tüp bebek transfer sonrası istirahat ve önemi

merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. iki gün önce transferim yapıldı. sizce transfer sonrası istirahat ne kadar olmalı. iki gün yeterlimi. iki gün sonrası işe başlamak engel olurmu. nolur bu konuda tecrübeli arkadaşların önerilerine ihtiyacım var.
2 gün yeterli canım en 2 gün yattım oda sadece ağir iş temizlik fln yapmadım yemek yaptım etrafı toparladım alişverişe gittim 6-7günde mutfak fayanslarım patladı usta geldi flnepey ugrastın ama kızım benimleydi şuan2,5 yasında hasta gibi yatmak iyi değilmiş:-)inşallah alıraın bebeişini kucagına.sevgiler

Bence çok üzülme kendini yıpratma aşılamada zaten tutma şansı düşük ve az para ödüyorsun.tüp bebekte şansın yüksek.birde normal muayene bile olamıyorum demişsin propleminmi var önce onu bir hallet,çünkü tüp bebekte okadar çok alttan muayenen olacakki bu korkunu bir aşmana bak.kaç yaşındasın bilmiyorum birde neden bebeğiniz olmuyor sorunun büyükmü küçükmü sana yardımcı olmamızı istiyorsanayrıntılı yazmalısın canım.bende 5 defa tüp bebek yaptırdım tecrübelerimi aktarmak isterim şuanda 3.5 Yaşında bir kızım ve şuandada 29 haftalık ikiz hamileyim istediğini sorabilirsin
cok teşekkür ederım ılgınıze ve szede maşallah allah bagıslasın bebeıslerınızı size cok güzel bı duygu olmalı :) şöyle ben 1 yıldır doktora gıdıyorum 3 yıllık evlıyım ve hiç korunmadık 27 yasındayım eşimde aynı yasta 1 yıldır doktor ıkımızıde yapılan teslerde rahım fılmınde bısey bulamadı bana soyledıgı yumurta tembellıgı ama iğne ve ilaçlarla istenılen seviyeye fazlasıyla gelıyo fakat gebelik olusmuyodu rahım fılmınden sonra 2 haftalık kımyasal bı gebelik gecırdım düştü yani kendılıgınden 6 ay ara verdım ama yıne korunmadım hiç yıne olmadı sımdı yıne ılaşlar kullandım olmadı bu sefer aşılama yapalım dedı doktor ıstemedım tutmadığını bıldıgımden yınede ıkna oldum tabı hayal kırıklığı suan adet oladum zaten muayene olamyorum derken bı sorun yok cekınıyorum kasılıyorum oyuzden yoksa doktorun dedıgı hersey normal ama olmuyo bırbırıne ulaşamıyor sperm ve yumruta dıyo o yüzden tüp bebeğe doğru gıdıyorum aşamalarını hiç bilmiyorum mesela transferde bıle anestezi isticem ben yapamam alttan muayenede bi şekılde katlanıcam 1-2 kere oldum normal kadın doğumda aynı o şekıldemı acaba...

Bende ilk kez tüp bebek yaptırıcam ilk duyduğumd çok üzülmüştüm ama mesela benim çikolata kistim var ve tüpüm tıkalı. En azından sıkıntının ne olduğunu biliyoruz şükrettim halima doktor çocuğunuz olmuycak demedi bu şekilde bi tedavi lazım dedi. Bende çıkarttım aklımdan kisti tüpü ☺️ bebek için muayeneye gidiyorum gibi düşünüyorum hastanede. Yani kötü şeyler düşünüp içimi karartmıyorum. İyi şeylr düşünüyorum zaten arkadaşların yorumunu okudum hep pozitif olmanın iyi geldiğini söylüyorlar. Bence seni sorularıyla rahatsız edicek kişilere söyleme. Tedaviye başlamayı kabullendiğinde hep kafanı dağıt moralimin iyi olması lazım üzülürsem bu benim zararıma diye düşün inşallah güzel sonuçlar alıruz. Benimde ilk olduğu için pek bişey bilmiyorum bukadarını tecrübe ettim işte ☺️☺️☺️

cok teşekkür ederım ılgınıze ve szede maşallah allah bagıslasın bebeıslerınızı size cok güzel bı duygu olmalı :) şöyle ben 1 yıldır doktora gıdıyorum 3 yıllık evlıyım ve hiç korunmadık 27 yasındayım eşimde aynı yasta 1 yıldır doktor ıkımızıde yapılan teslerde rahım fılmınde bısey bulamadı bana soyledıgı yumurta tembellıgı ama iğne ve ilaçlarla istenılen seviyeye fazlasıyla gelıyo fakat gebelik olusmuyodu rahım fılmınden sonra 2 haftalık kımyasal bı gebelik gecırdım düştü yani kendılıgınden 6 ay ara verdım ama yıne korunmadım hiç yıne olmadı sımdı yıne ılaşlar kullandım olmadı bu sefer aşılama yapalım dedı doktor ıstemedım tutmadığını bıldıgımden yınede ıkna oldum tabı hayal kırıklığı suan adet oladum zaten muayene olamyorum derken bı sorun yok cekınıyorum kasılıyorum oyuzden yoksa doktorun dedıgı hersey normal ama olmuyo bırbırıne ulaşamıyor sperm ve yumruta dıyo o yüzden tüp bebeğe doğru gıdıyorum aşamalarını hiç bilmiyorum mesela transferde bıle anestezi isticem ben yapamam alttan muayenede bi şekılde katlanıcam 1-2 kere oldum normal kadın doğumda aynı o şekıldemı acaba...
Canın normal muayne gibi transfer korkmana gerek yok.hiçbit zorlugu yok ben iki kere tedavi gördüm.

Merhaba hanımlar bende ilk defa tüp bebek yaptıracağım çok tecrübesizim yani okadar heyecanlıyımki inşallah ilk seferde olur.transfer sonrası neler yapmak gerek araştırıyorum hep ananas yemeli kabak çekirdeği ödem içîn bol su ☺️:KK39: tüp bebekle ilgili herşeye kulak kabartır oldum hadi hayırlısı
Canım ben tüp bebek tedavi aşamasındayden hem kızımda hemde şimdiki hamileliğimde bol bol kuru incir yedim elimden hiç düşmedi inan ben faydasını gördüm

Canım stres yapma senin büyük sorunun yokmuşki Yaşında genç Allah'ın izniyle olurbir tanıdığımızın kızı 5 Yıldır evli çocuğu olmuyordu öğrendimki yumurtalığının teki doğuştan yokmuş hemde kanalının biri yokmuş düşün yani.geçenlerde tüp bebek yaptırdılar sadece iki yumurtası oluşmuş onunda birinin kalitesi düşükmüş neyse birini transfer etmişler şimdi hamile dua et Rabbim verir

Allah bağışlasın bebişlerini canım ben listeye inciride ekliyeyim ozaman zaten hep kabız olan biriyim transferden sonrada olursam diye korkuyorum

Canım stres yapma senin büyük sorunun yokmuşki Yaşında genç Allah'ın izniyle olurbir tanıdığımızın kızı 5 Yıldır evli çocuğu olmuyordu öğrendimki yumurtalığının teki doğuştan yokmuş hemde kanalının biri yokmuş düşün yani.geçenlerde tüp bebek yaptırdılar sadece iki yumurtası oluşmuş onunda birinin kalitesi düşükmüş neyse birini transfer etmişler şimdi hamile dua et Rabbim verir
aynen allah şükür sadece yumurta tembelliği diyo onuda ilaçla olusuyo dıyo ama gerçekleşmedi inş dedğin gıbı olur allah herkese nasip etsin inşallah...

Canım ben tüp bebek tedavi aşamasındayden hem kızımda hemde şimdiki hamileliğimde bol bol kuru incir yedim elimden hiç düşmedi inan ben faydasını gördüm
kuru incir bebğin ikiz olmasınamı faydası oldu yani transer sayısına göre tek yada ikiz belli olmazmı...

Canın normal muayne gibi transfer korkmana gerek yok.hiçbit zorlugu yok ben iki kere tedavi gördüm.
inş bakalım sımdı bana diane 35 ilaç verdi salı günü gel sonra konuşalım dedı yan tarfata tüp bebek merkezi var sanırım oraya yönlendiricek beni bidahaki aya bakalım hayırlısı...

İnşalllh hayırlısı olur canım bende ilaç kullanıyorum dondurulmus tedavisi için
sizin içinde hayırlısı olur umarım... dondurulmuş içindemi baştan yine ilaçlar kullanılıyor off zorlu süreç allahım hepımızın emeklerının karşılığını verir inşallah...

Hayır incir yumurta kalitesini ve tutunmasını kolaylaştırıyor ikiz olması embriyo sayısıyla alakalı
hmm anladım ya bede cok ısterım ikiz olmasını ama sağlıklı olmucaksa suan tek olsun ragzıyım bakalım inş rabbim yüzüüze bakarda hayırlısı neyse o olur

sizin içinde hayırlısı olur umarım... dondurulmuş içindemi baştan yine ilaçlar kullanılıyor off zorlu süreç allahım hepımızın emeklerının karşılığını verir inşallah...
Valla bende tam bilmiyorum ama o iğneler fln yok canım sadece rahim kalibliğini fln istebîlen ölçüye getirmek için ilaölar kullanılıyor.

Hanımlar 35 yaş altı bayanlara tek embriyo transfer ediliyor bide ikiz olma ihtimali ne acaba bilgisi olan varmı?

Ben 7 gun yatmayi dusunuyorum kim ne derse desin hareket yaramaz cok riskli hele ki bir suru dusuk yapmisken

X