Tüp Bebekle hamile kalanlar ! Doğuma kadar burdayız :)

Kaçıncı denemede hamile kaldınız ?

• 1.

OY: 55 50,0%
  • 2.

OY: 20 18,2%
  • 3.

OY: 16 14,5%
  • 4.

OY: 9 8,2%
  • 5.

OY: 3 2,7%
  • 6.

OY: 0 0,0%
  • 7 ve üstü

OY: 7 6,4%

• Ankete Katılan
    110
Toksoplazmaya herkes çok dikkat etmeli. İyi yıkanmamış yeşillik, kedi dışkısı ve çiğ etten bulaşabilir. Hamilelikte geçirirseniz bebeği almayı bile önerebilirler.
Teskkr ederim cevap verdigin icin 13 haftalik olduk biz ilk 3 ayi atlatmis olduk yani ve kestim az bisey cunku tek esim vardi kocaman hayvan tek kisiyle dogranmaz bitmez anneyle babay yasli oldugu icim oteki abiler gelinler gezmekden firsat bulup daha gelmedikleri icin esime kiyamadim oturdum yaptm ama her 10 dakka da bir kalktm ellerimi.devamli guzel bir sekilde yikadim insallah bisey olmaz Bilmiyordum Allahim korur evlatlarimi.hayirlisiyla

Teskkr ederim cevap verdigin icin 13 haftalik olduk biz ilk 3 ayi atlatmis olduk yani ve kestim az bisey cunku tek esim vardi kocaman hayvan tek kisiyle dogranmaz bitmez anneyle babay yasli oldugu icim oteki abiler gelinler gezmekden firsat bulup daha gelmedikleri icin esime kiyamadim oturdum yaptm ama her 10 dakka da bir kalktm ellerimi.devamli guzel bir sekilde yikadim insallah bisey olmaz Bilmiyordum Allahim korur evlatlarimi.hayirlisiyla
Allah'ın izniyle bişey olmamıştır merak etme canım tedbirini almışsın zaten

Allah'ın izniyle bişey olmamıştır merak etme canım tedbirini almışsın zaten
Insallah canim iki gundur uyku uyayamiyorum bide ya sicaklardan bunaliyorum gece uykum hic yok ne yatabiliyorum nede oturabiliyorum bosluklarim cok agriyor 5 lt su icmeme ragmen bobreklerm agriyor galiba oda beni biraz rahatsiz ediyor ilk gebelik olunca hic bisey anlayamiyorum bu zamana kdr cok rahattim tedirginligim yoktu 2 gundur cok tedirgin olmaya basladim bide kaynanama geldim orda kaliyorum yattigim yerle alakali galiba uyuyamama sebebim baya karisik duygular icine girdim :işsiz:

Allah korusun. Ben de her gün çiğ ete dokunuyorum. 20 yıldır da yapıyorum bunu ve hiç geçmedi. Hatta küçükken etli dolmanın tuzuna bakmak için içinin suyunun tadına bakardım. Çiğ etli için yani... o yüzden iyi olduğuna Emin’im :) Adana bölgesinde toksoplazma çok yaygın. Oraya gidersen çiğ köfte yeme hamileyken yada yeşillik yeme. Onun dışında böyle küçük şeylere hiç canını sıkma bence.

Bizde kuş var :KK43: biyere birine vermeye kıyamıyorum. Bakımını tamamen eşime devrettim. Kuş un olduğu odada fazla bulunmuyorum. Kontrole gittiğimde dr soracam.
Eşimle evleneceğimiz zaman 10 günlüğüne arkadaşa bırakmıştık, hiçbişey yememiş bütün tüyleri dökülmüş.eve getirdiğimizde kendine geldi , kıyamıyom depresyona giriyor ne yapayım ben bu kuşu :KK43:
Ay canımmm kuştan bir şey olmaz ki. Hatta kediden de olmaz. Geçen seneye kadar evde hep kedim oldu. Hamileyken tuvaletini eşim temizledi hepsi bu.

Insallah canim iki gundur uyku uyayamiyorum bide ya sicaklardan bunaliyorum gece uykum hic yok ne yatabiliyorum nede oturabiliyorum bosluklarim cok agriyor 5 lt su icmeme ragmen bobreklerm agriyor galiba oda beni biraz rahatsiz ediyor ilk gebelik olunca hic bisey anlayamiyorum bu zamana kdr cok rahattim tedirginligim yoktu 2 gundur cok tedirgin olmaya basladim bide kaynanama geldim orda kaliyorum yattigim yerle alakali galiba uyuyamama sebebim baya karisik duygular icine girdim :işsiz:
Ben de bu hamilelikte hiç ama hiç uyuyamıyorum. Maalesef zor bir durum. Ayaklarını üşütmüş olabilir misin? Biraz kalın giyin. Karnım ağrıyordu benim de. Evde şort giyiyordum. Uzun pijama ve çorap giydim, geçti :)

Allah korusun. Ben de her gün çiğ ete dokunuyorum. 20 yıldır da yapıyorum bunu ve hiç geçmedi. Hatta küçükken etli dolmanın tuzuna bakmak için içinin suyunun tadına bakardım. Çiğ etli için yani... o yüzden iyi olduğuna Emin’im :) Adana bölgesinde toksoplazma çok yaygın. Oraya gidersen çiğ köfte yeme hamileyken yada yeşillik yeme. Onun dışında böyle küçük şeylere hiç canını sıkma bence.
O kdar cok korkuttular ki.artik cok rahatim canim herkese biseyler uyduruyor o zaman buyrun siz kesin bende oturam dedim en sonunda bunu diyende eltim korkutmaya calisti korkuttu sag olsun biz eskisehirdeyiz adana ya filanda isimiz dusmez canim :KK66:
Ben de bu hamilelikte hiç ama hiç uyuyamıyorum. Maalesef zor bir durum. Ayaklarını üşütmüş olabilir misin? Biraz kalın giyin. Karnım ağrıyordu benim de. Evde şort giyiyordum. Uzun pijama ve çorap giydim, geçti :)
Ay canim yok sicakdan bunaliyorum agrim yokk geceleri uyuyamiyorum artk benimkiler buyuyor batmalarim basladi hadi hayirlisi bakalim :KK66:)

Neredeyse 8 hafta bitecek, hala bulantı yok. Bunsaatten sonra da olmaz herhalde. Yorgunluk ve göğüs hassasiyeti dışında bir şey yok. İnşallah her şey yolundadır .

Neredeyse 8 hafta bitecek, hala bulantı yok. Bunsaatten sonra da olmaz herhalde. Yorgunluk ve göğüs hassasiyeti dışında bir şey yok. İnşallah her şey yolundadır .
Yolundadir merak etme herkesin bulantisi olacak diye birsey yok canim herkesin farkli gidiyor iste ben 1 hafta 10 gun icin 2 gunde 3 gunde bir bulantim oldu ama o kdr cok etkilemedi bende gogus hassiyetide olmadi 8. Haftada ilk transferde surecinde oldu baska yok 12. Ve 13. Haftalarda biraz bas donmesi yasiyorum oda arada bi o kdr

• Beğen
Reactions: 9ay
Zor bi süreci atlattık ve şükür sonucumuz hayırlı oldu :KK66: kesemizi gördük kalp atışını duyduk mu ? artık bu süreçte neler yaşıyoruz nasıl başediyoruz , ne yiyoruz ne içiyoruz , paylaşma zamanı :) :anneadayı::anneadayı::anneadayı::KK200::KK200::KK200: Allah hepimize sağlıklı hamilelikler yaşatsın sağlıklı doğum nasip etsin aminnnn :dua::dua::dua::dua::dua:

17 nisan -> @AyAl80 ->>>>>>?deneme -> doğum? -> tek :emir_bebek:
14 mayıs -> @blue-dreams -> 1.deneme -> 30 ocak -> tek :emir_bebek:

18 mayıs -> @KOKUNNHUZURR ->1.deneme ->doğum? -> tek :emir_bebek:
6 haziran -> @Avalon80 ->>>>>> 3.deneme -> 27 şubat -> tek :emir_bebek:
10 haziran -> Sevdamm2626 Sevdamm2626 -> 1.deneme -> 15 şubat -> ikiz :emir_bebek::emir_bebek:
30 haziran -> @Muallimesevde34 -> 1.deneme -> doğum? -> tek :emir_bebek:
5 temmuz -> Nehira-27 Nehira-27 ->>>>>> 1.deneme -> 31 mart -> tek :emir_bebek:
5 temmuz -> @nesmertoglu -> 1.deneme -> 24 mart -> tek :emir_bebek:
6 temmuz -> @becidina -> 1.deneme -> 25 mart -> ikiz :emir_bebek::emir_bebek:
12 temmuz -> Serp208 Serp208 ->>>>> 2.deneme -> 31 mart -> tek :emir_bebek:
19 temmuz -> @Melindanaz -> ? deneme -> ?doğum -> ikiz :emir_bebek::emir_bebek:
25 temmuz -> 9ay 9ay -> 3.deneme -> 12 nisan -> ?

.
Selam ben de geldim canım:KK200:

Kızlar mide bulantısı olmayanlarınız ne kadar şanslı , ben resmen ağlayacağım artık :mad: iştahla hevesle yiyebildiğim hiçbişey yok. Herşeyden tiksindim artık. Zayıflaya zayıflaya belim kopacak :KK43: 7.haftada başladı bulantılarım.nezaman geçer acaba? Çarşamba kontrolüm var inşallah güzel şeyler söyler
9ay 9ay ne kadar şanslısın. Normal zamandaki gibi yemek yiyebiliyormusun şimdi sen hayal edemiyorum yemek yemeyi unuttum

• Beğen
Reactions: 9ay
Bende kusma yok ama canim hic bir sey yemek istemiyor. Yemek gorunce falan midem kötü oluyor. Grissini yesem sadece yetecek gibi. Yumurta ve peynir kokusundan midem bulaniyor.

Kızlar mide bulantısı olmayanlarınız ne kadar şanslı , ben resmen ağlayacağım artık :mad: iştahla hevesle yiyebildiğim hiçbişey yok. Herşeyden tiksindim artık. Zayıflaya zayıflaya belim kopacak :KK43: 7.haftada başladı bulantılarım.nezaman geçer acaba? Çarşamba kontrolüm var inşallah güzel şeyler söyler
9ay 9ay ne kadar şanslısın. Normal zamandaki gibi yemek yiyebiliyormusun şimdi sen hayal edemiyorum yemek yemeyi unuttum
Benim bulantılar henüz başlamadı ama eli kulağında. Koku hassasiyeti başladı. Benim kızımda 20. Haftaya kadar sürmüştü. Bulantı, kusma aşırı koku hassasiyeti. Beni gören hamilelikten soğuyordu. Hiç bitmeyecek gibi oluyor ama aniden geçiyor.
Peynir ekmek, simit, çubuk, grissini, muz falan iyi gelir. Az az ye ama mideni boş bırakma. Belki senin daha erken biter canm.

Kizlar beni korkkuttular ama benim haberim olmadigi icin baya korktum arastirdim ama pek bisey bulamadim simdi hamile oldugumuz icin kurban eti kesmek sakıncalimi ama her kalktigimda elimi hep devamli.guzelce yikadim hic yuzume etrafima filan surmedim ellerimi :KK43: bana bisey diyin cok korktum

Cnm bişey olmaz insallah. Ben bu kurban bütün etleri tek başıma dogradim paketledim. Hatta kaç kere de elimi kestim :KK43: Beni de korkuttu şimdi :KK43:

Ben geldim:) insallah hepimizin gebeligi saglikla devam eder saglikla kucagimiza aliriz bebislerimizi:) doktorum bugun prednol u ve kan sulandirici igneyi birak dedi kizlar sizde de bu sekilde mi ilerlerdi? Folikasit multivitamin devam ediyormusunuz? Estrofem bitene kadar kullan dedi 10 tane kaldi icinde sabah aksam iciyorum birde progestan fitile devam et o cok onemli dedi

Cnm bişey olmaz insallah. Ben bu kurban bütün etleri tek başıma dogradim paketledim. Hatta kaç kere de elimi kestim :KK43: Beni de korkuttu şimdi :KK43:
Allahin izniyle olmaz birsey toksoplazma her et veya diger seylerde olacak diye birsey yok siz yinede onleminizi alin ama birsey olmaz Allah korusun benim kac hamile arkadasim var evinde kedi besleyen surekli etlerle ugrasan birseyleri cikmadi

X