Trip gribi

hoderi

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2024
282
205
31
Herkese merhaba .
Eşim bir süredir ailesiyle sorunlar yaşıyor . Bende kendisi anlattığı kadar kendisiyle dertleşirdim . Kv kp le konuşmayı bırakmıştı iki aydır fakat ben arar sorardım mutlaka . Sorunları kendilerini ilgilendirir beni ilgilendirmez sonuçta . Eşimde gördüğüm kadarıyla doğal olarak ailesine gereğinden fazla çok çok fazla düşkün olduğu için hakkı bile yense yine de boyun eğerdi . Ben tüm olaylara izleyiciyim bu arada . Abisi ve ablaları kalbini kıracak birşey dese cevap verse yine benimki suçlu olur falan . Aynı şeyi annesi de yapıyor . En son tartışmışlardı saçma bir meseleden . Eşim sonra darılıp üzülüp annesini babasını aramayı bıraktı . Yani kimseye artık kendisine laf edildiğinde aman karşı gelmeyeyim kafasından çıktı bi an . Bi kaö gün önce kayınpederle konuşmaya tekrar başladı . Ama annesini yine ara sor yine de oğlusun sen dargınlık olmaz dememize rağmen aramadı . Artık ne olduysa orayı tam anlatmadı bilemiyorum . Herneyse bende kayınvalideyle beş gün öncesine kadar arayıp konuşuyordum herşey gayet normal öyle 5 10 dk konuşup kapatıyorduk derken dün defalarca aramama rağmen ki bi kaç aramamda meşgul çalıyordu telefonu yani belliki telefon elinde geridönmedi . Heh dedim . Bu olayda kesin bu kabak da benim başıma patlatacak 😅( diğer olaylarda öyle oldu diye diyorum ) eşime de zar zor aratmama rağmen ona da dönmemiş . Şimdi ben yine benimle asla alakası olmamasına rağmen kv hedefi haline gelmekten ve dolaylı yoldan bu işle ilişkilendirilmekten nasıl kurtulacağım . Eşime daha önce eşim ailesiyle tartıştığında herşey karının yüzünden demişti . Sırf 7 24 hizmet etmeyip sürekli gidip gelmediğim ve kalbimi kırdığı için mesafeli davrandığım için beni suçluyor . Artık karşıma alıp konuşayım mı yoksa hiç takmayıp devammı edeyim bilemiyorum.

. Eşime daha önce eşim ailesiyle tartıştığında herşey karının yüzünden demişti. Sırf 7 24 hizmet etmeyip sürekli gidip gelmediğim ve kalbimi kırdığı için mesafeli davrandığım için beni suçluyor . Artık karşıma alıp konuşayım mı yoksa hiç takmayıp devammı edeyim bilemiyorum.

neden sizi kölemi almışlar 7/24 hizmet sürekli gidip gelmek

Takın valla hem yuva huzurunuzu bozacak laflar ,
Hem size patlayan kabaklar.

Ne kadar uzak o kadar iyi gibi duruyor durum

Şu kayınvalideler gelin almadan önce ne yapıyorlar bilmem.

Ya ben yine mesafemi ayarlıyorum ama üzüldüğüm eşim . Dışlanıyor bilinçli bir şekilde . İnsan evladına da böyle davranmaz ki .

Çok doğru dediniz napıyorlardı bilmiyoruz valla

Ya ben yine mesafemi ayarlıyorum ama üzüldüğüm eşim . Dışlanıyor bilinçli bir şekilde . İnsan evladına da böyle davranmaz ki .

eşinize yapılan haksızlıktan ötürü eşiniz hayatında belki de ilk defa sert ve yerinde bir tepki vererek ebeveynlerini hayatından uzaklaştırıyor ve siz her şeye rağmen o insanlarla görüşmeye devam ediyorsunuz. bence siz sadece mesafeyi ayarlayabildiğinizi düşünüyorsunuz.

eşinize yapılan haksızlıktan ötürü eşiniz hayatında belki de ilk defa sert ve yerinde bir tepki vererek ebeveynlerini hayatından uzaklaştırıyor ve siz her şeye rağmen o insanlarla görüşmeye devam ediyorsunuz. bence siz sadece mesafeyi ayarlayabildiğinizi düşünüyorsunuz.
Aile , iş , arkadaşlık ilişkilerinden bu yaşımda öğrendiğim birşey varsa oda şu : biri size bir yakınıyla alakalı sıkıntısını anlattığında eğer onu destekleyici davranıp kışkırtma boyutuna getirirseniz sonrasında suçlu siz oluyorsunuz o sıkıntı ortadan kalktığında .Belki de dediğiniz gibi kendimce bir mesafe koydum . Eşime dolaylı yoldan yada direkt zarar verecek birşey yapmak istemem ama söz konusu anne babası olunca kırk kere düşünüyorum .

Üzülmeyin valla iki gün sonra ana oğul iyi olurlar siz kötü olursunuz

Anadır babadır eyvallah ama kendilerinin bir aile kurduklarını unutuyorlar bazen
Dimi bende çok kez her konuda bunu yaşayıp gördüm onlar hiçbirşey yokmuş gibi devam eder kötü siz olursunuz onlarda bir alem

Olayı tersten çevirip siz sikayetci olabilirsiniz eşinize aglak ağlak aradim açmadı neden böyle yapıyor suçumuz ne iletişim kurmaya calisiyordum onu seviyorum neden böyle yaptı vs vs vs . Eşinizin aklında temel olusturursaniz kaynananizin sizi hedef göstermesi pek tutmaz . Yalan ve manipüle kısacası .😁 daha da aramayın bence . Ama bu cümlelerle eşinizi işleyin

"Eşime daha önce eşim ailesiyle tartıştığında herşey karının yüzünden demişti ."

Bunu diyen bir kadını hala düzenli olarak arıyorsunuz öyle mi? Hayatta aramam o saatten sonra.
" Benim yüzümden madem her şey, siz direk oğlunuz ile muhatap olun bundan sonra. Herkes yerinde sağ olsun" der çekilirim köşeme.
Oğulları ister arasın, ister aramasın ne takip ederim, ne de umursarım. Sen üstüne barıştırmaya çalışıyorsun.
Kocaman adam bu. İster barışır, ister barışmaz annesiyle.

Birde olayın sana patlama ihtimali varmış. Melek gibi bir kv olur, arkamdan öyle laflar etmemiş olur hadi barıştırmayı deneyim diyeceğim de yine benim haddime değil. Onların kendi anne-çocuk ilişkisi.

Olayı tersten çevirip siz sikayetci olabilirsiniz eşinize aglak ağlak aradim açmadı neden böyle yapıyor suçumuz ne iletişim kurmaya calisiyordum onu seviyorum neden böyle yaptı vs vs vs . Eşinizin aklında temel olusturursaniz kaynananizin sizi hedef göstermesi pek tutmaz . Yalan ve manipüle kısacası .😁 daha da aramayın bence . Ama bu cümlelerle eşinizi işleyin
Yok ben daha aramam zaten kaç kere arayacağım yetti . 😄😄

"Eşime daha önce eşim ailesiyle tartıştığında herşey karının yüzünden demişti ."

Bunu diyen bir kadını hala düzenli olarak arıyorsunuz öyle mi? Hayatta aramam o saatten sonra.
" Benim yüzümden madem her şey, siz direk oğlunuz ile muhatap olun bundan sonra. Herkes yerinde sağ olsun" der çekilirim köşeme.
Oğulları ister arasın, ister aramasın ne takip ederim, ne de umursarım. Sen üstüne barıştırmaya çalışıyorsun.
Kocaman adam bu. İster barışır, ister barışmaz annesiyle.

Birde olayın sana patlama ihtimali varmış. Melek gibi bir kv olur, arkamdan öyle laflar etmemiş olur hadi barıştırmayı deneyim diyeceğim de yine benim haddime değil. Onların kendi anne-çocuk ilişkisi.
Çok daha sert sınırlar çizmeliydim belki de haklısknız

Çok daha sert sınırlar çizmeliydim belki de haklısknız
Kız belkisi mi kalmış. Kadın seni günah keçisi ilan etmiş. Eşini doldurmaya çalışmış sana karşı.
Eşin yüzünden demek ne demek? Bu adamın aklı yok mu? Kendi hür iradesi yok mu?
Ne güzel valla hemen geline suçlayalım.

Kız belkisi mi kalmış. Kadın seni günah keçisi ilan etmiş. Eşini doldurmaya çalışmış sana karşı.
Eşin yüzünden demek ne demek? Bu adamın aklı yok mu? Kendi hür iradesi yok mu?
Ne güzel valla hemen geline suçlayalım.
Daha aramayayım ben kendisini en iyisi . Zaten öyle de böyle de kötü olan ben olacağım

Kaynana kayınpeder aşkı defalarca aramak falan ne bu niye yaranmaya çalışıyorsunuz? Eşiniz için kötü olmamaktan ziyade kendiniz bağ kurma çabasında gibi görünüyorsunuz. Hem de kadın daha önce sizi suçlamış garip buldum sizi yani ve eşiniz ilk defa rest çekmiş siz neden telefonumu açmadı derdine düşmüşsünüz

X