Topuklu Ayakkabı Giyememe Derdi

Soyle soyleyeyim konu sahibesi ben her gun topuklu giyerim ama her topuklu ayakkabiyi da almam.

Bilekten bagli giyerim genelde, rahatca yurursun sokakta da. Mesela soyle bir sey:

Eki Görüntüle 1873429

Burda hava karanlik foto da bir garip cikti , rengi anlasilmiyor ama toz pembe bu abimiz:) Ilkbaharlik guzel oluyor.

Ayakkabinin kaliteli ve saglam olmasi onemli. Bir tane al, ama iyi bir markadan topugu ve isciligi saglam bir sey al. Butcen kisitliysa bir tane kaliteli siyah al kislik, bir tane de acik renkli al sonbaharlik ilkbaharlik yeter ama kaliteli olsun bu cok onemli yoksa yuruyemezsin ayagina yazik olur. Topugun saglam olmasi saglam basmasi cok onemli.

Ofiste oturup cok gezinmicem gunlerde daha sivri seyler giyerim tabi:) Mesela boyle bir sey:

Eki Görüntüle 1873428
Ayakkabı seçimi konusunda bütçeme kıyafete göre daha az önem veririm,ayakkabıda kaliteye çok önem veririm.
İlk ayakkabının bende rugan ve hardal rengi var, yalnızca yarım saatliğine giymiştim.Ayağımdan fırlama korkusu olmadan giymiştim ama ayağımı burkmuştum yine :KK70:
Bu durumda ikinci fotoğraftaki ayakkabıyı giymek benim için hayal oluyor..

:süslü:Kalın kısa topukla başla, zamanla yükselt. Düz ayakkbılar cok sağlıksız rahat olduğuna bakma bel fıtıklarının sebebi şu babetler demişti doktor bize mesela. Kim kırmış ayağını sen de kırmazsın, topuklu ayakkabı zarafettir

Ayakkabı seçimi konusunda bütçeme kıyafete göre daha az önem veririm,ayakkabıda kaliteye çok önem veririm.
İlk ayakkabının bende rugan ve hardal rengi var, yalnızca yarım saatliğine giymiştim.Ayağımdan fırlama korkusu olmadan giymiştim ama ayağımı burkmuştum yine :KK70:

2 numarayla zaten 10 dkdan fazla yürünmüyor , ofiste kıç büyüteceğim günlerde giyiyorum hehhheee:)

Lola bunu hakettin o zaman, bak fotoyu simdi cektim sokakta:

20160821_174909.jpg
20160821_174909.jpg

Selam hanımlar,öncelikle konuyu tam olarak nereye açacağımı kestiremedim bende buraya açtım.
Sürekli spor ayakkabı ve düz tabanlı ayakkabılar giyiyorum. Buna rağmen ayağımı saçma sapan şekilde burkuyorum,dengem bozuluyor ve takılıp duruyorum. Biraz yürüyüş şeklimden kaynaklı ve sakarlığımdan dolayı.
Ama artık topuklu ayakkabı giymeyi sürekli hale getirmem gerek. Bunun nedeni de yerine göre her kıyafetin altına spor ve düz tabanlı ayakkabı giyemeyişim.
Dolgu ve kalın topuklu ayakkabıları rahat oluşuna göre tercih ediyorum ama düz tabanlıda bile yürürken sıkıntı çekerken ince topuklu giymek kabus benim için...
Tavsiyeniz ve öneriniz var mı?
Bence denemeyin. Yürüyüş şeklinizden muhtemelen spor ayakkabıyla bile burkuyormuşsunuz. Topukluyla Burkmak çook tehlikeli kırılır çatlar falan

Ben rahatıma düşkünüm ya
Ölümüne babet ve spor ayakkabı :KK70:
Geçen bir toplantıda giymek istedim, bakalım nolacak diye
"Kendimi atacağım galiba ben dayanamıyorum" deyip izin istedim değiştirdim :KK70:
Herkes gülmüştü :KK70:

Ben düğünden düğüne giyerdim. Yeni yeni giymeye başladım. Kalın topukla yürümek çok daha kolay diğerlerine göre. Önce onlardan alabilirsiniz. Dik durun en önemlisi. Yüzünüz ileriye baksın.
Bir de nasıl anlatsam önce topugunuz daha sonra parmaklarınız bassın. Anlatamadım herhalde....

Bende de var ama giymiyorum,giyemiyorum. Ayak sağlığı için de iyi değil zaten sürekli giymek.

Giydikçe alışırsınız.
Hastasıyım ben çivi bile olsun yürürüm üstünde kocamda şaşırır bunlarla nasıl yürüyon diye :KK70:

Selam hanımlar,öncelikle konuyu tam olarak nereye açacağımı kestiremedim bende buraya açtım.
Sürekli spor ayakkabı ve düz tabanlı ayakkabılar giyiyorum. Buna rağmen ayağımı saçma sapan şekilde burkuyorum,dengem bozuluyor ve takılıp duruyorum. Biraz yürüyüş şeklimden kaynaklı ve sakarlığımdan dolayı.
Ama artık topuklu ayakkabı giymeyi sürekli hale getirmem gerek. Bunun nedeni de yerine göre her kıyafetin altına spor ve düz tabanlı ayakkabı giyemeyişim.
Dolgu ve kalın topuklu ayakkabıları rahat oluşuna göre tercih ediyorum ama düz tabanlıda bile yürürken sıkıntı çekerken ince topuklu giymek kabus benim için...
Aynı sorun bendr de var hatta konu acmistım aynı şekilde; )
Kışın topuklu çizmeler giyerek başlayacağım ki bilek ten tutarak burkulma ihtimalini azaltsin:KK66:

Canım önce küçük topuklu al evde yürü sürekli sonra yanına yakın bir arkadaşını al dışarda yürü kısa kısa. Evde yürümek ile dışarda yürümek bir olmuyor ama en azından ayağın alışır. Ben şuan topuklu ayakkabı olmadan rahat edemiyorum :)))

Birde dolgu topukla yürümek çok daha kolay onunla alışabilirsin ben direk normalle başlamıştım ozamanlar sevmiyorum dolgu topuk ama şuan seviyorum tabi yinede uzun ince topuk seviyorum. Ve düşün şuan çok rahat koşabiliyorum bile o kadar alıştım

X