Tüp bebek uzun protokol

ezotem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2024
26
16
30
Merhabalar 4. Defa yumurta topluyoruz ilk iki denememiz farklı yerlerde idi şuan başka bir klinikte tedavi görüyoruz 3. Toplama sonrası ve uzun protokol yapıyoruz ve havuz yöntemi deniyoruz. Gün gün deneyimlerimi sizle paylaşma gereği duydum çünkü uzun protokol yapan kadınlar az anlaşılan hadi başlayalım

Ben 2022 yıldan bu yana bebek hasretiyle yandım tutuştum ilk kontrollerimde kendiliğinden gebelik beklendi olmayınca hsg çekildi ve normal çıktı ancak olmayınca çikolata kisti olabileceği söylendi eşimde bir sıkıntı görülmedi diğer ay ise çikolata kisti kayboldu dendi ve bana kısa protokol uygulandı ve az yumurta çıktı 3.güne kalan bir yumurta oldu ve tutmadı ikinci denemede de aynısı oldu üçüncü de klinik değiştirdik ve yine aynısı olunca ben hsg istedim ve hsg sonucumda bir tüp kapalı çıktı ve adeno 5 adet miyom şeklinde görüldü açık ameliyatla alındı ve yumurtalıklarıma prp uygulandı 3. Deneme de embriyo döndürüldü şimdi ise 4. Kez deneme için uzun protokol tercih edildi 21. Gün baskılayıcı iğne kullanmaya başladım bugün 3. Günüm Adet olmayı bekliyorum iğneye devam . Gücünüz kalmıyor kabulleniyorum ben kendime zor kabul ama zor olmasa imtihan olmazdı diyorum yoruluyorum korkuyorum ama yılmamak için mücadele ediyorum iç sesimi dinliyorum ben hah istemesem hidroselpenks olduğum ve adenoların olduğunu fark edilmeyecekti hikayem çok uzun ben bile anlamıyorum bazen şaşkınlık duyuyorum ama sanırım zafer yakın buna kalben inanıyorum

Son düzenleme:
Umarım en kısa sürede kuzunuza kavuşursunuz. Gerçekten çok zor bir süreç, sadece yaşayan bilir.

Kolay geçsin inşallah şifa olsun tüm ilaçlar takviyeler . Uzun protokol tedavi öncesi adetin 21. Günü baskılayıcı iğne ile başlayan süreci normal protokolden daha dikkatli yönetilmesi gereken bi serüven sanırım bu sefer yakınen takibe alınacağım adetle bende yaşayarak anlayıp yazacağım buraya sizin kaçıncı deneme

Kolay geçsin inşallah şifa olsun tüm ilaçlar takviyeler . Uzun protokol tedavi öncesi adetin 21. Günü baskılayıcı iğne ile başlayan süreci normal protokolden daha dikkatli yönetilmesi gereken bi serüven sanırım bu sefer yakınen takibe alınacağım adetle bende yaşayarak anlayıp yazacağım buraya sizin kaçıncı deneme
Bir kere yumurta toplandı ilk deneme tek embriyo negatif oldu, bu hafta dondurulmuş iki tane 5.gün embriyosu transfer edilecek.

Bir kere yumurta toplandı ilk deneme tek embriyo negatif oldu, bu hafta dondurulmuş iki tane 5.gün embriyosu transfer edilecek.
Her şey çok güzel geçsin güzel haberlerinizi alalım inşallah bu durum bile motivasyon kaynağı olsun isterim ben hep bi tane gördüm o da riske atmamak için 5. Güne Bırakmadılar inşallah ikisi de tutunur ve lütfen bana da dua edin aklınıza gelirse

Her şey çok güzel geçsin güzel haberlerinizi alalım inşallah bu durum bile motivasyon kaynağı olsun isterim ben hep bi tane gördüm o da riske atmamak için 5. Güne Bırakmadılar inşallah ikisi de tutunur ve lütfen bana da dua edin aklınıza gelirse
Tabi ki dua ederim, kalbim sizinle ❤️ sonunda çift çizgiyi göreceğiz unutmayın 🤗 bugün olmazsa yarın…

Tabi ki dua ederim, kalbim sizinle ❤️ sonunda çift çizgiyi göreceğiz unutmayın 🤗 bugün olmazsa yarın…
İki transferin tutma ihtimali Allahım izniyle daha fazla sıkıntısız stressiz bi süreç diliyorum ben denemem olumsuz olduğunu öğrendiğimde karnıma dokunup benimle bu süreci geçirdiği için ona teşekkür etmiştim bu bile olmayabilirdi tevekkül ediyorum ve verdiğine vermediğine şükrediyorum bazen kafayı sıyıracak kadar da üzülüyorum ama geçiyor bi şekilde lütfen sadece onların varlığının mutluluğuna odaklanın ve bence bizde bunu çok hak ediyoruz kalbimizde büyüttüğümüz canımızın elektrik giderse ya buzu çözülürse diye attığı laboratuvarda olduğunu bilmeyen anlamaz

İki transferin tutma ihtimali Allahım izniyle daha fazla sıkıntısız stressiz bi süreç diliyorum ben denemem olumsuz olduğunu öğrendiğimde karnıma dokunup benimle bu süreci geçirdiği için ona teşekkür etmiştim bu bile olmayabilirdi tevekkül ediyorum ve verdiğine vermediğine şükrediyorum bazen kafayı sıyıracak kadar da üzülüyorum ama geçiyor bi şekilde lütfen sadece onların varlığının mutluluğuna odaklanın ve bence bizde bunu çok hak ediyoruz kalbimizde büyüttüğümüz canımızın elektrik giderse ya buzu çözülürse diye attığı laboratuvarda olduğunu bilmeyen anlamaz
Kesinlikle öyle, hiç ümidimiz olmayabilirdi, tedavi olabilecek durumumuz da olmayabilirdi. Yumurta ve sperm olduğu sürece her zaman umut var. Tüp bebekle mücadele edip çocuğu olmayan insan neredeyse yok ama süreç çok belirsiz ve zor olduğu için inişli çıkışlı geçiyor. Her cümlenize katılıyorum, her şey çok güzel olacak ❤️

Bu köşe benim kendime notlarım gibi oldu ama kalsın bi gün muhakkak benzer durumlar görür diye yazıyorum çünkü derdin dermanını ararken insan savruluyor savruldukça güçsüzleşiyor neyse günümüze gelelim bugün regl oldum cumartesi beklenen regl bugün oldu . Buna da mutluyum bu arada 😌 Tüp bebekte en önemli sorun ilaçları bulabilmek tüm ilaçlarımı temin ettiğim için dünyalar benim neredeyse anlatamam :) yarın kontrole gideceğim. Sonrasında bakacağız farklı olan noktalar önceki protokollerin dışında baskılayıcı iğneye devam ediyorum bakalım akabinde toz iğne yapacağım sadece o da değişik oldu duam tüm yüreğinde büyüten annelerin kucağında bebeğinin kokusunu içine çekebilmesi…

Banada dondurulmuş tranafer edilecek femara yazdı beş gün kullanıp gel dedi size nasıl ilaçlar verildi
Ben 3x progestan fitil, progestan iğne, 4x estrofem, coraspin ve folik asit kullanıyorum. Enfeksiyon ihtimaline karşı 3 günlük antibiyotik veriyor transfere kadar, bir de 4 günlük bağışıklık baskılayıcı prednol kullanıyorum, benim ilaçlarım fazla yani :) transferle beraber bir de oksapar iğne ekleniyor. Pozitif olursa progestan ve oksapara en az 3 ay devam edeceğim. Herkesin tedavisi farklı demek.

Merhabalar cuma günü yapılan kontrolde sol yumurtalıkta kist görülürdü be kistin gerilemesi beklendi 3 gün daha kullandım ilaçlarımı bugün geriledi ve yumurta geliştirici ilaçlara başladım ve oldukça kolay iğne yapabildim umarım şu gibi akıp gider çocuklarımı kucağıma alırım haftasonu Ankara’ya tedavinin takibi için gideceğiz bakalım

Bugün yumurta geliştirici iğnenin 9. Günündeydik 6. Gün toplam 6 bugün ise 8 yumurta görüldü doktor birinin 15mm olduğunu ve önden giden bu yumurtayı feda edeceğini söyledi. Süreç heyecan doldu ama ben bu sefer çok sakinim tabi paylaşma gereği duyuyorum anlatmak istiyorum fakat sakinim nasibim ise zaten gelir

X