Gebeliğe Hazırlık Tombişlişe Veda. Gebeliğe Merhaba.

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Gelll gelll hoşgeldiinnnn :) vercez hep birlikte el birliğiyle:) bu doktorların kiloyla ne alıp veremediği var acaba :KK70:

BAzı kadınlarda doğurganlığı etkilerken bazılarına etkilemiyormuş.

Pcos etkilerini düşürür dedi. Çevremde bir çok kadın var kilolu olmasına rağmen hamile kalan ama ben ne zaman gitsem tek söyledikleri "ZAYIFLA" :KK12:

BAzı kadınlarda doğurganlığı etkilerken bazılarına etkilemiyormuş.

Pcos etkilerini düşürür dedi. Çevremde bir çok kadın var kilolu olmasına rağmen hamile kalan ama ben ne zaman gitsem tek söyledikleri "ZAYIFLA" :KK12:
Evet zaten kilo doğurganlığımızı etkilediği için zayıflamamız lazım malesef kilo etkili bizde :KK43:

Evet zaten kilo doğurganlığımızı etkilediği için zayıflamamız lazım malesef kilo etkili bizde :KK43:

Ben aslında aynı fikirde değilim, daha zayıf olduğum dönemde de hamile kalamadım. Kilonun bu kadar etki edeceğini düşünmüyorum. Daha zayıfken yeni evli olduğum için hep "bir kaç sene denemeye devam et" dediler. Şimdi de her gidişimde kilo diyorlar. Eğer olur da tüp bebek vs yaptırmaya karar verirsem daha da kilo alırım diye onların söylediklerine uymaya karar verdim.

Merhaba arkadaşlar 3 yıllık evliyim ilk 1,5 yıl korundum daha sonra korunmayı bıraktık ama hamile kalamadım doktora gittiğimde pco olduğunu söyledi 96 kiloydum :KK43: ama sonra bol spor ve dikkat etmelerimle 3 ayda 80 kiloya düştüm tekrar muayeneye gittiğimde kistlerimin Yok denecek kadar küçüldüğünü söyledi doktorum. Bu ay hsg filmi çektireceğim inofolic kullanıyorum bunun yanısıra da bitkisel kürler uyguluyorum hayıt tohumu ve aslanpençesi gibi zayıflama çabalarım da devam ediyor inşallah çabalarımız boşa çıkmaz rabbim hepimize de nasip etsin anneliği

Kız hamile miyim bilmiyorum ama bir arkadaşım benim için doktoruna sordu doktor 5 günde kanda beta hcg çıkmaz 9.gün tekrarlayın demiş.

Durumun ne tam bilmiyorum ama benim bu ay bi lekelenmem oldu. Dr 10 gün sonra sonucun pozitife dönebilir dedi.

Benzer bir durumun varsa bilgin olsun.

Ben ne kadar belirti olursa olsun adet gününü bekliorum her zmn cunki dogru sonuc vermiyor gecikmeyi beklemek lazim hatta en az 7 gun geçsin diolar ama hadi biz 4 5 gun bekleyelim o kadar beklemek zor

Önümüzdeki ay tövbe ölsem üzerine düşmicem araştırmıcam merak etmicem ilk deneme heyecanıydı hatta heyecanda değil direkt kamilliği olsa olsa

Önümüzdeki ay tövbe ölsem üzerine düşmicem araştırmıcam merak etmicem ilk deneme heyecanıydı hatta heyecanda değil direkt kamilliği olsa olsa
Oyyy :KK70: heyacan ole oluyor ya benim ikinci cocuk çabam ama ona ragmrn gecen ay bende hemen gecikmein ikinci günü tahlil verdim boşuna sevindim sağlıklı sihhatli versin Rabbim ins olacak ne zmn varsa nasibimizde gecmesini bekleyemesende en azindan dedigim gibi adrt gününü beklersin varsa zaten var adetten once ogrensen bu sefer de duzenli artacak mi deger saglikli gebelik mi die dusuncez en guzel sabır :KK66:

Ben aslında aynı fikirde değilim, daha zayıf olduğum dönemde de hamile kalamadım. Kilonun bu kadar etki edeceğini düşünmüyorum. Daha zayıfken yeni evli olduğum için hep "bir kaç sene denemeye devam et" dediler. Şimdi de her gidişimde kilo diyorlar. Eğer olur da tüp bebek vs yaptırmaya karar verirsem daha da kilo alırım diye onların söylediklerine uymaya karar verdim.
Eğer bi rahatsızlığın yoksa yumurtalıklarınla ilgili kilo zaten sıkıntı olmuyo istersen 150 kilo ol yine hamile kalıyosun ama bende pko olduğu için bizde kilo sıkıntı yaratıyor malesef o yüzden kilo verin diyorlar ki evet tüp bebekte falan (Allahım o zamana kadar sağlıklı bi gebelik nasip etsin ) ama verilen hormonlardan ötürü kilo alımından Ziya’da vücut ödem yapıyo

Kız test yapmadın mı ? Yapabilirsin artık kıyamam ya :KK70: ama ben sana dedim çok erken test yaptırdın doğru söylemiş arkadaşın

Hoşbuldum canım :KK39:

Tamam haklılar ama veremiyorum ne yapayım tatlılar beni çağırıyor resmen :olamaz:

İnsülin direncim normaldi fakat dr yine de glukofen al onunla zayıflamaya çalış dedi. Bu akşam alıp başlayacağım, Bat ile birlikte de (şayet olursa) eliptik bisikletle kilo vermeye çalışacağım. Şuan 83 kiloyum inşallah en azından 69'lara düşebilirim :KK49:
Aynı kilodayız canım hadi inşallah bakalım gidicek bu kilolar tatlılara hayıırrrr !!! Bende öyleydim hatta ben tatlı krizine girerdim yemediğim zaman ama 1 aydın hiç bi şekilde yemiyorum bol su içiyorum fındık ceviz yiyorum öyle bastırıyom biraz isteğimi

Ama
Kız test yapmadın mı ? Yapabilirsin artık kıyamam ya :KK70: ama ben sana dedim çok erken test yaptırdın doğru söylemiş arkadaşın
Bebeğim öğlen birden beri tuvaletimi tutuyorum. Henüz eve gitmek nasip olmadı gider gitmez yapıcam ama başka bir doktorun görüşü ovülasyon testinde çift çizgi gördük ya o günü değerlendirmeliymişim ertesi günü değil. Ertesi gün geç olabilir sesi doktor. Bunlar da acemilikte öğrendiklerim. Önümüzdeki maçlarda daha bilgili oliciiimmm

Ama

Bebeğim öğlen birden beri tuvaletimi tutuyorum. Henüz eve gitmek nasip olmadı gider gitmez yapıcam ama başka bir doktorun görüşü ovülasyon testinde çift çizgi gördük ya o günü değerlendirmeliymişim ertesi günü değil. Ertesi gün geç olabilir sesi doktor. Bunlar da acemilikte öğrendiklerim. Önümüzdeki maçlarda daha bilgili oliciiimmm
Ah kıyamam kız nasıl tutuyon patlıcan şimdi :KK70: kuzum bak şimdi ovulasyonda çift çizgiyi gördüğünde o gün ve ertesi 2 gün tutma olasılığı var çünkü bizim yumurtamız 24 ile 36 saat arası yaşıyo yani sen ertesi gün değerlenmişsin tutma ihtimali tabiki var

X