Tüp Bebek Öncesi Önerilen Genetik ve Diğer Testler

seyirdefteri

Guru
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
795
533
Kızlar merhaba herkese bu zorlu yolda mutlu haberler diliyorum. benim bebeğin kalbi durdu ve kürtaj oldum. şimdi ikincisi için doktor değiştirdim ve bazı genetik testler falan istedi.
1-troid için tsh testi
2-enfeksiyon için Hbs Ag, Anti HCV, Anti HIV, VDRL, Chlamydia trachomatic gG
3-Endokrin için AMH, FSH, LH, Estrodiol (E2), Progesterone, prolaktin
4-Tümör paneli için CA 125
5-Sitogenetik için: periferik Kanda Kromozom analizi eşime ve bana
6-Moleküler genetik: Trombofili Paneli 6 Mutasyon,
7- Romatizma için test, testlerin adını yazmadı çünkü ben sonrada hemşireye sordum bende romatizma başlangıcı vardı dedim tamam romatizma testinede baktır dedi kanda pıhtılaşmaya yol açıp düşük sebebi oluyormuş.
8- Diyabet için test bunu kendim istedim.

yalnız Faktör 5 Leiden, MTHFR A1298C, MTHFR C677T ve kardiyovasküler risk paneli (12) mutasyon testini istememiş sadece trombofili paneli 6 mutasyon istemiş, ben bunları da yaptırtmayı düşünüyorum bunlarda da problem çıkıyormuş araştırdım. sizce bu testleri de yaptırsam mı yada sadece trombofili paneli (6 mutoasyon) mu yaptırsam ?
ayrıca önereceğiniz başka bi testler var mı?

Sebepsiz ınfertılıte teshısıyle ıkı yıl tedavı goren bır cıft olarak . Genetık kromozom trombofılı hormon fılm ne varsa yaptırdık. Spermıyogramda süper cıktı. Ne zamanki sperm dna hasarına baktırdık. Meğer %61 hasarlıymıs. Dusuklerımın sebebı belli oldu. 380 tl test için ıkı gebeliğim dusuk oldu belkide.

Sebepsiz ınfertılıte teshısıyle ıkı yıl tedavı goren bır cıft olarak . Genetık kromozom trombofılı hormon fılm ne varsa yaptırdık. Spermıyogramda süper cıktı. Ne zamanki sperm dna hasarına baktırdık. Meğer %61 hasarlıymıs. Dusuklerımın sebebı belli oldu. 380 tl test için ıkı gebeliğim dusuk oldu belkide.
Gecmis olsun canim. Biz ilacla yukselttigimiz icin dna hasari yaptircak kadar sayi bile olmuyoki. Zaten ileri hareket sifir sayi cogalsada yarisida ölü yarisi yerindr canli sadece. Bu defa embriyoya genetik test dusunuyoruz. Bakalim artik.

Gecmis olsun canim. Biz ilacla yukselttigimiz icin dna hasari yaptircak kadar sayi bile olmuyoki. Zaten ileri hareket sifir sayi cogalsada yarisida ölü yarisi yerindr canli sadece. Bu defa embriyoya genetik test dusunuyoruz. Bakalim artik.
Hayırlısınolsun ıns canım. Zor zamanlar ama umut hep var bıde ngs dusunuyoruz allah ızın verırse

Hayırlısınolsun ıns canım. Zor zamanlar ama umut hep var bıde ngs dusunuyoruz allah ızın verırse
İnsallah temiz çikar ve tutunur. Ya zaten bi 20 yil icinde boyle gidrse normal gebelik iyice hayal olcak. Erkek kisirligi cok fazla artmis durumda. Eskiye gore sperm ortalamalari yerlerde ml 100 milyonkrn dimdi 20 milyon. Oda tutarsa. Cogu bozuk cunku. Disarda beslenen bi kuşak var artik. Hazir cigkofte döner yiye yiye vitaminsiz hepsi.
Ögrencilik hayati ve şehir hayati mahvediyo yeni nesli.
Bizden sonraki kusak daha kotu olacak gibi

İnsallah temiz çikar ve tutunur. Ya zaten bi 20 yil icinde boyle gidrse normal gebelik iyice hayal olcak. Erkek kisirligi cok fazla artmis durumda. Eskiye gore sperm ortalamalari yerlerde ml 100 milyonkrn dimdi 20 milyon. Oda tutarsa. Cogu bozuk cunku. Disarda beslenen bi kuşak var artik. Hazir cigkofte döner yiye yiye vitaminsiz hepsi.
Ögrencilik hayati ve şehir hayati mahvediyo yeni nesli.
Bizden sonraki kusak daha kotu olacak gibi
Kesınlıkle canım.

X