştirdim. Uzun uzun konuştuk.
Bi değer var su an yanimda değil sonuçlar o değerin 5 milyon altında olmaması önemli.
Yumurta kalitesine gelince, valla hastanelerde kalitesi süper olan yumurtalar tutmayıp, cılız dedikleri isterseniz transfer yapmayalım denen yumurtalar tutuyo.
Kısaca allah her işin başı.
Benimde cok basit ameliyatımı yapamadilar.
Şimdi tekrar ameliyat olacağım.
Eşimin sperm morfolojisi %2 düşün doktor morfoloji çok önemli değil dedi. %2 morjoloji ve bir tüpüm hidroselpenks olduğu halde doğal yolla gebe kaldım daha önce ama düştü.

Cnm morfoloji önemli değil, ben doktor değiştirdim. Uzun uzun konuştuk.
Bi değer var su an yanimda değil sonuçlar o değerin 5 milyon altında olmaması önemli.
Yumurta kalitesine gelince, valla hastanelerde kalitesi süper olan yumurtalar tutmayıp, cılız dedikleri isterseniz transfer yapmayalım denen yumurtalar tutuyo.
Kısaca allah her işin başı.
Benimde cok basit ameliyatımı yapamadilar.
Şimdi tekrar ameliyat olacağım.
Eşimin sperm morfolojisi %2 düşün doktor morfoloji çok önemli değil dedi. %2 morjoloji ve bir tüpüm hidroselpenks olduğu halde doğal yolla gebe kaldım daha önce ama düştü.
Cnm morfoloji düşükse dogal gebelik ya hiç olmuyor yada düşükle sonuclanıyor.birde dna hasarı var zaten morfoloji bozukluguna o sebep oluyormus.eşimin varikosel i vardı ameliyat olmadan once hasar 32 i fln cıktı yani agır hasarlı biz ona baglamıstık ama ameliyattan sonra da kimyasal dahi gebelik olmadı.testte yaptırmadık..
Tüpte sıvı mı var anlayamadım?kist çikolata kisti mi kac cm?
Allah yardımcımız olsun kızlar duadan Baska elden hiçbir sey gelmiyor gercekten
Bazılarında sebepsiz infertilite var hersey dortdortluk ama olmuyor.sebep olsun veya olmasın onemli degil.yazılmamıssa nasipte yoksa olmuyor..Allaha hersey kolay.hamdolsun ki inancımız var bize güç veren
Hiç olmazsa evlatlık alırım bunada hazırladım kendimi.annelik dogurmak değil.bence umitsiz olmayalım ama bu konuda da hazırlıklı olalım.hayatta hersey bizler için karalar baglamadan yola devam edeceğiz.
Benim bizzat tanıdıgım 3 kişi var 15 19 ve 20 yıl sonra hepsinin cocugu oldu.ve tıbben kesinlikle senin cocugun olmaz demişler bosuna bu yolda para dokme demişler.ama oldu demekki Ol deyince oluyor.Rabbim bizede yasatsın mucizesini

Cnm seninle sorunlarimiz resmen ayni. Bnm esimde de morf %2 bnde de her iki yumurtalikta cikolata kisti var 1.5-2 cm gb i kucuk amelytlik degil dediler. Ilk tedavi bahceci guvenc beyde oldu gecen sene bu zmnlar negatf oldu sonucu. 2. Tedavide bu kasimda memorialda oldu kimyasal gebelik. Memorialda labortuvar daha detyli bilgi veriyor ve yumurtlarn fotosunu gosterdiler granullu cikmis. Doktr sizin ureme hucrelrnz boyle uretyr saglikliyi bulana kdr deneyecgz dedi yolunuz uzun zor olblr dedi. Bnm 5-6 embriyodollenyr ve 5. Gune 1 tanesi kr topal gidiyr bahcecideki 3bc kalitedeydi memorialda ki 5aa kaliteydi ama olmadi. Bndan snra dusuk doz ilacla yum toplatmayi dusunyrm daha dogal siklus olacak belki birkac opu olmam gerekblr ama daha saglikli embriyo geliseblr umudyla tedabi planini degistrmek istyrm bu sekilde rezrvi dusuk olup yum kalitesi de kotu olanlar fayda gorup gebe kalmis. Aret kamara gidecegm o bu tarz tedavilerk ve zor hastalari seviyrmha bi gorusme yapayim bakayim. Bulent tirasinsa fikrini alablrm
Cnm gelişmelerden haberdar et
Hikâyelerimiz benziyor gercekten.sen hamile kalırsan benim içinde umit olursun
Benim 5. Güne gitmedi demekki anladılar gidemeyecegini.zaten 3 tane dollendi cok azdı..

X