Gebeliğe Hazırlık Tombişlişe Veda. Gebeliğe Merhaba.

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Zayıflamaya etkisi olduğunu düşünüyorum ben limonun ..su olayı bende sise belirliyorum ne içtiğimi bileyim diye bi saat de yürüyorum bazen bi buçuk saat yesil caya tereddutluyum ben ya cok faydası var zayiflamaya aslinda aama hamilelik düşündüğüm için belki zararı olur die kullanamiom bitkiler düşüge sebep olabiliyo die

Ben 15 gün içebilirim. Yumurtladığımı an bırakırım dediğin gibi hamilelik için riskli. Yumurta için iğne kullanıyorum takip yapılıyor. Çatlatma iğnesi yapılana kadar içebilirim. Ödem attırıyor sanırım

Benim de hiç aklıma gelmiyor . Ama daha önce yeşil çay içerek ve yürüyüş yaparak kilo vermiştim .
Bende aynen biberiye ve yesil cay cok fayda ediyor zayıflamaya ... Su an yürüyüş bol bol su ve yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum ekstra birsey içemiyorim

Ben yumurtlama takibi yaptırmyorum gecen ay adetliykrn adetin sonunda birkaç gün içtim ama sonra bıraktım emin olmync aynen odem attiriyo metabolizmayı hızlandırıyor

Kızlaarrrr günaydıınnn nasılsınızzz? Ben kafamı şu an masaya koyup uyuıyacak gibiyim. Temmuzda yaptığım testleri diyetisyene göstermiştim . O da insülin direnci biraz var ama ilaç kullanacak kadar değil eğer kullanmak istersen de kullanabilirsin kilo vermeni kolaylaştırır dedi. Bende biliyorsunuz pazardan beri sabah 1 akşam 1 kullanıyorum. Akşam evde olduğum için etkisini çok hissetmiyorum ama sabah nasıl halsizlik :):) Hele bugün kafamı koyup uyumak istiyorum resmen. Regl de yakalştıkça sinirim de arttı. Ateş basmaları başladı. Göğüslerimin ucu şiş şiş böyle. Adet olmuş gibi ağrılarım da var bakalım kaç güne gelecek reglim inşallah uzun sürmez hemencik olurum yoksa etkileri çok fena yaaa

Sabah sirkeli suyumu içtim. Kahvaltımı yaptım. İlaçlarımı aldım. Ofiste uyuyacak yer arıyorum

Anlıyorum seni canım adet gelmediğinde oyle oluyor ins gelir bi an önce sonraki aylara bakarsin ..bende de oluyor halsizlik vs ama ne bilim ilaçla alakali oldugunu hiç düşünmemiştim

Anlıyorum seni canım adet gelmediğinde oyle oluyor ins gelir bi an önce sonraki aylara bakarsin ..bende de oluyor halsizlik vs ama ne bilim ilaçla alakali oldugunu hiç düşünmemiştim

Canım alışana kadar oluyormuş öyle etkileri. Mide bulantısı, halsızlık, ishal bünyeyi sarsıyor biraz. Ben şimdi çocukta çok acele etmicem. Kız 98 kilo ne demek. Doktorun dediği gibi 2 ayda 12 kilo hedefimi yerine getirirsem ondan sonra daha rahat olur benim için. Hem olana kadar ne kadar versem kar ha arada hamiş kalırım belki kısmet :):)

Reactions: 10N
Verirsin kuzum ins bende ilk basldigimfa 99dum 100 yani dusunebilion mu vala dedim artik olmayacak boyle basldim su an 88im bklm diyetisyene gitcem yakında bende tekrar kontrol altina girmek gerekio

Reactions: 10N
Giyiniom kız zaten çorap patik...vala bilmiorum ya kendimi cok fazla dinlemeyim diorum ama var yani ha göğüs ağrısı disinda digerleri adettrn oncede olurdu

Giyiniom kız zaten çorap patik...vala bilmiorum ya kendimi cok fazla dinlemeyim diorum ama var yani ha göğüs ağrısı disinda digerleri adettrn oncede olurdu

Canım valla öyle insanın hiç umudu dinmiyor. Ben mesela regl olacağımdan Emin’im hatta belirtilerim bile var ama hala bir umut kendimi dinleyip acaba mı diyorum o yüzden daha senin ne olduğu bile belli değil heyecanını çok iyi anlıyorum:)

Aynen belirsizlik olduğu icin heyecanliyim 5 6 aydr deniyorum ben ama umitsizdim cunki hic belirtim de olmazdi olacagini da düşünmüyordum insulin direncinden yuksekti cunki baya gecen aydan beri insulin düştü bnm umudum geni basladi sanki gecen aydan beri korunmuyormusuz gibi hissediyorum cunki gebe kalma ihtimalim yeni basldi ;D

İnsülin direncin kaçtı kaça düştücanım?

evett selam MinnakPortakal ekim ayı anneleri topiğinden buraya bugün kırmızı kart yiyerek geçmiş bulunmaktayım. 8-10 kg vermek hedefim. şu saat itibari ile sağlıklı beslenmeye başlıyorum. spor olarak da eliptik bisikletim var benim evde aslında onu yapsam mı bu konuda eğer bebek çalışmaları devam edecek ya sıkıntı yaratır mı bilemedim.

İnsülin direncin kaçtı kaça düştücanım?
Canım 21 22 falandi hesaplayinca 4.7 falan çıkıyordu gecen ay olcturdum 11 cikti hesaplamayi yapinca 1.9 cikti
2.7 ve uzeri direncin var demek bu arada cok şükür bnm artık direncim yok ama ilaca devam ediyorum hala zayiflamaya çalıştıgm icin

Canım nasıl hesaplıyorsun anlamadım. Benim Homa-Ir testim Temmuz’da 2.68di 2.50 üstü insülin direnci oluyor sanırım aynı değer Aralık 2017de 4.46 idi. Ben ilaç vs kullanmadım. Kortizonu galan bırakınca kendiliğinden düştü. Şimdi kaç bilmiyorum tabi bakalım Aralık’ta bir daha baktırıcam kan tahlillerime 10 kilo verdiğimde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…