Tüm Ayrıntılarıyla bir Yumurta Dondurma Tecrübesi

Merhabalar, yumurta dondurma(1 yil ve fazlasi) guncel fiyatlar hakkinda bilgisi olan var mi? ilac, tedavi vb tum masraflar dahil. Simdiden cok tesekkurler.

Şiir gibi yazmışsiniz ne güzel
Son durum nedir

Dondurulmuş varken önce dondurulmuş transfr olsa daha iyi.
Dondurulmuşu saklayıp tekrar tekrar yumurta toplamaya grmek mantıksz geldi bna
Tercih meselesi. Dondurulmuşları kullandığınız zaman elinizdeki yumurtalar gitmiş oluyor, onlar tutmadığında yine tüp bebek yapıyorsunuz, ama bu sefer biliyorsunuz ki, hiç kenarda duran yumurta yok - bence bu psikolojik olarak iyi bir his vermiyor. Ben kenarda dondurulmuş yumurtalarımı tutarak, onları bir sigorta gibi görerek sıfırdan tüp bebek yaptım, bu beni tüp bebek sürecinde rahatlattı, Allaha şükür bebeğim oldu. Şimdi bir arkadaşım dondurulmuşları kullanarak hamile kalmaya çalıştı, ilk sefer tutmadı, ve çok üzgün kenardaki yumurtalar da gitti diye.

Doğrudur napmaya çalıştığınızı en başta anladım aslnda ama yumurta toplama bna göre zor bi işlem bende girdim yumurta toplamaya dehset ağrim oldu bidaha grmemek dondurdum ben

Bu mümkün değil öyle birşey yapamazlar

Merhaba, 29 yaşındayım ve rutin kontrolümde doktorum yumurtalık sayımdan şüpelenmiş olacak ki amh testi istedi sonuc 1.27 cıktı. Doktor kontrolüne tekrardan gittiğimde 1-2 yıla yumurtalıkların dayanmaz diyip dondurmamı önerdi. Rahatsız olduğum şu ben daha durumu idrak edemeden bana düzgün acıklamalar yapmadan muayeneyi sonlandırdı.
Çok garip hissediyorum ne düşünmem gerektiğinide bilmiyorum. Başka bir doktora daha görünmek istiyorum istanbuldayım ama kime danısmalıyım bilemedim. Dr taner ustayı öneren arkadaslarım oldu ama muayene ücreti cok yüksek tamamlayıcı sigortayıda maalesef kabul etmiyor o yüzden randevuyu iptal etmek zorunda kaldım.

Bu dondurma işlemini yaptıracaksam bile aciliyeti nedir? Amh değerim ne kadar hızlı düşebilir? Nelerle karşılasıcam ne yaşıcam bunun korkusundayım.

İstanbul içinde uygun fiyatlı yada devlette olan danışabileceğim süreci öğrenebileceğim yada bu işlemi yaptırabileceğim önerdiğiniz doktorlar var mı?

Merhaba tup bebegı nerde yaptırdınız acaba bende dusunuyırum aynı yasta oldunuz ıcın ilgimi cektı

Merhaba nerde yaptınız acaba tup bebegı bende dusunuyırum aynı yastayız sızınle ilgimi xektı

Başkent tüp bebek merkezide bekarken 38 yaşındayken Haziran 2020 de dondurduğum 6 tane yumurta vardı. Evlenince tüp bebek yapalım dedik 6 yumurtadan bir tanesi çözülürken zarar gördü bir tanesinde döllenme olmadı geriye kalan dört iyi kalite yumurtadan sadece 2 tanesi 3. Güne gidebildi. Ve transfer olduğumda sonuç negatif oldu.
Sonra Şişli memorial de tedavi gördüm ve 41 yaşında hamileyim.

Bence dondurulmuş yumurtalara çok güvenmeyin derim. O kadar emindim ki 6 yumurtadan bir tanesi ile gebe kalacağımdan. Hatta istediğim zaman evlenirim nasıl olsa yumurtalar var diye düşünüyordum. Dünya başıma yıkıldı. Belki en büyük hatam iyi bir labaratuvarı olan merkeze gitmemek oldu. Bu yüzden doktor ve lab çok önemli. Bir de daha çok yumurta dondurmak lazım onu anladım. Çünkü sağlıklı embiryoya ulaşmak kolay olmuyor.

merhabalar paniğinizi anlıyorum. çok kötü bir durum yok korkmayın. ama üzerine düşünmeniz gerekebilir. para biriktirip iyi bir doktora gidin derim mümkünse. devlette üni hastanesinde tüp bebek bölümüne randevu alıp yine de extra bir fikir edinin derim zararı olmaz. ama sıradan bir kadın doğumcu tek bir folikül bile görmüyorm diyip aklımı almıştı benim. koşa koşa tüp bebek uzmanı bir profa gidince 7 tane olduğu görülmüştü. ortalama 1 civarı amh ım vardı ve o civarda da bu kadar folikül olur zaten. ben ameliyat olduğum için bu kadar düştü sizin ayrı bir hastalık vs yoksa yaşınıza göre düşük ve bu genetik oluyor. anneniz kaç yaşında menopoza girdi mesela. üç yaklaşık sizinki de odur. ben annem kadar şanslı olamadm maalesef çünkü kistim ameliyat gerektirmişti ve rezervlerim zarar gördü. neyse çok uzattım bir sürü nedene bağlıdır o yaşın falcılığını yapmak. ama elbette şansınızı iyice zorlamadan planlama yapmanız gerekebilir. yaşınız genç. yumurtanı az bile olsa daha kaliteli oldugu için tutabilir. 6 ayda bir kontrol tahlil yapin bi sene verin kendinize. dusme eğilimi dramatikse dondurursunuz. ufukta ornegin bi iki sene içinde evlilik cocuk istemi varsa dondurmaniza gerek kalmayabilir zaten. sevgiler

gerci ben isin ben olsam kısmına kaçtım siz çocuk olmazsa mahvolurum diyorsanız amh yüksekken yumurtanız çokken hemen dondurmayı da düşünebilirsiniz. benim bildiğim çat diye ne bileyim iki üç aya düşmüyor. ama diyelim çikolata kistiniz varmış veya oldu, o kistin olduğu yumurtalıkta 2-3 ay içinde bile büyüyebilir ve yaptığı sızıntıdan vesaire oradaki rezerve zarar verebilir ve amh düşer. ama normal şartlarda tamamen sağlıklı bir kadının birkaç ay içinde o yumurtaları kaybettiğini ve amh ının 1.27'den 0.30'a düştüğünü ben duymadım mesela kaç yıldır okuyoruz böyle şeyler. dr da aslında kötümser haliyle bile iki sene demiş. ha iki senede de amh ın sıfır olma ihtimali az ama 1 in altına düşünce şans azalmaya başlıyor ama bu işler daha çok yaşa ve diğer hamile kalma şartlarının sağlanıp sağlanmadığına yani onlarca şeye bağlı.

İnşallah sağlıkla pozitifi görürsünüz çok emek verdik

Yeniden düşünüyor musunuz peki dondurmayı bebekten sonra

Baskent tup bebek merkezi iyi degilmı yani bendrorda tedavı olucam cunku

Merhabalar. Ben de Şişli Memorial da dondurma işlemi yaptırmayı düşünüyorum. 34 yaşındayım. Çok zor dondurma kararı aldım. Ama çözüldükten sonra da bozulma ihtimali yüksek diye okuyunca morelim bozuldu Siz ne tavsiye edersiniz? Bu hastaneden memnun musunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…