Tüp bebek sürecimi tüm detayları ile paylaşıyorum

Bu durum labaratuvar kaynaklıdır diye düşünüyorum, zira 5. Gün bozulbilecek embriyo 3. Günde en geç 4. Gün kendini belli ediyor.
Biri 4. Günde gelişmedi diğeri 5. Günde gelismesi durdu. Lab kaynaklı mıdır bilmiyorum Antalya'nın 26-27 yıllık en köklü tüp bebek merkeziymis Antalya ivf. Ben reglin 4. Günü gitmiştim doktora doktor hemen tedaviye başladı. Benim 11 yumurta zarım gozukurken 5i toplandi ikisi dollendi. Normalfe 2. Gün baslaniyormus tedaviye. Benim diğer 6 yumurta 14 mm de kaldıgi için toplanamadi. İki gün daha fazla vücudumda kalıp bir iğne daha fazla kullanmış olsaydım onlarda 17-18 mm olurdu belki döllenme sansi olurdu diye düşünüyorum. Tabi doktorlara bir şey diyemiyoruz

Hayırla saglikla doğsun inşallah kutluyorum sizi ❤️ bize de dua edin inşallah biz de bu duyguları yaşayalım yorulmadan ayağımız taşa takilmadan 🤲
Amin inşallah çok sağol canım 🤲🏻 etmez miyim dua hepiniz için çok ediyorum Rabbim en kısa zamanda kolaylıkla sizlere de güzel haberler almayı nasip etsin 🙏🌸

Amin inşallah çok sağol canım 🤲🏻 etmez miyim dua hepiniz için çok ediyorum Rabbim en kısa zamanda kolaylıkla sizlere de güzel haberler almayı nasip etsin 🙏🌸
Amin inşallah. Doktor bir ay toparlan öyle gel dedi bu ay ovulasyonla takip ediyorum inşallah yumurtlama ve çatlama görürüm 1,5 aydır vitamin vs kullanıyorum 🙏

Amin inşallah. Doktor bir ay toparlan öyle gel dedi bu ay ovulasyonla takip ediyorum inşallah yumurtlama ve çatlama görürüm 1,5 aydır vitamin vs kullanıyorum 🙏
Transferin mi var bu ay canım? Doğal siklus mu uygulanıyor? Her şey istediğin gibi olsun inşallah

Biri 4. Günde gelişmedi diğeri 5. Günde gelismesi durdu. Lab kaynaklı mıdır bilmiyorum Antalya'nın 26-27 yıllık en köklü tüp bebek merkeziymis Antalya ivf. Ben reglin 4. Günü gitmiştim doktora doktor hemen tedaviye başladı. Benim 11 yumurta zarım gozukurken 5i toplandi ikisi dollendi. Normalfe 2. Gün baslaniyormus tedaviye. Benim diğer 6 yumurta 14 mm de kaldıgi için toplanamadi. İki gün daha fazla vücudumda kalıp bir iğne daha fazla kullanmış olsaydım onlarda 17-18 mm olurdu belki döllenme sansi olurdu diye düşünüyorum. Tabi doktorlara bir şey diyemiyoruz
Ah kesinlikle yanlış uyguladıklarını düşünüyorum evet 2. Gün yumurtaların bir çoğu aynj boyuttayken başlanıyor. 4. Günde bazı yumurtalar diğerlerine göre daha büyük oluyor dolayısuyla opuda geride kalanlar oluyor ve olmuş da maalesef her yaşadığımız bir tecrübe

12 yumurtadan 3ü döllenmiş diğerleri takip ediliyorsa şu demek 3'ünün 3. veya 5. güne sağlıkla ulaşmaları ve sağlıkla bölünmeye devam etmeleri beklenecek. Diğer takip edilenlerin de gelişimleri yavaş olabilir, geriden geliyor olabilir, aralarında sağlıklı olanlar bölünüp gelişecektir inşallah da öyle olsun. 🙏 Oxotide neden vurulduğunu bilmiyorum. Regl bekliyorsa donduracaklar embriyoları demek ki. Taze transfer yapmayacaktır. Bilgilendirmesi gerekir aslında
Yumurtan çok olduğu için karnındaki ağrı ve şişlik de çok olacak 3 gün daha oxotide vur dedi sadece. İnşallah aonuçlar iyi olur bakalım teşekkür ederim canım 😊

Merhaba kızlar 3 buçuk yıllık evli, evlendiği ilk günden beri bebiş isteyen ve korunmayan 32 yaşında hanım kişisiyim :)) ilk 1 buçuk sene bebiş olmamasını önemsemedik nasıl olsa olur diye üzerinde durmadık. 2 seneye yaklaşırken devlet hastanesi serüveni başladı jinekoloji bölümü muayenelerinden sonra bir şey bulunamayınca infertilite bölümüne sevk edilmemin ardından yeniden muayeneler, eşimin kontrolleri vs. derken benim pcos olabileceğimden şüphelenildi ve ultrasonda pcos görüntüsü olduğu söylendi fakat sonrasında o görüntünün pcos olmadığı kesinleşti. Vajinal muayenede Pcos görüntüsü olması polikistik olduğunuz anlamına gelmiyor hanımlar. Her fazla yumurta görünümü pcos olmuyormuş. En son Hsg çekilecek dendi ve anestezisiz şekilde devlet hastanesinde rahim filmi çekildi. Canı tatlı biri değilimdir hiç, ama aklı olan anestezisiz Hsg çektirmesin. Ben neden bilmiyorum ama zorlandım. Sonucunda bir tüp kapalı çıktı ve açılmadı da. 3 ay deneyin olur dediler Hsg sonrası olmadı. Aşılamanın bizde tutmayacağını bu sonuçlarla da devletin bize tüp bebek yapmayacağını söylediler (çok daha vahim durumdaki vakalara devlet bakıyormuş vakit kaybetmek istemiyorsanız özele gidin dediler bizi gönderdiler) benim amh yani yumurta rezervi yüksekti 3.5 civarı. Genel anlamda elle tutulur bir probleme rastlanmadı. Sebepsiz infertiliteye çıkıyor yollar. Her neyse bir arkadaş önerisi ile vakit kaybetmeden özel bir tüp bebek uzmanına başvurduk ama maddi anlamda suistimal edildiğimizi anlayınca başlamadan vazgeçtik (birkaç durum yaşadık göze batan)

Veee aradan öylece 6 ay geçer akışına bıraktığımız...

Gebelik olmayınca yine başka bir tavsiye ile şimdiki hocamız ile tanıştık. Müthiş şekilde içimiz ısındı emin olduk. Ve sürecimiz vakit kaybetmeden başladı. İlaçlar temin edildi.

14 Aralık 2023 regl başlangıcı

15 Aralık reglin 2. günü + KONTROL + gonalf 300 başlandı

16 Aralık gonalf 300

17 Aralık gonalf 300

18 Aralık gonalf 300

19 Aralık KONTROL (yumurtalar 10mm) + gonalf 300 + meriofert 150 başlandı

20 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide başlandı

21 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

22 Aralık KONTROL (yumurtalar 15mm) + gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

23 Aralık KONTROL (yumurtalar 16mm) + gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

24 Aralık gonalf 300 + meriofert 150 + cetrotide

25 Aralık KONTROL (yumurtalar 17-20mm) + gonalf 150 + meriofert 150 + cetrotide
Akşamına 21:00 da çatlama iğneleri uygulandı.
2 adet gonapeptyl + ovitrelle 1/4 çeyrek dozda

26 Aralık BOŞ GÜN DİNLENME

27 Aralık OPU (yumurta toplama) 14 yumurta toplandı

28 Aralık 1.gün 14 yumurtadan sadece 2 tanesi sağlıklı çıktı (inanılmaz üzgünüm ağlamaktan helak oldum)

29 Aralık 2.gün 2 yumurta ile devam (ağlamalar devam ediyor)

30 Aralık 3.gün 1 yumurta sağlıklı bölünmeye devam ediyor diğer yumurta gelişimi geriden geliyor. 3.gün donduralım mı 5.güne devam edelim mi diye soruldu, hocamla battı balık yan gider diyerek risk alıp 5.güne gidip gitmeyeceğini izleme kararı aldık

31 Aralık 4.gün 1 tanesi morula halini aldı, diğerinin gelişimi zayıf. Yılbaşı gecesi dileklerim 5.güne ulaşabilmeleri.

1 Ocak 5.gün yeni yılın ilk muhteşem haberini aldık 1 embriyom blast kalite donduruldu diğerinin gelişimi izleniyor.

2 Ocak 6.gün izlenen embriyo gelişimi durdu.

Elimizde sadece 1 tane blastosist embriyo ile yolumuza devam ediyoruz. 2. regl ile birlikte hocanın yanına gideceğim. Her şey yolunda giderse transfer olacak.

-İlk reglim olması gereken günden 4 gün önce geldi opu sonrası çok normalmiş. Biraz ağrılıydı.

4 Şubat ikinci regl başladı

5 Şubat reglin 2.günü hormon testleri + KONTROL (kan sonuçlarına göre bir sıkıntı yok değerler normal, vajinal muayenede rahim iyi kist görülmedi. 13 Şubatta kan verilecek ve tekrar vajinal muayene olacak kontrol olumlu geçer ise çatlamadan 5 gün sonra transfer planlanacak. Bu arada doğal siklus protokolüne göre ilerletiyoruz süreci (ilaçsız)

13 Şubat'ta görüşmek üzere sormak istediklerinizi yazın lütfen elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım.

Herkese bebişli günler:)
Mrb cnm bende tüp bebek baslicam benimde tek tüp tıkalı ve aşılama oldum 15 şubatta maalesef negatif sol kasigikta ağrı ve yanma oldu sende oldu mu böyle birde ark. Doktoru demis ki onunda tek tüp tıkalı ve orda sıvı birikmesi olmus tüp bebek olsa dahi sıvı dan dolayı negatif olabilir demis senin bilgin var mı bu konuda

Mrb cnm bende tüp bebek baslicam benimde tek tüp tıkalı ve aşılama oldum 15 şubatta maalesef negatif sol kasigikta ağrı ve yanma oldu sende oldu mu böyle birde ark. Doktoru demis ki onunda tek tüp tıkalı ve orda sıvı birikmesi olmus tüp bebek olsa dahi sıvı dan dolayı negatif olabilir demis senin bilgin var mı bu konuda
Kuzum merhaba Rabbim mücadeleni kolay kılsın inşallah. Çabucak al bebeğini kucağına. Sağ tüpüm tıkalı benim de. Ben hiç aşılama denemedim. Bana hiçbir hekim aşılama önermedi. Direkt tüp bebeğe başladık. Sıvı birikmesi ile ilgili şimdi kızlarım gelir yardımcı olurlar sana üzgünüm yardımcı olamadım 🥺🙏

Ah kesinlikle yanlış uyguladıklarını düşünüyorum evet 2. Gün yumurtaların bir çoğu aynj boyuttayken başlanıyor. 4. Günde bazı yumurtalar diğerlerine göre daha büyük oluyor dolayısuyla opuda geride kalanlar oluyor ve olmuş da maalesef her yaşadığımız bir tecrübe
Aynen öyle oldu benim 5 yumurta önden gitti 17 mm oldu. diğerleri geriden geldi ve diğer 6 yumurta 13-14 mm de kaldı haliyle de toplanamadi. Doktorlar neden bunu yapıyor bilmiyorum bir sürü paramız boşa gitti onu da geçtim iki hafta kendime gelemedim hayatımda hiç bu kadar psikolojik olarak cokmemistim.

Kuzummm çok teşekkür ederim 🤲🏻 gözlerim seni aradı Rabbim sana da sağlıklı bir evlat nasip etsin inşallah dualarımdasın 🙏
ahh dün aklımdaydı aslında ama fırsatım olmadı siteye girmeye sabah sabah çok mutlu oldum gerçekten sağlıkla geçireceğin güzel bir hamilelik sürecin olsun inşallah hayırlısıyla da kucağına aldığın günleri de görelim 🙏 amin canım inşallah çok teşekkürler canım 🙏

Transferin mi var bu ay canım? Doğal siklus mu uygulanıyor? Her şey istediğin gibi olsun inşallah
Transferim iptal oldu embriyo gelişmedi. Doktor bir ay dinlen kendine gel sonra tekrar başlayalım dedi. Bu süreçte belki yumurtlama görürüm diye takip ediyorum Allah'tan umut kesilmez belki doğal yolla olur diye düşünüyor insan

ahh dün aklımdaydı aslında ama fırsatım olmadı siteye girmeye sabah sabah çok mutlu oldum gerçekten sağlıkla geçireceğin güzel bir hamilelik sürecin olsun inşallah hayırlısıyla da kucağına aldığın günleri de görelim 🙏 amin canım inşallah çok teşekkürler canım 🙏
Amiiiin canım Allah razı olsun 🙏 güzel yüreğinden öperim

Transferim iptal oldu embriyo gelişmedi. Doktor bir ay dinlen kendine gel sonra tekrar başlayalım dedi. Bu süreçte belki yumurtlama görürüm diye takip ediyorum Allah'tan umut kesilmez belki doğal yolla olur diye düşünüyor insan
Allah'tan umut kesilmez hiç ummadığın bir zamanda güzellikler seni bulsun inşallah. Dilerim kolaylıkla olsun bebeğin 🙏

Aynen öyle oldu benim 5 yumurta önden gitti 17 mm oldu. diğerleri geriden geldi ve diğer 6 yumurta 13-14 mm de kaldı haliyle de toplanamadi. Doktorlar neden bunu yapıyor bilmiyorum bir sürü paramız boşa gitti onu da geçtim iki hafta kendime gelemedim hayatımda hiç bu kadar psikolojik olarak cokmemistim.
Maalesef bir çok doktor bu işi artık ticarete döktü ve çoğu doktorda duygu olmadığını düşünüyprum aynı olmasa da benzer şeyleri yaşıyoruz bu yolda ve hep bu nedenle doktor arayışına geçiyoruz. Rabbim iyi doktorlarla bizleri karşılaştırsın

X