Tüp bebek serum tedavisi

Maviyasemin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2022
356
428
35
Merhaba arkadaşlar 3 doğal gebelik 1 tüp bebek olarak tekrarlayan düşüklerim var bu tedavide intralipit clınoleıc serum tedavisi yapılacak daha önce bu tedavi uygulanmış arkadaşlar bilgi rica ediyorum nasıl uygulandı kaç gün ara ile kaç defa aldınız transferden öncesi kullanan var mı

merhaba, ben mayıs ayında serum tedavili transfer yaptırdım bahçecide ve şuan da 20 haftalık gebeyim.
toplamda 3 kere uygulandı. ilki transfer günü bahçecide takıldı. transfere 1 gün kala clınoleıc i reçete yazdılar bize. ama eczaneden bulamamıştık. bahçeci biz takarız burda dedi tam 4 katı fiyatına ve muadili olan omagaven takmıştı.
sonrasında haftada 1 kez olmak üzere iki kere daha taktırdık. clınoleıc eczaneden tedarik ettik ve reçeteyi gösterince özel hastane ücreti karşılığında takmıştı. 2 saate yakın sürüyor. yavaş veriyorlar ve hemen peşine damarları açması için izotenik su takılıyor yine. intralipd midir bilmiyorum o başka birşey sanırım ama clınoleıc ya da omagaven i bağışıklığı baskılamak için vermişti bana. vücut embriyoyu yabancı cisim gibi görüp atmaya çalışmasın diye.
mayıs ayındaki fiyatları
clınoleıc 800 küsür
omagaven 300 küsürdü.

içerikleri aynı mıdır araştırmadım. ama dediğim gibi bize clınoleıc i reçete edip bahçecide omagaven takmışlardı. sonrasında biz bulamadık deyince sorun değil ikisi de olur demişlerdi.

bu arada benimde doğal yolla 1 boş gebelik 3 kimyasal ve 4 tüp bebek denemem var bu kadar çok olumsuzluktan sonra 5. için genetik taramalı transfer yaptırmak istedik. 25 tane yumurtadan 2 tane sağlam geldi. ve onlardan 1 tanesi yüklendi. biraz maliyetli kabul ediyorum ama size de genetik testi tavsiye ederim. insanın bir kez daha negatifi görmeye tahammülü kalmıyor.

Çok teşekkür ederim eczanede çalişiyorum buldum aldım kimisine transferden önce de takılıyormuş o yüzden merak ettim sağlıkla kucağına al inşallah senin düşüklerin mi var yoksa olumsuz tüp bebek denemeleri mi

Şuan bir emrıyom var okadar çok test yapıldı ki bi tek emrıyoya genetik yapılmadı oda tek olduğu için nasıl olacak bilmiyorum artık benimde dayanacak gücüm kalmadı çok yoruldum

N nisayurt
N nisayurt peki bu dediğiniz serumları reçete ettirmeden eczaneden alıp taktırabilir miyiz? Neden soruyorum çünkü devlette tedavi görüyorum. Şuan geçici menapoz dayım. Transfer regl olunca gerçekleşecek. Ve orda benimle tedaviye başlayan arkadaşlarıma progestan fitil+progestan iğne+estrofem+coraspirin. Veriliyor. Bunun dışında bişey yok. Benimde 1 kimyasal bir de aşılama da düşük Yaptım. Eğer takılabilirse yada nereye yazdırabiliriz taktırmak için. Faydası ne idi?

Reçetesiz hastaneler yapmaz reçetesiz satıyoruz ama yaptıramazsın birde transfer olunca hemen yapılıyormuş sanırım bağışıklık destekleyici ben geçen sefer doktoruma kullanım dedim arada Kaldı bende size bırakıyorum dedim yapmadık kısmet tabi elden bişey gelmiyor ben estrofem progestan dex iğne kortizon ve kan sulandırıcı iğne oluyordum

Şuan fiyatı 996 tl çok zor buldum stok sıkıntısı var ara ara geliyor depolara ben ilkini hastanede transferde olacağım sonrasını evde taktırım doktor arkadaşım var o yapar

Canım cevabın için teşekkür ederim. Bi fayda sağlıyorsa yaptırmak lazım. Nerde reçete ettirebilirim peki bilgin var mı?

4 denemem devlette oldu ve hepsi olumsuz sonuçlandı. dediğiniz gibi hep standart herkese aynı uygulanan ilaçlar. artık taakitim kalmadığı için son çare bahçecide denemek istedik ve ilk seferde pozitifi gördük çok şükür. ve orda estrofem hiç kullanmadım mesela. duphoston verdiler sonra cetrotıde yada merıofert hiç kullanmadım .fitil hiç yok. prolutex ve clexan igne kullandım. kan sulandırıcıya hala devam ediyorum .

Son düzenleme:
Merhaba 25 de 2 tane mi sağıklı geldi.Bende 3 düşük sonrası genetik taramalı tüp bebek denedim ama 7 embriyodan hiç sağlıklı gelmedi.Ekim ayında tekrar deneyeceğim ama korkuyorum

Merhaba 25 de 2 tane mi sağıklı geldi.Bende 3 düşük sonrası genetik taramalı tüp bebek denedim ama 7 embriyodan hiç sağlıklı gelmedi.Ekim ayında tekrar deneyeceğim ama korkuyorum

25 taneden sadece 6 tane döllenip 5.güne ulaştı, onlardan da 2 tane sağlam geldi.
bizim problemimiz kaliteydi. hem ben pcos tum hem eşimde morfoloji sorunu vardı. o yüzden tedaviye başlamadan önce kaliteyi arttırmak için çok uğraştım. başka bir başlıkta yazmıştım hatırladığım kadarıyla. aşağıya kopyalıyorum. belki faydası olur.

Merhaba bende clinoleic serum taktırmak istiyorum ama Dr bana içinden 4cc alıyoruz gerisi çöp oluyor dedi. Alıp almamakta kararsızım

Bize de glutatyon serum uygulamıştı kaliteyi arttırmak İçin biz faydasını gördük serum sonrası toplanan embriyolar da ilk transfer de pozıtıf ı gördük ondan öncekiler hep negatif ile sonuçlandı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…