Tüp bebek sürecimi tüm detayları ile paylaşıyorum

Hangi vitaminleri kullanıyorsunuz söyleyebilir misiniz
Kuzum ben de pharmasupra life kullandım doktor tavsiyesi ile. Hatta eşli kullandık biz faydası olduğunu düşünüyorum takviye sonuçta. İçeriği de güzel ve temiz. Aklında bulunsun diye yazmak istedim. Kutunun içinde hem şase hem de kapsül şeklinde destek var. Bir de ilaveten Decavit kullandım.

Eklentiler

• Screenshot_2024-03-04-21-09-33-22_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg
    Screenshot_2024-03-04-21-09-33-22_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_2024-03-04-21-09-50-17_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg
    Screenshot_2024-03-04-21-09-50-17_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg
    139 KB · Görüntüleme: 31
Kuzum ben de pharmasupra life kullandım doktor tavsiyesi ile. Hatta eşli kullandık biz faydası olduğunu düşünüyorum takviye sonuçta. İçeriği de güzel ve temiz. Aklında bulunsun diye yazmak istedim. Kutunun içinde hem şase hem de kapsül şeklinde destek var. Bir de ilaveten Decavit kullandım.
Benim ilk gebeliğimde eşli olarak bunu kullandığımızda doğal olarak olmuştu gerçekten çok güzel bir destek

Kuzum merhaba Rabbim mücadeleni kolay kılsın inşallah. Çabucak al bebeğini kucağına. Sağ tüpüm tıkalı benim de. Ben hiç aşılama denemedim. Bana hiçbir hekim aşılama önermedi. Direkt tüp bebeğe başladık. Sıvı birikmesi ile ilgili şimdi kızlarım gelir yardımcı olurlar sana üzgünüm yardımcı olamadım 🥺🙏
Hangi hastane ve doktorda tüp bebek denediniz

Merhaba, öncelikle Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin 💜 Benim de sağ tüpüm kapalı çıktı çatlama ignesi yapılacak. Sol tüpte sorun yok. Tedavisiz bu şekilde de hamile kalan çokmuş. Hepsini okudum ama kaçırmış olabilirim. Siz de farklı bir durum da var mıydı?
Canım hangi hastanede yaptırdın ve hangi doktora

Canım hangi hastanede yaptırdın ve hangi doktora
Canım sonucumun belli olmasını beklemiştim doktorumun ismini söyleyebilmek için. Çok şükür artık rahatlıkla önerebilirim. Ankara'da kendi kliniğinde tedavi gördüm.
Prof. Dr. Cem Atabekoğlu. Aynı zamanda Ankara Tıp (cebeci) Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı. Tahlilleri üniversite hastanesinde yaptırıyor. Muayeneleri kendi kliniğinde oluyorsunuz.

Canım sonucumun belli olmasını beklemiştim doktorumun ismini söyleyebilmek için. Çok şükür artık rahatlıkla önerebilirim. Ankara'da kendi kliniğinde tedavi gördüm. Prof. Dr. Cem Atabekoğlu. Aynı zamanda Ankara Tıp (cebeci) Üniversitesi Kadın Doğum Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı.
Allah'ım sağlıklı kucağına almak nasip etsin canım ben de bursa da arıyorum doktor ve hastane

Kuzum merhaba Rabbim mücadeleni kolay kılsın inşallah. Çabucak al bebeğini kucağına. Sağ tüpüm tıkalı benim de. Ben hiç aşılama denemedim. Bana hiçbir hekim aşılama önermedi. Direkt tüp bebeğe başladık. Sıvı birikmesi ile ilgili şimdi kızlarım gelir yardımcı olurlar sana üzgünüm yardımcı olamadım 🥺🙏
Sizin tedaviniz nasıl oldu,eşte bi sorun var mıydı? neler kullandırdı yumurta gelişiminde ,transfere hazırlık sürecinde ne uyguladı doktorunuz, doğal siklus mı oldu bide

Aynen öyle oldu benim 5 yumurta önden gitti 17 mm oldu. diğerleri geriden geldi ve diğer 6 yumurta 13-14 mm de kaldı haliyle de toplanamadi. Doktorlar neden bunu yapıyor bilmiyorum bir sürü paramız boşa gitti onu da geçtim iki hafta kendime gelemedim hayatımda hiç bu kadar psikolojik olarak cokmemistim.
Siz ivf de mi tedavi gördünüz doktorunuz kimdi? Aynı sorun bende de olmuştu ben bilerek yaptıklarını düşünüyorum sanki .. ve çok kötü üslupları

Siz ivf de mi tedavi gördünüz doktorunuz kimdi? Aynı sorun bende de olmuştu ben bilerek yaptıklarını düşünüyorum sanki .. ve çok kötü üslupları
Evet Antalya ivf de tedavi gördüm. Murat berkkanoğlu doktorumdu. Hemşiresi de suratsız veznesi de kayıt yapani da. Şu an daha iyi anlıyorum ki tedavinin iptal olacağını bile bile yaptılar

Sizin tedaviniz nasıl oldu,eşte bi sorun var mıydı? neler kullandırdı yumurta gelişiminde ,transfere hazırlık sürecinde ne uyguladı doktorunuz, doğal siklus mı oldu bide
Merhaba canım eşte problem yoktu. Bende de bir tüpün kapalı olması dışında (ki bir tüp de yeterli gebelik oluşması için) elle tutulur bir problem yoktu. Amh yüksekti biraz pcos gibi göründü ama değilmiş. Sebepsiz infertilite dendi. 14 yumurta toplanmasına rağmen sadece tek bir embriyom oluştu ve o embriyom tutundu. Hekimin yönlendirmelerinin bu noktada çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hiç olumsuz düşünmedik o embriyo tutunacak dünyadaki kısmetini bekliyor dedik 🙏 öyleymiş. Dondurulmuş embriyo ve tamamen doğal siklustu. Transfer sonrası ilaç kullanmaya başladım sadece. Yumurta toplama öncesi de transfer öncesi de takviye Decavit dışında bir şey kullanmadim. Opu öncesi kullandığım ilaçları konunun en başında yazdım. Çok öncesinde pharmasupra kullanmıştım çok faydalı olduğunu söyleyebilirim. Opu öncesinde kullanılan rutin yumurta büyütücü iğneler dışında ekstra bir şeye dikkat etmedim. Bol su tükettim. Esas önemlisi yumurtalar elde edildikten sonra ve bence transfer sonrasında başlıyor. Günlük mutlaka 1 muz, 1 avokado, 1 haşlanmış yumurta, bir avuç ceviz, kefir veya süt tükettim. Çok su içtim. Ananas, maydanoz, hurma, çikolata ve kahve tüketmedim bunlar rahmin kasılmasına sebebiyet veriyormuş. Çayı günde 1 bardak olacak şekilde çok açık içtim. Dinlendim bolca ev işini umursamadım uzandım. İlk 5 gün. Lavaboya kalktım bir tek bazen de evin içinde kısa yürüyüşler yapıp geri yattım. Yüz üstü hiç yatmadım. Sırt üstü ve yan yattım çoğunlukla. Eğilmedim, parmak uçlarımda uzanmadım. Gerilmedim. Faydası vardır diye düşünüyorum bilmiyorum tek embriyo olunca çok sakındım kendimi 🤷🏻‍♀️ ve en önemlisi asla stres yapmadım. Hep olumlu düşündüm. Bu arada sadece tek bir konu hep aklıma takıldı transfer boyunca. O da şuydu transferim yapıldığında aşırı sıkışıktım, transfer olduktan hemen sonra dayanamayıp tuvalete kalktım hem de 7. dakikada. Sonrasında peş peşe 2 kere daha kalktım çok korkmuştum kesin tutunmayacak, hiç dinlenmeden direk tuvalete koştum diye. Ama arkadaşım doktorun dediği gibi o embriyonun tutacağı varsa sen takla da atsan tutuyor. Güzel düşün güzel olsun Rabbim sana da güzel haberler almayı nasip etsin inşallah. İsteyen herkese. Çok uzun oldu kusura bakmayın herkes okusun ki fikri olsun. ❤️ Bizim sürecimiz böyleydi. Dün çok şükür kesemizi gördük. 🧿

X