Trafik kazası yaptık

Sağolasın Tavuk. Eşimin ifadesini alıp salmışlar şimdi. Eve gelme dedim.
Motosikletli çocuğun abisi gelmiş karakola. Görüşmek istiyorum demiş müsade etmemişler.
Arkadaşlar çocuk için lütfen herkesten dua istiyorum. Yarın inşAllah güZel haberler verebilirim size. Hepinizden Allah razı olsun 🙏🏻
Allah ım acil şifalar versin inşallah
anlamam trafik vs işlerinden ehliyetim bile yok
kim suçlu anlamadım
inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur çocuk

Çok geçmiş olsun hepinize bende Antalya da yaşıyorum motosiklet çok fazla kullanılıyor burada ve çok tehlikeli gerçekten.
Umarım yaralı çocuk bir an önce sağlığına kavuşur:KK43:

43 yaşındayım. 25 senedir araba kullanıyorum. Hayatımdaki en büyük trafik kazasını yaşadım. Maalesef çocuklarımda yanımdaydı.
Öğlen 15 gibi Güllük’ten eve geliyorduk. Arabayı eşim sürüyordu. Ben çocuklarla arkada oturuyordum. Bir motosikletli benim taraftan vurdu. Biz ara yoldaydık. O ana yoldaydı. Geçiş üstünlüğü ondaydı.
Ben çocuklarımı aldım. Önce hastaneye sonra eve geldim. Eşim karakol işlerini hallediyor. Güya motosikletlinin ehliyeti yokmuş ve alkollüymüş.
Eşimin son 3 senede 3. Motosikletli ile kazası. Dikkatsizlik diyor ama bence bu sorumsuzluk. Arabada 2 küçük bebek varken insan 50 kere düşünür.
Bir şeyleri toplamaya çalıştıkça olmuyor. Bu çocukları yolda bulmadım ben. Motosiklet yerine arabada olabilirdi. Kafam yine allak bullak.
Hepinize geçmiş olsun canım. Allah esirgemis her iki tarafı da. Eşin hakli motorsikletlilerin trafikte ne yapacağını kestirmek çok zor, kıvrak oldukları için istediğin kadar dikkatli ol olacak olan oluyor. Hele Antalya'da zemin müsait ve sayıları çok fazla. Çabuk toparlanmani dilerim. Diğer tarafta ölüm olayı olmamış bunu düşün üzülme. Rabbim bir daha yaşatmasın. :dua:

Tavuk_suyu_ Tavuk_suyu_ yorumuma beğenmedim deyince mesajı tekrar okudum. Sanırım "eşiniz haklı"dediğim cümleyi doğru bulmadiniz. Gerçekten haklısınız.
Dikkatsizlik deyince motorsikletlinin dikkatsizliğini anladım ben. Kasksizlik ve alkol alimina takildim.
Eşi, bunu kendisi için söylediyse o zaman değişir tabi. Ailesi için çok çok dikkatli olması lazım elbette.

Tavuk_suyu_ Tavuk_suyu_ yorumuma beğenmedim deyince mesajı tekrar okudum. Sanırım "eşiniz haklı"dediğim cümleyi doğru bulmadiniz. Gerçekten haklısınız.
Dikkatsizlik deyince motorsikletlinin dikkatsizliğini anladım ben. Kasksizlik ve alkol alimina takildim.
Eşi, bunu kendisi için söylediyse o zaman değişir tabi. Ailesi için çok çok dikkatli olması lazım elbette.
Evet eşini haklı bulduğunuz cümleyi hiç doğru bulmadım . Nihal kendisi de motorcunun ana yolda ilerlediğini , eşinin durması gerektiğini yazdı.
Yani eşi hatalı o yüzden haklı olma ihtimali sıfır .

Labelle ben görmedim ama beklemeden çıktı bence eşim. Motosikletli de duramadı. Mobose kaydına bakacakmış polis. Trafik bu. Bir taraf tehlikeli olsa bile sen temkinli olmalısın. Ama benim eşimin son 3 senede 3. Motosikletli ile kazası. Görmüyor heralde.
bu kadar sık aynı şekilde kaza yapıyorsa eşinizde bir sıkıntı var bence araba kullanmasın
çok geçmiş olsun

Papatya motosikletlinin abisi dün karakola gelmiş. Görüştürmemişler. Belki nasıl oldu öğrenmek istedi. Beni de bugün ifadeye çağırmışlar. Gördüklerimi, hatırladıklarımı söyleyeceğim. Ben zig zag çizerek üzerimize gelen, durmaya çalışan, sonrasında çarpan bir motosiklet gördüm. Cam yüzüme patlayınca zaten şoka girdim. Yerde bağırıyordum. Küçük kızımı bir kadının kucağında gördüm. Onu ve diğerini kaptığım gibi hastaneye gittim. Taksiye binerken arkamda baktım. “Çocuk ana yoldaymış. Sen duracaktın” diye eşime bağırdım.
Çok haklısın ben olsam bende çocuklara birşey olacak diye çıldırırdim . Biraz sakinleşmek iyi olur şu an çünkü gerçekten görmemiş olabilir . Geçen bir akrabam kaza yaptı ve diyor ki tamamen uyaniktim kocaman araba nasıl görmedim durup durup düşünüyorum sanki önümde perde vardı .

Evet eşini haklı bulduğunuz cümleyi hiç doğru bulmadım . Nihal kendisi de motorcunun ana yolda ilerlediğini , eşinin durması gerektiğini yazdı.
Yani eşi hatalı o yüzden haklı olma ihtimali sıfır .
ortada yaralı bir genç, korkmuş bir anne ve bebekleri varken yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama motor sürücülerinin bir kısmının kendi dikkatsizliği bir yana, maalesef genelde otomobil sürücüleri motorlulara karşı çok dikkatsiz, hatta bisikletlilere karşı da, şurada birkaç hafta önce işe bisikletle giden hemşire bir kızcağıza araba çarpmış vefat etmiş, otomobil sürücülerinin dikkatsizliği yüzünden kaç tane motor ve bisiklet sürücüsü öldü, arabalar geçiş üstünlüğü benim deyip diğer araçların sürücülerine saygı göstermiyor ne yazık ki🤷‍♀️

ortada yaralı bir genç, korkmuş bir anne ve bebekleri varken yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama motor sürücülerinin bir kısmının kendi dikkatsizliği bir yana, maalesef genelde otomobil sürücüleri motorlulara karşı çok dikkatsiz, hatta bisikletlilere karşı da, şurada birkaç hafta önce işe bisikletle giden hemşire bir kızcağıza araba çarpmış vefat etmiş, otomobil sürücülerinin dikkatsizliği yüzünden kaç tane motor ve bisiklet sürücüsü öldü, arabalar geçiş üstünlüğü benim deyip diğer araçların sürücülerine saygı göstermiyor ne yazık ki🤷‍♀️
Maalesef motorları görmezden geliyorlar trafikte. Kaza olunca da genelde motor kullananlara oluyor olan . :KK43:

Maalesef motorları görmezden geliyorlar trafikte. Kaza olunca da genelde motor kullananlara oluyor olan . :KK43:
Hastanedeki çocuk kask da takmıyormuş sanırım:KK43: inşallah en kısa sürede iyileşir🙏 lakin ne yazık ki tüm ekipmanları tastamam da olsa araç sürücülerinin motor ve bisikletlere karşı dikkatsizliği olduğu gerçeği de değişmiyor, kaldırımlar yayalar için ama ben arabalar yüzünden bisikletle çıktığımda kaldırımlardan gitmek zorunda kalıyorum zira bisiklet yolu yok, yollarda da araçlar sıkıştırıyor, hoş bisiklet yolu olsa ne yazar engelli insanların kullanması için yapılan rampaları bile araba park ederek işgal ediyorlar, emniyet şeritlerinden gidiyorlar, bisiklet yolunu da işgal ederler.

Sağlamlık anlamında söylemiş ondan soruyorum ne alaka diye. Sanki araç icindekiler yaralanmış gibi volvo kullanın demek tuhaf.
Olan motorsikletliye olmuş ,konu sahibi ,eşi ve çocukları yaralanmamış,araçlari hasar almış ki volvo da olsa olacaktı benzeri zaten. Adam dikkatsiz zira,adam umursamaz. Böyle kendine çok güvenen tipler zaten şerit koruma vs kapatır araba sürekli uyarı vereceği için.
İlk sayfada 2 yorumumu yazdım zaten konu sahibine eşiniz motorcunun canına kastetmiş diye

Çok geçmiş olsun,canınıza bir şey gelmemiş çok şükür 💐
Dün biz de çocukları oyun alanına götürdük,giderken araba arızalandı,dönüşte yolda kaldık. 5 yaşındaki oğlum çok telaş yaptı ağladı. Çocuklarınız nasıl korkmuştur tahmin edebiliyorum. Bende eşime çok kızıyorum,hatalı bir sürücü varsa kornaya basar,sollar cinnet geçiririm. Çocuklar var,uyma diye. Haklı bile olsak çocuklarımızı düşünerek sessiz kalmalıyız bence. Hele ki çocuklu arabada trafik kurallarına iki kat daha dikkat edilmeli,eşinize umarım ders olur

Ne yazık ki katılıyorum, trafikte yayaların canı yok, motorsiklet bisiklet zaten araç yerine bile konmuyor arabalar üstlerine üstlerine sürüyorlar. Şu ülkede asla bisiklet veya motorsikletle seyahat yapılmamalı :KK51:

Ne yazık ki katılıyorum, trafikte yayaların canı yok, motorsiklet bisiklet zaten araç yerine bile konmuyor arabalar üstlerine üstlerine sürüyorlar. Şu ülkede asla bisiklet veya motorsikletle seyahat yapılmamalı :KK51:
Sırf bu yüzden eşimin motor almasını engelledim, dikkatli bir sürücüdür yıllarca araba kullandı hiç kaza yapmadı, hayatı boyunca tek yaşadığı trafik kazasında sürücü iş ortağı kendisi de yolcuydu, motoru da aynı dikkatle kullanacağına eminim ama otomobil sürücülerine güvenmiyorum:KK43:

Ne durumdasınız Nihal motorludan güzel haberler vardır inşallah 🙏🏻
Haber alır almaz yazacağım artemis. Eşimin adresini almışlar. Allah korusun kötü bir şey olsaydı tutuklamaya gelirlerdi diye kendimizce çıkarım yapıyoruz. Benimde ifade vermem gerekiyormuş. Akşama doğru net bir bilgi veririm sizlere.

yani siz bir anne olarak elbette ilk önce kendinizi ve çocuklarınızı düşüneceksiniz
neden sizi eleştirmiş burdakiler hiç anlamadım
napacaktınız yani 2 ufak çocuğu kendi haline bırakıp daha kendinizde yara var mı yokmu varsa ne boyutta bilmeden etmeden yaralı motorculara gidip motorcuları tedavi mi edecektiniz
doktor musunuz yani ne alaka
zaten ne yapabilirdinizki yani geride kalanlar yapılması gerekenleri yapmış ambulans, polis çağırma vs
Ben bir karşı taraf olduğu bilincine çocukları eve getirince ve uyutunca vardım. Şoktaydım. Hastanede kuzenim fotografımızı çekmiş. Eşim bizi merak etmiş. Ona yollamış. Çektiğimiz korku yüz ifademizden belli. Allah kimseye hele ki çocukları yanındayken böyle bir şey yaşatmasın. Bende 43 senedir ilk defa bu denli korku yaşıyorum. Psikiyatristimi aradım. Kendimi toparlamaya çalıştıkça geri başa sarıyorum. Lütfen sizlerde dualarınızı esirgemeyin.

Eklentiler

• 6A7BF377-45D9-42ED-99E9-5E437DE3A815.jpeg
    6A7BF377-45D9-42ED-99E9-5E437DE3A815.jpeg
    150,5 KB · Görüntüleme: 258
X