topuklu ayakkabı ile yürüyememe

yelizzce1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2016
1.575
1.537
arkadaşlar ben aslında çok severim topuklu ayakkabıları. yakışıyor da. ama yürüyemiyorum. bu yüzden de hep spor ayakkabı giyiyorum. ama her kıyafetin altında da spor olmuyor.

hayatımda 3-4 defa giydim ve hiçbirinde doğru düzgün yürüyemedim. nasıl alışılır buna? kaç günde 10 cm topuklu ile rahat yürüyecek hale gelirim. bu arada dolgu topuk hiç sevmiyorum. stiletto, çivi topuk, platform vs bu tarz ayakkabıları giymek istiyorum. ne yapmalıyım? ne kadar sürede bunlarla doğru düzgün yürüyebilirim?

Bende sadece bantlı topuklularla yürüyebiliyorum stiletto falan hak getire illa bi bağlama şeyi olacak siz de öyle deneyin

Direkt 10 cm’lik ayakkabı hiç yürüyemeyen biri için iddialı olur. Önce daha alçak topuklularla başlayın. Ayağın biraz alışması lazım. Topuk yüksek olacaksa da ön tarafta da dolgu olan ayakkabıları tercih edebilirsiniz.
Ben stiletto giyemiyorum. İşe giderken düz ayakkabı giyip işte topukluya geçiyorum. Uzun süre yürümek zor oluyor.

Bende sadece bantlı topuklularla yürüyebiliyorum stiletto falan hak getire illa bi bağlama şeyi olacak siz de öyle deneyin
ben dolgu topukla bile yürüyemiyorum ki bantsızla yürüyebileyim. en kolay o diye onla yürümeye çalıştım hem çirkin görüntü oldu hem de onunla bile yürüyemedim. sıfırdan nasıl başlarım bilmiyorum.

zaten bizim evimizden anayola ufak bir yokuş ve birkaç merdiven var. mümkün değil evden topukluyla çıkmak. lakin düz yolda bile yürüyemedim. hem ben 10 cm topukla değil dolgu ile çıktım onunla bile yürüyemedim 10 cmle yürümek benim hedefim :)

İnce zarif ama herkesi taşıyamıyor
Spor ayakkabının gözünü seveyim hiçbir ayakkabı türüne değişmem

Canım yürüyemiyorsan 10cm topukla başlama sakın, 7cmle başla mesela, alıştıkça topuk boyunu yükselt.

ayakkabının arkasının çok sert olmaması çok önemli yoksa vurur hiç yürüyemezsin. Uygun rahatlıkta bir ayakkabı bulana dek çokça ayakkabı dene, çok beğendin diye rahatsız bir ayakkabıya atlama

Bir de yürürken yere önce ayağının burnunu bas hatta topuk ve burnu aynı anda basmaya çalış, dik dur öne kamburlaşma, adım atarken bacakların gergin olsun sağlam bas,

Spor ayakkabıyı bir süre ortadan kaldır, her kıyafetini topuklularla kombin yapmaya çalış bakkala manava bile topuklu ile git, bir süre sonra çok rahat giyersin zaten ama 10cm ve üzeri topuklularla ultra mega rahatlık bekleme bulamazsın (platformsa bir ihtimal)

zaten sadece iş yerinde giyicem alışabilirsem de. oraya kadar spor ayakkabı.
dediklerinizi dikkate alıcam. çok teşekkür ederim :)

Valla garip gelecek ama spor ayakkabıyla yürüyemeyen tek varlık benim sanki. Bi insan sürekli mi takılır taşlara yere.
10 cm yürünebilecek kısa bi topuk boyu aslında. Stelettolarda denemeyin alışmayı çünkü stelettonun ön tabanında platform yok ve arka topukta sivri ve yüksek olduğundan çok rahatsız hissedeceksinizdir. Şu ne ince ne kalın olan orta kalınlıkta topuklu ayakkabılar varya 7 cm ile başlayabilirsiniz. Rahat olmasınada özen gösterin. Yoksa direk soğursunuz ve size işkence gibi gelir

5 santim 7 santimden başlayın 10 santim çok gelebilir birden giymek, zaten topuklu giyerken rahat etmeyi hayal bile etmeyin imkansız bişey, ayaklarınız eciş bücüş oluyor günün sonunda

Ah bi ağrımasa bende topukluyla uyurum resmen o kdr seviyorum ama cokkkk agriyor

Topuklarım ağrayıp beni taşıyamayacak duruma gelince ben böyle güzelliğin estetiğin diyerek saydırnaya başlıyorum
Giyebileni taktir ediyorumda ben giyemeyenlerdenim:)))
zaten masa başı iş yapıyorum sürekli giymiycem ki :) bir de nişan düğün ya da işte dışarıda yemek gibi durumlarda giymek istiyorum.

nick le ne uyumlu konu ha ha

Once platformla baslayin
Platfotma alistiktan sonra stilettoya gecin
Ayakkabinin kaliteli olmasina ozen gosterin
Topuklu can'dir der kacarim
giyemesem de candır evet gritti markası çok rahat ama hotiçlerde satılan ama tuzlu fiyatları bir tane yazlık alabildim

Topuklarım ağrayıp beni taşıyamayacak duruma gelince ben böyle güzelliğin estetiğin diyerek saydırnaya başlıyorum
Giyebileni taktir ediyorumda ben giyemeyenlerdenim:)))
ne eziyet edeceğiz kendimize kısaysak kısayız uzunsak uzun spor ayakkabı eğer kaliteli ve şıksa on basar benım için topuklulara.Avm de topuklu gıyıp bir de yürüyemeyenler komik asıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…