Tüp bebek

Hiç az değil gayet iyi canım sayısı hem daha artabilir hiç sayısına ya da embriyo kalitesine takılma bir tane yumurtayla bile insanlar geve kalıyor
Peki ben size birsey soracagim benim tuplerim kapali oldugundan dolayi gebe kalmiyor olabilir miyim acaba

Evet dogrududur biliyorum ama hani hiç hamileligim olmadi ya acaba tüplerden kaynaklandığı icin olabilirmi diye düşündüm
Normal yollarla mı olmadıysa olabilir tabii doktorlar daha iyi bilir tabiki ama tüpleri bazen rahim filmiyle açabiliyorlar diye biliyoeum

Bende hsg çekilmedi sadece doktorum altan muane yapip yumurtaliklarima bakti ve amh icin kan verdim sonra direk tüp bebek dedi amh hormon sonucumda 0.030 çıktı
Amh düşük evet ama zaten hsg çekilmeden transfer yapılması tamamıyla ticari amaç için kullanılmak demek
Rahim içinde ultrasonla görülmeyecek sorunlar hsg ile gözüküyor çünkü perde olması gibi

Yani tüp bebek yaparken hsg tüpler falan kontrol edilecek dimi yoksa bunu biz mi soylememiz lazim

Yani tüp bebek yaparken hsg tüpler falan kontrol edilecek dimi yoksa bunu biz mi soylememiz lazim
Tercih edeceğiniz merkeze bağlı forumda bazı merkezlerin lafını bile etmediğini okudum
Ama yine de bence tedavi için bir merkezle görüşmeden önce normal bi hastanede çektirip sonuçla gitmeniz iyi olur
Tüp bebekte çekilen hsg tüpler için değil daha çok rahim anomalileri için önemli
Çünkü rahimde perde olması vs gebeliğin devamını olumsuz etkiler
Ya da rahim içindeki başka sorunlar perde dışında aklıma bir şey gelmedi şu an

Ha bir de hsg çekildikten sonraki 3 ay genelik şansı yükselir deniyor bende olmadı ama
Normal bi hastanede cektirmeniz o açıdan da iyi olur
3 ay boyunca bir taraftan doğal gebelik denerken olmaması halinde tedavi için hazırlanmaya vaktiniz olur
Tuplerde herhangi bir sorun varsa da doğal gebeliğin önündeki engel kalkmış olur böylece
Evet amh değerine göre direkt tüp bebek demiş olabilirler ama yılda 1 tane yumurtanız bile oluşup dollenecek kalitede olsa ve tupleriniz tıkalı olsa yine doğal gebe kalmanız imkansıza yaklaşır

Ben tüp bebek basvurusu yaptim devlet hastanesinde bana bir kağıt verdi getirmem gereken belgelerle ilgili seyler yaziyordu ama hsg tüpler bunlarla ilgili hiç bir belge istemedi acaba hastahanede kendilerimi bakacaklar bilmiyorum bana dedi adetin 2 yada 3 günü saat 8 de aç karinla burda ol

Yani şöyle anlatayım
Ben 1 yıl doğal yolla gebelik deneyip sonuç alamadiktan sonra doktora gittim
Doktorun ilk istediği şeyler Hormon testleri ve hsg oldu
Amh 0.8 çıkmıştı doğal gebeliğe engel olmayacağını söyledi doktorum
Hsg sonrası 3 ay doğal deneyip sonrasında klomene başlamıştım

Peki hamile misiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…