Tüm topuklu ayakkabılar ayağımdan çıkıyor:((

nilda87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2011
192
0
Merhaba topuklu ayakkabılarla ilgili bir derdim var
Çoğumuzun aksine yürüyememekle ilgili değil.Bileğinde bağcığı olmayan giydiğim topuklu ayakkabılar ne kadar ayağıma otursada arka kısmı mutlaka yürürken çıkıyor.Bir numara küçük denesem bile durum aynı.Topuğumun şeklinden kaynaklı bir durum mu bilmiyorum.Ama sürekli bilekten bağlı ayakkabılar tercih etmek zorunda kalıyorum.Resimdeki tarzda ayakkabılar giyebilmek istiyorum.Bir önerisi olan varmı?

çok ilginç daha önce hiç duymamıştım...

Her hangi bir önerim yok,dar olsa bile çıkması tuhaf.

sen gene bılekten baglılarla ıdare edebılırsın ben hıc bı topuklu gıyemıyorum cok gıcık bı durum cok komık yuruyorum o zamn

Karşıya bakarak yürü ve dik durmaya çalış:)

Bilmiyorum arkasına pamuk filan koysam ya da bir çeşit taban falan var mıdır diye düşündüm ama..

aynı sorunu ben de yaşıyorum bulabildiğim tek çare burnu nisbeten kapalı olan ayakkabıları seçmek

ayakkabının altına taban koydurmayı denedin mi ??

resmen derdime tercüman olmuşsun canım.hatta bi defa otobüse binerken basamakta çıktı ayağımdan rezil rüsva oldum insanlara

yok mudur cidden bunun bir çözümü

Taban dediğimiz nasıl bir taban?ayakkabıcıda ön tarafa bir taban koydular ama bu seferde parmaklarım sıkıştı:S

Evet sürekli çıkıyor ben daha almak için denerken vazgeçiyorum o yüzden:/

Ayak numaran buçuklu olabilir =) O yüzden sıkıntı ya$ıyor olabilirsin

ben de aynı sorunu yaşıyorum hatta babet bile giyemiyorum. topuklu ayakkabının ön kısmına keçe koydurmayı denedim yine olmadı. ben çok zayıfım ayaklarım da pek etli değil de ondan mı tutmuyor acaba ayakkabıyı. çözemedim

Son düzenleme:

sonunda kuzenim olaya el attı.senin topukların küçükmü acaba dedi,ayaklarımızı karşılaştırdık evet topuklarım dar ve arkadan kavissiz sayılcak derecede.O yüzden dediğim ayakkabıların arkası durmuyor.

destekleyecek silikon topuk tabanı falan bulmaya çalışçam,sorun önü sıkıştırmakla ilgili değil çünkü,ayakkabının ayağımda durmasını sağlayacak kısım düz ondan

ayakkabıların içine konulan jeller var. bu hem taban hem yarı taban şeklınde falan da oluyor. onun sadece arka kısıma veya tabanın yan kısımlarına konulanları da var. onlar ayagı tutuyor ve hiç kaymıyor. boylelıkle ayak cıkmıyor :)

nilda kuzeninin teşhisini tuttum :) öyle ise yanlardan da destekli olan bir tabanlık lazım. bir bakalım işe yarar umarım

NİLDACIM ya topiğine bayıldım resmen , benim derdim bu ve ne zamandır topik açıcam fırsat olmuyor. Canım ya öyle güzel ayakkabılarım var ki ama bu sebeple giyemiyorum . Şu işe çözüm bulalım ya. O silikon taban mı nedir nerelerde satılıyor ve internette var mıdır acep ? Bir de sen denediysen memnun kalıp kalmadığını yazar mısın canım ??? Merakla bekliyorum sonucu

bende babette giysem topukluda giysem çıkar ayağımdan ve ayak numaram 35.5 inanabiliyomusunuz basen 34 oluyo

taraksız etsiz bi ayak benm minnacık ayakkabı bilem giysem ayağım cıkmak için yol bulup ayakkabıla ilişkisini koparabiliyo

ön tarafa silikon denedim işe yaramadı

napıcam bennn 1 sene sonra düğün nişan vaaaa

kızlar aynı dert bende de var.. bu silikon taban mı ne onu hep duyuyorum ama bulamadım ben de malesef.. geçenlerde derya baykalın programında gördüm.. ayakkabısı ayağından çıktığı için kullandığı formülü gösterdi.. ayakkabısının tabanında yukarı doğru gelecek şekilde,, bir tane günlük ped yapıştırmış ayakkabının içine hem ayağın kaymasını hem de aykkabının ayaktan çıkmasını engelliyormuş.. silikon taban bulamazsam,, topuklu giyeceğim zaman bu yöntemi deniycem ben de :) ama tabi siz siz olun misafirliğe giderken filan yapmayın bunu,, olur da ayakkabıları kapıda çıkarırsınız rezil rüsva olursunuz valla ama işe giderken veya düğüne eğlenceye filan dışarı çıkarken yapılabilir

Ya denemek kısmet olmadı henüz ama şart.Silikon taban çoğu ayakkabıcıda var,nette aratıncada çıkıyor bikaç tane ama görüp almak daha mantıklı sanki.Bi tane gördüm erkek ayakkabısına göreydi sanırım çok büyüktü:S

benim sorunun aynısı herkes yürüyemez dediğin gibi ama yürüyebilip ayağından çıkması çok can sıkıcı millet de bişe zannediyor topuk kısmım çok ince galiba benim de etli değil babet bile çıkıyor ama uç kısmı gayet iyi oluyor...

aynen ben de aynı seyı yasıyorum, babet de gıyemıyorum we bu duruma herkesın yorumu ayakkabıyı buyuk alıyosundur oluyo.. cocugum ya bılmıyorum cunku, alla alla ya

kızlarr sanırım ben bir çaresini buldum..yaz geldi geçen sene aldığım 2 çift ayakkabım vardı önü açık model...sağ ayağımdan çıkıyordu ikisi de sol tarafta bişey yok sağ ayağımdan sürekli çıkıyor deliricektim..bu gece aklıma geldi yazda geldi bu güzelim ayakkabıları hiç giyemeyecek miyim diye üzülürken bir kadınlar klübüne bakim dedim..derya baykalın günlük pet taktiğini denedim gece gece:))) olmadı bide dedim yapışkan tarafını deniyim taktım bir iki yürüdüm daha sıkı tutuyor gibi geldi..sonra aldım koli bandını:)..önce uzun bir parça kopardım..yapışkan kısmı üstüne gelecek şekilde 3 , 4 defa katladım ayakkabının tam topuk kısmına yapıştırdım..giydim evde 4 - 5 tur attım ve yaşasınn çıkmıyor:)).zaten bantta şeffaf dışarı taşsa bile fark edilmez bence..yanlız yaz ayalarında ayaklar terleyince nasıl olur bilmem ama zaten ayağın taban kısmı daha çok terliyor topuk kısmı hiç terlemiyor gibi bişey..daha sağlam olması için daha kalın bant yapıştırabilirsiniz.. bi deneyin derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…