Tüp bebekte transfer günü sizce hangisi olmalı

Tüp bebekte transfer günü sizce hangisi olmalı

• 3

• 5

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
7di döllenmiş olması iyi oran bence kafanız karışmasın. Benim 6 yumurtadan 2si orta 1i ileriydi ve doktorum 3. gün transfer yapalım deyince kabul ettik. O 2 yumurta gidemeyebilirdi 5. Güne ama gitti ve donduruldu.

Canim 2. Kalite 3. Gun embriyosu..benim yasimlada alakalidir belki sansi yuzde20 -30 larda...benim anlatmak istedigim suyfu aslinda evet 3. Gunle hamile kalanlar var ozellikle belirttim kaliteli embriyoysa diye..kaltesiz embriyolardaa sans cok dusukk..hic olmaz diye tabikide bisey yokk...sansi dusuk ...bu tam tersi 5. Gun 1 kalite embriyolarda ise sans rn az yuzde 50-60 larda...bu benim yorumum degil doktorlarin verdigi oranlar...sans daha yuksek ..tabi bu su demekte degil..kesin 5. Gun embriyosu tututunur da diyemeyiz..tutunmayanlarda var..ben cok 3. Gun embriyolarini inceledim canim..canim hastaneler 3. Gun koyanlar in bazilari diyim hadi genelleme yapmiyim..tamamen ticari bakiyorlarr..2. Transsferden sonra acibademde bi doktorun asistaniyla gorsutum mesela anlattim durumu 1. Transferimde dedim 2. Kalite 5 hucreli 3. Gun transferi yaptilar dedim..biz asla oyle bi transfer yapmayi tercih etmiyoruz.hastalatimizi uyariyoruz dedi..sonra kendi doktotum kezaa 5. Gune gitmesse yapmam dedi..

Tabi canım ticari olayı zaten bizleri mahvediyor keşke insanların umutlarıyla oynamasalar. Anladım canım ne demek istediğini benim doktor çok yakın tanıdığınızı o yüzden güvende problem yoktu çok şükür ama tabi kişiden kişiye uygulanacak tedavi yöntem değişiyor

7di döllenmiş olması iyi oran bence kafanız karışmasın. Benim 6 yumurtadan 2si orta 1i ileriydi ve doktorum 3. gün transfer yapalım deyince kabul ettik. O 2 yumurta gidemeyebilirdi 5. Güne ama gitti ve donduruldu.
Bizde gitmedi maalesef 6 embriyodan sadece biri 5.gune kaldı o yüzden donduramadik hayırlısı buymuş. Senin transfer yapıldı mı?

Reactions: H M
Doktorunuz 3.günğ uygun gördüyse 5.güne embiriyo kalmaz muhtemelen. Yoksa kesin 5.gğne2zorlarlardı..tüp bebek biraz fedakarlık gerektiriyor 1 saat geç olurdu belki ama. Gidip transfer yaptırmanız gerekiyordu.. Hakkınızda hayırlısı.. Çalışan biriyim ve 8.kez tüp bebek tedavısındeyım. Düşünün ne kadar zorlanmış olabileceğimi..

Allah yardımcınız olsun bu son olur inşallah bebeğinize kavuşursunuz. Ben 5.gune tek kalan embriyoyu transfer oldum diğerleri de yaşamadı.

Allah yardımcınız olsun bu son olur inşallah bebeğinize kavuşursunuz. Ben 5.gune tek kalan embriyoyu transfer oldum diğerleri de yaşamadı.
İnşallah daha denemiycem zaten.. 5.gün embirıyoları ile hamile kaldım ben hep bir kızım var 9 yaşında o dönemde işi bırakmıştım izin vermedikleri için çok zorlandık ama değdi çok şükür

Allah bağışlasın inşallah bir evladınız daha olur bu süreçte çocuk rizkiyla gelir çok iyi olmuş.

Aynen canim.aslinda oradaki doktorlarinda bi sucu yok..cunki onlarida bi sekilde hastane baskiliyorr.cok sansliymissin..tanidik bir doktor olmasi..buyuk sans..masallahh ..darisi insallah bizlerinde basina..

Ben de ilk opuda 1 tane yumurta toplandığında sormuştum neden 3. Gün dondurmuyosunuz diye. Ki 7 hücreli olduğu için geriden geliyor demişti embriyolog. Tek sayılı hücrelerde çok beklemesini istemeyiz demişti. 5. Güne kadar bekleyelim gelişme ihtimali var dedi. Yani 3. Gün transferi değil de sizin de dediğiniz gibi ticari kaygıyla yapılması sanırım yanlış olmuş.

Aynen katılıyorum. Benim doktorum da bazı kadınlarda 3. Gün embriyosu bazılarında 5. Gün embriyosu daha iyi tutunur bunu da denemeden bilemeyiz dedi. 3. Günler tutunmayacak diye bişey yok sonuçta.

Bu yazdiginiz yanlis bilgi, bilimsel calismalar 3. Gun embriyosu da 5. Gun embriyosunun da tutunma oranini ayni gosteriyor. Aralarindaki en buyuk fark 3. Gun embriyosunun dondurulmada iyi performans gosterememesi ve bozunma ihtimalinin daha cok olmasi. 3. Ya da 5. Gun transferine karar verecek doktorun da isinin ehli olmasi gerekiyor. Hatta okudugum bi calismada zaten az yumurtasi oldugu icin havuz yontemi uygulanan kadinlarda 5. Gune embriyolarin gidemeyebildigi oysaki 3. Gun transferi yapildiginda tuttugu yaziyor. Ayrica 3. Gunde zaten 5 hucre riskli en az 7-8 hucreli olmasi lazim. 3. Gun transferinde 2. Kalite degil 1. Kalite tercih edilir. Mesela benimkinde (3. Gun transferi) 10 hucreden fazla vardi gelisimi 4. Gun gibiydi ve diger iki embriyonun gelisimi 2. Kaliteydi. Doktor bu 3. Gun 5. Gune kadar erken gelisimini tamamlayip gelisimi durabilir o yuzden transferi yapalim dedi cunku yine diger 2. Kalitelerin 5. Gune gitmeme olasiligi da vardi. Ezcumle, eger doktor yeterince ehil ise bu konuda dogru karari verir.

Bizde gitmedi maalesef 6 embriyodan sadece biri 5.gune kaldı o yüzden donduramadik hayırlısı buymuş. Senin transfer yapıldı mı?
Hic moraliniz bozulmasin bi arkadasimda da 8 embriyodan sadece 1i 5. Gune gitti ve simdi oglu dogdu bile. Evet transferim yapildi pozitifi gorduk cok sukur ultrason tarihimi bekliyorum kese yerinde mi gormek icin. Sormadan soyleyeyim ben de lekelenme, akinti, ates basmasi gibi belirtilerin hic biri olmadi Hafif nadiren kasiklarda batma ve sabahlari hafif bi bulanti oluyor sadece

Ayy hadi inşallah
senin adına çok sevindim maşallah hayırlı olsun canım inşallah darısı başımıza

Ayy hadi inşallah
senin adına çok sevindim maşallah hayırlı olsun canım inşallah darısı başımıza
Bu tup bebek tedavisi bilgisayar oyunu gibi hangi leveli atlasan onunde bi baska level var bi turlu tam anlamiyla rahat olamiyorsun idrarda pozitifi gorduk sonra kanda hcg bakildi sonra hcg testi tekrar edildi simdi ultrason bakalim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…