Troid tembelligi

anonim3445

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2023
25
2
24
Kızlar merhabalar 1.5 yıldır evliyim benek düşünüyoruz ama TSH 4.52 çıktı gebeliğe engelmiş 25 mg troit ilaci kullanıyorum benim durumumda olup tedavi olan yada hamile kalan varmi acaba ne kadar sürede geçiyor bu hastalık bilgilendirir misiniz?

Hipotiroidi hastalıgınızın adı bende de var ama 3 4 sene önce düşmüştü ilac kullandım biir daha da düşmedi ayrıca gebelikte de ilacı kullanabiliyorsun bebege bir zararı yok demişti doktor hamile kalmanızda bir sıkıntı olacagınıı düşünmüyorum tedavisi ilacla kolay çünkü gecmiş olsun

Bana gebeliğe engel dedi üç dört farklı doktorada gittim kafamda soru isareti var aydınlattığınız için teşekkür ederim

Bana gebeliğe engel dedi üç dört farklı doktorada gittim kafamda soru isareti var aydınlattığınız için teşekkür ederim
Gebelige engel evet ama ilaclarla cabuk yükselme saglayabilirsiniz. Hamile kaldıktan sonra da doguma kadar kullananilirsiniz. Hipotiroidi düşüge ve engelli bebege neden oluyor çünkü

İlacınızı muhakkak düzenli kullanın. Sabah aç karnına alın ve en az 45 dk bir şey yiyip içmeyin. Normal aralığa gelene kadar da kontrol ettirin. Gebeliğe hiç bir engeli yok. Dozunu ayarlayıp devam ediyorsunuz gebelikte de. Ama düzenli kullanmak çok önemli

Evet gebeliğe engel bir durum ama %100 değil. Tshı yüksek çıkıp hamile kalanlar da oluyor. Kuzenimin de yüksekti ona rağmen gebe kaldı. Şu an hâlâ gebe ve ilaç kullanıyor Allah sağlıkla nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…