Transfer

Manisa4545

Dünya hassas kalpler için bir cehennem gibidir.
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2022
403
268
Transfer hakkında bilgim yok bilgilendirebilir misiniz acaba? Nasıl bir tedavi uygulanıyor ,isteğe bağlı mı ya da maddi olarak pahalı mı ?yardımcı olursanız sevinirim . Bilgisizliğim için de kusura bakmayın

Yumurtalarınız toplandı mi? Yeni mi baslayacaksiniz?

Okuduğum ve araştırdığım kadarıyla 3 yıllık evli olması lazımmmış benim daha 3 yıl olmadı en son kolomen bide çatlatma iğnesi kullandım iki ay üst üste sonra olmayınca bıraktım başka tedavi olmadım daha

Devlet hastaneleri ve üniversite hastaneleri tüp bebek yapıyor fakat şartları var. Şöyle ki infertilite sebebiniz nedir bilmiyorum ama ilaç tedavileriyle yanıt alınacak gibiyse önce belli bi süre ilaç tedavisi uyguluyorlar klomen catlatma iğnesi vs gibi yaklaşık 6 ay böyle devam ediyor sonra aşılamaya geçiyorlar 3 hak var aşılama olmadan genelde tüp bebeği yapmiyolar aşılama da olumsuz olursa sonraki basamak tüp bebek. Ama eğer doğal yolla bebek sahibi olamama sebebiniz ilaçla tedavi olamicak derecedeyse ozaman doğrudan aşılama veya tüp bebek uyguluyorlar. Süreç te iki şekilde ilerliyor bu doktorunuzun size nasil uygun gorecegine göre değişiyor biri uzun protokol bunda yumurtalarıniz ilac iğne tedavisiyle büyütulur anestezi eşliğinde çok kısa bi islemle toplanır aynı anda eşiniz sperm verir ve dollenme sağlanır dollenen embriyolarinizin 3-5 hatta 6.ci güne gitmesi beklenir ve dondurulur. Burda amac rahminizi dinlendirmek sonraki ay adetinizle transfer hazırlığı başlanır rahim uygun kalınlığa gelince dondurulmuş embriyolar transfer edilir ve 12 gün sonra kanda gebelik durumu kontrol edilir. Bir diğer protokol ise kısa olan. Bunda da yine yumurtalar toplanır dollendirilir 3 veya 5 gün sonra direk transfer yapılır dondurulmadan. Süreç biraz meşakkatli tüp bebekte para doktordan çok ilaçlara gidiyor eğer özelde yapılıyorsa. Devlette rapor çıkartılıyor iğneler ilaçlar çok cüzzi miktar ödeyerek alınıyor. 2021 sonunda ilaçlar ve doktora ortalama 18 bin odemistik özelde yaptırdım. Allah yardımcınız olsun sağlıklı uzun ömürlü hayırlı evlatlar nasip etsin

Çatlatma iğnesi ve klomenle iki ay denedim olmadı denemedim sonra .Tuttu mu peki sizin ?

Çatlatma iğnesi ve klomenle iki ay denedim olmadı denemedim sonra .Tuttu mu peki sizin ?
Tuttu şuan bebeğim 7 aylik kucağımda darısı başınıza. Klomenle benim yumurtalarım büyümedi bile catlatma iğnesini filan olamadım haliyle

Tuttu şuan bebeğim 7 aylik kucağımda darısı başınıza. Klomenle benim yumurtalarım büyümedi bile catlatma iğnesini filan olamadım haliyle
Çok sevindim senin adına Bu dönemde 40 bini bulur bizimde öyle bir imkanımız yok inşallah nasip olur bana da isteyen herkese nasip olur

Çok sevindim senin adına Bu dönemde 40 bini bulur bizimde öyle bir imkanımız yok inşallah nasip olur bana da isteyen herkese nasip olur
Evet ilaçlar çok pahalilandi. Özelde yaptırma imkanınız yoksa tüp bebek yapan devlet hastanesinde şimdiden başlayın tedavilere ilac vs gidip gelin sürekli ki hem ilaç tedavilerini de denemiş olun sonrasinda aşılama tüp bebeğe gecilebilsin hem biseyler yapiyo olmak mücadele ediyo olmak size de iyi gelir hemde bu arada gerekli şartlar tamamlanmis olur. Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın hayırlı sağlıklı uzun ömürlü evlatlarınız olsun

Şuan daha 1 buçuk yıllık evliyiz biraz daha zaman geçsin olmayınca o zaman denemek istiyorum bakalım hayırlısı artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…