Tüp bebek doktorunun verdiği ilaç yumurtlama gününü şaşırttı? Yardım

yuppie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2019
259
334
Selam kızlar. Opu sonrası ilk adetimin 9. gününde tüp bebek doktoruma gittim. Nasılsa o ay transfer yapılmayacağı için hangi gün gittiğim önemli değildi, takviye verecekti sadece. Normalde yumurtlamama çok bir şey kalmamıştı. Sonra bana cyclo prognova verdi, bilen bilir 21 adet tablet var içinde, onu kullanırken adet görmüyorsun, bitince görüyorsun. Yani benim bu ayki adetim bu ilacı kullandığım için 1 hafta 10 gün ileri atacak. Yumurtlamama iki gün kala falan bu ilaca başlamış oldum.

Normalde benim 2-3 gün önce yumurtlamam olması gerekiyordu, ama test yapıyorum yumurtlama göremiyorum günlerdir. Bu ilacı kullandığım için yumurtlamam da ileri atmış olabilir mi? Daha henüz 3-4 tablet kullanmışken hemen böyle olgunlaşmak üzere olan yumurtayı durdurur mu bu ilaç? Bu ay hazır transfer olmamışken spontan deneyeyim demiştim son kez. Fikri olan var mıdır, önümüzdeki günlerde yumurtlama görür müyüm acaba?

Yoksa opudan dolayı mı böyle şaştı acaba şimdi aklıma geldi. İkinci adeti bile etkiler mi opu böyle?

Merhaba 😊 ikinci adeti olamadim diye doktorum 38. Gün ultrason istedi kist falan çıkmayınca duphaston basladi. benim opu dan sonra ikinci adetim 50. Günde geldi yani ikinci adeti de etkileyebiliyor 💐💐

Merhaba 😊 ikinci adeti olamadim diye doktorum 38. Gün ultrason istedi kist falan çıkmayınca duphaston basladi. benim opu dan sonra ikinci adetim 50. Günde geldi yani ikinci adeti de etkileyebiliyor 💐💐
Oooo. Ben de bu ay yumurtlama olmadı diye üzülmüştüm. O zaman her gün test yapmaya devam, belki geç olacak.
1,5 senedir deniyorum olmuyor ama lanet olası umut işte hiç bitmiyor😅 bir aylık transfer arasını yine değerlendirmeden duramam😅

Oooo. Ben de bu ay yumurtlama olmadı diye üzülmüştüm. O zaman her gün test yapmaya devam, belki geç olacak.
1,5 senedir deniyorum olmuyor ama lanet olası umut işte hiç bitmiyor😅 bir aylık transfer arasını yine değerlendirmeden duramam😅
Çok mantıklı bir karar. Allah'ım vesileniz eylesin 🤲💐 umut ve inanç hiçbir zaman bitmemeli bence 💐😊 Allah'ım mucizeleriyle karsilastirsin sizi 💐😊🤲

Amiiin çok sağolun💛 sizin de hamileliğiniz inşallah sorunsuz sıkıntısız su gibi gelip geçer bebeginize kavuşursunuz😊

X