Tüp bebeğe kaç yıl sonra başladınız/karar verdiniz

denizperisii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2023
1.049
476
26
Tüp bebeğe kaç yıldan sonra başladınız, sonucunuz ne oldu acaba? 1 yıldır olmadı benim. Ocakta başlamayı düşünüyorum nasipse. Sizleri de merak ettim

D denizperisii sorun ne ki canm benim 1.5 sene olmadı aşılama denedik hsg çektirdim bu ay femara başlayacaktım adet olunca kendimj bıraktım gebe oldugumu öğrendim insülin direnci ve d vitamini eksikliği varmış 9 gün ilaç kullandım sonra gebe olduğumu ogrendm başka doktora gittim oda ayrı bı takviye ilaç verdi folik asit gibi onuda kullandım belki onunda faydası olmuş olabilir ama cabalamayi bıraktım yani bu ay ovulasyon testi falan da kullanmadm kendimi strese sokuyordum çünkü gün bekleyerek

Ah bir mucize. benim malesef değerlerim normal hormon vs. Hsg de çekileli 4 ay oldu. Neyim var ben de bilmiyorum ama normal yolla olacağına artık asla inanmıyorum. Olursa tüp bebek olur herhalde. O da olmazsa tamamen yıkılırım 1 yıldır olmadı. Bu ay histeroskopi yapılacak. Bir doktor tüpleriniz hasarlı dedi. Diğer doktorlar hiç üstünde bile durmadı normal diyorlar. Ben de tüp hasarına kendimi inandırdım nedense… çok yıprandım artık…

Yaa sağlıcakla kucağınıza alın ne mutlu acaba sorunuz var mıydı, yaşınız kaç ve kaçıncı denemede tuttu
Hayır hiçbir sorunumuz yoktu o yüzden inatla 2 yıl bekledim başlamadım teda. 34 yaşındayım. İlk denememde tek embriyo transferiyle tuttu
Allahım darısı bana inşallah çok zor bir süreç. Bebişiniz sağlıcakla gelsin
amin inş canım benim zor bir süreç ama değiyor, zorluklar geçiyor

D denizperisii bizde oyleydik canm ben umudumu kesmiştim artık dedim benm bebegim olmayacak galiba diye kabullendim öylesine deniyordum bu ay başka doktor inostrol diye yumurtalıkları hareketlendiren bı takviye verdi ve ben bu ay kocakarı işi denedim inanmazdm ama belimi çektirdim belki oda etkisi oldu bilmiyorum ama benmde normaldi herşey bı tek stresten dolayı prolaktin yüksekliği yaşıyordum onada ilacal düşüyordu sonra insülin direncini öğrendim işte tamamen onlara odaklandım her ay ovulasyon testi alırdım yapardım bu ay aldım iptal ettim sonradan bu ay kendim bisverecem diyetime odaklndm ve afedersin cinselliği bile isteğine zevkim için yaptım çocuk için eskiden her iki günde yapardık esimide yıprattm ama kendiligine birkainca oldu şok oldum ogrenince de kendini kasma kuzum sende bak inan olacak doğal yolla sadece zamana Rabbime bırak

Evliliğinin 8. Ayında doktora gttim tabi 1 sene dolmadan ilgilenmedikleri için 1 senelik evliyim dedm mecburen rahim filmimde tuplerimin kapali olduğunu öğrendim laparoskopi yöntemiyle hem tanı hemde tup açtırma işlemi yaptrdm sağ tarafta sizinti seklinde acıklı oldu 3 ay deneyin oazsa tup bebege yönelin dedi doktor
Tabi biz paralı olduğumuz için bu ameliyati inanmadk eşimle kapali olduğunu sadece para aldığı için başından savmak için öyle dedigini anladık biraz araştırma yaptm ama hiç bir çaresini bulamadm zaten son evre ameliyatla açma yontemiydi 6 7 ay geçti tup bebege karar verdim ama tuplerm hasarlı olduğu için bunları tup bebege başlamadan aldırmam gerektiğini yoksa şansımın çok çok minimuma ineceğini araştırarak öğrendim 2 buçuk ay önce tüplerimi aldrdm temmuzda tup bebege basladm şuan iğne ilaç asamasndaym

D denizperisii 3 ay letu kullandım bı ay klomen çatlatma iğnesi aşılama hsg çektirdim doğal aslan pençesi otu hayıt otu vs denedim olmadı doktorun bana verdiği takviye pco da yoktu ama kullan faydası olur dedi bı ay kullandım bu takviyeyi femara da denedikten sonra mfk denemeyi düşünüyorum hatta çok şükür tuttu bu ay

Eklentiler

• IMG_20230802_122727.jpg
    122,6 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20230802_122701.jpg
    60,4 KB · Görüntüleme: 32
Bakayım ben de… hiçbir takviye kullanmıyorum. Almakta fayda var galiba. Salı günü doktora soracağım herhangi bir önerisi olursa alırım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…