Tüp Bebekle hamile kalanlar ! Doğuma kadar burdayız :)

Kaçıncı denemede hamile kaldınız ?

• 1.

OY: 55 50,0%
  • 2.

OY: 20 18,2%
  • 3.

OY: 16 14,5%
  • 4.

OY: 9 8,2%
  • 5.

OY: 3 2,7%
  • 6.

OY: 0 0,0%
  • 7 ve üstü

OY: 7 6,4%

• Ankete Katılan
    110
Kızlar nasıl gidiyor. Puff benim iznim bitti. İşe başlıcam yarın artık. Bilmiyorum nasıl olacak. Allah kolaylık verir inşallah.
Bende başladım geçen hafta perşembe tatildi cuma da arkadaşlar idare etti 4 gündür evdeyim şükür ama bu hafta full gidecem galiba :) işe başlayınca zaman daha çabuk geçiyor iyi oluyor aslında .ilaçlarımı yazdırmaya başka doktora gittim eşliğimin düşük olduğunu söyledi kendi doktoruma randevum perşemve bakalım o ne diyecek

Evde kilo alıyorum zaten. İşe başlıcam diye kendimi topladım biraz. Çalışmak iyi tabiki de. Ben geçen yıl 4. Ayda düşük yaptım canım hem de herşey yolunda giderken. O yüzden korkuyorum yorulmaktan stresten falan.

Rabbim bu sefer size bağışlasın bende o durumda çok korkuyorum içimde tedirginlik hep var sağlıkla kucağımıza alsaydık hayırlısıyla..
Gideceğim Perşembe günü inşallah herşey yolundadır

Canım bu grubu ne zaman açtın hiç haberim olmadı

Amin canım Allah herkesin evladını bağışlasın. İnşallah olumsuz bi durum yoktur.

Aslinda benim tup bebek doktorum 14 eylul dedi kendi jinekologum 10 eylulde duyabiliri dedi bakalim sende git erken duyabilirsen ne mutlu:)
Cok merak ediyorum hersey yolunda mı diye ama diyorum yolunda olmasa vücudum bir sinyal verirdi nebiliyim lekelenme vs Allah korusun

Arkadaşlar selam. Tüp bebekte düşük oranı doğala göre daha mı fazla? Tatildeyken evde dinlendim pek hareket etmedim iyiydi. Bugün işe başladım. Hareketli bir işim yok, tam tersi ofiste sürekli oturuyorum arada iş yoğunluğundan sıyrılıp gezinmeye çalışıyorum. Ama şu anda kasıklarımda yine ağrı başladı, kanama lekelenme yok ama tedirgin oluyorum.
5. Haftadayım daha. Bu ilk haftalar sizin nasıl geçiyor? İstirahat mi öneriyor doktorlarınız? Biraz kafam karışık ne yapsam diye..

Yok canım hamile kaldıktan sonra düşük oranında fark yok. İlk haftalar işten gelince karnımda biraz gerginlik hissediyordum ama şimdi bir şey değişmiyor. Oturmaktan oluyor bence.

Kızlar beni aniden sıcak basıyor ve ter boşalıyor, aniden acıkıyorum, midem kazınıyor ama masaya oturunca tabağımı bitiremiyorum. Böyle garip haller içindeyim

Yok canım hamile kaldıktan sonra düşük oranında fark yok. İlk haftalar işten gelince karnımda biraz gerginlik hissediyordum ama şimdi bir şey değişmiyor. Oturmaktan oluyor bence.
Evet sanırım öyle ne çok oturmak ne de çok ayakta kalmak. Dengelemeye çalışmak lazım galiba. Sağol canım

Reactions: 9ay
Kızlar beni aniden sıcak basıyor ve ter boşalıyor, aniden acıkıyorum, midem kazınıyor ama masaya oturunca tabağımı bitiremiyorum. Böyle garip haller içindeyim
Sıcak basması bende de var canım. Dün akşam sürekli ayaklarımı bacaklarımı yıkadım. Tabii İstanbul'daysan bu ara hava çok nemden aşırı bunaltıcı hissettiriyor, o da bizi ayrıca zorluyor bence.
Acıkma mide kazınması da normal senin haftalarında. Ben de iştahlandım ama henüz aşırı acıkma hissi gelmiyor. Daha ileri haftalarda sık sık çok midem kazınıyordu tabii kusmalardan önce ve sonra.

Ben sürecimden bahsetmek istiyorum
Transferden sonra pozitifi öğrendim , herşey normal devam etti.
4.hafta , çok güzel,sağlıklı şeyler yiyorum
5.hafta , çok güzel, kese göründü, sağlıklı şeyler yiyorum
6.hafta , çok güzel ,sağlıklı şeyler yiyorum
7.hafta , kalp atışı, herşey güzel :) Kalp atışından 2-3 gün sonra mide bulantım başladı.koku hassasiyeti tavan yaptı.herşeyin kokusunu alıyorum ve tiksiniyorum.
8.hafta , mide bulantıları , tavan yaptı mafvoldum hayattan koptum hiçbirşey yiyemedim. Koku hassasiyeti tavan, göğüsler büyümeye başladı.
9.hafta, mide bulantıları devam , kilo vermeye başladım midem bomboş , kurban bayramı 9 gün evde yattım,mercimek çorbası içmeye başladım yağı tuzu az. Ama 3-4 kaşık. Ekmek, haşlanmış patates, yoğurt, ölmeyecek kadar yedim ama midem hep açlıktan gurulduyor, aç kalınca daha felaket bulanıyordu , arada ağlıyordum .hastaneye gittim serum takıldı bulantı için, hiçbi faydası olmadı.koku hassasiyeti devam.
10.hafta, bulantılar devam Ama en azından savaşmayı öğrendim :) yine yukarda yazdıklarım dışında bişey yiyemedim.koku hassasiyeti devam.
11.hafta , bulantılarım hafiflemeye başladı. Arada bulanıyor ama öğürmüyorum. Yine az az yiyorum yukarda yazdıklarımdan, yine midem gurulduyor doyacak kadar yiyemiyorum Biraz zorlayıp farklı şeyler yesem hemen ağır geliyor çıkarıyorum sabah hiçbişey yiyemezdim peynir ekmek yemeye başladım küçük lokmalar şeklinde. Koku hassasiyetim de bi nebze azaldı gibi ama ağır yoğun kokular gene bayıyor. Sigara kokusu parfüm kokusu ter kokusu dayanamıyorum.
Dr. 12. Haftadan sonra düzelceksin demişti , dört gözle bekliyorum. Hatta çok yemeye başlayacakmışım doymayacakmışım :) hayal gibi geliyor hiç yemek yiyecek kıvama gelmeyecekmişim gibi :)
12.hafta , ozaman gelince inşallah güzel şeyler yazacağım :)

Son düzenleme:
Beni ne zaman sıcak basıyo biliyon mu kusma bulantı krizi geleceği zaman :) bi sıcak basıyor anlıyorumki birkaç dk ya öğürecem yada çıkaracam :) öğürürkén ayrı bi ter boşalıyor heryerimden :) su içinde kalıyorum

Merhaba :)
Bu topik çok güzelmiş
Ben bugün 6+0 oldum bende ara ara baş ağrısı oluyor. Birde çok yiyorum sürekli acıkıyorum
Merhaba kızlar ne güzel beni etiketlemişsiniz ama ben 6+6 yım geçen cumartesi kendi doktorumuz kese görmeye gittiğimizde sağlıksız gebelik dedi ve biz perişan olduk sonra bugün normal evimize yakın bi hastaneye gittik o doktor keseniz var ama içinde bebek yok takip etmemiz gerekir dedi, şans vermemiz gerekir dedi olumsuz düşünmeyin hemen dedi az da olsa rahattltı bakalım kendi doktoruma cuma günü gidicez ne olur bana dua edin herşey yolunda gitsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…