Tüp bebekte transfer günü sizce hangisi olmalı

Tüp bebekte transfer günü sizce hangisi olmalı

• 3

• 5

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Bu tup bebek tedavisi bilgisayar oyunu gibi hangi leveli atlasan onunde bi baska level var bi turlu tam anlamiyla rahat olamiyorsun 🙈 idrarda pozitifi gorduk sonra kanda hcg bakildi sonra hcg testi tekrar edildi simdi ultrason bakalim 😅
En zorlu sıkıntılı kısımları atlatmissin maşallah bundan sonrası Allah kerim 😊

Ben de ilk opuda 1 tane yumurta toplandığında sormuştum neden 3. Gün dondurmuyosunuz diye. Ki 7 hücreli olduğu için geriden geliyor demişti embriyolog. Tek sayılı hücrelerde çok beklemesini istemeyiz demişti. 5. Güne kadar bekleyelim gelişme ihtimali var dedi. Yani 3. Gün transferi değil de sizin de dediğiniz gibi ticari kaygıyla yapılması sanırım yanlış olmuş.
Bunu ilk defa duydum canim yani tek sayili hucre olayini..mantikli ama bolunerek cogaliyosa..cift sayili olmasi gerekiyor..peki ne oldu..5. Gune ilerledimi..

Bu yazdiginiz yanlis bilgi, bilimsel calismalar 3. Gun embriyosu da 5. Gun embriyosunun da tutunma oranini ayni gosteriyor. Aralarindaki en buyuk fark 3. Gun embriyosunun dondurulmada iyi performans gosterememesi ve bozunma ihtimalinin daha cok olmasi. 3. Ya da 5. Gun transferine karar verecek doktorun da isinin ehli olmasi gerekiyor. Hatta okudugum bi calismada zaten az yumurtasi oldugu icin havuz yontemi uygulanan kadinlarda 5. Gune embriyolarin gidemeyebildigi oysaki 3. Gun transferi yapildiginda tuttugu yaziyor. Ayrica 3. Gunde zaten 5 hucre riskli en az 7-8 hucreli olmasi lazim. 3. Gun transferinde 2. Kalite degil 1. Kalite tercih edilir. Mesela benimkinde (3. Gun transferi) 10 hucreden fazla vardi gelisimi 4. Gun gibiydi ve diger iki embriyonun gelisimi 2. Kaliteydi. Doktor bu 3. Gun 5. Gune kadar erken gelisimini tamamlayip gelisimi durabilir o yuzden transferi yapalim dedi cunku yine diger 2. Kalitelerin 5. Gune gitmeme olasiligi da vardi. Ezcumle, eger doktor yeterince ehil ise bu konuda dogru karari verir.
Canim yanlis anlatmis olabilirim..benim orda kastettigim aslinda 2. Kalite embriyolarin olasiliklariydi..buradaki arkadasada onu belirtmek istedim..iyi kalitede 3. Gun embriyosu evet ...degilse 5. Gune gitmek bana gore daha mantikli..cunki ihtimal dusuk..dusuk ihtimalle 2 kere denedim ben..sacma sapan..2 kere basimdan gecti..ihtimali dusuk..3 doktorla gorustum ben..bu oranlari ben soylemiyorum..bana soylenilen bu sekilde idi.

Bunu ilk defa duydum canim yani tek sayili hucre olayini..mantikli ama bolunerek cogaliyosa..cift sayili olmasi gerekiyor..peki ne oldu..5. Gune ilerledimi..
Ben de hiç anlamıyordum tek embriyo olunca anlattı embriyolog. İşte yaşaya yaşaya öğreniyoruz canım. Evet 5. Güne gitti ve donduruldu. Bu ay tekrar opu oldum.

Ben de hiç anlamıyordum tek embriyo olunca anlattı embriyolog. İşte yaşaya yaşaya öğreniyoruz canım. Evet 5. Güne gitti ve donduruldu. Bu ay tekrar opu oldum.
Masallah canim ...insallahh kucaginada alirsin bebisini..seni bekliyoo dusunsene...muhtesem bi olay aslinda..ben hic donduramadimm..sayi azdi cunki bende hep ..taze transfer yapildi..insallah guzel haberlerinide aliriz canim..

Masallah canim ...insallahh kucaginada alirsin bebisini..seni bekliyoo dusunsene...muhtesem bi olay aslinda..ben hic donduramadimm..sayi azdi cunki bende hep ..taze transfer yapildi..insallah guzel haberlerinide aliriz canim..
Ah canım teşekkür ederim, hepimiz kavuşalım bebeklerimize inşallah. Senin de nasibin taze transferdir belki daha tecrübeli bi doktorla. Neler okuyoruz burada, yumurta olduğu sürece şansımız var diyor doktorlar. Bana ilk opudan sonra buradan birisi prowomenı önerdi onu kullandım bir de omepa. Kullanmadıysan bi araştır derim.

Ah canım teşekkür ederim, hepimiz kavuşalım bebeklerimize inşallah. Senin de nasibin taze transferdir belki daha tecrübeli bi doktorla. Neler okuyoruz burada, yumurta olduğu sürece şansımız var diyor doktorlar. Bana ilk opudan sonra buradan birisi prowomenı önerdi onu kullandım bir de omepa. Kullanmadıysan bi araştır derim.
Omepayi kullanmistim canim..2 transferimdede..suan astalife kuenzimq10 ve dhea kullaniyorum..

Aynen canim.aslinda oradaki doktorlarinda bi sucu yok..cunki onlarida bi sekilde hastane baskiliyorr.cok sansliymissin..tanidik bir doktor olmasi..buyuk sans..masallahh ..darisi insallah bizlerinde basina..🙏🙏
Aynen canım o yüzden çok güvenerek gittim zaten o da hep açık oldu bize karşı Allah ım inşallah hepinize nasip etsin hayırlı sağlıklı evlatlar en yakın zamanda

Ben de ilk opuda 1 tane yumurta toplandığında sormuştum neden 3. Gün dondurmuyosunuz diye. Ki 7 hücreli olduğu için geriden geliyor demişti embriyolog. Tek sayılı hücrelerde çok beklemesini istemeyiz demişti. 5. Güne kadar bekleyelim gelişme ihtimali var dedi. Yani 3. Gün transferi değil de sizin de dediğiniz gibi ticari kaygıyla yapılması sanırım yanlış olmuş.
Canim merhaba neden tek sayili hucrelerde beklenilmiyor..iyi bisey degilmi ..tek sayili hucre olmasi..

Canim merhaba neden tek sayili hucrelerde beklenilmiyor..iyi bisey degilmi ..tek sayili hucre olmasi..
3.gün gelişimi için geriden geliyor açıklaması bu şekildeydi canım fazla bir bilgim yok. Ancak 5. Güne ilerledi bb olarak donduruldu. Sen ne yaptın, ne durumdasın?

3.gün gelişimi için geriden geliyor açıklaması bu şekildeydi canım fazla bir bilgim yok. Ancak 5. Güne ilerledi bb olarak donduruldu. Sen ne yaptın, ne durumdasın?
Masallah canim benim 2 tane 3 hucreli suanda..sukurler olsun gekisimleri devam etmis..bugun 2. Gunu idi..ama tek sayili embriyolarin cok saglikli ommadigini dugmuagum sanirim..o yuzden tedirgin oldum..masallahhh..canimm..dilerim tutunurda sana..siz neden dondurdunuz..havuz felanmi yapicaksiniz

Masallah canim benim 2 tane 3 hucreli suanda..sukurler olsun gekisimleri devam etmis..bugun 2. Gunu idi..ama tek sayili embriyolarin cok saglikli ommadigini dugmuagum sanirim..o yuzden tedirgin oldum..masallahhh..canimm..dilerim tutunurda sana..siz neden dondurdunuz..havuz felanmi yapicaksiniz
teşekkürler canım, inşallah seninkiler de güzel bir şekilde gelişir ve bebiş olurlar sana. Evet havuz yaptık :)

yumurtalar orta kalitede ise 3.gün emb. ama içlerinde iyi kalite varsa 5.gün embriyosu olmalı. aslında bunun kararını embriyologlar yumurtanın kalitesine göre kendileri belirlemeleri lazım

Sevgili hanımlar tüp bebek tedavisi görüyorum 9 yumurtadan 7 si döllendi bugün 3.gün klinikten çağırdılar eşim çalıştığı için gidemedik 5.gune kalsın dedim ama içim içimi yiyor yanlış mı yaptım embriyolardan biri iyi kalitede diğer 6 si orta kalitedeymis 5.gune gidebilme şansları %40 dedi kliniktekiler sizce hata mı ettim gitmemekle, embriyolar 5.güne ulaşabilir mi? Böyle bir durum yaşayıp 5.gune ulaşabilen oldu mu lütfen cevap yazın?
Benim 13 döllenmeden 3. Gune 7 tane gitti 5. Gune 1 tane kaldi
Benim de doktorum inat etti bekletmek icin

X