Tiroid için dereotu kürü

Kızlar aranızda radyoaktif iyot tedavisi yaptıran var mı?
Daha kısa sürede sonuç alındığı için ben yaptırmak istiyorum ama daha doktorumla konuşmadım. o ne der bilmiyorum. Vücudun alacağı radyasyonun bir zararı olmadığı söyleniyor fakat yine de korkularım var. Ayrıca hipertiroid radyoiyot tedavisinden bir süre sonra hipotiroide çeviriyormuş. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ??:44:

Son düzenleme:
ayy eyer işe yarıyorsa ben de yapıcam.. 4. senedir hipotiroidim var çünkü. dereotunu sevmem ama bi denicem artık :KK14: inş bende yararını görürüm herkes gibi :26:

Son düzenleme:
ayy eyer işe yarıyorsa ben de yapıcam.. 4. senedir hipotiroidim var çünkü. dereotunu sevmem ama bi denicem artık :KK14: inş bende yararını görürüm herkes gibi :26:

mrb canım ben yaklaşık 1 aydır uyguluyorum bu kürü. ama çok düzensiz uyguladım. 2 gün sonra tahlil yaptırcam sonuçları yazarım. İnşallah faydası olmuştur.

mrb canım ben yaklaşık 1 aydır uyguluyorum bu kürü. ama çok düzensiz uyguladım. 2 gün sonra tahlil yaptırcam sonuçları yazarım. İnşallah faydası olmuştur.[/QUO

ben yaklaşık 5 gündür soğan kürünü yapıyorum, o yüzden şimdilik bu dere otunu yapamıcam. inş tahlil sonuçların iyi çıkar cnm. acaba diyorum soğan kürüyle bu dere otu kürünü beraber mi yürütsem sen ne diyorsun? :26:

mrb canım ben yaklaşık 1 aydır uyguluyorum bu kürü. ama çok düzensiz uyguladım. 2 gün sonra tahlil yaptırcam sonuçları yazarım. İnşallah faydası olmuştur.[/QUO

ben yaklaşık 5 gündür soğan kürünü yapıyorum, o yüzden şimdilik bu dere otunu yapamıcam. inş tahlil sonuçların iyi çıkar cnm. acaba diyorum soğan kürüyle bu dere otu kürünü beraber mi yürütsem sen ne diyorsun? :26:

canım bazı kürler aynı anda uygulanmaz ama yine de araştırmak lazım. Bir şey söyleyip seni yönlendirmek istemem :26:

haklısın cnm zaten ben soğan kürü bittikten sonra yapmaya karar verdim. sen tahlil yaptırdın mı aldın mı sonuçlarını, inş güzel çıkmıştır.

yaptırdım canım sonuçlar güzel normal değerler arasında çıktı. çok mutlu oldum. :KK24:
T3 = 2,71

T4 = 1
TSH = 3,57 :nazar:

sonuçlarım bunlar. hepsi normal değerler arasında. ilacımı yarıya düşürdü doktorum. dereotu kürünün faydası oldu bence öneriyorum herkese :KK34:

yaptırdım canım sonuçlar güzel normal değerler arasında çıktı. çok mutlu oldum. :KK24:
T3 = 2,71

T4 = 1
TSH = 3,57 :nazar:

sonuçlarım bunlar. hepsi normal değerler arasında. ilacımı yarıya düşürdü doktorum. dereotu kürünün faydası oldu bence öneriyorum herkese :KK34:

oo maşallah canım :nazar: evet kesinlikle faydası olmuş.. ben bi doktoruma surucam ona göre yapıcam dereotu kürünü.. 2 sene önceki TSH= 3.01 çıkmış ben troid hapını sabah 1 tane içiyorum aç karnına 50 mg.

Son düzenleme:
ben graverse bağlı hiperliyim:)
tahlillerim yapıldı. levotironu bir gün tam bir gün yarım alıyordum 1 aydır. şimdi ilaç fazla gelmiş dedi.dozunu tekrar ayarladı .hafta içi yarım hafta sonu tam alacağım. dereotunu daha bir ay olmamıştı kullananalı bakalım inşallah dengeler..

ben graverse bağlı hiperliyim:)
tahlillerim yapıldı. levotironu bir gün tam bir gün yarım alıyordum 1 aydır. şimdi ilaç fazla gelmiş dedi.dozunu tekrar ayarladı .hafta içi yarım hafta sonu tam alacağım. dereotunu daha bir ay olmamıştı kullananalı bakalım inşallah dengeler..

tahlil sonuçların düşük mü çıktı canım?

tahlil sonuçların düşük mü çıktı canım?

hepinize geçmiş olsun. (ben 5 ay önce hipofiz ameliyatı oldum. hipofiz tüm alındı. vücut dengem altüst olmuştu. ama hala kortizol yüksek çıkıyor. pet çekilecek. 3.bir ameliyat sözkonusu..)
bende halsizlik, saç dökülmesi var. zayıfladım iyice...
tahllilerim.
11 .ay

Tsh 0.161

T3 0.57

T4 0.67

12.ay tahlil yapılmadı.
1.ay
Tsh 0.016

T3 2.25
T4 1.95

Son düzenleme:
hepinize geçmiş olsun. (ben 5 ay önce hipofiz ameliyatı oldum. hipofiz tüm alındı. vücut dengem altüst olmuştu. ama hala kortizol yüksek çıkıyor. pet çekilecek. 3.bir ameliyat sözkonusu..)
bende halsizlik, saç dökülmesi var. zayıfladım iyice...
tahllilerim.
11 .ay

Tsh 0.161

T3 0.57

T4 0.67

12.ay tahlil yapılmadı.
1.ay
Tsh 0.016

T3 2.25
T4 1.95

Teşekkürler, sana da çok geçmiş olsun arkadaşım. Dilerim her şey en kısa sürede yoluna girer ve sağlığına kavuşursun.

arkadaşlar ilk defa kalamar yemiştim ertesi gün ishal oldum daha sonraki günler kol içlerim bileklerime kadar kabardı kaşındı,
cildiyeye gittim ailede guatr hastası var mı?yok dedim tahlil yaptırdı gizli guatr dedi.anlamıştım zaten dedi.guatr ın kaşıntı yaptığını
duymamıştım.
anti TPO 636,00
TSH 2.25
Anti triglobulin antikor54,60

endokrinolojiye yönlerdirdi,
gidicem bakalım neler denecek.
sizce tahlillerim ne diyor.

arkadaşlar ilk defa kalamar yemiştim ertesi gün ishal oldum daha sonraki günler kol içlerim bileklerime kadar kabardı kaşındı,
cildiyeye gittim ailede guatr hastası var mı?yok dedim tahlil yaptırdı gizli guatr dedi.anlamıştım zaten dedi.guatr ın kaşıntı yaptığını
duymamıştım.
anti TPO 636,00
TSH 2.25
Anti triglobulin antikor54,60

endokrinolojiye yönlerdirdi,
gidicem bakalım neler denecek.
sizce tahlillerim ne diyor.

mrb hipotiroid sanırım. Çünkü hipotiroidte TSH yüksek oluyo diye biliyorum. geçmiş olsun..

doktor bana haşimato dedi, dikkat edilmezse hipotroide cevirir dedi.ilaç vermiyorum iyotsuz tuz kullan dedi.ultrason istedi bugün çektiricem bakalım hayırlısı.

doktor bana haşimato dedi, dikkat edilmezse hipotroide cevirir dedi.ilaç vermiyorum iyotsuz tuz kullan dedi.ultrason istedi bugün çektiricem bakalım hayırlısı.

aynı belirtiler bende var bana bir doktor tahlil sonuçların sınırda ilaçsız takip edileceksin dedi.(ayrıca ufak nodüllerim de var)

başka doktora gittim bana haşimato hastalığın var Euthyrox 25 mcg 50 Tablet kullanırsan rahat edersin dedi.
gerçekten bu ilacı alınca kalp çarpıntılarım olmuyor.bir ay sonra bakalım tahlillerde ne çıkıcak.

geçmiş olsun...

X