Transfer Sonrası Betahcg Değerlerimizi Yazalım

Evt cnm iki tane kondu 5. Gün embriyo bende merak ediyorum tekmi çiftmi diye :)
Hakkımızda hangisi hayırlısı ise o olsun inş sağlıkla doğuralım en önemlisi o :)

Evt cnm iki tane kondu 5. Gün embriyo bende merak ediyorum tekmi çiftmi diye :)
Hakkımızda hangisi hayırlısı ise o olsun inş sağlıkla doğuralım en önemlisi o :)
Aynen öyle canım bizler 1 tanesine hasretiz zaten, ikiz olursa artık Rabbim'in lütfu olur önemli olan hayırlısıyla kucağımızda görmek

Canım en son 4 ocakta yaptırdım çarşamba günü, 22.günümüzdü sanırım, değerim 17.761'di. Evet tatlım 2 katı artmalı diye biliyorum ben de
Benim 25. Günde 14.340 normalde 21 civarı olmalı ama tam iki kat artış olmamış onun için sordum.Zaten uzun bir aradan sonra yaptım bu kan testini 1.340 tan bu değere geldi.Ancak dediğim gibi tam 2 katı değil sanırım..

2 günde bir, 2 kat artıyor diye biliyorum canım, yanlışım varsa düzeltin. Bence iyi değerlerin. Benim çoğul gebelik olduğu için yüksek, senin tekildir canım aklına takma

2 günde bir, 2 kat artıyor diye biliyorum canım, yanlışım varsa düzeltin. Bence iyi değerlerin. Benim çoğul gebelik olduğu için yüksek, senin tekildir canım aklına takma
Bugün kontrolün vardı sanırım heyecan tavandır şimdi.Hayırlısı ile görmek nasip olsun.Kontrol sonrası haberdar et bizi de minik kuşlar nasıllarmış diye ? Bol şanşlar...

Kizlar merhaba.. bugünkü bhcg degerim 4362 olarak olculdu.. hatta ultrasonda gebelik kesesini de gorduk.. ekli olarak cok sukur Rabb'imize.. Allah kimseyi evlat yoklugu ile sinamasin..

Eklentiler

• 20170109_135311.jpg
    59,5 KB · Görüntüleme: 122
Bugün kontrolün vardı sanırım heyecan tavandır şimdi.Hayırlısı ile görmek nasip olsun.Kontrol sonrası haberdar et bizi de minik kuşlar nasıllarmış diye ? Bol şanşlar...

Canım ben cumartesi doktora gitmek zorunda kaldım. Sizler paniklemeyin diye yazmadı ama tecrübemi yazayım, Allah kimsenin başına vermesin ama ilk 12 haftada olabiliyormuş, hatta 14.haftada kanaması olup, 49 gün süren bile olmuşO sabah 05:00'te uyandım söylemesi ayıp idrara sıkışığım patlıcak derecede, kalktım yataktan tuvalete giderken tutamıyorum kaçırıyorum sandım. Kendi kendime de şöyle diyorum "iyi artık tuvaletini de tutamaz oldun" uyku sersemi anlamadım bişey. Tam gittim ne göreyim? iç çamaşırım kan dolu, akıyo! İdrara sıkışıktım güya resmen kalmadı, hemen ağlaya ağlaya eşimi uyandırdım kalk dedim acile gidiyoruz sanırım düşük yaşıyorum, karnımda ağrıyor ama böyle adetin ilk günü gibi doktorumu 2 kere aradım açmadı, mesaj yazdım ben de. Özeller bakmadı bile bana doktorunuz burda değilse bakamayız dediler! bi kadın doğum hastanesinin aciline gittik bizde. Her hastane vajinal bakmayı reddediyor bir sıkıntı varsa ben körüklemeyeyim, doktorun baksın diyor. Neyse karnımdan baktı şükür gördü kesemi, bişey yok panikleme, ilk 12 haftada görülebilir dedi, böyle durumda bence en iyisi evde yat dinlen, hiç korkma dedi. Bütün ilaçlarımı saydı kullanıyo musun diye? Ben de hepsini söyledim tamam dedi. Sen için rahat olsun diye kendi doktoruna da git ama üzülme bişey yok bu kanamalar görülebiliyor dedi, şansıma doktorumu da tanıyomuş benim baktığımı da söylersin dedi. Yemin ederim en iyisi devlet doktorları her hastalığı biliyorlar, her çeşiti görüyorlar resmen baktıkları hasta çokluğundan kime ne olacağından eminler. Hastalığımı falan sordu, hemen yorumladı adam, sordu ilgilendi korkma bişey olmaz evine git yat dedi. Kendi doktorum 7 gibi döndü bana, devam etmiyosa korkma dedi, ediyo dedim, resmen 4.pedi koydum 5'ten 7'ye kadar. Sabah gittik doktorum vajinal baktı, ikizlerimi gördüm proluton iğnemi 4günde 1 değil, 3günde 1 vurun artık dedi. birinin kalp atışları da başlamış, diğeri için cuma bidaha gitçez o tembel çocuğum sanırım benim rahatsızlığım gereği rahmim ve yumurtalıklarım olması gerekenden çok küçüktü, artık büyüdüğü için kılcal damarlar genişliyormuş, olabilirmiş. Ama cuma bana gelene kadar yat dedi, en iyi dinlenerek başa çıkarsın dedi. Adet görür gibi bikaç gün sürebilirmiş. Ped koyuyorum resmen. Bebeklerim iyi olsun da, razıyım... o gün çektiğim sıkıntıyı, döktüğüm gözyaşını anlatamam ama bin şükür Rabbime! Siz benim yüzümden korkmayın ama yatın kızlar, kendinizi hiç yormayın gerek yok...

Canım benim çok büyük geçmişler olsun...Evet benzer durumu bizim ofiste bir arkadaşta yaşamıştı.Gece bir uyanmış çarşaflar kan olmuş.Baya zor zamanlar geçirdi.Onunda iğneleri ve yatak istihirati arttırılmıştı.Sonra sorunsuz devam etti çok şükür.İnşallah sende sorunsuz devam edersin.Ooo ikizlerden biri maşallah hızlı çıktı demekki hadi bakalım rabbim hayırlı ile kucağına almayı nasip etsin.Saol gerçekten ince bir düşünce panik olmayalım diye düşünmen..İnsan bu tür durumda herşeyi düşünebiliyor demekki... Geçmiş olsun tekrar güçlü anne adayı

Sağolasın kuzum, biz tüp bebek anneleri hepimiz çok güçlüyüz buna eminim. Olduğumuz iğnelerin çeyreğine bile dayanamayacak insanlar var, biz evlat hasretiyle can acısı nedir unuttuk, sabretmeyi öğrendik, isyan nedir bilmiyoruz herşeye şükrediyoruz, yaşadığımız olumsuzluklarda kalkıp yeniden güçleniyoruz...Canım bu topikte hemen hemen hepimiz hamileyiz, "acaba bana da olur mu" stresi yaşayın istemem inan ki... her bünyeye göre değişiyordur eminim. Bakalım cumayı bekliyorum şimdi, inşallah doktor üzülmeyeyim diye birini cuma görelim dememiştir diğeri kadar net değildi çünkü, hatta ilk su toplamış sandı, sonradan yok bu da kese, içinde embriyo var dedi, inşallah sadece nazlanıyordur

Aynen de öyle ne de güzel anlatmışsın.Biz acı nedir bilmezken bazı insanlar naz niyaz artık diyecek sözüm kalmıyor sabırdan başka..İnşallah öyledir içinde embriyo var dediğine göre belki bir tanesi daha geriden geliyordur.Sağlıkla gelsinlerde geriden ilerden önemli olan o canım...

Benimde Perşembe kontrolüm var.6 haftanın içindeyim ne kese gördüm henüz nede minnak bakalım bekliyoruz.Aslında kontrolüm bugündü ama doktorumun ameliyatı olunca, üstüne kar sebebi ile yollarda buzlanınca hadi Perşembe olsun dedik bakalım hayırlısı..

Sana karından mı ultrason yapıldı yoksa vajinal mı?
Bu arada hangi ilaçları kullanıyorsun sen?

Cnm çok geçmiş olsun insan çok korkuyor o kanamada
Benimde dün sancım oldu wc ye gittim kan görcem diye aklım çıktı ama şimdilik bşy yok inş olmaz
Her ağrıda korkuyorum gecen sefer düşük yaptım çok sancım olmuştu
Senle kan sonuçlarımız yakındı ikizlerin olcak demek mşlh acaba benim ne olcak merak ediyorum hayırlısı ile :)

Vallahi kar ülkenin her yerini sardı, İzmir'de bile şu an göz gözü görmüyo o derece. cidden hiç önemli değil, 2 gün sonra gidin canım benim. haberlerde görüyoruz insanlar yolda yürüyemiyo, arabalar kayıyo Allah korusun hiç sorun değil. geç olsun güç olmasın hayırlısıyla perşembe kalp atışlarını bile duyarsın, 6+2 olcaz perşembeye. Acil için devlete gittim canım, onlar karından baktı, vajinal bakmayayım bizim aletlerimiz eski, bi sıkıntı varsa tetiklemeyeyim vebali bana kalmasın dedi adam ve karından 1 tanesini gördü, hatta dedi ki bence biri duruyor, diğeri oluşamamış, rahim onu atıyo dedi ama bu benim düşüncem, sen yine de kendi doktoruna git o vajinal bakar tam doğrusunu söyler, en azından burda bir tanesinin durduğunu söyleyebilirim, içini ferah tut dedi. Diğeri net değil ya, onu hiç göremedi sanırım. Ama kendi doktorum direkt vajinal baktı, her ikisini de gördü canım. İnşallah diğeri tembellikten net gösterememiştir kendini ilaçlarım: sabah yataktan kalkmadan crinone jel (vajinal), yine sabahları 2 tane cyclo progynova içiyorum. Öğlenleri b12 plus ve previt positive içiyorum, akşamları oksapar karından iğne, 2 tane cyclo progynova ve prednol içiyorum. Yatmadan hemen önce de vagifem(1adet) ve progestan(2adet) vajinal olarak atıyorum. Bir de önceden 4 günde 1 yarım ampuldü kanamadan sonra 3 günde 1 yarım ampule çıktı proluton iğne oluyorum kalçadan. İzmir İrenbe'de Kaan Bozkurt'ta tedavi oldum canım, genelde ilaçlardan anlıyorlar irenbe mi diye

Son düzenleme:
Canım sağolasın, inan Allah kimseye yaşatmasın o korkuyu, hemen kendinde suç aramaya başlıyosun. Halbuki Allah neyi nasip ederse onu yaşıyoruz. Sen kendini her sancında kahretme, stres olur bebeklerine de yansıtırsın çünkü geçen sefere göre doktorun ilaçlarını ya arttırmıştır, ya değiştirmiştir, ya kullanım dozun farklıdır diye dünüyorum, bu sefer o riski almaz. Benim düşük önleyici iğnemi hemen 3 günde 1 yarım ampule çıkarttı kanamadan sonra, normalde 4 günde 1 yarım ampuldü. Ben ilkinde negatif aldım, o zamanki transferden sonra kullandıklarımla bu seferkiler baya farklı. Hatta bu sefer çoğuna transferden önce başlattı. İlki 3.gün embriyosuydu bu sefer dondurulmuşlarla yaptı belki o yüzden de ilaçlarımda fark vardır
Evet canım sonuçlarımız yakındı, hatta senin bana göre biraz daha fazlaydı. Hatta ve hatta senin 12.gün değerin, benim 13.gün değerimden daha fazlaydı. Yani bence senin de ikiz ama Allah bilir şimdi kesin öyledir deyip ümitlendirmeyeyim. Biz 1 tanesine bile hasretiz, 2 tane olursa Allah'ın lütfu der ikisini de baş tacı yaparız. Rabbim neyi hoşgörürse kabulümüz

Son düzenleme:
Ben o korkuyu kızıma hamileyken yaşadım baya korkmuştum rabbim zor bi süreçten geçiriyor bizi inş sonuna kdr götürür kucağımıza alırız ben yine kan verdim 14. Günüm bugun heycanlıyım birazdan belli olur umarım artmıştır ..
İkiz olsa isterim gerçekten hep ikiz istedim ama sağlıkla hayırlısı ile olcaksa olsun yokta 1 tanede yeter kızıma kardeş olsun :)

Bide cnm sen keseyi nezaman gördün acaba :)

Son düzenleme:
Maşallah kızın da varmış Allah uzun ömürler versin, kızına da sağlıklı kardeş/kardeşler versin inşallah canım benim Allah bidaha yaşatmasın, kimseye yaşatmasın inan ne biz tüp bebek annelerine, ne doğal yoldan gebe kalabilen kadınlara, zor... annelik böyle bişey demek, hani annelerimiz hep der ya sen hasta olma ben olayım, sana bişey olmasın bana olsun. Cidden öyleymiş... Canım ben en son kanımı 4 ocakta verdim, 22.günümdü, kesemi de işte cumartesi gördüm 7 ocakta, yani 25.gün oluyo. Normalde kese kontrolü için düne randevu vermişlerdi, 9 ocağa 27.gündeydi ama maalesef yaşadığım o kanama sabahında gittiğim hem kadın doğum hastanesi acil doktoru (karnımdan baktı 1 tanesini gördü), hem kendi doktorum(vajinal baktı ikisini de gördü) keseyi gördü. Rabbim hangisini hayırlı görecekse, ikiz, tek, kız, erkek... hepsi başımızın tacı, hepsi şükür sebebimiz olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…