Tüp bebek

Busrapink

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2023
85
39
Merhaba kızlar. Baya yazdım daha öncede. Anksiyete, korkular, takıntılar, hastalık hastalığı, bi türlü büyümeyen bi ben yani. 30 yaşımdayım. Erteledikçe erteledim hani her yönden hazır olmak istedim ama artık değişmiyorum bi türlü. Sürekli bi kısır döngü içerisindeyim. Eşimlede sıkıntı tabi. Kızlar hemşirelik okudum çalışıyorum ediyorum ama bu kendimi hapsettiğim durumdan çıkamadım gitti. Eşimde gerçekten iyi biri. Fakat 4 yılı geçti evleneli ama çok yıprattık birbirimizi. Ha iyi biri ama huyu suyu bana uygun değilmiş evlendikten sonra anladım. Tabi çokta düşünmeden tartmadan evlendim o heyecanlarla. Ama yinede iyi biri ve evliliğimiz devam etsin istiyorum. Öyle böyle geçinip gidiyoruz anlayacağınız. Artık evlatlarım olsun istiyorum. Artık bu halimle yıllar geçti. Değişmeyi beklemeyi bırakıp Allah büyük teslimiyet ile tüp bebeğe adım atmayı düşünüyorum. Yarın için randevu aldık. Önerilerinizi almak isterim kızlar. Bu süreci yaşayan anlar hani içinden çıkamadığım bi döngü cidden. Hani bende hazır olup her anlamda öyle adım atmak isterdim ama aylar yıllar geçti değişen bişey olmadı. O nedenle durumlar böyle önerilerinizi almak isterim :)

Ben de şu an KPSS çalışıyorum atanırsam bu düşünceden çıkarım diye düşünmüştüm ama çalışınca da çıkmıyor mu akıldan ya

Çok stresli kafaya takan biriyseniz eğer bence tüp bebek sürecinde psikolojik destek biz de bir iki ay içerisinde başvurmayı düşünüyoruz. Ama öncesinde kendimi hazırlamak istiyorum ben de hem beslenme düzenimi oluşturmak hem de psikolojik destek almak istiyorum çünkü ben de gerçekten çok stresli biriyim. Bu süreci ilaçlardan korkmuyorum psikolojik olarak atlatamamaktan korkuyorum. Eşinize gelince de yani aranızda büyük bir problem yoksa çok da büyütmeyin bence sorunları çünkü bana göre hiçbir erkek hiçbir kadınla mükemmel uyumlu olamaz. Çok mükemmel uyumluyuz diyen insanlara çok inanamıyorum ben ya. Kadınlarla erkekler çok farklılar Bir erkek bir kadına ne kadar ayak uydurabilir ki

Yanı bana göre uygun biri degılmıs demıssın bu lafı söylüyorsan arada bir anlaşmazlık vardır mutlaka oncelıkle bunu halletmek gerek bebek her iki tarafın da isteyıp cabalaması gereken bir süreç özellikle tüp bebek süreci psıkolojık maddı fiziksel olarak yorucu eş tarafından desteklenmesi gerekıyor

Aynen öyle. Bende öyle düşünüyorum. Bende bedenen, zihnen , ruhen hazırlanayım kafasındaydım ama baktım hiçte hazırlandığım yok, hiçbir değişiklik yok. O nedenle başlıyım diyorum. Şöyle psikolojik destek aldım çok daha önce o da bi yönden insana daha problemli hissettiriyor artık bi şekilde geçiyor kafasındayım.

Ağustos ayında bende başvuracağım sınavdan sonra ama bilmiyorum ne olur nasıl olur dediğin gibi ertelemek de cok çare değil gibi

Aynen öyle erteledikçe erteledim ta Şubat ayında başlayalım demişti aylar geçiyor yani bi şekilde nasip herşey bakalım

Ben normalde çok rahat biriyim fakat tüp bebek sürecine başladığımdan ve gebe kaldığımdan beri huyum suyum değişti resmen. Her şey beni kaygılandırıyor ve devamlı bir endişe halindeyim. Bebek iyi mi, iyiyse ne kadar iyi, kontrollerde aşırı geriliyorum vs. Siz bir de hali hazırda çok kaygılı biriyseniz kendiniz ve evliliğiniz için, hatta sahip olacağınız çocuk için mental olarak kendinizi iyileştirin bence. Ruh sağlığınız iyi değilse bu sürece girmeniz intihar olur, zaten psikolojik olarak sağlıklı değilseniz bunları bile bile çocuk sahibi olmak da alenen cahillik bence. İlaç tedavisi, psikoterapi vs gibi profesyonel destekle önce kendinize yatırım yapıp daha sonra tüp bebeğe başlamanız sizin ve aileniz için en hayırlısı olur. Bol şans dilerim

Merhabalar bende tam bu surecteyim , ignelerimin 8.gunu bugun.Bence insan hic bir zaman tam anlamiyla ben bebege hazirim diyemiyor cunku hic bilmedigimiz bir surec.Baskasinin cocuguna bakmaya da benzemiyor.Bizde o yuzden apar topar bi anda basladik kendimizi ignelerle bulduk

Sormak istediginiz bir sey olursa bildigim ve yasadigim kadariyla yardimci olmaya hazirim
Teşekkür ederim. Bende yarına randevu aldım, kaç kez iptal mı etsem diye vesveselendim hani hazır hissetme durumundan dedğin gibi. Herkesin süreci farklı sanırım gideyim de bakalım hani çok bi fikrim yok henüz ama buralarda yazılanları okuyunca da tedirgin oluyor insan. Bakalım hayırlısıyla güzel sonuçlanır inş sizinde

Amin insallah hic merak etmeyin benim acimdan suan surec gayet kolay ilerliyor.Ne duygularim oyle anormal ne vucudum da anormallik var,karnimdan igne yapmak ilk gun cok korkunctu stresten ter icinde kaldim ama sonra baktim o da kolaymis,tatli bir heyecan.8 gundur yapiyorum morarmadi bile.İcinizi rahatlatin,gayet düz ve kolay ilerleyen bir sürec

Bu sürecin içindeki biri olarak şunu söyleyebilirim ki tüp bebek yorucu bir süreç olabiliyor özellikle kaygılı insanlar için. Ben de kaygılı biriyim, bu sabah opu oldum bu zamana gelene kadar öyle saçma şeylere kaygılanmışımdır ki. Çatlama önleyici iğne kullanmama rağmen acaba yumurtalarım çatlar da tedavim iptal olur mu diye düşündüğüm bile oldu. Sonuç, bu sabah opu oldum ve yumurtalarım gayet güzel toplandı, hiç de endişe edilecek bir işlem değilmiş. Demek istedigim, kaygılandığınız şeylerin yüzde doksanı gerçekleşmeyecek. Bunlar sadece birer vesvese. Kendinize devamlı bunu hatırlatın veya size bunu hatırlatacak biri olsun etrafınızda. Bu şekilde bir nebze daha rahat edebilirsiniz belki. Bir de eşinizin size olan manevi desteği çok önemli tedaviye başlamadan önce bunu konuşmanız iyi olabilir. İnşallah kolay ve güzel bir süreç geçirirsiniz.

İnşallah teşekkür ederim. Eşimle çokta rahat iletişim kurabildiğimi söyleyemicem malesef. Öyle çokta destek olacak biri değil bence, yoruyor konuşma tarzı beni.. Hayırlısı inş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…