TROMBOFİLİ

Canım hayırlı olsun çok mutlu oluyorum böyle benim gibi olan birileri sağlıkla hamile kalıp bebeğini kucağına aldığında. Benim de senin gibi sonuçlarim.su an 3.kimyasalim oldu. Inş 4. De senin gibi sağlıkla olur.benim mtrf 677 ve mtrf1298 hetorozigot. Ve pai 4g4g homozigot. Hiç folik asit almiyordum bugün başlıyorum osende2m ve balık yagina. Senin onerecegin bir şey var mı. Acaba hamile kalirsam iğne günde 2 mı olur ki 0.4. Şu an coraspin de kullansam mı hamile kalmadan önce (kanama yapar hamile kalamazsin dedi kadın dogum) önerilerine ihtiyacim var.her kimyasalda umudumu daha da yitiriyorum

canım inşallah sende hamile kalacak bebeğini kucağına alacaksın inşallah ben ayrıca prowomen eşim promen k kullanmıştık açıkçası ben kan sulandırıcı kullanmadan önce hamile kaldım ve keseyi görene kadar pıhtılaşma sorunum olduğunu bilmiyordum ve yapılan diğer testler(lupus .antikardiyolipin ıgm ıgg ,homosistein )hepsi normal çıktı belki genetik yaptırmasaydım normal gebeliğim devam edecekti belki kötü bir sonuçla sonlanacaktı bu bir muaamma ama vardır bir hayır ben ilk başta yani keseden sonra coraspin ve oksapar 0.4 kullanmaya başladım kanama lekelenme olursa doktor coraspini bırak dedi çok şükür hiç olmadı ama sonra kontrolde bebeğin hareketlerini görünce doktorum bıraktırdı şu an sadece 0.4 oksapar devam ediyorum.öncesinde kullan veya kullanma diyemem sana çünkü olacağı varsa oluyor işte ben kullanmadım haberim bile yoktu ve çok şükür sağlıklı devam etti doktorunun önerilerine uymaktan ve duadan başka yolu yok bence.Allah ım kısa zamanda sana da nasip etsin inşallah

Bende de C677T tek başına cıktı diger butun testler normal herseyi yaptırdım. Tek kaybim var.Doktorum bu tek başına herhangi bir risk artışı yapmaz sende, sulandiriciyla gerek yok metilfolat folik asit + b12 yeterli dedi, kafam çok karışık......

bana da öyle söylendi genetik doktoru perinatoloji doktoru hematoloji doktoru hepsi böyle dedi ama kadın doğumcular kullandırıyor bende kullanmayı bırakırsam bişey olursa diye de risk alamıyorum malesef yeter ki sağlıklı olsun iğneye razıyım diyorum ve yapıyorum

Bende genetikci ve hematologlara kadin dogumcum da katıldı ben ne yapacağım Önemli olan faktörlerden değil bu dedi.Kafam çok karışık ne yapacağımı şaştım

Bende genetikci ve hematologlara kadin dogumcum da katıldı ben ne yapacağım Önemli olan faktörlerden değil bu dedi.Kafam çok karışık ne yapacağımı şaştım
kaybın ne kadarlıktı canım bende bişey diyemiyorum işte

6. haftada oldu, kalp atışı gördük ama duyamadık muhtemelen en basindan sağlıksızdı,sonra da gelişimi durmuş zaten.Keseyi gördüğümüzden beri yavaş ilerlemişti herşey
canım Allah bir daha yaşatmasın inşallah kadın doğum doktorunu iyi seçmeni öneririm.başka elimden bişey gelmiyor aklında kalmaması adına iğne kullansan bence daha iyi olacak gibi

canım Allah bir daha yaşatmasın inşallah kadın doğum doktorunu iyi seçmeni öneririm.başka elimden bişey gelmiyor aklında kalmaması adına iğne kullansan bence daha iyi olacak gibi
Amin inşallah...ben de öyle düşünüyorum galiba..Hap da kullanıyor musun? Hematologlar igne diyor hep

Sağol canım inşallah. Keşke benim de olsa ama benim hcg hiç düzenli artmıyor en baştan itibaren sagliksiz oluyor düşüyor. Prowomen promen faydalı olur mu acaba hiç kullanmadim onları belki denerim.sagol canim

Sağol canım inşallah. Keşke benim de olsa ama benim hcg hiç düzenli artmıyor en baştan itibaren sagliksiz oluyor düşüyor. Prowomen promen faydalı olur mu acaba hiç kullanmadim onları belki denerim.sagol canim
Bize onlar fayda etti canım 2 ay kullandım ve sonucunda oldu

kan pıhtılaşmasından oluyor genelde kalp atışının anne karnında durması. gerekli gen testlerinizi yaptırınız sorun yaşamamak için.

Merhaba bayanlar benimde 2 zorunlu kürtajım oldu ilki boş gebelik ikincisi de tüp bebekle oldu gelşmediğinden 9 haftalık kürtaj oldum . doktor eşi genetik inceleme testi ve kan pıhtılaşma tarama testi yaptırmamı söyledi . hastanelerin hang, bölümleri ilgileniyor gidenler yardımcı olabilir mi

Canım merhaba. Hesabın pasifmiş ama ben yazayım gelirken görüp cevap yazarsan çok mutlu olurum. Ben de boş gebelik nedeniyle bi kayıp yaşadım. Genetik testimde paı-1 heterozigot mutasyon saptanmıştır yazyo. Yani bi gende pıhtılaşma veya pıhtılaşmaya eğilim var. Şuan 0,4 oksapar iğne kullanıyorum. Gebeliği öğrenir öğrenmez coraspin +iğne kullandım. 8.haftadan sonra 2 günde 1 coraspin ve iğne kullandım. Kahverengi kanamam olunca da coraspini bıraktırdı doktorum. Her zaman gittiğim bu doktora virüs sebebiyle şuan gidemiyorum. Şuan gittiğim ilçedeki doktorum da coraspin de kullan dedi. Kafam yine karıştı. Merkezdeki doktorumdan önce de 3 doktor sende pıhtılaşma yok. Bu düşüğe sebep olmaz dedi. Yani kafam allak bullak. Pıhtılaşma var mı yok mu bilmiyorum iğne mi iğne+coraspin mi kullanmam gerekiyor. Bilgin varsa yazabilir misin canım ? Her doktor farklı şeyler söylüyor napcağımı şaşırdım

arkadaşlar bizim 6 aylık ölü doğum ve 8 haftalık kürtaj sonrası

pendim Marmara eğitim ve araştırma hastanesinde genetik ve kromozom testi yapıldı

mtfhr c677 homozigot çıktı bende

gebeliklerimde 0.4 kan sulandırıcı iğne artı coraspin kullanıyorum

elhamdülillah iki sağlıklı evladım var şuan üçüncüye gebeyim

ilk sağlıklı gebeliğimde iğne coraspin kullandım
12 haftaya kadar kanama devam etti bu sebeple ilaveten iğneyi birakmadan 30 gün progestan fitil 10 gün progynex iğne kullandım
Benim hetero değil homozigot yani iki sağlıksız gen hetero olması tek sağlıksız gen anlamına geliyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…