Tüm Ayrıntılarıyla bir Yumurta Dondurma Tecrübesi

İki tane embriyo yüklendi ama bu pazartesi bir tane kalp atışı duyduk sadece, herhalde bir tane diye düşünüyorum inşallah hayırlısıyla sağlıkla devam eder, çok heyecanlıyım.
Maşallah Bana da iki embriyo transfer edildi, biri tutundu. Bir tanesinin tutunduğunu öğrendiğimde “kesin kız, kızlar güçlü olur” demiştim Kızım oldu. Şimdi ikinci kız geliyor

Çok güzel anlatmıssınız gercekten. Size birsey danısacagım.Şuan 29 yasındayım. Yeni evliyim. Uzun süre cocuk ıstemıyorum. 34 35 te falan anca düşünürüm. Acaba bende dondurabılır mıyım? Bi de eşimin de dondurması gerekir mi

Bu testi devlet hastanesi yapıyor mu peki. Düşük cıkarsa ne oluyor ki

Maşallah Bana da iki embriyo transfer edildi, biri tutundu. Bir tanesinin tutunduğunu öğrendiğimde “kesin kız, kızlar güçlü olur” demiştim Kızım oldu. Şimdi ikinci kız geliyor
Ay ben de öyle diyorum, ama çin gebelik tablosu diye bir şey gönderdi arkadaşım, orada erkek gözüküyor :) annem de acaba erkek mi diyor (baba tarafımda çok erkek var). Tabi önemli olan sağlıklı iyi olması, ama ne yalan söyleyeyim hep kız geçiriyorum içimden, kız bebek resimlerine bakıyorum

Merhaba, ben konunun uzmanı değilim ama siz aslında eşinizle embriyo dondurabilirsiniz, bence çok daha garanti olur (Allah korusun ayrılma filan olursa, yazık olur tabi embriyolara, böyle herhangi bir olasılık olabilecekse yumurta dondurun derim)

Aaa öyle oluyor mu. Cok sagolun evet öyle yaptıralım aslında. Cok tesekkurler

Ne demek! Dondurulmuş embriyodan çocuk sahibi olmak, dondurulmuş yumurtayı dölleyip çocuk sahibi olmaktan çok daha kolay diye biliyorum
Bunun için tüp bebek merkezine gıtmek lazım degıl mı. Şimdi ben 29 yasındayım. Eşim 34 yasında. Ben 3 4 sene ıstemıyorum. Dondurmak mantıklı mı sızce. Acaba o zaman istersek gec mı olur

Bunun için tüp bebek merkezine gıtmek lazım degıl mı. Şimdi ben 29 yasındayım. Eşim 34 yasında. Ben 3 4 sene ıstemıyorum. Dondurmak mantıklı mı sızce. Acaba o zaman istersek gec mı olur
Evet, bildiğiniz tüp bebek tedavisi göreceksiniz. Yani ben çok geç evlendim, şimdi 43 yaşında zar zor hamile kaldım, ama bakıyorum gittiğim yerde genç karı kocalar da görüyorum, genç yaşlarda da sorun yaşanabiliyor. Eğer maddi olarak sizi çok zorlamayacaksa, ben sizin yerinizde olsam mutlaka yaptırırdım. En azından bir probleminiz var mı, yumurtalarınız dölleniyor mu, genetikleri iyi mi (genetik teste gönderirsiniz) vesaire bunları görmüş olursunuz şimdiden.
Yalnız tekrar söylemek istiyorum, her şey insanlar için, eğer olur da eşinizle ayrılırsanız o embriyolar yazık olur.

Evet o çok dogru. Bi ara eşime söyledım. Ama belkı normal yolla olur dıyor o da. 35 yas annelik ıcın gec mı acaba. Bı hastaneye gıdıp test yaptırcam ama. Bu amh degerıne falan baktıracagım

Evet o çok dogru. Bi ara eşime söyledım. Ama belkı normal yolla olur dıyor o da. 35 yas annelik ıcın gec mı acaba. Bı hastaneye gıdıp test yaptırcam ama. Bu amh degerıne falan baktıracagım
Doğal yolla muhtemelen olur, ama bunu bir sigorta gibi görmek lazım, Allah korusun zaman içinde bir sağlık sorunu olursa, kenarda embriyolarım var dersiniz, kafanız rahat olur.

Doğal yolla muhtemelen olur, ama bunu bir sigorta gibi görmek lazım, Allah korusun zaman içinde bir sağlık sorunu olursa, kenarda embriyolarım var dersiniz, kafanız rahat olur.
Evet evet. Uygun zamanda bende bı uzmanla gorusucem ınsallah. Cok tesekkurler

Merhaba mesaji görünce yazmak istedim. Benim 1 negatif tup bebek hikayem var. Esimde suan 6 ayligina yurtdisina gitti. Ankarada 2 3 yere sordum. Esim gelene kadar 2 3 kere yumurta toplatsam, esim gelince de onlar embriyoya donusse diye. Çünkü gecen tedaviden hic embriyo kalmadığı için surece en basinda baslamak zorunda kaldim.. kisacasi evlilerde yumurta dondurmak yasakmis. Embriyo donduruluyormus bilginize...

Aa çok enteresan, bilmiyordum, çok teşekkürler paylaştığınız için. Aslında çok saçma, belki eşinizin şu anda bir rahatsızlığı var, o yüzden yumurtalarınızı toplatıp eşiniz iyileştiğinde kullanacaksınız vesaire, bir sürü şey olabilir. Çok saçma bir yasakmış.

Evet diyorum ya keske olsaydi.. 2 ay toplatma yapardim sonra da embriyo olurdu.. ama onlarda hakli. Yumurtayi dondurup çözecekler embriyo olacak sonra tekrar dondurulacak transfer olurke tekrar cozulecek falan... riskli olabilir o yuzden sanırım

Merhaba bende geçen hafta yumurta dondurma ıslemı yaptırdım. 34 yasındayım bekarim. Adet düzenim falan o kadar düzenli ki gunu gunune olurum. Sırf meraktan dolayı egitim araştırma hastanesinde amh testi yaptırdım ve 0.5 cıktı doktor acil yumurta dondurmami tavsiye etti. Doktordan cıkar cikmaz ağlama krizine girdim cunku en çok istediğim şeylerden biri anne olmaktı. Ve hayatıma giren tüm yanlış erkeklere küfür ettim içimden Sonra arastirma sonucunda İstanbul Yedıtepe Hastanesinde prof Gazı Yıldırım hoca ile görüştüm. Bekar olduğum için karından istedim fakat bunun pek sağlıklı ve konforlu bir yöntem olmadığını söyledi. 4 yumurta büyüdü 1 tanesi bos cıktı. Diğer 3 tanesi dondurulmuş fakat embriyolog 2 sinin pek kaliteli olmadığını söyledi yani elimde 1 adet kaliteli yumurta kaldı.Doktorlar 8_10 tane donmuş yumurta istiyor bu sebeple 3 ay sonra bı daha yaptıracağım. İşlem sırasında aynı zamanda rahme prp işlemi de yaptırdım. İkincisinde daha fazla verim alabilmek için. Igneler yaklaşık 5500 tuttu. 12500 dondurma ucretı 6100 prp ve genetik test derken 25 bine mal oldu. Araba almayı planlarken onu tamamen iptal edip buna öncelik verdim maddi olarak. İnsanlara çok tuhaf gelebiliyor ama insanın 1 tane de olsa sağlam yumurtasının olduğunu bilmek bile güven veriyor. Keşke imkanım olsa da istenilen kadar yaptirabilsem.Bu arada işlem sonrasinda kızlık zarar görmedi ve görse bile bunu rapor ediyorlar. O sebeple korkmayın ben 2 gun icinde karar verdim. Belkı hic evlilik yapmayacağım ölü bir yatırım olacak ama donmuş bile olsa bir ihtimal var

Çok saçma bir dondurma parası almışlar tüp bebekte 2500 falan. Yumurta kalitenizi arttıracak takviyeler kullanın bu sırada. Astaksantin takviyeli kril yağı (omega3) ve co q10 kullanıyorum dr tavsiyesiyle. Bu tip takviyeler araştırabilirsiniz 3 ay kullanmak gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…