Kekler - Pastalar Tramissu Resimli

tramissu

göbiş değl artık bebiş :)
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2008
1.956
4
38
cok kolay tavsiye ederim kızlar wede cok leziz..........

kek ıslatılır

hazır kek
labne peynir
2 bardak süt
2 kasık un
2 kaşık seker
neskafe

hazır kakaolu kekin iki tarafıda neskafeyle bolca ıslatılır
bı yandada süt un we şeker muhallebı yapılır
muhallebı soguyunca içine bı paket labne peynırı koyulup karıstırılır
iki kek arasına we üzerine krema sürülür üzerinede kakao serpilir afiyet olsun...............

aaaawat.jpg

Alıntıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
tiramisu cok guzel gorunuyor ancak birsey merak ettim. bu dilimi keserken hic krema kaymamis bozulmamis. bicaginizi islattiniz mi kesmeden once? nasil boyle muntazam oldu??

ellerinize saglik!

dün akşam yaptım babam bayıldı cokacimcoook teşekkürler a.s.

tiramisu cok guzel gorunuyor ancak birsey merak ettim. bu dilimi keserken hic krema kaymamis bozulmamis. bicaginizi islattiniz mi kesmeden once? nasil boyle muntazam oldu??

ellerinize saglik!
ıslatıyorum düz bi pasta zemınıne koyup tüm pastayı bı darbede yanı bı kerette kocaman bı bıcakla kesıyorum cnm benımkıde böyle oluyor yanı bı kayma olmuyor itiraf etmek gerekırse eger bu fotoyu netten buldum

Ellerine saglik, ama hakiki Tiramisu, hazir kek ile degil, kedi dili dedigimiz bisküvi ile yapilir.
Ve o bisküvileri, soguk nescafeye batirilir.
Neyse ben herseyin hakikisini severim. Onun için ben buna tiramisu demem, kahveli pasta derim.
Açiklamam biraz sert olduysa özûr, ama belirtmek istedim.
Tekrar ellerine saglik.

çiğ yumurta yemektense buna tiramisu derim ve afiyetle yerim. beğenmeyen yemesin

ellerine emegine saglik canimcigim neffis görünüyo harikasin
ben kedi diliyle yapiyorum ama buda cok ilgimi cekdi acikcasi ve denemeye degera.s.:nazar:

kedi diliyle nasıl yapılıyor?? tarif verin de iki tarifi harmanlayalım arkadaşlar. bu arada nefis görünüyor ama ben bu hazır kekleri sevmiyorum pek :)

Ellerine saglik, ama hakiki Tiramisu, hazir kek ile degil, kedi dili dedigimiz bisküvi ile yapilir.
Neyse ben herseyin hakikisini severim. Onun için ben buna tiramisu demem, kahveli pasta derim.
Tekrar ellerine saglik.
biliyorum tabııkı hakıkısınıde sen ne dersen diyebilirsin herkes farklı sekıllerde de yapabılır bunu o sana kalmıs bişiy haklısın daha kıbar belirtebılırdın tabııkıde ama senın tarzın bu heralde neyse sana gercek tramissunla mutluluklar diliyorum baktıgın için yınede saol .......

Tekrar ellerine saglik.

zaten canim arkadasimda gercek yada hakiki tiramisudur diye belirtmemis ilgini cekerim
renkler ve zevklerde tartisilmaz ayrica
hem sert elestiri yapip hemde özür dilemenede ayrica bi anlam veremedim acikcasi
emege saygi göstermek lazim
burda herkez lezzetlerini sunuyo sevgiyle yapip hazirladiklarini

bu akşam için misafirlerime yaptım hiç bişeyi beğenmeyen mızmız arkadaşım bile 2. dilimi istedi düşün artık :)) herkes çok beğendi paylaştığın için çok teşekkür ederim.

zaten canim arkadasimda gercek yada hakiki tiramisudur diye belirtmemis ilgini cekerim
renkler ve zevklerde tartisilmaz ayrica
hem sert elestiri yapip hemde özür dilemenede ayrica bi anlam veremedim acikcasi
emege saygi göstermek lazim
burda herkez lezzetlerini sunuyo sevgiyle yapip hazirladiklarini
canım benım ock haklısın ben belırtmedım kı tramissu dadim herseyın bı gercegı bıde sahtası war bu sıtede war tabııkı gercek fıkırlı we sahte fıkırlı :) neyse tatlım inşallah denersınde begenırsın beklıyorum canım yapınca yorumlarını :) cok cok öpüyorum canım benım :)Şeniz

bu akşam için misafirlerime yaptım hiç bişeyi beğenmeyen mızmız arkadaşım bile 2. dilimi istedi düşün artık :)) herkes çok beğendi paylaştığın için çok teşekkür ederim.
ha şöyle adı diil tadi önemli takılmamak lazım dımı tatlım :)
afiyet olsun canım cok sewındım denemene we begenmeye öpüyorum .....Şeniz

X