Tuanna, babasıyla çok mutlu

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.003
MERSİN’de öz annesi Özbekistanlı Gulchehra Isokulova tarafından dövülmesinin görüntüleri sosyal medyada yayınlanınca yürekli sızlatan 3 yaşındaki Tuanna, velayetinin babası Hasan Tayfun Çekmegeli’ye verilmesinden sonra mutlu günler yaşıyor.

Ali Ekber ŞEN- Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA) -

Mersin’de eşi 30 yaşındaki HASAN Tayfun Çekmegeli’den ayrı yaşayan 36 yaşındaki Özbekistanlı Gulchehra Isokulova, geçen yıl aralık ayında 3 yaşındaki kızı Tuanna’yı dövdü. Isokulova’nın kuzeni de bunu cep telefonuyla görüntüleyip, o dönem kadının ayrı yaşadığı eşi Hasan Tayfun Çekmegeli’ye gönderdi. Eşinin öz kızını tokatlayıp, ayağı ile karnına basarak hakaretler ettiğini görünce şoke olan Çekmegeli, hemen boşanma davası açıp suç duyurusunda bulundu. Mahkeme, çifti tek celsede boşayıp Tuanna’nın velayetini babaya verdi. Cumhuriyet Savcılığı ise soruşturma sonunda Gulchehra Isokulova hakkında ’tehdit, hakaret, basit yaralama’ suçlarından 5 yıl hapis istemiyle Mersin 15’nci Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açtı.

HAYATA YENİDEN TUTUNDU

Önümüzde ay hakim karşısına çıkacak olan annesinden gördüğü şiddetten sonra mahkeme kararıyla bir alışveriş merkezinde asgari ücretle çalışan baba Hasan Tayfun Çekmegeli’ye verilen minik Tuanna, yaşadığı travmayı atlatarak yeniden hayata tutundu.

Babaannesinin evinde şen şakrak tavırlarıyla etrafına neşe saçan Tuanna, ’Mini mini bir kuş’ ve ’Kırmızı balık’ şarkılarını söylüyor. Babası tarafından götürüldüğü parkta doyasıya eğlenen, sevimli tavırları ve cana yakınlığıyla dikkat çeken Tuanna, odasında oyuncaklarıyla da oynarken her fırsatta babasına sevgisiyle sarılıyor.

’EN AĞIR CEZA ALMASINI İSTİYORUM’

Kızıyla çok mutlu olduğunu belirten Hasan Tayfun Çekmegeli, görüntülerin eline ulaşmasından sonra başlattığı hukuki süreci şöyle anlattı:

"Mahkeme çocuğu tedbirin bana verdi. Olumlu bir süreç yaşamadık ama çok şükür çocuğum yanımda diye seviniyorum. Tuanna’nın annesi yabancı uyruklu, Özbekistanlı, pasaportu yoktur. Oturumu olmaması nedeni ile Tuanna’nın kimliğini kendisinin kimliği gibi kullanıyor. Tuanna Türk vatandaşı olduğu için o kadın da oturma imkanına sahipti. Çocuk üzerinden yardım alıyordu. Bundan dolayı çocuğu elinde tutup, evinde işkence yapıyormuş. Çocuğu dövdüğüne ve işkence yaptığına dair haber geliyordu ama elimizde bir delil olmadığı için bir şey ispatlayamıyorduk. Bu görüntüleri çekenlerden ve gönderenlerden Allan razı olsun. Onların sayesinde çocuğuma kavuştum. Çocuğum şimdi mutlu ve iyi durumda. Ben bu kadının en yüksek şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Zaten adli mercilere gerekli başvuruları yaptık, mahkemede sınır dışı edilmesine kadar talepte bulundum."

’SEVGİMİZLE YENİDEN KAZANDIK’

Dayak olayından sonra Tuanna’da ister istemez bir durgunluk, psikolojik sıkıntı ve uykularında ağlamalar olduğunu da anlatan baba Çekmegeli şunları söyledi:

"Biz aile olarak sevgimizle çocuğu yeniden toparlamaya başladık. Gördüğünüz gibi kendisi çok neşeli, çok tatlı bir çocuk. Çok şükür şimdi çocuğum çok iyi. Psikolojik destek aldırıyoruz. Şu anda bir sıkıntı yok. Daha öncede 4-5 kez evden kaçtı, gitti. Çocuğumu alıp götürdü. Kadın sığınma evinde kaldı. Sürekli karakollara giderek ’Eşim beni darp’ etti diye şik?yetçi oldu. Ben hepsinden beraat ettim. Çünkü hiçbir darp izi, darp raporu yok. Kadın sığınma evinde kalmak için böyle bir yola başvurdu. Benim yanımdayken çocuğumu dövdüğünü bilmiyordum. Bir anne öz çocuğuna bu kadar mı acımasız oluyor, anlayamadım. Adalet önünde ondan hesap soracağım, tek isteğim hak ettiği en büyük cezaya çarptırılarak sınır dışı edilmesidir."

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/tuanna-babasiyla-cok-mutlu-gundem-2231992/

O çocuk o psikolojik durumu nasıl atlatır,bilinç altına isledi artık Rabbim böyle kadınlara evlat vermesin hak etmiyorlar anneliği !!! İnşallah babası ile güzel bir hayatı olur güzel bir geleceği olur Allah o meleği hep korusun !

hayatında hiç hatırlamasa da tüm kişiliğini şekillendirecek maalesef. hele ki ilk dört yaş anne ile ilişki söz konusuysa bundan sonra telafi edildiği kadar artık. inşallah güzel insanlar çıkar hep karşısına da daha kolay onarır kendisini...

Ben 3 yasimdaki halimi hatırlıyorum canım o da o kdr darbeyi mukakkak hatırlar diye dusunuyorum,hadi diyelim hatırlamadı ilerde hayatında bi eksiklik olduğunda muhakkak karşısına çıkacak. Videoyu izledim baştan en çok beni etkileyen anne sobaya doğru yöneldiginde o kuzunun yere yatıp katılarak ağlaması. Rabbim böyle insanlardan hepimizi uzak tutsun.Allah o babaya da güç kuvvet versin de güzel bir gelecek versin ellerine ... Diyecek çok şey var aslında o kadın için ama terbiyem müsaade etmiyor 5 yıl hapis de bana göre az geldi. İnşallah içerde geçirdiği her 1 gün 5 yıla bedel olur !

ben izleyemedim videoyu, resme bile bakamadım
az tabi, az olmaz mı.. hiç yeterli değil kesinlikle, ama en azından hiç değilse bir karşılığı olmuş
böyle travmatik olaylar genelde bilinçaltına itiliyor baş edilemediğinden ondan hatırlamaz gibi geldi bana ama tüm hayatında izi olacak tabi ki dediğiniz gibi aklında da kalabilir.. neyse ki baba bilinçli akıllı ve merhametli... umarım bundan sonraki yaşamında hep mutlu olur bu masum

Evlat hasretiyle yanıp tutuşan bu kadar çok aile varken bu lütuf niye böyle zalimlere nasip oluyor diye sorguluyorum bazen. Allah bu yavrunun yardımcısı olsun ömür boyu iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah.

Bende çok bisey yoktur diye izledim hani genelde haberler sisirilir ya ona istinaden açtım baktım içim kaldırmadı.. Annelik nedir bilmem o yüzden bir anne gözüyle bakmadim olaya o subyana sen haram çocuksun gün yüzü görme deyince bende zaten devreler yandı. Bırak anne olmayı insan olmayı bile haketmiyor. İçinde gram merhamet barındıran birisi degil sadece çocuğa değil kimseye karşı merhametli olduğuna inanmıyorum

ben de anne değilim... aynen.. sadece insan da değil, canlı gözüyle bakıyorum. insana da hayvana da hiç bir canlıya, varlığa, böyle bir merhametsizlik yapılamaz.
böyle bir insanın içinde de hiç bir canlıya karşı merhamet olamaz, çok haklısınız

Bekarken baba evinde 6 Tane kedi bakıyordm hele bir beyaz kızım var dünyayı verseler kimseye vermem,eşim tuyden rahatsız diye anne evinde biraktim ama ablam da hayvan delisi çok iyi bakıyor minnoslara .. Masum bir varlık varlığına öyle alistim ki evime iki tane kuş aldm 2 balık aldım 8 yıldır da baktığım kaplumbağam var. Kedileri her hafta gittigimde evirip çevirip öpüp kokluyorum bende bu kedilerin annesiyim diyorum kendi kendime Rabbim hiçbir masum canlının canının yanmasına izin vermesin bakıp emek verdiğin her canlı aslında bizim çocuklarımız :)

ay hayvan gibisi var mı...
benim tek kediciğim var şuan. evlenince ikinciyi de sahipleneceğiz evlat işte o da kesinlikle haklısınız... belki hayvan bakmayan anlayamaz bunu ama farkı yok bana göre .. neyse dağıtmayayım konuyu buradan daha fazla ama bence zaten merhamet en savunmasızından başlar... hayvanlara, çocuklara, gücü yetmeyeceklere merhamet yoksa merhametten söz edilemez..
bu kadının hayatına da inşallah ömrü boyunca gücünün yeteceği hiç bir can girmez

Aaaaaaamiiiiiin !

Canim benim ne de pondik ponpon duruyor Rabbim ,su anda eziyet halinde olan tum cocuklari zalimlerin elinden kurtarsin insh ...
Cocuklara eziyet edenlerin beyni o kadar kucuk ki ,ileride o cocuklara muhtac olacaklarini ,yaslaninca o cocuklara yaptiklarini goreceklerini idrak edemiyorlar ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…