Toplum içinde nasıl davranıyorsunuz.ben mi çok kasıyorum

Benzer sorunlar bende de vardı. Psikolog hızının kesilmesini istemiyorsun demişti. Sen bir rutinde ve hizda bir sey yaparken baskasi tarafından yavaslatilmak istemiyorsun. Ben bunu anladim. Ama size yazilan yorumlardan da kendime pay bictim. Çocuğumu ve yakınlarımi buna alet edip el iyisi olmayacagım. Artık toplum böyle.

Çok yorucusunuz. Neden hayatınızda hiç görmeyeceğiniz insanlar için eşinizi kırıp tartışıyorsunuz ? Kimse 2 dk fazla bekledi diye ölmez . Abartıyorsunuz . Tamam ben de yavaş yürüyenlere bi tık sinir oluyorum ama napayım insanları kendime benzetemem ya . Hiç de bu konular için sinirlenip kendimi heba edemem. Siz de etmeyin sinirlerinize yazık. Çocuğunuzu bu şekilde yetiştirmeyin ileride takıntılı olur. İnsanları kendinize benzetmeye çalışmayın bırakın herkes istediği gibi davransın
Hani toplum kuralları etik kurallar var ya,insanlara karşı saygılı olmalıyız ya haniii .tanimadagimiz indanlara karsi sorumluluklarımiz var ya hani.ozaman yerlere tukurelim çöp atalım istediğimiz gibi yaşayalım kimseye karşı sorumluluğumuz yok size göre

Hani toplum kuralları etik kurallar var ya,insanlara karşı saygılı olmalıyız ya haniii .tanimadagimiz indanlara karsi sorumluluklarımiz var ya hani.ozaman yerlere tukurelim çöp atalım istediğimiz gibi yaşayalım kimseye karşı sorumluluğumuz yok size göre
Sizinki abartı biraz. Az bir şey beklemeten kimse ölmez. Yaya yavaş geçebilir o onun hakkıdır, siz de beklemek zorundasınız. Bir sürücü olarak yayaya korna çalmak nedir? Bence asıl ayıp olan bu. Kimse koşmak zorunda değil. Bizim ülkede yayaya yol vermek bir lütuf gibi hissettirildiğinden böyle.

Abartı bekletmekler hariç her şeyi son sürat yapmak çok yorucu. Eşinize hiç tanımadığınız insanlar için bu denli yüklenmeniz bence hiç doğru değil.

Sizinki abartı biraz. Az bir şey beklemeten kimse ölmez. Yaya yavaş geçebilir o onun hakkıdır, siz de beklemek zorundasınız. Bir sürücü olarak yayaya korna çalmak nedir? Bence asıl ayıp olan bu. Kimse koşmak zorunda değil. Bizim ülkede yayaya yol vermek bir lütuf gibi hissettirildiğinden böyle.

Abartı bekletmekler hariç her şeyi son sürat yapmak çok yorucu. Eşinize hiç tanımadığınız insanlar için bu denli yüklenmeniz bence hiç doğru değil.
Konuyu yazarken zaten belirttim yaya yolu bile değildi kıza yol verdim yaylans yaylana geçti diye.velevki yaya yolu yol verdik.yine hızlı hareket edecek.yaya olduğum zamanlar dada sürücü olduğum zmaanlarda da karsi tarafa dikkatli davranırım babamın ciftligi değil sonuçta sokaklar.ayrica eşime paranı hazır et kartını hazır et arkamızda insanlar bizi beklemesin diyerek görgü kurallarını hatırlatıyorum yuklenmiyorum.egitim almış okumuş diplomasi olan okumamış fakat aile terbiyesi olan her bir birey umuma açık yerlerde nasıl davranmasi bilir.

Fazla gergin geldiniz bana, ben mesela cok hizli yuruyen biriyken belim ve dizimden dolayi artik yuruyemiyorum, ve Yaya gecidinde kizanlara ben kiziyorum yolun ortasinda ne kdr oyalanabilirim dimi?
Arabadaki bebek aglamis olabilir, ufacik cocuk onlarda rahatsiz olabilir ama o duruma engel olamamis olabilir.
Cocuklara karismak ayri, kimine gore 5 dk yeterlidir yada kayakta tum cocuklar bekleyebilir niye cocuklari geriyorsunuz yapmayin
Birtek kasa durumu rahatsiz edici ama onada gitmiyorum, cunku bizim toplum ya kasiyere bagirir ya cidden uzun kuyruk vardir. Saatleri ayarliyorum+ online siparis yada kucuk marketler tercih ediyorum.
Sizin bakis acinizdan baska birsuru olay var durum var boyle mutlu olamazsiniz

Öf ben de çok kötüyüm. Hiç acelem yokken bi yere yetişmeyeceksem yalnız yürürken bile koşuyorum resmen. Kartla alişveris yaparım zaten telefonun arkasında duruyo. Ürünleri markette banta koymadan torbamı hazırlarım. Sadece çocuğum konusunda yavaş olmaya çalışıyorum. Rahatça incelesin etrafı detayları es geçmeyelim diye. Kocam avmde çocukla yarım saat oyun parkındayken 3 5 mağaza gezdim geldim. Ürün bile denedim wc gittim filan...

Fazla gergin geldiniz bana, ben mesela cok hizli yuruyen biriyken belim ve dizimden dolayi artik yuruyemiyorum, ve Yaya gecidinde kizanlara ben kiziyorum yolun ortasinda ne kdr oyalanabilirim dimi?
Arabadaki bebek aglamis olabilir, ufacik cocuk onlarda rahatsiz olabilir ama o duruma engel olamamis olabilir.
Cocuklara karismak ayri, kimine gore 5 dk yeterlidir yada kayakta tum cocuklar bekleyebilir niye cocuklari geriyorsunuz yapmayin
Birtek kasa durumu rahatsiz edici ama onada gitmiyorum, cunku bizim toplum ya kasiyere bagirir ya cidden uzun kuyruk vardir. Saatleri ayarliyorum+ online siparis yada kucuk marketler tercih ediyorum.
Sizin bakis acinizdan baska birsuru olay var durum var boyle mutlu olamazsiniz
Bende işe geç kalmış olabilirim,acil kapisinda bekledik diye belirttim arkadaki araçlarda acil havale geçiren bir bebekvte olabilir,tuvalate sıkısmisimdir midem bulanıyor kusacagimdir.ihtimaller sayrsak çoğalır böyle.bubkonudan anladigima göre evet topluma naif terbiyeli bir çocuk yetiştirmek saçma.herkes babasının çiftliği gibi hareket etmeli.temizleyen var nasıl olsa çöp atabiliriz.yukayan var nasıl olsa tuvalette şifon cekmemeliyiz.otobuse binersek yüksek sesle telefon ile konuşabiliriz gerrilmeye gerek yok başka insanlar bize tahammül etsin.ulkemiz neden medeniyette geri kalmış bir kez daha anlamış oldum

Bende işe geç kalmış olabilirim,acil kapisinda bekledik diye belirttim arkadaki araçlarda acil havale geçiren bir bebekvte olabilir,tuvalate sıkısmisimdir midem bulanıyor kusacagimdir.ihtimaller sayrsak çoğalır böyle.bubkonudan anladigima göre evet topluma naif terbiyeli bir çocuk yetiştirmek saçma.herkes babasının çiftliği gibi hareket etmeli.temizleyen var nasıl olsa çöp atabiliriz.yukayan var nasıl olsa tuvalette şifon cekmemeliyiz.otobuse binersek yüksek sesle telefon ile konuşabiliriz gerrilmeye gerek yok başka insanlar bize tahammül etsin.ulkemiz neden medeniyette geri kalmış bir kez daha anlamış oldum

Benim bahsettigim ornekler ile sizin verdikleriniz bambaska ama
Hayat tek duze gitmez, surekli herkesi kontrol edemezsiniz
Daha hafta basinda trafik kavgasinda adam indi Yaya birine saldirdi, bir guzel dayak yedi geri arabasina dondu. Sonra ne oldu biliyormusunuz 200 mt gitti Yaya olan geldi onu bicakladi gitti.
Evet medeniyetten uzagiz, ama buna kizacak gunleri coktan gectik
Sizin bahsettiginiz ornekler cok normal olabilecek seyler, butun kasalari duzeltemeyecegime gore kendime gore mutlu olacagim sekilde yasiyorum bunu burada konu acip orneklemem
Yada Yaya gecidinde hic bir soforu mutlu etmek zorunda degilim kac dk sure bilir ne kdr oyalanabilirim adim mesafem daraldi bundan kime ne adi ustunde Yaya gecidi burada sorun kac sn kac dk? Niye hayati kendinize dar ediyorsunuz?
Çocuklara niye karisiyorsunuz, cocuk dedigin aklina estigi an baska seye Kosar ztn, her yas grubu var acele etmek kadar beklemeyi bilmekte medeniyettir biraz tavsiye ederim.

Alakası bile yok dediklerinizin yazdıklarımla. Bu kadar saygıya önem veriyorsanız önce ön yargılı olmadan başka fikirleri de dinlemeyi öğrenmelisiniz . Sorumluluğumuz önce evin içindeki kişilerden başlıyor önce onlara saygılı olmamız gerekiyor .

Benim bahsettigim ornekler ile sizin verdikleriniz bambaska ama
Hayat tek duze gitmez, surekli herkesi kontrol edemezsiniz
Daha hafta basinda trafik kavgasinda adam indi Yaya birine saldirdi, bir guzel dayak yedi geri arabasina dondu. Sonra ne oldu biliyormusunuz 200 mt gitti Yaya olan geldi onu bicakladi gitti.
Evet medeniyetten uzagiz, ama buna kizacak gunleri coktan gectik
Sizin bahsettiginiz ornekler cok normal olabilecek seyler, butun kasalari duzeltemeyecegime gore kendime gore mutlu olacagim sekilde yasiyorum bunu burada konu acip orneklemem
Yada Yaya gecidinde hic bir soforu mutlu etmek zorunda degilim kac dk sure bilir ne kdr oyalanabilirim adim mesafem daraldi bundan kime ne adi ustunde Yaya gecidi burada sorun kac sn kac dk? Niye hayati kendinize dar ediyorsunuz?
Çocuklara niye karisiyorsunuz, cocuk dedigin aklina estigi an baska seye Kosar ztn, her yas grubu var acele etmek kadar beklemeyi bilmekte medeniyettir biraz tavsiye ederim.
Hani ağaç yaşken eğilir diye bir atasözü vardır ya.bazen parka gidyoruz ya da AVM de ücretsiz oyuncaklar, aile ler dahil sanki şahsi mallariymis gibi hiç kimsyi yaklastirmiyor uzun süre vakit geçiriyor ben ona dikkat ederim.kimseyi bekletme kimsenin hakkına girme.ben ince dusundugum için karşımdan da incelik beklrim.trafige ilk çıktığım zamanlarda benim hatalı olduğum bir durum gelişti.kadin arabasını durdurup bana bağırıp hakaret etmeye başladı.kusura bakmayın dikkat etmedim dedim edeceksin ben can tasiyirum çocuklar arabada deyince e ozaman telefon ile konuşma direksiyon başında çocuklarını düşünüyorsan halen daha kulağında dedim sanami soracağım gerizekalı dedi gitti.Allahtan şifa diledim geçtim.insanlar sadece kendilerine saygı anlayış bekliyor kendilerini hiç elestirmiyor. Yaya geçidi olmayan bir yerde insanlara yol vermek zorunda değiliz ama veriyirsak karşı ki de az insan olacak

Alakası bile yok dediklerinizin yazdıklarımla. Bu kadar saygıya önem veriyorsanız önce ön yargılı olmadan başka fikirleri de dinlemeyi öğrenmelisiniz . Sorumluluğumuz önce evin içindeki kişilerden başlıyor önce onlara saygılı olmamız gerekiyor .
Ne alakaa yaaaa.neyse size iyi forumlar anldim peki

Hani ağaç yaşken eğilir diye bir atasözü vardır ya.bazen parka gidyoruz ya da AVM de ücretsiz oyuncaklar, aile ler dahil sanki şahsi mallariymis gibi hiç kimsyi yaklastirmiyor uzun süre vakit geçiriyor ben ona dikkat ederim.kimseyi bekletme kimsenin hakkına girme.ben ince dusundugum için karşımdan da incelik beklrim.trafige ilk çıktığım zamanlarda benim hatalı olduğum bir durum gelişti.kadin arabasını durdurup bana bağırıp hakaret etmeye başladı.kusura bakmayın dikkat etmedim dedim edeceksin ben can tasiyirum çocuklar arabada deyince e ozaman telefon ile konuşma direksiyon başında çocuklarını düşünüyorsan halen daha kulağında dedim sanami soracağım gerizekalı dedi gitti.Allahtan şifa diledim geçtim.insanlar sadece kendilerine saygı anlayış bekliyor kendilerini hiç elestirmiyor. Yaya geçidi olmayan bir yerde insanlara yol vermek zorunda değiliz ama veriyirsak karşı ki de az insan olacak

Ben uc örneklerden bahsetmiyorum saat tutmaya her kayma da cocugumu uyarmaya kalkismam. Bir sefer 11 dk da iner digerinde 9. Bu sekilde gerginlik ile ne cocuga ne baskasina ne kendinize faydaniz olmaz biraz sakin olun

Aslında bir dk 3 dk beklemek sorun değil insanların rahatlığı rahatsız ediyor.kasa da kart arayana sinir oluyorum hazır et önceden.ciddi anlamda gıcık oluyorum.sizin durumunuz başka karşıdan anlaşılıyor zaruri olan haller.ben gamsız karşıdaki insanı umursamayan insanlara diyorum.hizli hareket ederim koşturmam.mesela bana iş verildi birini aramam gerek,denilir denilmez yaparım.ama.o da arkadaşım öyle değil.cayimi içeyim oyle ararım amann der.benibde bunlar geriyor valla.huyumu sevmiyorim açıkçası
İş ahlakı yüksek birisiniz. Bence de o dakika öğle molası değilse bi iş varsa tabiki ben çay keyfi yapacak değilim iş önceliklidir. Ama çevremdeki insanların %90 ı böyle değil. çok garip geliyor aman sonra yaparım demeleri. Hayır arkadaşım o senin işin ve öncelik iş saatinde işte olmalı bence

Yorumda saygısızlık yapalım, yerlere tükürelim, sorumsuzluk yapalım dememiş üye, fazla ofansif tavrınız.
Ben de aceleci bir insanım. Kasada kartım hazırdır, otobüste kartım elimdedir, yolda hızlı geçerim, umumi tuvalette işimi hızlı hallederim, gittiğim tiyatroda bile tam dik oturamayan biriydim 160 boyumla ya arkamdaki sahneyi goremezse diye.
Eşimle tanıştıktan sonra bu durumu biraz esnettim ve şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Bence siz de iki dakikalık gecikmeler için eşinizle kavga etmek yerine biraz onun olduğu gibi olmaya çalışın, gerçekten daha rahat edeceksiniz.

Yorumda saygısızlık yapalım, yerlere tükürelim, sorumsuzluk yapalım dememiş üye, fazla ofansif tavrınız.
Ben de aceleci bir insanım. Kasada kartım hazırdır, otobüste kartım elimdedir, yolda hızlı geçerim, umumi tuvalette işimi hızlı hallederim, gittiğim tiyatroda bile tam dik oturamayan biriydim 160 boyumla ya arkamdaki sahneyi goremezse diye.
Eşimle tanıştıktan sonra bu durumu biraz esnettim ve şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Bence siz de iki dakikalık gecikmeler için eşinizle kavga etmek yerine biraz onun olduğu gibi olmaya çalışın, gerçekten daha rahat edeceksiniz.
Hayır yorum yapan arkadaş amann beklesin arkadaki ne diye eşimi kiracagim diyor ya da karşıdan geçerken istediğim gibi yavaş geçerim arabadaki beklesin diyor.e tam tersi de izaman benim için geçerli ben yaya yi bekleyebikrdem yaya da benim gecmemi beklesin aynı şey.insanlarin ki etik ten uzak davranislar.arkadas diyor ki bebek agliyordur belki emzirmesini bitirmesini bekleyin.trafik de arabayı durudrup emzirmek sizlere normal geliyorsa ne diyim.ofansif değil iş ahlakı toplum ahlakı ni savunmak.amann bekleyin beklesinler ne olacak.babam bayramda acillik oldu sabah 9 da gittik akşam 6 oldu.neyi bekliyoruz hocam dedik intaniyeden kons bekliyoruz taburcu mu yatış mi diye.gittim servise tüm personel hocalar hemşireler oturmuşlar tatlı yiyorlar.hocam sizi bekliyoruz dedim tamam git ben yazıyorum şimdi dedi.benim evde çocuğum var mesela 1.5 yaşında yüzünü görmedim gün boyu.iste bu yüzden toplum çürüdü karşıdaki insana ince dusünmedigimiz icin

Son düzenleme:
Ben uc örneklerden bahsetmiyorum saat tutmaya her kayma da cocugumu uyarmaya kalkismam. Bir sefer 11 dk da iner digerinde 9. Bu sekilde gerginlik ile ne cocuga ne baskasina ne kendinize faydaniz olmaz biraz sakin olun
Her kaymada cocugumu uayardigimi sakın olamdigimi nereden cikardiginz merak ettim.yanimdaymissiniz gibi yorum yapmışsınız.cocugu darlamiyorum hadi oğlum bekleme arkadaş ta kaysin diyorum.cocugumu baskısının çocuğu için darlamam ama başkasının çocuğunun da haklarına saygı duyarım.keske herkes öyle olsa da şuan bu konu acilmasa idi.

Yavaşlık en tahammül edemediğim şeylerden biri. Allah hepimize akıl vermiş, kullanın bir zahmet.
Geçen metroya bineceğim (kartımı yürüyen merdivende çıkardım) biri turnikenin önünde çantada kartını arıyor. Hadi kartı çıkarmadın okey, bari kenarda ara. Niye turnikeyi meşgul ediyorsun. Böyle şeylere acayip sinirleniyorum. Dünyada sadece kendileri varmış gibi yaşıyorlar.

gecenin_resmi gecenin_resmi

Kizlar ben sinir oluyorum gerçek ten.parka dahi gittikmi oğlum kaydiragin başında bekledimi oğlum hadi acele et bak arkadas seni bekliyor kayacak diyorum.salincak sırası beklerken ben bekliyorum,bakıyorum 10 dk geçti inmeye niyeti yok, birazda bizimki sallanabilirmi diyorum.ama ben sallarken bakiyorum biri geldi bir kaç dk daha sallayip aliyorum başkası binsin diye.

Parklari ve cocuklari rahat birakin der kacarim
Gerginliginiz buram buram, bana yeterli bu kadari :)

gecenin_resmi gecenin_resmi

Kizlar ben sinir oluyorum gerçek ten.parka dahi gittikmi oğlum kaydiragin başında bekledimi oğlum hadi acele et bak arkadas seni bekliyor kayacak diyorum.salincak sırası beklerken ben bekliyorum,bakıyorum 10 dk geçti inmeye niyeti yok, birazda bizimki sallanabilirmi diyorum.ama ben sallarken bakiyorum biri geldi bir kaç dk daha sallayip aliyorum başkası binsin diye.

Parklari ve cocuklari rahat birakin der kacarim
Gerginliginiz buram buram, bana yeterli bu kadari :)
Ok.sizde sanırım pamuk gibisiniz. polyanna gibi insanda değilsiniz yani yorumlarunizi görüyoruz.bu yorumumdan gergin olduğumu dusunduyseniz ne diyim

X