Tüp bebek denemeleri ve sonuca ulaşma

Bize market tavugu kesinlikle yasaklanmisti. Hatta sekerli bir cok urun de yasaklanmisti. Su an bile market tavugu yasak. Ozellikle tavuk, alkol ve sigara konusunu israrla belirttilr.

Merhaba adınıza sevindim 36 yalındayım bn de 5 yıldır çocuk istiyoruz 3 yıldır tüp bebek le uğraşıyoruz bnm de tüplerim kapalı sayısız işlem gördüm 5.tranferim de pozitif oldjm ama maalesef 7 haftada kalbi durdu bn de tüp bebek sürecünde sigarayı bıraktım 3 yıldır ağzıma sürmüyoeum eşim içiyor sorum şu siz tedavi sürecinde bıraktınız mı acaba bi etkisi gerçekten varmı çünkü o kadr alkol bağımsı keşlerlerin çocuksrı oluyor doğurup sokağa atıyorlar alakası olup olmadığını anlamaya çalışıyorum eşim de sprem de bi sorun yok ama günde 2 paket içiyor bu yüzden mi olmuyor anlayamıyorum

İnşallah siz de olumlu sonuç alırsınız. Yaş faktörü zaten doğurganlığı azaltıyor. Üstüne bir de sigara ve alkol eklenince tabii değerler düşüyordur. Doktor sperm sayısının iyi olması kaliteli sperme sahip olduğunuz anlamına gelmez demişti. Yani milyonlarca karpuzunuz var, biz bunu ölçüyoruz ama karpuzların içinden ne çıkacak bilmiyoruz demişti. O nedenle sigarayı bırakın tavsiyesinde bulundu. Tabii şöyle de bir durum var. Kadından 10 yumurta toplanmışsa, erkeğin milyonlarca sperminden 10 tane sağlam olması yetiyor. Yani genelde spermden dolayı sorun çıkmıyor. Zaten sorun varsa hastanede bunu söylüyorlar.

Sigara tabi ki çok zararlı, ben de kullanıyorum çok olmasa da günde 2-3 tane.
Geçen hafta sebepsiz 2.negatifimi aldıktan sonra doktor görüşmemde isyan ederken “o kadar yediğime içtiğime dikkat ediyorum, her şeyi yapıyorum” dediğimde doktorum, tabi ki bunlar önemli şeyler ama tutacağı varsa o çocuk her şekilde kalıyor lotuscuğum, ben ne alkoliklere, uyuşturucu bağımlılarına burada kürtaj yapıyorum, tutmasa onlarda da tutmaz dedi. Tabi ki önemsiz demiyor, fakat biraz da rahatlayın diyor.. bence bunları düşünüp kafanızı yormayın. Umarım en kısa sürede güzel sonuca ulaşırız hepimiz

Dr nuz da bnm le aynı düşüncedeymiş bn de öyle düşünüyorum biraz da kımer işi mi bilmiyorum çok yoruldum amh düşük diye tek tek yumurta çıkıyor 10 opu prp laparoskobi historoskobi 5.tranfer oh dedik pozitif 7.hafta da kalbi durdu çok yıkıcı yıpratıcı bi süreç rabbim kucaklarımızı doldursun inş

Çok çok geçmiş olsun. Çok iyi anlıyorum çok yıpratıcı, maddi manevi.. en azından hamile kalabildiğinizi biliyorsunuz bu da ümit verici, inşallah en kısa sürede sağlıklı ilerleyen hamileliğiniz olur bizim yolumuzun uzun olacağı varmış, çabalarımızın karşılıklarını alacağız

Canım merhaba bende tüp bebekle hamile kaldı bebeğim 8. Haftada kalbi durmuş bu djrum neden oluyor araştırdın mı

Ahh canım bende bu ay aynı durumu haşadım aöh düşük 3 yıl uğfaştık gam hamile kaldım ohh derken 8. Haftada kalbi durmuş şimdi napcam hiç bilmiyorum size doktorunuz birşey önerdi mi bize genetikli dedi ama tekrar gücüm hiç yok

Canım merhaba bende tüp bebekle hamile kaldı bebeğim 8. Haftada kalbi durmuş bu djrum neden oluyor araştırdın mı
Merhaba 3 gebelik olunca,embriyolarda genetik sorun var büyük ihtimalle pgt yapalım dediler
Pgt den sağlıklı gelen embriyo kimyasal olunca Rahime detaylı bakmak gerekiyor dendi (rahim filmi sorunsuz)
Eylül sonunda histeroskopi yapılacak ve nk paneli (katil hücre testi)yaptıracağım neden olduğu belli değil

Dondurulmuş embriyon mu genetiğe gitti canım ben bahçecide tedavi gördüm de banada kromozom analizi yaptırmamızı istedi bide ben kan pıltılaşması testi isticem ona göre karar vercek doktor bakalım nolcak bide başımıza bu çıktı ya allah yardımcımız olsun

Opu sonrası dondurulmadan önce biyopsi alındı ve genetik teste gönderildi
Biz eşli kromozom analizi yaptırmıştık bir sorun yoktu ama eşlerde olmaması embriyoda olmayacağı anlamına gelmeyeceği için embriyoya genetik tanı yaptırdık
Pıhtılaşma da hafif seviye de var
Amin walla çok zor çaremizi buldursun Rabbim inşallah

Kromozom analizini nerede yaptırdınız canım bize 8 bin fiyat istediler benim şimdi donmuş 2 embriyom var donmuş genetiğe gidemiyormuş diye araştırdım bakalım napcaz hem maddi hem manevi zor süreç bizi gene bekliyor

İstanbulda çam ve Sakura da yaptırdım ben,genetik bölümünde çok hızlı ve kolay oldu ve şehir hastanesi olduğu için ödeme yapmadık
Evet maddi manevi çok çok zor bir süreç,aşırı yorucu
Donmuş embriyo genetiğe gönderilmesi için çözdürüp tekrar donduruluyormuş ama bu da embriyoya zarar verebilirmiş diye okumuştum mutlaka tüp bebek doktorun bu konuda net fikir verecektir

Sonuçlar peki kaç ayda çıkıyor ben kürtajı orda oldum.

Çam ve sakurada kadın doğuma randevu al,durumu anlatıp genetik bölümüne sevk iste
Ben ay sonu Çam Sakura da histeroskopi yaptıracağım
Ben direk randevu alınıyor diye biliyordum.Allah yardımcın olsun canım ben orada kürtaj oldum hiç memnun kalmadım salı oldum geçen hafta hala toparlanamadım aşırı ağrım ve sancım oldu ya hala ağrı kesici kullanarak günü atlatıyorum doktorun asistanının elinin ağır olduğunu düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…