Transfer Öncesi Hazırlıklar

ebruyagz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2023
89
16
30
Kızlar merhaba 22 Temmuzda donmuş embryo transferi olacağım Rabbimin izniyle. Doktorum transfer öncesi prp ve lipid serum vs bir şeylerden bahsetti bilgisi olan var mı hazırlık öncesi yeme icmede nelere dikkat ettiniz öğrenebiliriyim

Kızlar merhaba 22 Temmuzda donmuş embryo transferi olacağım Rabbimin izniyle. Doktorum transfer öncesi prp ve lipid serum vs bir şeylerden bahsetti bilgisi olan var mı hazırlık öncesi yeme icmede nelere dikkat ettiniz öğrenebiliriyim
Söylediğiniz işlemlerle alakalı bilgim yok ama yeme içme konusunda paketli gıdalardan kesinlikle uzak durulması gerektiğini biliyorum. Ve nacizane fikrim bu süreçte dışardan yemek yeme. Vücuduna bilmeden mikrop bakteri alma

Ben 1 Temmuz da transfer oldum,transferden 5 gün önce lipit serum taktırdım.1.5 saat sürdü.Pozitif gördüğümüz gün ve kalp atışı aldığımız gün tekrar takılacak normalde yoğun bakım hastalarına vitamin desteği amaçlı verilen bir serummuş Bağışıklığı desteklemek adına veriliyor.Prp opu öncesi kalite için yapıyorlar ama bana yapılmadı
Transferden 6 gün önce rahimden gebelik aşısı ve transfer günü kasılma önleyici iğne yapıldı

Ben 1 Temmuz da transfer oldum,transferden 5 gün önce lipit serum taktırdım.1.5 saat sürdü.Pozitif gördüğümüz gün ve kalp atışı aldığımız gün tekrar takılacak normalde yoğun bakım hastalarına vitamin desteği amaçlı verilen bir serummuş Bağışıklığı desteklemek adına veriliyor.Prp opu öncesi kalite için yapıyorlar ama bana yapılmadı
Transferden 6 gün önce rahimden gebelik aşısı ve transfer günü kasılma önleyici iğne yapıldı
Lipit serumu devlet karşılıyor mu acaba özelde mi taktirdiniz

Bahsettiğiniz işlemi bilmiyorum ama ben transfer sonrası özellikle çiğ kabak çekirdeği, badem fındık ceviz, balık, kaşar, ananas tükettim. Kaşarı hamileliğimde de tükettim gerçekten bebeğe kilo aldırdığını düşünüyorum bu da ek bilgi olsun. Sağlıkla tutunsun kucağınıza almak nasip olsun🙏🏻

Prp şey değil mi ? Kanını alıp temizleyip rahim içine veriyorlar tarzı bişey ? Tutunma da etkiliymiş baya

Prp şey değil mi ? Kanını alıp temizleyip rahim içine veriyorlar tarzı bişey ? Tutunma da etkiliymiş baya
Evet öyle tahmin ediyorum benim dondurulmuş tek embyom var doktorum da ona göre her yolu deniyor anladığım lipid de serum mu neymiş bağışıklık güçlendirici

Bahsettiğiniz işlemi bilmiyorum ama ben transfer sonrası özellikle çiğ kabak çekirdeği, badem fındık ceviz, balık, kaşar, ananas tükettim. Kaşarı hamileliğimde de tükettim gerçekten bebeğe kilo aldırdığını düşünüyorum bu da ek bilgi olsun. Sağlıkla tutunsun kucağınıza almak nasip olsun🙏🏻
Kaşar dediğiniz eski kaşar mi taze kaşar mı tüketiniz

kızlar benim beslenme ile ilgili hiç bilgim yok doktoru bişeyler tavsiye eden varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim. nar suyu okumuştum burda sadece onu her gün içiyorum küçük bir bardak başka neler tüketebilirim bu süreçte rahim kolay kalınlaşsın ve de embriyo daha kolay tutunsun diye

Arkadaşlar ne yemek, ne başka bişey , eğer bebeğiniz tutunacaksa tutunuyor , ben biraz bu işe kaderci bakıyorum, ben transfer dönemi aşırı stresli bi işte çalışıyordum, izin bile alamadım hemen işe döndüm , çay kahve vs , kötü beslendim çünkü fırsatım olmamıştı, ama bebeğim tutundu , tabiki elinizden geleni yapabilirsiniz ama sonuç çok da değişmeyecek..

Açıkçası ben de öyle düşünüyorum ama yine de hem gelişecek bir bebek için hem de tutunması acisindan zararı olmaz faydası olur stres yapmamak için akupunktura da gidiyorum

X