Ticarete atılma olumlu olumsuz yanları.

Büyük beklentileriniz varsa, ülkenin ekonomik takvimi açısından kötü bi zamanlama olur şu an.
Ama 3-5 gelsin, akmasa da damlar kafasındaysanız, bence yapılabilir.

Ben de kendi markamı aynen böyle kurdum 3-4 yıl önce. İnstagram'da bir hesap açtım, ürün fotoğraflarımı koydum, hesabıma bağlı bir Shopier yarattım ve öyle satış yapıyorum baştan beri. Evdeki bilgisayarınız yeterli zaten ürün ve kargo takibi için. Ben de sıfırdan başlamıştım hiç takipçim yoktu. Önce kendi arkadaşlarıma haber verdim 7-8 kişi takip etti, onlar kendi hesaplarında duyurdular, öyle öyle katlanarak çoğaldı.
Hesabınızda en az 20-25 ürün ve fotoğraf olduktan sonra reklam da vermeye başlayın, 2 günlük reklam IG'de şu an 100 tl civarı sanırım, o da epey takipçi getiriyor.

Şansınız bol olsun ♥️
merhaba bu reklamlar nasıl veriliyor acaba?

Selam kızlar nasılsınız ? Çok fazla kişiye hitap etmem açısından size birşey danışmak istiyorum. Uzatmadan konuya girecek olursak eşimle ticarete atılmak istiyorum. Kendisi bu konularda yetenekli ona güveniyorum hepte dile getirsede malum ülke durumdan cesaret edemedik.
Sürekli başkalarının yanında çalışma iş stresi oldukça hayatımızı etkiliyor. Tahammül seviyemiz azaldı en azından eşlerden biri kendi işini yaparsa daha rahat olur diye düşünüyoruz.
Şöyle bir düşüncemiz oluştu eşimle. Sosyal medya üzerinden satış yapmak. Ben tesettürlüyüm şal takı çanta aksesuar tarzı satış yapmak aklıma geldi. Toptan 30 liraya alıp 100 liraya satmak gibi. Kıyafet olmadığı için geri dönüşü az olucaktır. Ben kullanabilirim bilgisayarımız mevcut aynı zamanda zevkim şal seçimlerin iyidir. Lakin tabi fenomen değiliz takipçimiz yok nasıl olur olur mu inanın bilemiyorum. Eşimin bu tarz düşüncelerine destek olmak amaçlıda fikir alışverişi yapıyoruz kestirip atmıyorum.
Aslında daha önce satış temsilciğini yaptım bu alana yatkınım ama dükkan açıp girmek riskli olur kira derken batma ihtimalimiz var. Bu şekilde ürünler en fazla elimizde kalır.
Şöyle bir düşüncem var kumaş alıp gerçi nerde uyguna var bilemiyorum. Kumaşı alıp kendim şal olarak nereye yaptırabilirim ? Böylemi daha uyguna olur yoksa direk uygun şal alıp satmak mı ? Yoksa bu sektör komple risklimidir ? Fikirlerinizi merak ediyorum.
30 a alip 100 e diye bisey yok kargolar olmus 100 lira..isinize ek olarak baslayabilirsiniz ancak işi birakip buradan kazanayım diye bisey yok ilk etapta. En azından maaşa yakın bir miktar net gelir elde etmeniz lazim işi birakmak için. Sizin dediginiz seyleri instagramda satan tonla hesap var zaten

merhaba bu reklamlar nasıl veriliyor acaba?
Ayarlara girip hesabınızı kişisel hesaptan iş hesabına çeviriyorsunuz. Sonra profilinize girdiğinizde her postun altında "reklam ver" butonu çıkmaya başlıyor. Herhangi bi postunuzu reklam olarak yayınlayabiliyorsunuz.

Evet bazı forumlarda anlatanlar var uzun uzun, ekşi sözlükte filan da yazılıp çizilmiştir kesin bir bakın.
Hayvancılık da mantıklı, gerçi şu durumda hayvancılık eskisi gibi rağbet görmüyor sanıyorum. İşte iş kolu neyse piyasası iyi araştırılmalı her türlü :)
Biz mühendisiz, kendi alanımızda proje ofisi açtık. İstanbul'dan tersine göç ettik hem de :) Ben sabit gelirimiz olsun diye bir süre kendi işimde çalışmaya devam ettim, sonra ayrıldım oradan da.
28 yaşındaydık o zaman, epey teşvik de vardı. Kosgeb değil ama genç girişmci vs, vergiden muafiyet gibi şeylerden faydalandık. Ben hemen işimden ayrılmış olsaydım benim üstüme kuracaktık o zaman kadın girişimci destekleri de farklı oluyordu. Onlara da iyice bir bakın.
Başarılarınızın devamını dilerim 🌸

Türkiye’de hangi sektörde olursanız olun ticarette eski kar marjları yok. Ham madde, Kiralar, maaşlar, elektrik, doğalgaz ücretleri vs giderler aşırı arttı.
Benim ilk eşim online satış dahisiydi. Bu sayede 40’dan fazla ülkeye ihracat yaptık. Mesela siz şimdi şal mı satıyorsunuz. Arama motorlarına şal yazdığınızda ilk sayfada çıkarıyordu. Bazı anahtar kelimeler oluyormuş. Onları yüklüyormuş. Bilmiyorum o kadar ayrıntısını. İnternet sitesini de 4-5 dile çevirdi. Yurtdışı aramalarında da çıkıyorduk.
Sizin hedef kitleniz tesettürlü kadınlar olacak genelde sanırım. Onlara ulaşmanın yolunu bulacaksınız. İnstagram iyi bir mecra. Trendyol olabilir. Ben 2. El uygulamada kullanılmış eşyalarımı satıyorum. Öldü pahasına almak istiyorlar. Şal diye arattım. 500 binden fazla sonuç çıktı.
Doğru hedef kitle ile doğru platformda buluşursan neden olmasın. Benim kuzenlerimde kapalı. Her kıyafete uyumlu çeşit çeşit şalları vardı. Devamlılığı olacak bir ürün.

Ya çok tatlısınız. Siteye baktım fakat pek anlamadım araştırmak lazım. Eşimle bizde düşünüyoruz bulamadık her an köye hayvancılık yapmaya gidebilir. Siz ne işinize girdiniz Rabbim bol kazanç versin🌸
Aslında hayvancılık ve organik tarımda da güzel para var ama çok çalışmak gerekiyor ve yıpratıcı bir iş....zamanında ticaret güzel kazandiriyordu benm kp ticaretle nerdeyse iki apartman yaptırdı ama kendisi güzel para biriktirir o ayrı,ben biriktiremem mesela ..babam memur adam yıllar sonra bir ev anca aldı...şimdi eşim de ticaretle uğraşıyordu çok şükür alacaklarimizi aldık suan giderler çok olduğu için bıraktı dükkanı kiraya verecek belki sonra tekrar oraya birşey açarız ama şöyle soyleyim ccok yorucu bir hayat hele de yeme içme sektörü daha da yorucu

İnsatagram satış yapmak istiyorsaniz onunda maliyetleri var aslında,en düşük şahıs şirketi açacaksınız,vergi levhası, muhasebe,bağkur harcamalarınız olacak, insatagramdan da ürün satsaniz fatura kesmeniz gerek,ha kesmem ben derseniz ve yakalanirsaniz geriye yönelik ceza ödersiniz.

Tekstil de kendi markami yapayım deseniz teksil fabrikalari toplu dikim yapar atıyorum en düşük adet 1000 tane düşük rakamlarla uğraşmak istemezler.

Yeteneğiniz varmış madem halk eğitimin kuaförlük kurslarına gidin kendinizi o alanda geliştirin.

Hayvancılık işinde tavsiye etmem, akrabalarım arasinda yapanlar var bu kişiler dedelerinden kalma fakat artık onlarda işi birakma noktasina geldi diyebilirim aralarında hayvanlarıni satıp sayısını düşürenler var mesela.

Aslında hayvancılık ve organik tarımda da güzel para var ama çok çalışmak gerekiyor ve yıpratıcı bir iş....zamanında ticaret güzel kazandiriyordu benm kp ticaretle nerdeyse iki apartman yaptırdı ama kendisi güzel para biriktirir o ayrı,ben biriktiremem mesela ..babam memur adam yıllar sonra bir ev anca aldı...şimdi eşim de ticaretle uğraşıyordu çok şükür alacaklarimizi aldık suan giderler çok olduğu için bıraktı dükkanı kiraya verecek belki sonra tekrar oraya birşey açarız ama şöyle soyleyim ccok yorucu bir hayat hele de yeme içme sektörü daha da yorucu
Ya hamileyim diye algıda seçicilik mi bilmiyorum ama bu bebek hediyelikleri ve lohusa tacı sektöründe ( ama kaliteli olanlar) hala boşluk var bence , siparişi vercem teslim gününe 2-3 hafta diyor nasıl yoğunsa. Verdim tabi siparişleri El emeği Allah daha çok versin, tutturanlar paket paket kargo çıkarıyorlar her gün. Varsa el beceriniz bu sektöre de bi bakın derim.

Selam kızlar nasılsınız ? Çok fazla kişiye hitap etmem açısından size birşey danışmak istiyorum. Uzatmadan konuya girecek olursak eşimle ticarete atılmak istiyorum. Kendisi bu konularda yetenekli ona güveniyorum hepte dile getirsede malum ülke durumdan cesaret edemedik.
Sürekli başkalarının yanında çalışma iş stresi oldukça hayatımızı etkiliyor. Tahammül seviyemiz azaldı en azından eşlerden biri kendi işini yaparsa daha rahat olur diye düşünüyoruz.
Şöyle bir düşüncemiz oluştu eşimle. Sosyal medya üzerinden satış yapmak. Ben tesettürlüyüm şal takı çanta aksesuar tarzı satış yapmak aklıma geldi. Toptan 30 liraya alıp 100 liraya satmak gibi. Kıyafet olmadığı için geri dönüşü az olucaktır. Ben kullanabilirim bilgisayarımız mevcut aynı zamanda zevkim şal seçimlerin iyidir. Lakin tabi fenomen değiliz takipçimiz yok nasıl olur olur mu inanın bilemiyorum. Eşimin bu tarz düşüncelerine destek olmak amaçlıda fikir alışverişi yapıyoruz kestirip atmıyorum.
Aslında daha önce satış temsilciğini yaptım bu alana yatkınım ama dükkan açıp girmek riskli olur kira derken batma ihtimalimiz var. Bu şekilde ürünler en fazla elimizde kalır.
Şöyle bir düşüncem var kumaş alıp gerçi nerde uyguna var bilemiyorum. Kumaşı alıp kendim şal olarak nereye yaptırabilirim ? Böylemi daha uyguna olur yoksa direk uygun şal alıp satmak mı ? Yoksa bu sektör komple risklimidir ? Fikirlerinizi merak ediyorum.
Bak önce kişisel sayfanı büyüt, fenomenler gibi alışveriş, ev , aldıklarını paylaş ve hanımların , genç kızların dikkatini çek, biraz sayfan büyüyünce şal tanıtımları yap, kullandığın ürünleri tanıt, böyle böyle büyür gidersin 🙃

Bir araştırayım sağolın evet küçüğüm. Fiziki satış elbette lakin dükkan açmak risk değil mi ? Kiralık gider derken her ay yaklaşık 40 bin kazanılması lazım.
Kız küçüğüm deyip durma , büyüdün artık 😅 Her küçüğüm dediğinde beni bir gülme alıyor, küçük değilsin ama tatlı bir kız olduğun kesin yani 🤭 Bence bu iş mantıklı kız kardeşim de yapmak istiyor ama cesaret edemedi bir türlü, bir de eşi de pek yanaşmadı..

Ya hamileyim diye algıda seçicilik mi bilmiyorum ama bu bebek hediyelikleri ve lohusa tacı sektöründe ( ama kaliteli olanlar) hala boşluk var bence , siparişi vercem teslim gününe 2-3 hafta diyor nasıl yoğunsa. Verdim tabi siparişleri El emeği Allah daha çok versin, tutturanlar paket paket kargo çıkarıyorlar her gün. Varsa el beceriniz bu sektöre de bi bakın derim.
Hamile ve bebek giyim sektörü de çok mantıklı, şuanda hamileyim ve çılgınlar gibi alışveriş yapıyorum tutana aşkolsun 😅 Kocamı batırdım 😬

Kız küçüğüm deyip durma , büyüdün artık 😅 Her küçüğüm dediğinde beni bir gülme alıyor, küçük değilsin ama tatlı bir kız olduğun kesin yani 🤭 Bence bu iş mantıklı kız kardeşim de yapmak istiyor ama cesaret edemedi bir türlü, bir de eşi de pek yanaşmadı..
25 olmuşum ben ya daha dün 19 yaşındayım🤣🤣 ruhum küçüm her an kolera açıp dinleyebilirim🤣🤣

X