Toplum içinde nasıl davranıyorsunuz.ben mi çok kasıyorum

Bizim insanımız hem yavaş,hem uyuşuk,hem de arsız yüzsüz davranınca tam delirmelik oluyor yani. Her yerde sıra kuyruk kıyamet. Çünkü işini çabuk halledemiyor. Kasada on saatte para çıkaranlar,umuma açık tuvaletlerde neredeyse yirmi dakika oturanlar,trafikte yaylana yaylana yavaşça hareket eden kişiler,alt geçitlerin üstünden - üst geçitlerin de altından geçen kişiler hiç eksik olmaz. Uyarsanız da önemsemiyorlar aynen eşiniz gibi biz bekliyoruz onlar da beklesinler diyorlar. Yahu uyuşuk uyuşuk rüyada gibi hülyalı hülyalı gezmenin nesi güzel anlayamıyorum. Eli çabuk bir insan evladı kalmamış ülkede.

Galiba bende biraz "çabuk" insanıyım :) Yolda hızlı yürürüm, bir araç yol verince hemen karşıya geçerim, market ya da mağazada kasa sırasındaysam paramı hazır ederim, arkadaşımla buluşacaksam 15 dk. önceden orada hazır olurum. Liste uzar gider.
İnsanları bir sebepten bekletmeye hakkım yok, kimsenin yoktur. Yavaş hareket edene sinirlenmekten ziyade, rahatlık ve aymazlık sinirimi bozuyor.

Kaygı çok yok ama her uyandığımda oglumu dinlerim nefeslerini.sosyal medyada birşey görsem otizm gibi falan belirti ariyorum varmı diye.bubtarz şeyler
Bunlar normal bunlar annelikle yüklenen endişe paketinden :)

Sabahki adamda da sana hak verdim trafigi tikamaya hakki yok acil bi vaka gelebilir sonucta.

Ama gereksiz evham yaptigin konular ailenle ilgili olanlar. Eşini darlama mesela. Ya da hak ediyorsa darla ama en azindan cocugu parkta rahat bırak. Salıncak keyif için binilen bisey, hacet gidermek icin binmiyor cocuk hadi oglum on dk yap bitti gitti bisi değil. Gerekiyorsa baska cocuk binmesin gitsin kaydiraktan kaysin müdahale etme sen cok aşırı uzamadikca.

Her zaman ben oglum ve kocam en önemlisi beklesinler diye düşünmeye calis. Diger turlu sen yorulursun. Insanlari degistiremeyecegimize göre? Kendimizi degistirmeliyiz. Bu zaten psikolojinin de ilk altin kurali.

Konuş duygularımızın tercümanı

Okuyunca aynı ben diye düşündüm. hayatın akışını engellememeye dikkat ederim sürekli ama çevremde bu kadar vurdum duymazlık görünce ben de çok stresli olmaya başladım.bazen omuzlarımda koca bir yükle geziyor gibi hissediyorum sırf bu özelliğim yüzünden. en basitinden insan biraz çevresine bakarak, algıları açık ve duyarlı davranır. markette zaten geçiş alanları daracık ve üç beş kişi yığılmış raf koridoruna sohbet ediyorlar. insanın geldiğini görmüyorlar mı umurlarında mı değil bilmiyorum hiç istiflerini bozdukları yok. yüksek sesle konuşmaktan bi müsade edin cümlesini de duymuyorlar. ben artık bunun bir güç savaşı olduğunu düşünmeye başladım son zamanlarda. ne kadar nezaketten uzak olursak o kadar güçlüyüz kodlaması olabilir bu durum. tüm dünya ülkelerinde durum bu mu yoksa bazı ülkelere ait bir sorun mu bu onu bilmeden yorum yapmakta zor.

Ben de
Ben de çok rahat ve tembel bir insan olduğum için böyleyim.
Toplu taşımada , kasada, ATM de kartım-cüzdanım elimdedir.
Araba alışveriş yapacağımız yere uzaksa ben alışveriş yaparım, eşim arabayı getirmeye gider ortada buluşuruz.( zaman tasarrufu)
Çalışırken yeni iş verildiğinde süresi isterse 30 gün olsun. Aynı gün içerisinde yapıp bitirmeye çalışırım ki geri kalan zamanda bolca oturayım, çokça dinleneyim keyifle vakit geçireyim.
( Tüm film ve dizi sezonlarını iş yerinde izleyen ben )

Market kısmına çok güldüm ya kafamda canlandı resmen uyuşuk insanlardan nefret

Kusura bakma fazla takıntılısın diğer insanları düşündüğün için kendine eziyet ediyorsun gibi geldi bana. hayat böyle küçük şeylere takılacak kadar uzun değil rahat ol biraz kendin için

Okurken yoruldum ve bunaldım. Tamam kimseyi bekletmeyelim, çevremize saygılı olalım da kendi hayatımızı da bu kadar zorlaştırmaya, kendimizi ve çevremizdeki insanları bu kadar kasmaya, bu derece koşturmacalı bir hayat yaşamaya gerek yok.

Ben de yolda önümde birkaç kişi yayılıp rahat yürüyenlere gıcık oluyorum, ya da herhangi bir yerde yayılıp insanları bekletenlere ama alışverişte elim dolu olabiliyor, ben de hemen çıkaramıyorum. Yada karşıdan karşıya geçerken gencim ama ayağım burkulduğu zaman çok yavaş yürüyorum. Bir de yayalar koşmalı diye bir bir trafik kuralı yok. Trafikte koşmak çok tehlikeli, çift şeritli bir yol ise diğer taraftan biri fırlayabilir. Aksine araçlar 1 dakika da olsa o yayanın geçmesini beklemeli.

Bence psikoloğa gidip bunu yenmeye çalışın, boş yere stres oluyorsunuz.

Bu kadar çok sinirlenmek, bu kadar düşünmek yorar ya. Çok yorucu bir hayatınız var. Ayrıca siz bu kadar naif yetiştirirseniz çocuğunuzu ezerler. Ergenlikte neler yaparlar.

Bir yerde yaya yolundan hemen sonra ışıklar vardı. Biz yayalar karşıya geçmeyi bekliyorduk ama arabalar ısrarla kırmızı yanmasına rağmen hızla önündeki arabanın arkasına geçip bize yol vermiyordu. Deli oluyordum, kırmızıda beklemek için mi böyle acele ediyorsun?

öncelikle ben sizin mesajınızı anlamakta zorlandım, o kadar çok imla hatası var ki 3 kere falan okumak zorunda kaldım.
her defasında yaşıyorum da demedim, herkes böyle de demedim. sevmediğim davranışlardan örnek verdim. bunları nereden çıkardınız bilmiyorum.
ayrıca öyle "mal" falan ne biçim bir üslubunuz var sizin? bu nasıl çirkin bir kelimedir! beni alıntılamayın bu üslupla muhatap olmam.

Son düzenleme:
Çok yorucusunuz. Neden hayatınızda hiç görmeyeceğiniz insanlar için eşinizi kırıp tartışıyorsunuz ? Kimse 2 dk fazla bekledi diye ölmez . Abartıyorsunuz . Tamam ben de yavaş yürüyenlere bi tık sinir oluyorum ama napayım insanları kendime benzetemem ya . Hiç de bu konular için sinirlenip kendimi heba edemem. Siz de etmeyin sinirlerinize yazık. Çocuğunuzu bu şekilde yetiştirmeyin ileride takıntılı olur. İnsanları kendinize benzetmeye çalışmayın bırakın herkes istediği gibi davransın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…