Trizomi 21 Down sendromu riski !

İkizlerime amniyosentez yaptırdım. Hiçbirşey çıkmadı.
Detaylı da pes ekinovarus var dediler perinatoloji de baktı evet var dedi. 2 ay sürdü bu muhabbet ama o da anne karnında düzeldi sapasağlam 37. Haftada doğdular.

öncelikle çok çok geçmiş olsun bebeklerın ıkısınde de mi risk cıktı genelde fetal dna doğru sonuç veriyor zor bır durum benım de kaybettıgım ıkız bebeklerımın bırının ense kalınlığı 3.1 çıkmıştı fetal yaptırmıştık temız gelmıstı bana da amnıyosentez demıslerdı yaptırmadım malesef ıkız bebeklerde aldırma günü bır şey olmuyor benım de tüp bebektı sorunlu olan bebegın kalbînı durduruyorlarmış bana korkunc gelmıstı bana kıyamazdım ama çok zor bır durum Allah yardımcın olsun zaten öyle bır amacın yoksa amnıyosentez yaptırma

Ay korkmadiniz mi Ben çok korkuyor riskli dye birde ikiz ben yaptirmayacagim heralde ya suan zatenn tek derdm sağ salim evime gtmek

Sonucu bulamamışlar saçma sapan birsey anlamadim asla kötü bir şey dusunmuyorum ense kalinliklari da gayet iyiydi biri 1.5 diğeri ise 1.7 gayet iyi ama işte aminiyosentez de risk var o riske girer miyim şuan asla kaç gündür bebeklerim için hastanede yatıyorum sırf onlar iyi olsun dye bilmiyorum ya çok zor şeyler Allah hepimizin yardımcısı olsun

Ay korkmadiniz mi Ben çok korkuyor riskli dye birde ikiz ben yaptirmayacagim heralde ya suan zatenn tek derdm sağ salim evime gtmek
Korktum ama benim 3. Gebelik 3. kuşaktan normal yolla gelişen bir ikiz gebelikti. Tek plesenta ve iki ayrı kesedelerdi.
Yaşımda 30 du. Allah'a sığındım ve yaptırdım. Çevremde birçok kötü hikayeler olmasına rağmen benim hikayem mutlu bitti çok şükür.

Allahim bizede nasip eder inşallah kaçıncı haftan da yaptırmıştın peki şuan ne kadar oldu cocuklar

Allahim bizede nasip eder inşallah kaçıncı haftan da yaptırmıştın peki şuan ne kadar oldu cocuklar
14 falandı yanlış hatırlamıyorsam. İki ayrı kese olduğu için iki defa o iğneden soktular tek kesede olsaydı bir defa iğne yapacaktık dedi. 15 gün bekledim. Kabus gibiydi o 15 gün. Ama sonucu güzel oldu.

14 falandı yanlış hatırlamıyorsam. İki ayrı kese olduğu için iki defa o iğneden soktular tek kesede olsaydı bir defa iğne yapacaktık dedi. 15 gün bekledim. Kabus gibiydi o 15 gün. Ama sonucu güzel oldu.
14 mu e bana 16 haftadan önce yapmıyoruz dendi de ben şuan 14+4 um

14 mu e bana 16 haftadan önce yapmıyoruz dendi de ben şuan 14+4 um
14 hafta civarıydı ama 15 de olabilir. Yaşadığım şehrin şehir hastanesinde yaptırmıştım. Bana istersen yapalım dedi hatta bugün öğleden sonra yapalım dedi bende kabul ettim pat diye yaptırdım.

Merhaba ense kalınlığı 1.5-1.7 normal mi dediler size benim de 11 hafta ense kalınlığı devlette 2 özele gittim oda 1.75 ölçtü ve ikiside perinatolojiye ve 2 li teste gönderdiler size de normal denmiş 3 altı normal yazıyor nette de ama aklım karıştı iyice

Evet iyi dedi doktor zaten 3 altı olması gerekiyor bilmiyorum size neden öyle demişler

Evet iyi dedi doktor zaten 3 altı olması gerekiyor bilmiyorum size neden öyle demişler
Bilmiyorum çok korkuttular beni bebek hareketsiz down sendromlular da olabilir falan dedi perinotolojiye gittim bebek 11 haftalık 10 hafta gösteriyor biraz daha büyüsün öyle gel dedi haftaya gidicem işte Allah büyüktür bakalım o ne diyecek zaten hala kusmalar bitmedi iyice cehenneme döndü hayatım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…