Trafik kazası yaptık

Çok geçmiş olsun, evlatlarına ayrı motorcuya ayrı üzüldüm.. Bu ülkede motor kullanılmaz bisiklette öyle. Biz öyle bir trafik güvenliğine sahip değiliz. Eğer daha iyi hissedeceksen bir süre sen kullan Nihal'cim. Tekrar çok geçmiş olsun kızlarını öpüyorum kocaman 🌺

Ayrıca tam anlayamadım, konu sahibi çocuklarınız gerçekten de bebek koltuğunda değiller miydi?
17 aylık olan alışkın. Oto koltuğundaydı. 6 aylık olan benim kucağımdaydı. Motosiklet benden tarafa çarptı. Atletime, saçlarıma kadar cam vardı. Bebeğin tek başına olduğunu düşünmek dahi istemiyorum. Şakası yok bu trafiğin. Bir anlık dalgınlık nelere mal oluyor. Yine Allaha şükür verilmiş sadakamız varmış. Ben kendimce dersler aldım. Keşke hiç yaşanmasaydı tabii daha iyiydi.

Anladım da konu sahibinin arabası da teneke tabir edilenlerden değil ki Mercedes sanıyorum araç. Kendi klasmanında saglam güvenli bir araçtır zaten. Öyle değilse bile(markada yanılmış olabilirim ama aynalar Mercedes aynası ve farları sanki,kullandım daha önce benzettim)arabayı değiştirmek cözümmü dikkatsiz bir eş varken ortada. Arazi aracı kullansalar adam dikkat etmiyorsa illaki kazaya sebebiyet vericek.
Ayrıca imkan meselesi,ben Bmw kullanıyorum hali hazırda ama maalesef ha deyince gidip istediğimiz aracı tak diye alamıyorum,galeriler bomboş şu an farkındamısınız bilmiyorum, aylar sonrasına siparişle ek ücret isteyerek falan getiriyorlar fiyatta ne çıkarsa bahtınıza artık.
Yaralanabiliriz mantığıyla zaten Türkiyede trafiğe çıkmamak gerek hele motorla,bisikletle,scooterla falan maazallah.
Mercedes B serisi kullanıyorum. Ben 25 senelik şöförüm. Pandemiden önce yılda ortalama 30 bin km yapardım. Ben kendi şöförlüğüme güveniyorum. İnanılmaz dikkatliyimdir. Tehlikeli kullanmam. Makas atmam. Biri beni sollamaya çalışınca hırs yapmam. Hızımı yavaşlatırım. Sürekli aynalara bakarım. Uzun yolda çok yorgun hissettiğimde kenara çeker dinlenirim. İlk defa bu denli büyük bir kazanın içinde yer aldım.
Ben yine şükrediyorum araba jeep filan değildi. Motosikleti direk altına alırdı. Trafikte herkesin yayanın, bisikletin, kamyonun, tırın, scooterın, motosikletin, binek arabanın.. eşit hakkı var diye düşünüyorum.
Bir daha sanmıyorum eşimin kullandığı arabaya ne kendim binerim, ne çocuklarımı bindiririm. Yarın raporu alınca avukata yollayacağım. Varsa öyle bir imkan bende mahkemeden karar çıkartırım tehlikeli araba kullanıyor. Çocuklarımın binmesine izin vermiyorum diye.

Mercedes B serisi kullanıyorum. Ben 25 senelik şöförüm. Pandemiden önce yılda ortalama 30 bin km yapardım. Ben kendi şöförlüğüme güveniyorum. İnanılmaz dikkatliyimdir. Tehlikeli kullanmam. Makas atmam. Biri beni sollamaya çalışınca hırs yapmam. Hızımı yavaşlatırım. Sürekli aynalara bakarım. Uzun yolda çok yorgun hissettiğimde kenara çeker dinlenirim. İlk defa bu denli büyük bir kazanın içinde yer aldım.
Ben yine şükrediyorum araba jeep filan değildi. Motosikleti direk altına alırdı. Trafikte herkesin yayanın, bisikletin, kamyonun, tırın, scooterın, motosikletin, binek arabanın.. eşit hakkı var diye düşünüyorum.
Bir daha sanmıyorum eşimin kullandığı arabaya ne kendim binerim, ne çocuklarımı bindiririm. Yarın raporu alınca avukata yollayacağım. Varsa öyle bir imkan bende mahkemeden karar çıkartırım tehlikeli araba kullanıyor. Çocuklarımın binmesine izin vermiyorum diye.
bence hiç o toplara girmeyin eşinizin yanında olun,sizi eşinize karşı çok sert gördüm tüm yılların yaşanmışlıkların acısını bu olayla çıkartıyor gibisiniz ama bence yeri ve zamanı değil.Şu an eşinizde üzgün ve şoktadır hata onda dahi olsa kaza sonuçta anlık bir dikkatsizlik,dalgınlık insanız sonuçta herkesin başına gelebilir ve insan en yakınından drstek bekler yanında olmasını bekler hatalı bile olsa,çok şükür ölümlü kaza olmadı diye birbirinizi telkin edin şimdilik bence zaten alması gereken dersi almıştır eşiniz.

Mahkemeden karar falan çıkartırım diyorsunuz ama bu tepkileriniz evliliğinizi olumsuz etkiler. Eşinize kızgınsınız şu an anlıyorum haklısınız da ama sanki düşmanınız gibi görüyorsunuz eşinizi. Bu da biraz fazla geldi bana. O da istemezdi bunlar yaşansın ve çocuklar onunda çocuğu. Başka sorunlar yoksa eşinizle aranızda ve eşinizi gözden çıkarmadıysanız biraz daha sakin kalın derim ben

Mahkemeden karar falan çıkartırım diyorsunuz ama bu tepkileriniz evliliğinizi olumsuz etkiler. Eşinize kızgınsınız şu an anlıyorum haklısınız da ama sanki düşmanınız gibi görüyorsunuz eşinizi. Bu da biraz fazla geldi bana. O da istemezdi bunlar yaşansın ve çocuklar onunda çocuğu. Başka sorunlar yoksa eşinizle aranızda ve eşinizi gözden çıkarmadıysanız biraz daha sakin kalın derim ben
Bizim çok fazla sorunumuz var.
Ben onu belki 50 kere uyardım. Yavaş git, atlama. Bekle. Ve o her seferinde beni tersledi. “Görüyorum. Off. Çok konuşuyorsun” Görünüyordun noldu? Dünden beri evet çok mahçup. Ama olayları bu noktaya getiren o. Araba kullanırken tabakaneye yetişir gibi sürüyor. Benim arabada modlar var. Ben az yaksın diye ekonomide sürerim, o hızlı gitsin diye superde. Perşembe psikiyatriste gideceğiz beraber. Sakinleştirici filan belki yazar.
Evlilik, çocuk yetiştirmek sonsuz sabır ve sakinlik gerektiren şeyler. Ben tatile gideriz diye hayal ederken boğuştuğum sorunlara bakın. Kimse eşinin, çocuklarının, hiç tanımadığı birinin zarar görmesini istemez ama bunun için tedbirini alır.
Arkadaş yukarda yazmış çok yüksek tazminat isterler diye. Bunu da ödeyebilecek gücü yok. Ama bunlar artık onun meseleleri. Ben arkasını toplamayacağım.

Ben onu belki 50 kere uyardım. Yavaş git, atlama. Bekle. Ve o her seferinde beni tersledi. “Görüyorum. Off. Çok konuşuyorsun” Görünüyordun noldu? Dünden beri evet çok mahçup. Ama olayları bu noktaya getiren o. Araba kullanırken tabakaneye yetişir gibi sürüyor. Benim arabada modlar var. Ben az yaksın diye ekonomide sürerim, o hızlı gitsin diye superde. Perşembe psikiyatriste gideceğiz beraber. Sakinleştirici filan belki yazar.
Evlilik, çocuk yetiştirmek sonsuz sabır ve sakinlik gerektiren şeyler. Ben tatile gideriz diye hayal ederken boğuştuğum sorunlara bakın. Kimse eşinin, çocuklarının, hiç tanımadığı birinin zarar görmesini istemez ama bunun için tedbirini alır.
Arkadaş yukarda yazmış çok yüksek tazminat isterler diye. Bunu da ödeyebilecek gücü yok. Ama bunlar artık onun meseleleri. Ben arkasını toplamayacağım.
Birikmişler var demek ki. Hakkınızda hayırlısı olsun

Tekrar çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun🙏 ben eşinize tavrınızı doğru buluyorum şahsen, trafiğin şakası yoktur, evet her şey insanlar için hepimizin başına gelebilir ama dikkatsiz ve sorumsuzca araba kullanmak çok başka bir şey, Allah muhafaza kaza çok daha kötü sonuçlanabilirdi, ki eşinizin 3. motor kazasıymış demek ki dikkatli değil demek ki düzgün kullanmıyor, eğer araba kullanıyorsanız arabada da eşiniz bebekleriniz varsa sorumsuzluk yapamazsınız, başkalarının canını hiçe sayıyor ama sizin de yavrularınızın da hayatını hiçe sayıyor, bir ömür boyu vicdan azabı yaşayacağı durumlara sebebiyet vermektense ya düzgün araba kullanacak ya da o ehliyeti yırtıp atacak.

17 aylık olan alışkın. Oto koltuğundaydı. 6 aylık olan benim kucağımdaydı. Motosiklet benden tarafa çarptı. Atletime, saçlarıma kadar cam vardı. Bebeğin tek başına olduğunu düşünmek dahi istemiyorum. Şakası yok bu trafiğin. Bir anlık dalgınlık nelere mal oluyor. Yine Allaha şükür verilmiş sadakamız varmış. Ben kendimce dersler aldım. Keşke hiç yaşanmasaydı tabii daha iyiydi.
Benim yaşadığım ülkede yeni doğan bebeği oto koltuksuz çıkartmıyorlar hastaneden. Hatta bırak bebeği küçük çocuğu, 10 yaşında çocuk bile sabitlenen bir desteğe oturur. Olur da bir cesaret gelip koltuksuz kucağınızda tutarsanız ve polis çevirse acımaz yakar canınızı. Daha polis çevirmesine gelmeden zaten gören biri hemen bildirir resmi kurumlara. Lütfen çarpışma testlerini açın seyredin, kırılan camdan nasıl metrelerce fırlayıp kafa üstü düşüyor bebekler.

Bir çocuğunuzda var diğerinde niye yok koltuk? Arka koltuk çok doluyor 3. kişi zor sığıyor falan demeyin ve lütfen oraya bir koltuk daha alın. Alışmak diye bir şey yok, arabada binebileceği tek yer o koltuk. İsterse yol boyu ağlasınlar.
Allah esirgesin ama siz ağlayacağınıza çocuk ağlasın. Bakın size 2. bir şans verilmiş. Motorsiklet değil araba çarpsaydı şu an siz ve kucağınızdaki bebeğiniz bilinci kapalı yatıyordunuz. Lütfen ama lütfen alın o koltuğu.

Valla ben eşine olan tepkisini çok yerinde buldum.
Adam resmen düşüncesiz, insanların canını hiçe saymış nefret ediyorum trafikte bir benim havasında gezen tiplerden resmen trafik canavarı.
Yurt dışında olsa o ehliyeti bir daha göremezdi.
Bizim ülkemizde maalesef o çocukcağız ölseydi bile normal hayatına devam edecekti çarpan kişi..
Bu kadar da olmaz dedirtti bana konu sahibini eşi.
Daha önce ne yaşadıklarınızı bilemem ama eşiniz benim gözümde insanlara değer vermeyen biri.
Aynı arabadan bende de var muhtemelen ekonomide kullanmayıp o motordan çıkan ses için ve hızlı gitsin hava atayım modunda insanların canını hiçe saymış biri.
Biz o modu birkaç kez kimsenin olmadığı bir yerde denemiştik.
Çünkü gerçekten hızlanıyor.

Hepinize geçmiş olsun canım. Allah esirgemis her iki tarafı da. Eşin hakli motorsikletlilerin trafikte ne yapacağını kestirmek çok zor, kıvrak oldukları için istediğin kadar dikkatli ol olacak olan oluyor. Hele Antalya'da zemin müsait ve sayıları çok fazla. Çabuk toparlanmani dilerim. Diğer tarafta ölüm olayı olmamış bunu düşün üzülme. Rabbim bir daha yaşatmasın. :dua:
Eşi hakli mi? Bxjxjjxjx valla bazen soklara giriyorum burda ki yorumlari gorunce.

Aracın Mercedes olduğunu anlamıştım zaten,sağlamdır yazmiştım Volvo alın yazdıkları için zira çok manasız buldum araba değiştirin denmesini
Öte yandan daha farklı bir araç kullanılıyor olsa bile değişen birşey olmazdı ki zira dediğiniz gibi dikkatli olmak önemli,araç markası insana dikkat ve tam konsantrasyon yüklemiyor ki. En fazla kendini güvende hissedip araba sağlam,motoru güçlü bana birşey olmaz hissi verebilir tam oturmamış bencil kişilerde bu da safi zarar bir durum. Kendine olmaz belki ama başkasına zarar verebilirsin pekala.
Yerinizde olsam aracın anahtarıni alırım elinden,beraber bir yere gideceksek ben kullanırım,tek gidecekse toplu taşıma kullan derim. Gerçekten sizin tarafınızdan ucuz atlatılmış bir kaza,motorsikletteki kişinin de durumu iyi demiştiniz sanırım haliyle cekirge bir kez daha sıçramış oldu (eşiniz) bu durumda.
Trafikte eşit hak konusuna tamamen katılıyorum ama maalesef kurallara uymayan bir milletiz haliyle yol bizim hakkımızken bile dikkatle geçmemiz gerekiyor,yaya isek yaya yolunda bile yol benim hakkım geceriz deme şansımız yok. Ben yayaya yeşil yanarken bile tedirgin geçiyorum yaya isem,güvenemiyorum zira ya durmazsa,ya kirmızıda geçerse diye. Yada araçta yeşil yandıgında yine her tarafı kontrol edip öyle çıkarım yine kırmızıda geçmeye çalışan biri olabilir diyerek. Kısacası dikkatli olmak zorundayız hepimiz yaya,bisikletli,motorsikletli farketmeksizin,aksi halde kendimize,çocugumuza bir yabanciya zarar vermemiz an meselesi. Sakası yok bunun.

@Tavuk_suyu_ yorumuma beğenmedim deyince mesajı tekrar okudum. Sanırım "eşiniz haklı"dediğim cümleyi doğru bulmadiniz. Gerçekten haklısınız.
Dikkatsizlik deyince motorsikletlinin dikkatsizliğini anladım ben. Kasksizlik ve alkol alimina takildim.
Eşi, bunu kendisi için söylediyse o zaman değişir tabi. Ailesi için çok çok dikkatli olması lazım elbette.

Eşi hakli mi? Bxjxjjxjx valla bazen soklara giriyorum burda ki yorumlari gorunce.
Sizin alintinizin üzerinde gerekli açıklamayı yaptım.

eşiniz benim gözümde insanlara değer vermeyen biri.
Aynen öyle. Kazadır insanlık halidir diyebileceğim bir durum değil. Ben kendisini önceden uyarmadıysam 50 kere uyardım. “Yavaş git. Atmala. Bekle” Ama her seferinde o beni tersledi. “Karım korkuyor. Bebekler var. Dikkat edeyim” gibi bir düşüncesi olmadı.
Bu sefer ben hiç bir şekilde müdahale olmayacağım. Şimdi yana yakıla arabayı tamir ettirmenin peşinde. Hasar büyük olduğu için sol 2 kapının değiştirilmesi gerekiyormuş. “Yaptıklarını kendin temizleyeceksin” dedim.

Geçmiş olsun Nihal Hanım.
Bazı üyeler evliliğin zarar görür vs. demiş, eşi haklı gören bile var. Arkadaşlar insan canı bu kadar mı ucuz? Adam az daha iki kişinin canına sebep olacakmış. Bu ne kadar beter bir durum, eğer iki kişi ölseydi bununla yaşamak kolay mı sanıyorsunuz?
Daha yok evliliğin olumsuz etkilenir bilmem ne. Şu durumda bu mu önemli olan? Kadın bin defa uyardım dikkatli ol diye diyor. Adam kulak arkası edip bildiğini okumuş. Sadece kendini değil, karısını çocuklarını, iki kişiyi birden riske atmış.
Bunda affet geç denilebilecek kadar basit bir şey görmüyorum ben. Siz görüyorsanız, herhalde her gününüz kıyım niteliğinde kazalarla belalarla geçiyor ki normal kabul ediyorsunuz.
Valla ben Nihal hanımın her türlü tedbirini, yaptırımını haklı buluyorum eşine karşı. Bir daha olmaması için sert de olsa önlem almaya çalışıyor işte.

Yani cano bana karışmak düşmez üstüne kaza üstü acele karar verme tabi ama bu adamın ne sana ne çocuklarına hiçbir faydasını görmüyorum. Evi sen geçindiriyorsun, araba da benim diyorsun, adam zaten bolca içki de içiyordu sanırsam eee nedir yani bu adamın bu aileye katkısı? Senin paranı yiyor içiyor geziyor onu da beceremeyip hem sizi hem milleti yaralıyor , canını tehlikeye sokuyor üstüne arabayı ve motoru da pert etmiş. Maddi zararı sakın ödeme derim tek kuruş ödeme artık bankadan mı alır gider çalışır mı parayı getirsin. Niye çalışmıyor bu adam mekan işletmeciliği tarzı bir iş yapmıyor muydu? Büyük konuşmayayım ama yetişkin bir herifi asla evime alıp beslemem kendine baksın koca herife para falan veremem.

Aynen öyle. Kazadır insanlık halidir diyebileceğim bir durum değil. Ben kendisini önceden uyarmadıysam 50 kere uyardım. “Yavaş git. Atmala. Bekle” Ama her seferinde o beni tersledi. “Karım korkuyor. Bebekler var. Dikkat edeyim” gibi bir düşüncesi olmadı.
Bu sefer ben hiç bir şekilde müdahale olmayacağım. Şimdi yana yakıla arabayı tamir ettirmenin peşinde. Hasar büyük olduğu için sol 2 kapının değiştirilmesi gerekiyormuş. “Yaptıklarını kendin temizleyeceksin” dedim.
Iyi yapiyosun. Sorumluluk almazsa gene aynen devam edecek cunku

Geçmiş olsun Nihal Hanım.
Bazı üyeler evliliğin zarar görür vs. demiş, eşi haklı gören bile var. Arkadaşlar insan canı bu kadar mı ucuz? Adam az daha iki kişinin canına sebep olacakmış. Bu ne kadar beter bir durum, eğer iki kişi ölseydi bununla yaşamak kolay mı sanıyorsunuz?
Daha yok evliliğin olumsuz etkilenir bilmem ne. Şu durumda bu mu önemli olan? Kadın bin defa uyardım dikkatli ol diye diyor. Adam kulak arkası edip bildiğini okumuş. Sadece kendini değil, karısını çocuklarını, iki kişiyi birden riske atmış.
Bunda affet geç denilebilecek kadar basit bir şey görmüyorum ben. Siz görüyorsanız, herhalde her gününüz kıyım niteliğinde kazalarla belalarla geçiyor ki normal kabul ediyorsunuz.
Valla ben Nihal hanımın her türlü tedbirini, yaptırımını haklı buluyorum eşine karşı. Bir daha olmaması için sert de olsa önlem almaya çalışıyor işte.
Bu yorumunuz baba sanırım. Ben eş haklı denedim ayrıca tek yorum da yapmadım. Bu konuda bir sürü yorumum var ve hepsinde de eşi suçlamışım zaten.
Sadece çocuklsr arabaya binmesin diye mahkeme kaydı olabiliyor mu almak istiyotum diyince sakin kalmasını, bunun evliliğine büyük zarar verebileceğini yazdım.
Eşinden arabanın anahtarını alabilir, bir daha kullndırmayabilir, zararı öderken beş kuruş vermeyebilir ki öyle de yapmalı.
Eşim de bende aktif araba kullanıyoruz şükür kazanız olmadı iddia ettiğiniz gibi kazalara alışık değiliz

Yani cano bana karışmak düşmez üstüne kaza üstü acele karar verme tabi ama bu adamın ne sana ne çocuklarına hiçbir faydasını görmüyorum. Evi sen geçindiriyorsun, araba da benim diyorsun, adam zaten bolca içki de içiyordu sanırsam eee nedir yani bu adamın bu aileye katkısı? Senin paranı yiyor içiyor geziyor onu da beceremeyip hem sizi hem milleti yaralıyor , canını tehlikeye sokuyor üstüne arabayı ve motoru da pert etmiş. Maddi zararı sakın ödeme derim tek kuruş ödeme artık bankadan mı alır gider çalışır mı parayı getirsin. Niye çalışmıyor bu adam mekan işletmeciliği tarzı bir iş yapmıyor muydu? Büyük konuşmayayım ama yetişkin bir herifi asla evime alıp beslemem kendine baksın koca herife para falan veremem.
Bakın burda geçmişi bilen biri olarak yazmışsınız. Ben üyenin geçmiş konularını hiç bilmiyorum. Şimdi sizden okudum eş zaten yararsız, hatta evliliğe zararı olan biriymiş. Konu sahibi bu son olayla birlikte adamı boşasa yeridir.

X