Trafik Kazası!

Bugün çok saçma bir kazaya karıştım. İlk kazamdı. Acemi şoförüm, uzun bir aradan sonra direksiyon başına geçtim. Yanımda da uzman bir hoca vardı. Tali yoldan ana yola girecekken bekleme pozisyonunda ana yolun serbestleşmesini bekledim. Bir araba geliyordu onun da geçmesini bekleyecektim çünkü arkası boştu ve rahat rahat geçebilirdim. Yol verdi, selektör yaptı. Hocam bas geç dedi bana. Ben de kalktım tam yolun ortasına geldim meğer o da benim geçmeyeceğimi düşünmüş hareket etmiş yolun ortasında çarpıştık.

Polis geldi, bizlik bir iş yok, siz kendi aranızda anlaşamamışsınız, iletişim sorunu olmuş dedi. Tutanak falan tutulmadı. Gayet keyifli başladığım sürüşe tam parkurumu tamamlayıp eve gidecekken başıma gelen olaya bakın. Yemin ediyorum ilk günden arabadan tiksindim ve sinirliyim. Kendime yediremiyorum. Bu kaza olmayabilirdi. Neden kendi bildiğimden şaştım? Arabayı kontrol eden benim. Benim kararlarım önemli. Eğer bekleme kararıma uysaydım, hocamı dinlemeseydim, karşı tarafın jestini önemsemeydim bu kaza olmayacaktı. Hem sinirliyim hem üzgünüm hem de utanıyorum. Bir daha araba sürebileceğimi zannetmiyorum.
Dediğin gibi sen kendi kararına uysaydin olmayacaktı o_O zaten kendi kendine trafiğe çıktığında da kendince doğru olanı yapacaksın. Başkasına bakmadan .o yüzden vazgeçme kullanmaya devam et .

Eşimle geçen trafikte sohbet halindeyiz .en çok erkekler hata yapıyor. Kadınlar kurallara uyduğu için kazaya pek karışmıyor diyor .

Zaten trafikte erkekler ve kamyoncular kadınlara öncelik tanıyor emin ol bir çok kişi yardımcı oluyor .devam et pes etme 🥰🌹

Bugün çok saçma bir kazaya karıştım. İlk kazamdı. Acemi şoförüm, uzun bir aradan sonra direksiyon başına geçtim. Yanımda da uzman bir hoca vardı. Tali yoldan ana yola girecekken bekleme pozisyonunda ana yolun serbestleşmesini bekledim. Bir araba geliyordu onun da geçmesini bekleyecektim çünkü arkası boştu ve rahat rahat geçebilirdim. Yol verdi, selektör yaptı. Hocam bas geç dedi bana. Ben de kalktım tam yolun ortasına geldim meğer o da benim geçmeyeceğimi düşünmüş hareket etmiş yolun ortasında çarpıştık.

Polis geldi, bizlik bir iş yok, siz kendi aranızda anlaşamamışsınız, iletişim sorunu olmuş dedi. Tutanak falan tutulmadı. Gayet keyifli başladığım sürüşe tam parkurumu tamamlayıp eve gidecekken başıma gelen olaya bakın. Yemin ediyorum ilk günden arabadan tiksindim ve sinirliyim. Kendime yediremiyorum. Bu kaza olmayabilirdi. Neden kendi bildiğimden şaştım? Arabayı kontrol eden benim. Benim kararlarım önemli. Eğer bekleme kararıma uysaydım, hocamı dinlemeseydim, karşı tarafın jestini önemsemeydim bu kaza olmayacaktı. Hem sinirliyim hem üzgünüm hem de utanıyorum. Bir daha araba sürebileceğimi zannetmiyorum.
Çok geçmiş olsun, cidden çok saçma olmuş ama ben hocayı hatalı buldum. Sizi yanlış yönlendirmiş.
Çıkmamanız için sellektör yapmış olabilir de.
Olan olmuş allah beterinden korusun.

Eğer çıkacağın yolda ki arabadan sonrası boşsa adam inip buyurun geçin dese bile geçme bekle. Bu arada arkası boş adam selektör yaptıysa sizin çıkacağınızdan çekinip kendini göstermek istemiş olabilir.
Bunun yanı sıra ohooooo Allah beterinden korusun böyle ufak tefek şeyler olur cana bir şey gelmesin

2010 dan beri aktif araç kullanan biri olarak, her zaman içgüdülerinize güvenin. İçinizdeki ses çıkma diyorsa çıkmayın. Tüm dünya toplanıp çık dese bile...

Ayrıca bu olay sizi şoförlükten asla soğutmasın. Şoförlük kadar insana özgürlük veren birşey yok bence.

Benimki yaya görünce bunun ne yapacağı belli olmaz temkinli git derdi,hatalı hareket yapma ihtimali olan sürücülere karsi da o etmiyorsa sen dikkat et yol senin de olsa o yola girse kaza olsa senin araca da oluyor kusur sende ya da onda farketmez vs.

Hocayı değişebilirsiniz
Kaza olduğu gün hocayla ilişiği kestim. Sizin hocanız gerçek bir eğitmen. Direksiyon eğitmeni öğrencisini hem trafiğe hazırlamalı hem de ileride trafik için güvenli hale getirmeli. Ehliyeti olana eğitmenlik sertifikası veriliyor artık.

Dediğin gibi sen kendi kararına uysaydin olmayacaktı o_O zaten kendi kendine trafiğe çıktığında da kendince doğru olanı yapacaksın. Başkasına bakmadan .o yüzden vazgeçme kullanmaya devam et .

Eşimle geçen trafikte sohbet halindeyiz .en çok erkekler hata yapıyor. Kadınlar kurallara uyduğu için kazaya pek karışmıyor diyor .

Zaten trafikte erkekler ve kamyoncular kadınlara öncelik tanıyor emin ol bir çok kişi yardımcı oluyor .devam et pes etme 🥰🌹
Teşekkür ederim :) Kadınlar da pek kurallara uymuyor. Bizzat kadın eğitmenden deneyimledim bunu. Şimdi düşünüyorum da tek derdi ceza yememekti. Sürekli ceza verilebilecek kuralları hatırlatıyordu.

Direksiyonun başına geçince kesinlikle kişi kendi kararlarını vermesi gerekiyor. Etraftan gelen direktiflere, seslere aldırmadan kendi bildiğini okuyacaksın.

Gayet güzel kullanırsınız.
İlk çıkışa olması talihsizlik olmuş, olay henüz sıcak, aklınız hep orada.
Derslere mutlaka devam etmelisiniz, bin yıllık şoförler de kaza yapıyor.
Teşekkür ederim. Evet ilk çıkışta olması gerçekten kötü oldu, hevesim kursağımda kaldı. Ve tam da eve dönüş yoluna girecekken. Derslere devam edeceğim ama maganda yetiştiriciyle değil.

18 senelik şoförüm, her gün 70 km kullandığım dönemler oldu, bir kaç sene önce bir dörtyol ağzında diğer şoförle birbirimize baka baka saatte 10 kilometreyle çarpıştık. 🤦‍♀️ oluyor yani böyle şeyler. Moralinizi bozmayın. Vazgeçmeyin. Erkekler her yeri vuruk arabayla geziyorlar, bi de şoförlüğün şanından sayıyorlar.
Geçmiş olsun, resmen göz göre göre kaza olmuş. Bu aralar sokakta yürürken çok hasarlı araba görüyorum ve özellikle tamponlar hasarlı :KK70:

Cana bir şey olmasın da böyle kazalar oluyor. Çok geçmiş olsun

20 gün önce İstanbulda aşırı trafik var, adım adım gidiyor öyle hayal edin.
Ben arkada çocukla oturuyorum pat diye bir ses, arkadaki affedersiniz salak adam telefonla oynarken yola bakmamış ve bize çarptı.
Eşim indi adam hala gevşek gevşek telefonla takılıyor.

İnsanın başına hiç ummadığı yerde gelebilir hatanız olsun yada olmasın hemen pes etmeyin. Farklı hoca, farklı yollarla zamanla deneyim kazanacaksınız.
Bir de direksiyonda oturan kişi araba ve yola adapte olmalı.

Suan kaza cok taze oldugu icin boyle hissediyorsunuz zamanla o his kalmayacak merak etmeyin Allah beterinden saklasin daha kotu sonuclar da olabilirdi
Amin. Eve dönüş yoluna girecekken oldu kaza. kazanın üzüntüsünü, öfkesini yaşarken bir yandan da kendime arabasız da olsa en azından eve dönebildim diyordum.

Eğer çıkacağın yolda ki arabadan sonrası boşsa adam inip buyurun geçin dese bile geçme bekle. Bu arada arkası boş adam selektör yaptıysa sizin çıkacağınızdan çekinip kendini göstermek istemiş olabilir.
Bunun yanı sıra ohooooo Allah beterinden korusun böyle ufak tefek şeyler olur cana bir şey gelmesin
Benim niyetim zaten beklemekti. Selektör yaptıktan sonra da bekledim. Aklımı yanımdaki hoca karıştırdı. Saniyede gerçekleşti her şey. Saniyenin başında beklemeye niyetliyken saniyenin sonunda kendimi yolun ortasında arabayla çarpışırken buldum. Bir de üstüne yanımdaki "niye durmadın" diye azarladı beni.

Kazaların en saçmalari ilk zamanlar olur zaten. Allah can sağlığı versin. Yaşadığınız oldukça normal. Zamanla tecrübe kazanacaksınız bu sebeple araba sürmeye kusmeyin. Kendinize de kızmayın. Trafik tereddüt istemez. Kendinize güvenin abuk sabuk adamlar araba kullaniyor siz haydi haydi kullanırsınız. Olur böyle seyler. 15 yıla yakındır aktif araba kullanıyorum. Kazalarimin tamamı ilk yillara ait. Bu bayramdaysa 8 saatlik uzun yol yaptım üç cocugumla. Gayette herşey oluyor 🥰🥰

2010 dan beri aktif araç kullanan biri olarak, her zaman içgüdülerinize güvenin. İçinizdeki ses çıkma diyorsa çıkmayın. Tüm dünya toplanıp çık dese bile...

Ayrıca bu olay sizi şoförlükten asla soğutmasın. Şoförlük kadar insana özgürlük veren birşey yok bence.
İlk trafik deneyimimde bunu öğrendim. Bir daha asla kimseyi dinlemem direksiyon başındayken.

Araba sürmeyi çok seviyorum ve sürmek de istiyorum. Özgürlük maceram keyifle başlarken öfkeyle son buldu. Trafikte herkes haklı derler de kazazede sürücüler dışında hoca da üçüncü taraf olarak kendini haklı görüyordu. Valla kazadan sonra en çok o başımı ağrıttı. Biz sürücüler sessizce fotoğraf çekip polis beklerken bas bas yol hakkının bizde olduğunu söylüyordu. Bir de diyor ki soldan gelen önceliklidir. Öyle bir kural yok ki! İnsanı trafikten bu tip insanlar soğutuyor.

20 gün önce İstanbulda aşırı trafik var, adım adım gidiyor öyle hayal edin.
Ben arkada çocukla oturuyorum pat diye bir ses, arkadaki affedersiniz salak adam telefonla oynarken yola bakmamış ve bize çarptı.
Eşim indi adam hala gevşek gevşek telefonla takılıyor.

İnsanın başına hiç ummadığı yerde gelebilir hatanız olsun yada olmasın hemen pes etmeyin. Farklı hoca, farklı yollarla zamanla deneyim kazanacaksınız.
Bir de direksiyonda oturan kişi araba ve yola adapte olmalı.
Takip mesafesine de uymuyor kimse. Takip mesafesi boşuna yok. Böyle dikkatsizliklerde, ani frenlerde kazayı engellemek için var. Trafikte herkes kendi kuralına göre hareket ediyor. İşin üzücü tarafı hocalar da öyle olmuş. Biz boşuna mı ehliyet almak için trafik kurallarını ezberleyip sınava girdik?

Öncelikle geçmiş olsun. Herkes bana sen nasıl ehliyet almazsın diyor. Anksiyete hastasıyım, sürücü koltuğuna oturduğumu hayal edince bile fenalık geliyor. Ama çok isterdim kullanmayı bilmek. Özellikle küçük çocuk varken, hastalık durumunda çok lazım oluyor

Kazaların en saçmalari ilk zamanlar olur zaten. Allah can sağlığı versin. Yaşadığınız oldukça normal. Zamanla tecrübe kazanacaksınız bu sebeple araba sürmeye kusmeyin. Kendinize de kızmayın. Trafik tereddüt istemez. Kendinize güvenin abuk sabuk adamlar araba kullaniyor siz haydi haydi kullanırsınız. Olur böyle seyler. 15 yıla yakındır aktif araba kullanıyorum. Kazalarimin tamamı ilk yillara ait. Bu bayramdaysa 8 saatlik uzun yol yaptım üç cocugumla. Gayette herşey oluyor 🥰🥰
Teşekkür ederim :) Kesinlikle trafik tereddüt istemiyor.

Öncelikle geçmiş olsun. Herkes bana sen nasıl ehliyet almazsın diyor. Anksiyete hastasıyım, sürücü koltuğuna oturduğumu hayal edince bile fenalık geliyor. Ama çok isterdim kullanmayı bilmek. Özellikle küçük çocuk varken, hastalık durumunda çok lazım oluyor
Teşekkür ederim. Bir komşumuz vardı panik atak ve anksiyete hastasıydı. İlk direksiyon dersine gittiğinde panik geçirmişti. Şimdi öyle bir araba kullanıyor ki panik halini biz mi uydurduk diye düşünüyorum :KK70: Kurallara uyduktan sonra korkacak hiçbir şey yok. Güvenli sürüş ve savunma sürüş tekniklerini çok iyi öğrenmek gerek. Arabam tamirattan geldikten sonra ben de bunlara yöneleceğim.

Teşekkür ederim. Bir komşumuz vardı panik atak ve anksiyete hastasıydı. İlk direksiyon dersine gittiğinde panik geçirmişti. Şimdi öyle bir araba kullanıyor ki panik halini biz mi uydurduk diye düşünüyorum :KK70: Kurallara uyduktan sonra korkacak hiçbir şey yok. Güvenli sürüş ve savunma sürüş tekniklerini çok iyi öğrenmek gerek. Arabam tamirattan geldikten sonra ben de bunlara yöneleceğim.
İnşallah bir gün bende yenebilirim. Eşim hâla söylenir ve kızar bana ehliyet almadigim için

X